Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou používáte kartu pro DVB-T a další otázky...

rasken (19)|7.2.2007 14:19
cau
ja mam amd 64 3000/512 mb/geforce 6600gt/sb audigy2/
desku ASUS K8U-X LAN ULI M1689, RAID, AGP8x, PC3200
Leadtek Winfast TV2000 XP Expert me to chodi super
koupil jsem Leadtek Winfast DTV1000 T a nenaladil zadnej program
karta u kamose funguje donesl jsem svoje pc knemu a nic sme nenaladily
skousely jine sloty a nic nevimp roc to nejde:((((
ovladace nove aktualizace xp
Enigma (3)|7.2.2007 17:27
Tady je něco v diskuzi na czechcomputer.cz https://www.czc.cz/leadtek-winfast-dtv1000-t/34746/produkt/960eqqm7k0i37bu0ejnrf5s0g4/diskuse

Bude z toho zajímat hlavně tento příspěvek:
[quote=rubAAtor]Já mám WinFast TV 2000 XP Deluxe a ptal jsem se Leadteku, jestli to můžu mít dohromady v jednom PC pod jedním OS. Napsali, abych ještě chvíli počkal, že aplikace WinFast PVR má pořád konflikty s DTV, a že doufají že to vyřeší nová aktualizace PVR.[/quote]

Já teprve vybírám, takže spíš dám do stroje něco, co se se stávající kartou tlouci nebude.
vladoc (456)|5.3.2007 22:38
WinFast DTV Dongle - Megatest TV tunerů pro USB (DVB-T)
1. část: Megatest TV tunerů pro USB (DVB-T) - 1. část
2. část: Megatest TV tunerů pro USB (DVB-T) - 2. část
3. část: Megatest TV tunerů pro USB (DVB-T) - závěr

Ktorý je z nich dobrý?
Indy13 (15)|6.11.2007 13:14
Při pročítání příspěvků nelze přehlédnout jasně formulované doporučení nekupovat hybrida jen tak do zásoby (co kdybych někdy chtěl chytat analog), ale pokud mně stačí digital, jít pouze do digitální verze TV karty. Vysvětlení, že výrobci karet a jejich ovladačů a SW jasně tuší konec analogové TV a tudíž již neinvestují do SW pro analog a hybrid karty, ale soustředí se na digitální karty a tudíž by měl být SW pro digitální karty kvalitnější a s méně chybami, se zdá být velmi logické. Na druhou stranu, když vezmu konkrétní příklad karet Leadtek DTV1000T a DTV2000H a podívám se na nejnovější ovladače na webu výrobce, jsou podle mě identické. Z toho mi vyplývá, že omezením se na digitální verzi karty nezískám kvalitnější ovladač, ale ten samý, který se dodává i k hybridu. Má tedy smysl v tomto případě ušetřit pár stovek a koupit jen digitální verzi nebo ne? Díky za názory.

PS: Umí obě tyto karty probudit PC z uspání a nahrát naplánovaný pořad?
Tremor (24)|12.9.2009 19:56
Je mozny ze karta Leadtek DTV2000H ma mensi citlivost na prijem DVB-T nez PxDVR3200 H ?
Protoze na 3200H chytnu 1 multiplex uplne v poho (jiny u nas zatim neni) a na 2000H nechytnu vubec nic. A to ani pokud zadam frekvenci rucne. :(
Pelvan (4)|12.9.2009 22:16
Ahoj
Také mám v počítači kartu DVB-T PCI: TechniSat AirStar 2 TV.

Já bych s ní potřeboval poradit. Přihlásit jsem se jako před půl rokem na diskusi o té mé kartě:
https://www.tvfreak.cz/recenze-test-dvb-t-pci-technisat-airstar-2-tv/1974/diskuze

Ale pro jistotu ten svůj problém zveřejňuji i zde:
Po půl roce se mi to nějak samo přeladilo z pozemního vysílání na satelit (Astra) a nejde mi to zpátky nastavit na to pozemní vysílání DVB-T. Nechce se mi to odinstalovávat a zase instalovat, protože je opruz s dálkovým ovladačem a navíc nemám jistotu, že mi to zase po čase nezablbne. Pokud by mi tu někdo napsal - co s tím mám udělat, tak bych byl rád.
Děkuji.
Pelvan (4)|15.9.2009 17:00
Tak jsem to celé odinstaloval a už to nejde nainstalovat z originálního disku, který jsem koupil s tou kartou.

