Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

video-blikani listi na stromech a vetvich

maxklein (4)|16.10.2014 11:28
Ahoj,
stále se potykam s problémem blikani svetlych hran ve videu. Patrne je to především na listech stromu a větvích, které jsou ve vetsi vzdalenosti v zaberu.
Tocim Canon 5D mark II, nastaveni,25p 50fps, ISO 100, s nasazenym LCW fader filtrem.
Nevite nahodou cim by to mohlo byt?? Je to velmi neprijemne a nemohu na to prijit.

Predem diky vsem za příspěvky.
RoPo (6061)|16.10.2014 11:47
Aberací objektivu?
Nebo zvoleným formátem pro natáčení?
maxklein (4)|16.10.2014 13:15
Pouzivam jen L kove nejkvalitnejsi objektivy nad 50T. Format? Co tim myslis? 1920x1080 25p kontejner MOV, standard, to asi ne.
Da se to nejak v postprodujci odstranit ? Uz se s tim trapim leta fakt by pomohla nejaka rada.
RoPo (6061)|16.10.2014 13:36
Třepotání vidíš na PC monitoru nebo i na TV nebo všude?

Formátem jsem právě myslel MOV, resp. kodek. Umí foťák jiný formát (kontejner) např. MP4 apod.?
Jde o to, že je možné, že si daný komprimační algoritmus v HW foťáku dobře neporadí s těmito malými body vedle sebe a jejich prudkou změnou a je to chyba na této úrovni.
maxklein (4)|16.10.2014 13:48
Canon 5D ma jen MOV, ale to se mi nezda, timto strojem se toci filmy, dokumenty a dlouhou dobu byl jako referencni pro video zrvadlovkou. Videa na ruznych forech to nemaji tedy aspoň jsem nepostrehl. Je to asi jen u me, ale netusim cim. Znas to, když o tom vis tak se soustředíš ve filmu jen na tu vadu a je to opravdu na.....
Dela mi to historicky u všech filmu co jsem delal, dokonce se uz snazim netocit v lese, prirodu a tak, ale to není reseni. Dela to u všech objektivu, takze to je bud strojem, nebo nastavenim, asi jsem v nastaveni na něco zapomnel. Nasel jsem nejake korekce objektivu a barevne vady tak to ještě zkusim zapnout, uvidíme. Na forech jsem se také nedocetl, nikdo o tom nepise. Jestli je to strojem tak konkretne cim, mam ho par let takze vymena nebo oprava, nebo je to mezi zidli a klavesnici..
maxklein (4)|20.10.2014 08:52
Universal nenapada te nic? Včera jsem ještě zkousel a poblikava to také na jednobarevných velkych plochach, třeba zelene tuje. Vždy vzdaleny objekt. detaily ne.
Uvitam každý názor.