Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co nejvetsi, co neupravuje obraz, pure 24p, 1080p, co nejlevnejsi (asi)

evlo (78)|13.8.2014 14:14
Asi me z reklmace vcas nevrati projektor a tak budu vybirat misto nej TV, z CZC. Chtěl bych aby uměla přehrát vše z plex serveru vč. titlků a to tak, že nebude provádět úpravy obrazu.
Příjem TV vůbec nepotřebuji, stejně tak zvuk, ani hdmi arc taky nepotřebuji, nic, hdmi vstup mě stačí taky jeden a stačí mě k tomu HDMI CEC - prostě to mám tak nějak vyřešeno bokem když jsem doteď měl projektor.

Obnovovaci frekvnece mě stačí 50hz. Pokud jiná, tak jen 120hz, pokud bude tv umět 5:5 pro 24p zdroj.


Co jsem zkoušel před lety samsungy, tak tam šlo použitelně sledovat film na herní režim přes HDMI, z usb ani přes plex to nešlo bez toho aby tv prováděla úpravy obrazu. Z plexu to půlku souborů nepřehrálo, ale z usb je to dalo. LG co jsem dříve zkoušel, tak mělo totálně nepoužitelnou implementaci plexu pro velkou knihovnu.

Případně bych klidně koupil TV + krabičku co bude zvládat plex (to jsem zkoušel rasPlex na rPI a bylo to nepoužitelné v porovnání s MAC verzí plex HT).

Limit na TV je těch 24k, stejně tak na TV+krabičku je 24k. Prostě co bych dostal za projektor.

Co jsem pochopil, tak bych chtěl LCD s LED podsvícením, protože ta by měla jít nejlépe sledovat když je v pokoji denní světlo.¨

Chtěl bych aby TV měla matnou obrazovku, resp. nedělala odlesky.

Všiml jsem si, že co byli dřív 65" shrapy za 25000 tak dnes stojí 30 a vůbec se v tom nevyznám. Snad tady bude někdo konkrétně vědet o nějaké TV na Filmy a sem tam nějakou hru.
Plutotype (717)|13.8.2014 17:12
24.000Kč je málo, na 60-65" budeš potrebovať 40.000 Kč. A je úplne jedno, že polovicu výbavy Ty nechceš, výrobcovia takto nepremýšlajú. 5:5 pulldown zabudni, telky ( tie lepšie ) majú 4:4 ( 96Hz ).
jito (999)|13.8.2014 21:02
65 palců a frekvence 50Hz-máš představu,co to udělá s obrazem?
Asi ne...
A kdo vám radí ty nesmyslné požadavky-co největší a nejlevnější???
evlo (78)|13.8.2014 21:30
Ano mam, na 135" s 24hz nemám žádný problém, naopak.
Pokud máš nějakou konkrétní věc proč by to mělo vadit u TV, rád se dozvím něco nového. Jinak je tvůj příspěvek prostě spam.
evlo (78)|13.8.2014 21:37
Tak hlavně jsem zjistil, že jediná matná nebo s funkčním anti glare je stejně nejspíš pouze tahle
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nicméně plex umí jen na HDMI, a o tom jestli dokáže neměnit obraz a nevymíšlet si snímky samozřejmě nepíšou, stejně tak o tom jestli vůbec dokáže bežet v 24. nebo rozumnym pulldown režimu a ne třeba 2:3. Nevíte to někdo? A jakou krabičku k tomu co umí plex, ne htpc samozřejmě, prostě krabičku.

