Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV do obývačky - Prosím o radu

maros123 (5)|22.8.2014 18:01
Dobrý deň chlapi,

Potreboval by som poradiť. Uvažujem nad novou telkou do obývačky. Gauč mám 2,8 m od telky. Z tohto dôvodu uvažujem nad uhlopriečkou 55“ – 75“. Cenu si predstavujem tak do 2.000,- €, ale ideálna by bola do 1.500,- €. Miestnosť je dosť presvetlená.

Najskôr som uvažoval nad LG 55LA965V. Postupne však od neho upúšťam, pričom hlavným dôvodom je absencia HDMI 2.0 a tá 1.4. nefunguje ako má. Dá sa povedať že jediné čo ma motivovalo k jej kúpe bolo to že pri 3D dostanem do každého oka FULL HD.

Po prečítaní nejakých threadov na tomto fóre však inklinujem skôr k lepšiemu FULL HD ako menej kvalitnému UHD.

Nehľadám to naj čo sa dá zohnať za môj cenový strop. Chcem si vybrať s rozumom. Hľadám telku ktorá má dobrý obraz, upscaling a pod. Rôzne SMART funkcie sú pre mňa zbytočné, pretože ich nebudem využívať. Záleží mi na obraze a možnosti jeho nastavenia. Tiež by som bol rád ak by mala pasívne 3D, ktoré však bude dobré a nebudú mi pri ňom trpieť oči. Telku budem používať na klasické TV programy SKYLINK, video cez HDMI či už z notebooku alebo PS3 a PS4. Mohol by mať DVB-S tuner. Mám na pláne dať ho kalibrovať. V tomto nie som až tak doma, ale 100Hz resp. 120Hz by mal mať tiež (tada ak sú tieto tie kvalitnejšie). tiež očakávam dynamickú ostrosť prirýchlych scénach. Viem že každý TV (kus) je iný čo sa týka cloudingu, uniformity a ostatných neduhov, ale rád by som vybral taký, ktorý týmito neduhmi trpí najmenej. A preto je jednou z možností plazma.

Takže sa momentálne rozhodujem medzi:

SONY KDL60W605BBAEP
Sony KDL-55W805B
Panasonic TX-L60DT60
Samsung UE65H6470
Samsung ue65h6400
65" Panasonic TX-P65VT60E – ťažko zaťaté zuby kvôli cene a aktívnemu 3D ale dalo by sa. keby bolo na trhu ešte ST, tak by som bral radšej asi to.
60“ Panasonic TX-P60ZT60

A stále som definitívne nezavrhol tú LG 55 LA965V, sú moje obavy zbytočné a názor na túto telku nesprávny?

Čo by ste mi teda odporučili? Ak viete o nejakom inom ako je v mojom zozname, budem rád ak mi poradíte.

