Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EDIUS 6 - prosím o pomoc

keto (136)|6.10.2014 07:20
zdravím všechny co stříhají v Ediusu, jsem lama, jen co jsem si nainstaloval Edius 6, tak se mi podařilo shodit okno BIN a po opětovném spuštění se mi zobrazuje jen okno monitor a časová osa. Holt sem kliknul na křížek v domnění, že se zavře celej program. A teď nevím, jak to BIN okno obnovit.
Pak bych chtěl zkusit výstup na TV přes HDMI, ale opět nevím, kde nastavit možnost náhledu na externím monitoru (TV)


díky za radu.
akg (71)|6.10.2014 07:53
ahoj, okno view a tam si pozapínáš co potřebuješ. Taky si pak můžeš uložit svoje přednastavení.
Edius-6-Disc-Capture-1.jpg
keto (136)|6.10.2014 08:01
Díky moc. A mohl bych tě poprosit o radu, jak s tím externím odkukem ? Střihám na NTB 17", takže jednomonitorové zobrazení PL/REC, asi víš o co mi jde, že bych přes HDMI připojil velkou TV, na které by se mi zobrazoval obsah okna monitor.
akg (71)|6.10.2014 08:11
sorry, nemám s tím zkušenost. Každopádně, jestli to myslíš s Ediusem vážně, mrkni do manuálu. Je v angličtině ale myslím, že mám doma českej návod na verzi 5, tak jestli bude zájem, tak ho večer můžu někam pověsit.
keto (136)|6.10.2014 08:15
díky, pokud ho máš v pdf, můžeš mi ho poslat i mailem (keto@post.cz), snad nebude velkej rozdíl v GUI. Každopádně by mi bodla čeština v GUI, ale ta asi není.
Myslím to s Ediusem vážně, protože AVCHD v Pinnacle 17 je vopruz a stejný klipy v Ediusu běží pěkně svižně.
romana51 (355)|6.10.2014 08:49
Není to problém. Nejdřív musíš nastavit TV jako druhý monitor ve Windows, to snad umíš? V Ediusu si dáš Setiiings/User Settings/Monitor. Tam budeš mít 2 monitory a tam si s tím pohraj. A ještě ve View/On Screan a tam taky pohrát. Používám to zřídka a protože jsem starej a už si ho.... pamatuji, tak mi to déle trvá, ale nakonec se to povede.
Musím na autobus, k večeru budu doma. Zatím se měj a zkoušej!!
josefíka (651)|6.10.2014 08:50
Jedu na 2x DVI, ale myslím, že by to mohlo být stejné i s HDMI. Prostě mám roztaženou plochu a ne klonovanou. Potom kliknu dvakrát na "náhledový monitor" a ten mám na druhém display. To používám jen pro přehrávání, když edituji, mám Edius na obou display, vlevo Bin, Effect, Info, Markes a vpravo timeline a monitory.
romana51 (355)|6.10.2014 08:59
[ATTACH=CONFIG]28657[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28656[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28658[/ATTACH]Tak už bus nestihnu, pojede další. Jestli se mi povede dát prtscr tak jsem to před časem dával známému.
NTB a TV.jpg View.jpg Settings.jpg
RoPo (6061)|6.10.2014 09:00
josefíka: Edius umí i přímo na externí monitor. To co popisuješ je jen roztažená a využitá pracovní plocha. I to by mohlo keto možná stačit. Nepříjemné to je pokud máš dva monitory a každý s jiným rozlišením. Externí monitor pro náhled jako TV je mnohem lepší.

Je to v tom nastavení User Settings, Preview, Display Contents, jak sem poslal romana51
romana51 (355)|6.10.2014 09:03
Ještě poznámka, na tom pstscr User Settings je zobrazen jen jeden monitor, NTB nemám připojený k TV !!
RoPo (6061)|6.10.2014 09:11
U monitoru, který má být jako externí TV má být zatrženo Auto a nastaveno GUI, No Full Screen.
keto (136)|6.10.2014 09:41
Děkuji všem za rady, odpoledne to vyzkouším. To zobrazení na TV bych rád proto, že ani 17" NTB není na střih dost velký, takže by to pomohlo. A když má HDMI výstup, proč to nevyužít.

---------- Doplněno v 07:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:39 ----------

ty ptscr cos teď poslal je přesně to co mám na mysli. Obsah okna monitor pěkně na celé obrazovce připojené TV. Zkusím a dám vědět, jestli se povedlo. Díky.
akg (71)|6.10.2014 15:25
český manuál na verzi 5,1
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Snad Ti to pomůže:-)
keto (136)|6.10.2014 16:52
To Romana51: Tak se povedlo jen částečně, obnovil jsem si okno BIN, jak si mi poslal screen a připojil TV. To se taky povedlo, ale částečně, mám na velké ploše celé GUI. Chybí mi tam totiž v nastavení volba monitor. vůbec ji tam nemám. Není potřeba někde ještě něco zatrhnout ?

To Akg: díky za manuál
foto_002.jpg foto_001.jpg
romana51 (355)|6.10.2014 20:15
keto - A nemáš ve Windows Rozlišení zobrazení v paletce "Více monitorů" zadáno "duplikovat" místo "rozšířit"? V první paletce (Zobrazení) musíš mít tvojí TV !!!
keto (136)|6.10.2014 20:22
vidíš, to mě nenapadlo, já nic nenastavoval, protože jak sem připojil HDMI k TV tak se mi to zobrazilo samo, bez jakéhokoliv mojeho zásahu. Vyzkouším, Díky.
romana51 (355)|6.10.2014 20:44
Zkouším poslat pár prtscr:

[ATTACH=CONFIG]28665[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28666[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28667[/ATTACH]
Rozšíření na TV.jpg Full screen.jpg Users settings.jpg
keto (136)|6.10.2014 21:05
díky za ty screeny, zkusím to zítra, už sem NTB vypnul.
Mám trochu jinou nabídku nastavení, kdyžtak udělám taky ptrsc, každopádně jsem to zkusil
a bohužel nepovedlo se. V nastavení rozšířené plochy mám volbu integrovaný displej + TV a opačně. Pokud to tak nastavím, tak na monitoru NTB mám okno monitor+časovou osu a na TV pak okno BIN. A přesně opačně, pokud dám výstup TV + displej NTB. Ale ani v jednom případě se mi neobjeví v uživatelským nastavení volba "monitor" jak to máš ty.( po restartu Ediusu ).
Jakmile dvojklinu na okno monitor, pak mám celoobrazovkový náhled jak na monioru NTB tak i na TV, vč. TimeCodu. No dalo by se i tak stříhat, i když to není uplně to pravý, spíš taková, jak se říká, z nouze ctnost.
Předtím tam bylo duplikovat, měl si pravdu.

Tak zítra se na to znovu s pomocí tvých screenů mrknu. To by v tom byl čert, aby to nešlo.