Ale alespon jsem zjistil, ze ty 4k uz nejsou extremne drahe v CR.
jito (999)|14.8.2014 12:22
[QUOTE=evlo;494425]Ano mam, na 135" s 24hz nemám žádný problém, naopak.[/QUOTE]
Ale ty si pleteš obnovovací frekvenci panelu TV,a filmový režim Bluray filmu-to jsou dvě rozdílné věci...
Nebo si snad myslíš,že to na co běžně koukáš v TV,má zobrazovací frekvenci 24Hz?
evlo (78)|14.8.2014 12:33
No nemyslím si, že běžně, ale možná pár co dokáže 24p režim je a ty pak běží těch 24hz nebo možná 48hz při 2:2 pulldown.
Plutotype (717)|14.8.2014 19:17
@evlo
Keby si pohľadal na internete, tak zistíš, že Sharp Aquos LC-50LE752E má 100Hz panel ( natívny ).O 24p sa neboj, je štandardnou výbavou už pár rokov. Ako interne telka procesuje 24fps signál - či 48Hz alebo 96Hz je možné zistiť len pomocou testovania.
evlo (78)|14.8.2014 20:46
No me je jedno jestli 24, 48 nebo 96, ale by si to fakt nevymyslelo framy. Coz treba u samsungu vypnout nejde a u sharpu co jsem v obchode zkousel take ne.
vivid.sk (11472)|14.8.2014 21:02
[QUOTE=evlo;494467]Coz treba u samsungu vypnout nejde[/QUOTE]
akoze nejde?
tdlmarek (1566)|14.8.2014 21:57
V posledních letech jsem tu neslyšel o TV, u které by dopočítávání snímků nešlo zcela vypnout. Horší je to spíš s kouzly s podsvícením, tam se občas objeví nějaké automatické úpravy jasu nebo řízení LEDek, zapnuté natvrdo.
evlo (78)|15.8.2014 09:32
Ja mam zkusenost, ze to jde vypnout pro hdmi hernim rezimem. Kdyz clovek v menu najde vsechny ty uprovoce, tak i po vypnuti to pak pri prehravani pres dlna dela.

A nejde jen 24p, ale obecně o cokoliv.
tdlmarek (1566)|15.8.2014 10:12
Co já vím, tak herní režim u některých TV naopak umožňuje pouze 60 Hz, takže pro filmové přehrávání je spíš kontraproduktivní.

Sám dopočítávání snímků nesnáším, i při minimálním nastavení pro na mě ten pohyb působí zkrátka divně. Tradiční filmově trhaní tak jak je v kině mi vyhovuje, a na dřívější ET5 ani současné AS640 jsem neměl problém toho po vypnutí patřičných funkcí dosáhnout (režim True Cinema, nikoliv herní). Podle dřívějšího experimentu zde na fóru jsme došli k závěru, že při 24p zde TV zobrazuje 5:5 na 120 Hz.


Jen tak pro zajímavost, proč trváš na DLNA?
vivid.sk (11472)|15.8.2014 12:14
[QUOTE=evlo;494474]tak i po vypnuti to pak pri prehravani pres dlna dela.[/QUOTE]
Porovnavas jablka a hrusky. Herny rezim zapinas na urovni jednotliveho HDMI vstupu, samotny player v TV ma uz osobitne nastavenia (kde ide ale MCFI tiez vypnut). Takze to, co popisujes je sice pravda, ale nezmysel v zmysle ocakavaneho vysledku.
evlo (78)|15.8.2014 12:34
Jo no, tak to pak muzou klidne udelat nastaveni pohybu pro kazdy kanal zvlast. No, kazdopadne jsem to u toho dlna prehravace (nebo teda plex) prostel to nastaveni a vsechno bylo vypnuty a stejne si mcfi proste on a nechci to riskovat u nove tv a pak ji vracet atd.
vivid.sk (11472)|15.8.2014 14:17
[QUOTE=evlo;494481] tak to pak muzou klidne udelat nastaveni pohybu pro kazdy kanal zvlast[/QUOTE]
To by bolo samozrejme uplne optimalne. Na sportovy kanal si nastavis na MAX a pri filmovom vypnes, resp nastavis na minimalnu hranicnu hodnotu :D
Takto daleko vsak este niesme, na mojej starej sunke, vsak ide pri internom playeri (nastavujes priamo v playeri) rovnako ako na urovni HDMI vstupov MCFI vypnut, takze predpokladam, ze takato moznost ostala pre aktualne modely.
RoPo (6061)|15.8.2014 14:31
[QUOTE=vivid.sk;494491]Na sportovy kanal si nastavis na MAX a pri filmovom vypnes, resp nastavis na minimalnu hranicnu hodnotu[/QUOTE]

Z toho mě napadlo, že jednou bude v šířeném televizním signálu u každého pořadu "informace o vhodném zobrazovacím profilu" pro nastavení TV a bude i takový profil, který "řekne" a "chytrá TV" to pochopí: TV vypni si všechny svoje vyfik.ndace a vysílej to, co ti posíláme a nevymýšlej si bl.osti.

