Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Changhong TV - ztrácející se nastavení (naladění)

JindraPce (60)|27.8.2014 14:30
Ahoj,

babičce jsem pořídil TV od Changhong. Máme již druhý kus v krátké době. Přibližně 1x za týden dochází k vymazání nastavení.
Vše se děje tak, že se na něco kouká. TV pak vypne a po několika hodinách, když ji chce opět zapnout, TV již jen zrní.
Ten první kus byl v servisu a nic nenašli. Na netu jsem ale již našel podobné problémy jiných lidí.

Je tu někdo, kdo má podobnou zkušenost?

předem díky za info.

Jindra
RoPo (6061)|27.8.2014 14:34
Možná nepoužívají standardní flash, ale jen RAM+supercap, který může být vadný nebo vadné jeho nabíjení. Jen odhaduji. Blíže lze zjistit od dobrých servismanů.
JindraPce (60)|5.9.2014 09:26
Jenže kdo je dnes "dobrý servisák" pro tuto značku? Škoda, TV vypadají dobře, ale zklamaly hned při prvním vážnějším setkání. Ten druhý kus, co máme, to dělá snad ještě častěji než ta první TV. Tak že půjde z domu. Jen doufám, že za to nemůže nějaké rušení např. z antény nebo jen smůla na vadnou výrobní sérii. Set-top box to ale nedělá.
Karol_74 (41)|5.9.2014 09:58
Podobný problém som mal predčasom s Philipsom. Pomohla až výmena základnej dosky v servise.
vivid.sk (11472)|5.9.2014 15:41
Predpokladam, ze babicka TV nevytahuje priamo "zo zasuvky". Lebo niektori starsi ludia su takto zvyknuty "vypinat" spotrebice.
JindraPce (60)|8.9.2014 08:11
No na to jsem se ji již ptal a nedělá to. Na druhou stranu, pokud TV vypnu vytrhnutím ze zásuvky ještě za chodu, proč by mělo docházet k "resetu" nastavení. Samozřejmě, že ji to nemusí dělat dobře, ale toto by se stávat nemělo.
Ivo Mašek (10205)|8.9.2014 08:38
Kdyby jenom k resetu. Tohle není lampová televize.
Apropó: víš co se klidně může stát, když máš puštěné PC a najednou vypnou proud? Doufám, že máš důležité věci někde zálohované mimo PC
JindraPce (60)|8.9.2014 08:59
No zrovna ta lampová TV dopadla po takovémto vypojení dost špatně, jelikož ten impuls co přišel ze zdroje oddělal nějaké kondíky a trochu poničil i repráky, jaká to byla pecka.

No a když vypnou proud, začne mi pípat UPSka :D, ale samozřejmě vím, co to může udělat s elektronikou, ale pravidelný týdenní restart TV bych nečekal, jelikož chyba se opravdu objevuje pravidelně 6 až 7 dnů po nastavení.
Ivo Mašek (10205)|8.9.2014 09:40
Já bych tohle viděl na servis. Tam je potřeba zasáhnout do servisního menu a zřejmě zrušit nějaké nastavení časového restartu. Tam se nastavilo nějaké pravidelné zacyklení.
JindraPce (60)|8.9.2014 12:22
uvidíme, teď to testujeme na jiném místě, zda to udělá také.

Servis s tím prvním kusem bohužel nic nevymyslel, tak si myslím, že to nezvládnou ani teď. Možná zkusím jinou firmu.
vivid.sk (11472)|8.9.2014 12:25
To su velmi neprijemne chyby, ktore sa tazko simuluju a tazko riesia. No ak je v zaruke, treba to nechat doriesit servis.
Existuje aj dalsia moznost (kupa externeho STB), no je to ako skrabkanie si laveho ucha pravou rukou.
JindraPce (60)|8.9.2014 12:43
Externí STB máme a ten to nedělá, ale to jsme tam mohli nechat starou TV a nekupovat ji novou :(
vivid.sk (11472)|8.9.2014 13:26
To ste si snad nekupovali novu TV len koli internemu DVB-T tuneru
JindraPce (60)|8.9.2014 14:11
samozřejmě že ne, ta stará TV je malá a začal hodně tmavnout obraz a navíc jsou potřeba 2 ovladače. To prostě skoro 90-letý člověk moc nezvládá. Hlavní důvod byl ale lepší obraz i zvuk.
vivid.sk (11472)|8.9.2014 14:17
Jasne.

Lepsie vsak dva ovladace (jeden z nich sa pouzije len na ON/OFF TV), ako tyzdenne vypadavanie naladenych kanalov. Tam si neviem predstavit, ako by to babicka riesila.
Ivo Mašek (10205)|8.9.2014 14:57
JindraPce: tu závadu sám nevyřešíš. Někde v nějakém obvodu se (zřejmě chybou v modulu) nastavilo zopakování proběhu "1". To je tzv. zacyklení. Já tohle znám z práce (i když u jiného zařízení), stává se to. Já to řeším restartem (převedeno do žargonu pro TV - opravím servisní menu), a pokud ani to nepomůže, řeší se to kompletním výmazem oné poškozené části a novým nahráním programu. Pokud ani to nepomůže - výměna modulu
JindraPce (60)|8.9.2014 15:11
Díky za rady ... předám na kompetentní místa. Třeba něco vymyslí. Nebo změním značku. Závadu se již nesnažím vyřešit. Pouze eliminujeme možné vedlejší vlivy jako je cizí napětí ve společné anténě a podobně.
konas (66)|9.9.2014 11:52
Nepřijímáte náhodou kabelovku?
JindraPce (60)|9.9.2014 12:14
podle mě tam kabelovku ve společném rozvodu zrušili. Kdyby tam byla, v čem by byl problém? Určitě ji ale Babi neplatí.
konas (66)|10.9.2014 13:02
Většina TV nemá rádo kabelovky, také kabelovky mívají často problémy, i když tvrdí, že mají vše OK. A pak to dělá takovéto věci.
Retiree (659)|10.9.2014 15:58
Skutečně zajímavý názor, hodný pozornosti... Můžeš jej, prosím, poněkud rozvést?