Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KDL-48W585B/skype

Malevil (46)|27.10.2014 17:24
Ahoj potřeboval bych poradit jestli nemá někdo zkušenost a provozem Skype na televizi ,jasně někteří podotknou "já mám pc" to beru ale rodiče si koupili novou tv sony KDL-48W585B a rádi by telefonovali přes skype ,
mě jde o to že Sony prodává kameru s mikrofonem cca za 2500,- co je pro důchodce hodně. Jestli nemá někdo už nějakou zkušenost,budu rád za každou připomínku.
Jo a ještě bezdrátová klávesnice a myš může být jakákoli?
díky
KamilZ (10277)|28.10.2014 08:27
Jen obecné rady, pokud Ti nikdo konkrétně neodpoví.

Zkus prohledat youtube na příklady (např https://www.youtube.com/watch?v=Kk6XTANZXrc )

Co se týká klávesnice a myši, tak zcela libovolná být určitě nemůže. Některé modely od Sony nepodporují bezdrátové, jen drátové (http://community.sony.com/t5/Internet-TV/How-to-connect-wireless-keyboard-to-Sony-KDL-46EX720-TV/td-p/354518 ). Z bezdrátových jsou obecně dobře snášeny modely Logitechu.

V obou případech (kamera i klávesnice) - objednej, opatrně rozbal, vyzkoušej a případně vrať.
RoPo (6061)|28.10.2014 09:02
Ohledne bezdratove klavesnice by ti mely jet takove, ktere ti funguji normalne v BIOSU u PC. Takovy prijmac podporuje HDI profil a TV by tento profil mela podporovat take.
Malevil (46)|28.10.2014 18:12
díky už jsem zkusil webku od Creative a bohužel i když kamerka problikla hned to napsalo "toto USB není podporováno" tak už jsem z toho nesvůj jestli půjde alespoň ten set klávesnice s myší.
Raději vezmu nějaký jak píšete od Logitechu.
Dám pak vědět jak jsem dopadl
Malevil (46)|2.11.2014 14:06
Tak zatím jsem měl půjčenou webkameru od Logitechu ,video nejde jde jen mikrofon.Myš bezdrát Logitech jde.Klavesnice o Microsoftu SideWinder taková ta lepší nejde.a poslední zatím pokus set klavesice a myši od Evolveo paradoxně jde myš ale klavesnice nereaguje.
Nemá se to někde přepnout na tu jinou klávesnici ,když potvrdím okénko na vepsání textu skočí tam ta originál tabulka s písmenky.
díky za poznatky
RoPo (6061)|2.11.2014 18:05
V kamerach je ruzny HW. Ruzny obrazovy radic a k tomu musi byt v TV odpovidajici ovladac od vyrobce ve firmware. Proto ti nepojede jakakoliv web kamera urcena pro PC, kde vyrobce doda i ovladac pro dany operacni system. U klavesnic tam je vec jina. Tam existuje HID standard pro USB klavesnice.
Malevil (46)|3.11.2014 18:54
Takže dneska sem volal na Sony podporu a nebyli mě schopni říct co ta TV podporuje za kameru ,nakonec bylo nemilé zjištění že na daný typ nemají web kameru jelikož podpora je až od 6 řady což mě tedy docela zamrzelo když v obchodě tvrdí jak je to bez problému a pak prd, ptal jsem se i na klávesnici a hned jsem dostal odpověď že Sony nepodporuje žádny typ že si mám k tomu vzít tablet nebo telefon a tím to ovládat,docela u mě klesli .
Tudíž bych vás chcěl požádat o radu jak vyřešit tuhle situaci.
Požadavek je aby mohly s web kamerou na Skype a mohly na internet s myší a klávesnicí ,a aby se dostali na email na seznamu a bylo možné si prohlédnout případné přílohy.
když vemu že by dali 2600,- za webkameru tak místo toho by mohli pořídit nějaké mini pc jako třeba NUC nebo něco podobného ,
díky za jakoukoli radu
vivid.sk (11472)|3.11.2014 19:23
[QUOTE=Malevil;498892]místo toho by mohli pořídit nějaké mini pc jako třeba NUC nebo něco podobného ,[/QUOTE]
Sam si si odpovedal.
Kup si kludne aj ten zakladny NUC + wireless klavesnicu+mys, resp kombo, ci klavesnicu s touchpadom (podla vlastnych preferencii) a mas plnohnodnotny PC so skype a web browserom.
KamilZ (10277)|3.11.2014 19:40
Návod k Tvé TV:

http://www.sony.cz/support/cs/content/cnt-dwnl/prd-tvhc/bravia-kdlw-firmware-update-v2204/KDL-48W585B

Po kameře se můžeš podívat někde v zahraničních eshopech. Klávesnici, pokud máš možnost, zkus Logitech K400.

Ale každopádně NUC nebo nějaký dongle s Androidem je určitě universálnější řešení s většími možnostmi a komfortem, pokud s tím nebudou mít rodiče problém.
Malevil (46)|3.11.2014 19:53
co tohle Zotac ZBOX CI320 NANO ?
na ten dongle se dá připojit i webka? o tu jim jde nejvíc ,hold důchodci si rádi pokecají a musejí se vidět :)
teď jsem koukal i na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je to tedy už docela dost ale když ve mu že tam je jak paměť tak disk a OS ,ale nevím jak je to s výkonem v tom se moc neorientuju
Malevil (46)|5.11.2014 18:53
takže jsme to riskli a objednali tu kamerku CMU-BR200 a i když píšou podpora od W6 a jak na sony podpoře a jimi doporučeném značkovém obchodě řekli že nejde a nepujde žádná,tak kupodivu vše šlape jak má bez problémů ,tak ještě tu klávesnici a rodiče budu mít s krku :)
a děkuji za pomoc
Malevil (46)|7.11.2014 17:51
tak vyzkoušen set od Logitechu MK270 a bohužel opět jde jen myš ale klávesnice ani ťuk. Nemusí se někde v televizi změnit nastavení ? známá má značku TV LG a klávesnici za pár kaček nějakou neznačkovou jde jak lusk.
už prostě nevím.
Malevil (46)|11.11.2014 17:52
Tak nejde ani ta Logitech K400 ,opět touchped nebo jak se to jmenuje jde ale klávesy ani ťuk,memusí se tam něco přepnout na TV?

---------- Doplněno v 17:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:52 ----------

Tak nejde ani ta Logitech K400 ,opět touchped nebo jak se to jmenuje jde ale klávesy ani ťuk,memusí se tam něco přepnout na TV?
gloom83 (39)|13.11.2014 18:40
Tak toto mě taky zajímá. Mám KDL-50W805B a nikde se nemohu dopátrat, zda-li nějaká klávesnice s touchpadem na této TV funguje.
Líbilo by se mi něco takového: http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2013/06/nexusae0_NSG-MR7_B_-Both-Sides.jpg
ale spárovat to asi jen s TV nepůjde, protože je to ovladač k nějaké multimediální krabičce a ta mi je celkem k ničemu. Tak pokud na něco funkčního narazíš, poděl se tady s tím. Psal jsem přímo na sony, ale Ti ani neodpověděli. Beztak sami neví.