Asi si tento princip "obohacení" TV normy nechám patentovat :-E
evlo (78)|15.8.2014 15:42
Dekuji za reakce, asi to nikam nevede, jsem na strane dva a:
- zadnou TV co nedela odrazy nebo je matna jste neporadili
- zadnou TV co DOOPRAVDY neprovadi upravy obrazu jste neporadili
- zadnou TV co DOOPRAVDY umi plex nebo pripadne jiny system prehravani ze site jste neporadili
- zadny prehravac k TV co DOOPRAVDY umi plex nebo pripadne jiny system prehravani ze site jste neporadili

Nemyslim to nijak zle, jenom to proste shrnuji a proste je jasne, ze taky nevite
tdlmarek (1566)|15.8.2014 18:03
Holt množina lidí, kterým jde o věrné přehrávání 24p, se s druhou množinou těch, kterým ke spokojenosti stačí DLNA, protíná pouze okrajově. Je to zkrátka minoritní záležitost. Ve spojitosti s naprosto nerealistickým cenovým stropem se pak nelze divit, že se konkrétní doporučení nehrnou jedno za druhým.
Plutotype (717)|15.8.2014 18:28
@evlo
- či filter/sklo odráža svetlo musíš zistíť sám. Neviem čo pre Teba znamená "co nedelá odrazy" alebo je matná. Moja HX850 odráža trochu svetlo, ale mne to nevadí. Drahšie TV ( napríklad plazmy ZT60 alebo F8500, LCD LED H8xxx ) majú filtre, ktoré veľmi dobre tlmia externé svetlo. Ty máš rozpočet ale v low-end segmente, kde sa veci majú inak. Ďalej, jedna vec je matný filter a druhá ako filter funguje cez deň a ako telka cez jej filter tvorí obraz. Takže by som Ti doporučoval navštíviť retail obchody a zhodnotiť dizajn podľa seba.
- 24p režim bez MFCI vie každá TV, na to si dostal odpoveď. Možno Tebe sa bude možno páčiť Changhong TV, tam je ideálne kúpiť online a vrátiť v 7/14.
- prehrávanie zo siete je dané funkciami TV, zase nájdeš na internete. Pytať sa na plex platformu v situácii, že nevieš aký chceš televízor mi príde zvláštne. Otázka by mala byť smerovaná na výrobcu konkrétneho modelu. Ten ale nepoznáme, Ty ho dokonca nemáš ani doma. https://forums.plex.tv/index.php/forum/113-dlna/
- na tvfreak je dostatok informácii o HTPC - toto je sekcia o TV.
evlo (78)|15.8.2014 22:14
V retail jsem byl dvou, oboje teda stejny retezec, TV meli osvetleni zezhora, nektere byli asi lepsi, co se odlesku tyce, nektere horsi, rozhodne jsem nevidel mezi cenou a odlesky. Nicmene loni kdy zjsem se na to dival, tak byl na prodejne sharap a zadna z TV co tam byli letos se na nej v neodleskovitosti nechytala a to ta proste o svetelne roky.
HTPC nechci, to kombinuje nevyhody HT a PC :D (akutalne to uz par let mam a doufam, ze doba pokrocila a neni to uz potreba)
Podpora plex platformy, pokud by nekde byla dobra, tak budu vedet, ze na to se podivat, takto nevim furt nic.

Z retail mam dojem, ze je to vsechno stejne, jedno horsi nez druhe a aby to produkovalo dobry obraz, uz jen kvuli odleskum, tak musim mit stejne doma tmu a to ma pak jakou vyhodu oproti projektoru? Kdyz jsem na prodejne zkousel jak dlouho se TV zapina, tak jsem nevedel jestli si delaji srandu, to se zapina opet dele nez projektor.

Bral jsem prave TV jako vec co jde sledovat na dennim svetle a zapne se hned. S tim, ze dnes by meli byt smart a umet teda plex. Ale co vidim, tak se na to na dennim svetle divat UZ neda, zapinaji se UZ dlouho a neumi nic navic, naopak obraz straslive degraduji (z meho pohledu, je me jasne, ze vetsine to vyhovuje, jinak by to tak nedelali).

Nicmene bavil jsem se s kolegou a ten si TV nekoupil, protoze taky, jako ja, neprisel na to, ktera dokaze delat telenoveli, pry LG, ale taky se nebyl jisty, tak nekoupil nic. Tak asi par zakazniku vyrobcum precejen unikne :D
RoPo (6061)|15.8.2014 22:52
TV ma porad lepsi kontrast a dynamiku obrazu nez jakýkoliv běžný domácí projektor.
TV (plazma Panasonic) se u me zapíná rychleji nez projektor (DLP BenQ).
Plex.. Asi mas na mysli normalni DLNA klient/server. Moje TV a v něm DLNA klient umi vse co potřebuji. Nicméně pro nektere potřeby mam HTPC ve forme NUCu2 a občas jej pustím. Jakýkoliv DLNA server umi posílat maximálně DTS. Na BD audioformáty neni v DLNA standard.
Odrazivost/neodrazivost panelu. Pluto to napsal dobre. Pokud mas toto jako požadavek tak si nevyberes.