Vopred ďakujem.
m0rph (20)|22.8.2014 22:40
Kazdy ti tu odporuci nieco ine. Ak mam vraviet za seba, presne riesim tvoju situaciu, rovnaka uhlopriecka, rovnaka vzdialenost ad TV. Nakoniec som vybral Sony 60W855, ktoru ty zatial neuvadzas. Zial ma aktivne 3D ale s tym sa neda nic robit. Bud budes mat IPS panel, ktory ma slaby kontrast a sivu ciernu s pasivnym 3D, alebo si vezmes VA panel s vysokym kontrastom a krasnou ciernou, ktory moze mat ale jedine aktivne 3D. Pre mna bol dolezitejsi klasicky obraz, ktory budem pozeravat viac, a po dobrych skusenostiach s VA panelom
som vybral tu 60W855 ktora ma tiez VA panel.
Plazmu som vyradil. Mal som doma GT radu od panasonicu a vadilo mi blikanie. Su ale znacky/modely na ktorych je to vidiet menej.
Clouding je vec LCD kusu, musis objednavat a vracat, a snad prijde kus ktory bude mat tento neduh v akceptovatelnej miere. Ja som takto vymenil 4 televizory a piaty bol uz ok.
Podla mojho nazoru ak chces dobry obraz, vyber si bud VA panel, alebo plazmu.
maros123 (5)|23.8.2014 01:55
dakujem za odpoved. a ako si s nim spokojny? a co ostrost obrazu pri rychlych scenach? mozno blba otazka, ale staci to prepocitavat? a co konvrerzia SD signalu? aky to ma panel? (myslim frekvenciu).
lafore (73)|23.8.2014 10:06
Maros ak chces pasivne 3d, tak asi jedine lg. Na druhej strane pises, ze chces skutocne fullhd do kazdeho oka, co pri pasivnom proste nedosiahnes (pokial chces fullhd televizor). Skusal si uz aktivne 3D? Blikanie vidiet ked mas svetelny zdroj za tv, ked to pozeras v pritmi, tak ziadne blikanie nevidiet. Ja taktiez blikanie nevidim. Ja som pred par dnami doviezol samsunga ue65h6470, mozem ti ho pofotit. Kupoval som to na chatu do presvetlenej miestnosti, preto som vyradil plazmu. A aj preto ze panak uz plazmy nerobi :( Doma mam 55vt50 a som s nim velmi spokojny, ziadne blikanie nepozorujem.
Ja osobne by som ti odporucil vt60/zt60, ale co som zatial pozeral tak ani ten 65h6470 nemal zly obraz a uniformita mi prisla v pohode, i ked na chate som take veci moc neriesil.
maros123 (5)|23.8.2014 11:09
Je pre mňa dôležitejší klasický obraz ako 3D, takže to pasívne 3D nie je podmienka ktorú by som musel mať zakaždú cenu. bola by to príjemná pridaná hodnota. a čo rýchle scény, nerozmazáva sa to?
Pupak2 (328)|23.8.2014 17:56
Ačkoli jsem zastánce větších úhlopříček, doporučím ti raději menší vyšší model, než levný s velkou úhlopříčkou. Tyto TV mají často problém s cloudingem a někdy to dost vadí.
V 60" je kvalitní 8 řada SHARP, kde se dá do 2000 éček koupit slušná TV.
lafore (73)|23.8.2014 20:24
Maros neviem na co sa konkretne pytas. Este som nemal cas podrobne otestovat ten samsung. Ale zatial som nepostrehol nejake neduhy :) Dnes som bol na chate, vyskusal som aj 3d a ziadne nlikanie som si teda nevsimol. Nepostrehol som ani zoadne rozmazavanie pri rychlych scenach. Ale ja na druhej strane nemam na tu telku orehnane naroky, mne slo hlavne o velkost uhlopriecky, kedze to mam vo velkej obyvacke.
Plutotype (717)|24.8.2014 11:31
[QUOTE=Pupak2;494894]Ačkoli jsem zastánce větších úhlopříček, doporučím ti raději menší vyšší model, než levný s velkou úhlopříčkou. Tyto TV mají často problém s cloudingem a někdy to dost vadí.
V 60" je kvalitní 8 řada SHARP, kde se dá do 2000 éček koupit slušná TV.[/QUOTE]

Máš nejaký Sharp doma alebo ako vieš že Sharpy sú kvalitné? Sú niekde nejaké profi recenzie? dík
maros123 (5)|25.8.2014 17:25
tak nakonies som to s pomocou užívateľa Plutotype zúžil na nasledujúce:
Panasonic TX 58AX800E
Samsung 65H6470
Samsung 64F8500

čo sa týka Sharpu, tak ten nechcem, pretože čo som tu čítal, každý kto si ho v poslednej dobe kúpil z neho mal radosť 2x. raz keď ho doniesol domov a druhý krát keď ho vrátil:-)
Zo Sharpu mám dojem, že v minulosti boli kvalitné ale teraz to už asi nebude ono... ako mercedesy:-)
každopádne ak je niekto zastáncom Sharpu a je s ním spokojný, želám mu nech mu ešte mnoho rokov slúži k spokojnosti. nehaním, ale nie je to moja šálka kávy...
maros123 (5)|26.8.2014 22:55
update, ako to tak býva, padlo rozhodnutie, pre moje potreby bude lepšie LCD ako plazma a tak vybarám ďalej:-)
bude to medzi Samsungom a Sony, ale konkrétne typy si teraz písať netrúfam:-)