Píše to:
"The hardware and device driver must be installed before installing the application software..."

Přes ovládací panely hardware nainstalovat nejde, vidí to tu kartu TechniSat DVB-PC TV Star PCI, ale se žlutým vykřičníkem.
Napíše to hlášku:
"Ovladač zařízení pro tento hardware nelze zavést. Ovladač je pravděpodobně poškozený nebo zcela chybí. (Kód 39)"

Před půl rokem jsem to nainstaloval a teď to nejde...
Caderom (19)|15.9.2009 18:18
[quote=Tremor;240396]Je mozny ze karta Leadtek DTV2000H ma mensi citlivost na prijem DVB-T nez PxDVR3200 H ?
Protoze na 3200H chytnu 1 multiplex uplne v poho (jiny u nas zatim neni) a na 2000H nechytnu vubec nic. A to ani pokud zadam frekvenci rucne. :([/quote]
Zdá se mi, že WinFast PVR2 ukazuje u novější PxDVR2300H silnější signál než u DTV2000H, ale jen o trochu. Pokud ti tedy PxDVR3200H ukazuje alespoň střední signál, pak by to na DTV2000H mělo jet alespoň s výpadky.
Pelvan (4)|16.9.2009 21:13
PS
Zkoušel jsem ten dodaný DVB Wiever nainstalovat do počítače, ve kterém ta karta není a chovalo se to úplně stejně jako v tom mém počítači, kde ta karta sice je, ale asi jaksi nefunguje.
Chystám se na to, že zajdu do Czechkomputeru na reklamaci...
sh johan (25)|11.12.2009 21:10
Mám stejnou kartu a nedaří se mi nahrávání.
Zvuk je ok ale obraz jenom barevné pruhy.
Šlape ti to? dej radu.
bugr (295)|16.12.2009 22:41
Máte někdo zkušenost s touhle kartou?
http://www.avermedia.com/avertv/Product/ProductDetail.aspx?Id=499

Chci si ji objednat tak abych si nenaběh, dík.
zivan (11)|10.2.2010 10:55
Zvazuji vyber DVB-T TV "karty" do USB. Aktualne pouzivam XP SP3, ale chtel bych mit podporu i pro Win7. Chtel bych neco s MPEG4 a klasickym konektorem, zadny mini, ktery se po pul roku vylomi. A dulezity poznatek z drivejsiho provozu analogove karty - fungujici software, bez toho je to jen kus srotu :) Netusim nic o alternativnim softwaru a DVB-T.

Zaujali me:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Je nejaky zavazny problem nektere z tehle karet? Nebo je nejaka lepsi s MPEG4, klasickym konektorem a podobnou cenou? Diky
bugr (295)|10.2.2010 11:00
AVerTV Volar Black HD jsem koupil otci k vánocům a je výborná. Nainstaloval jsem, naladil a opravdu funguje, soft mi vyrazil dech, tohle není soft" jen aby tam nějaký byl".
Prostě Aver, teď ji sháním pro sebe ale nikde v okolí ji nemaj, nechce se mi kupovat v eschopu ale to jen na okraj :-)
)aguar (28)|10.2.2010 13:11
Tak já mám už nějakou tu chvíli tento model [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A jsem spokojenej. Konektor je sice malý, ale tak nějak jsem to zafixoval lepící páskou :)
Protože jsem četl, že se lidem občas ulomil.
Ukládá do mpeg-2 anebo H.264. I když občas se mi stalo že jsem měl nastaven jeden druh ukládání a uložilo to do druhýho :)
Spíš se dívám a občas něco nahraju. Hlavně sport. Video už nijak neupravuju. Sice je trochu větší a prokládané, ale co se dá dělat.