Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

připojení tabletu k PC LG

vmull (18)|25.8.2014 10:40
Má někdo zkušenost s připojením tabletu přes HDMI C (mini HDMI) k TV LG??
Narazil jsem na problém, že po připojení tabletu (Ainol Novo 7 Venus), který má miniHDMI výstup k TV LG (LG 32LA620S) je obraz obráceně. Pro připojení používám klasický kabel HDMI C - HDMI A. Vyměnil jsem kabel za jiný, problém trvá. Změna nastavení na tabletu nepomáhá - po připojení se obraz na tabletu automaticky převrátí do základního (širokého) zobrazení a i přes zapnuté otáčení zůstává takto nastaven - a obraz na TV je obráceně. Zkoušel jsem i některý jiný typ TV LG a je to stejné. Naopak u jiných TV (Samsung, Philips) je obraz v pořádku.
Odpověď od LG supportu je: "pro připojení mobilních zařízení je podporováno připojení MHL (vstup je označen, většinou HDMI3)- nutný kabel s podporou MHL nebo redukce MHL/Slimport. Podpora miniHDMi není ve specifikaci uvedena, pokud se domníváte, že se jedná o zvádu TV, reklamujte u prodejce nebo v autorizovaném servisu".
Já nechápu, proč bych měl používat MHL do HDMI, když má tablet výstup HDMI C sám. A o závadu TV se asi nejedná, protože to dělají TV LG všechny - tedy alespoň všechny co jsem zkoušel. Možná je potřeba jenom změnit nějaké nastavení na TV, ale v normálním menu nic není. Poradí někdo?

Díky.
RoPo (6061)|25.8.2014 10:49
Nemáš "po ruce" někde PC LCD s HDMI vstupem? Zkus tablet připojit k PC LCD.
vivid.sk (11472)|25.8.2014 12:56
[QUOTE=vmull;494965]přes zapnuté otáčení zůstává takto nastaven[/QUOTE]
Tak otacanie zapni (ergo vypni ak to predtym nepomohlo) a tablet skus otocit. Neviem ci to pomoze, ale za pokus to stoji.
vmull (18)|25.8.2014 13:12
[QUOTE=vivid.sk;494977]Tak otacanie zapni (ergo vypni ak to predtym nepomohlo) a tablet skus otocit. Neviem ci to pomoze, ale za pokus to stoji.[/QUOTE]
Ale vždyť jsem to popisoval, jak se chová. Je jedno jestli je otáčení na tabletu zapnuté nebo vypnuté, chování je vždy stejné - přehození obrazu do základního nastavení a hotovo, žádné další otáčení nepomáhá - a obraz na TV je vzhůru nohama.

---------- Doplněno v 13:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:11 ----------

[QUOTE=RoPo;494966]Nemáš "po ruce" někde PC LCD s HDMI vstupem? Zkus tablet připojit k PC LCD.[/QUOTE]
Mám a funguje naprosto normálně. Obrácení obrazu je jenom na TV a jenom na LG, jiné fungují normálně - proto řeším nastavení TV.
RoPo (6061)|25.8.2014 14:16
[QUOTE=vmull;494978]Mám a funguje naprosto normálně. Obrácení obrazu je jenom na TV a jenom na LG, jiné fungují normálně - proto řeším nastavení TV. [/QUOTE]

Pak je to pravděpodobně chyba LG. LG je prostě LG.... Dobrá "sranda" pro život.
666dia (476)|28.8.2014 01:39
Nenapadlo mě ještě připojovat tablet přes HDMI, když je k dispozici DLNA....
vmull (18)|1.9.2014 12:52
[QUOTE=666dia;495141]Nenapadlo mě ještě připojovat tablet přes HDMI, když je k dispozici DLNA....[/QUOTE]
Jak prosím tě protlačíš přes DLNA obrazovku displeje? A s tím i některé jednoduché hry.........