Mam dojem, ze chces neco co proste neexistuje a ne ve všem co uvadis mas jasno ci správný pohled na věc.

Nic proti tvému postoji a názorům, ale asi budes jeden z tech co stale chodí kolem kaše, ale nikdy se nenaji ci neochutnají, protoze porad neni dost dobra. A hledají proc to nejde misto toho, aby to udělali ci zkusili.
evlo (78)|16.8.2014 01:04
Nemas pravdu, naopak uz me nebavi vyhazovat penize jen tak na zkousku za neco. To jsem si uz vyzkousel tolikrat, ze radeji proste budu mit o vec min, nez aby me prudila a nedelala radost. Za stejny prachy jako TV si muzu poridit plecku na neniceni na malych okruzich a sance na zabavny zazietek je proste vyssi.

Jako jasne, je moznost koupit tech TV hodne a pak jich dost vratit do 14 dni, ani s tim asi nejak zvlast problem nebude, ja to nemam rad, protoze furt riskuji, ze me pak obchod nebude chtit vratit 100k, nebo se bude cukat s casti penez apod.
tdlmarek (1566)|16.8.2014 10:15
[QUOTE=evlo;494494]- zadnou TV co DOOPRAVDY umi plex nebo pripadne jiny system prehravani ze site jste neporadili[/QUOTE]
Nedalo mi to, a na AS640 jsem tedy letmo zkusil přehrávání ze sítě (přímo přes SMB/CIFS) - MCFI lze i v tomto režimu bez problému vypnout, okem jsem si ověřil, že pohyb je skutečně takový jaký má být (24p) a nevšiml jsem si ani žádných dalších nežádoucích úprav obrazu. Na panelu je navíc nějaký filtr, který rozptyluje světlo, a činí tak TV ve dne výrazně použitelnější než předchozí ET5.

Jsem si celkem jistý, že např. AS600 a AS650 na tom budou stejně nebo podobně - sdílení umí dle specifikace také, vypnutí MCFI pokládám za samozřejmost, jenom povrchová úprava panelu je otázka.


Zde máš tedy něco konkrétního, nalož s tou informací jak chceš.
kolecko (3)|19.8.2014 11:03
Tiez sa potykam s problemami modernych cca 1000-1500€ TV, LCD "LED" maju uplne otrasne nerovnomerne podsvietenie a kopec funkcii, co nepotrebujem. Plazmy uz davno nemaju ciernu naozaj ciernou, posledne skusenosti s LG ma odradili. Nema niekto skusenosti s filmami na LCD paneloch, napriklad tomto:

http://www.nec-display-solutions.com/p/cz/cs/products/details/rp/E464.xhtml?realm=products/choice&cat=PublicDisplays

Je to entry level NEC 46" LCD display na profi indoor pouzitie, ma HDMI a dialkove. Kedze aj tak ako zdroj signalu mam DVD/Bluray alebo satelitny tuner a zvuk mi zvycajne lezie z ext repro, tak by mi taketo riesenie vyhovovalo.
NEC uvadzam iba ako mne znameho vyrobcu kvalitnych panelov, nebranim sa ani inej znacke.
vivid.sk (11472)|19.8.2014 11:07
V špecifikácii chýba 50p, čo je neakceptovateľné.
tdlmarek (1566)|19.8.2014 12:15
Navíc i 23.976 (podle specifikace to rozepisují zvlášť), takže pro perfektní přehrávání snad to nejdůležitější.

Model z vyšší řady už vypadá (v tomto) schopně, ale tam zase už není tak pěkná cena:
http://www.nec-display-solutions.com/p/cz/cs/products/details/rp/V463.xhtml?realm=products/choice&cat=PublicDisplays
  • 1920 x 1080i (59.94/60)
  • 1920 x 1080p (59.94/60)
  • 1920 x 1080p (50)
  • 1920 x 1080p (23.97/24)
  • 1920 x 1080p (25)
  • 1920 x 1080p (29.97/30)
evlo (78)|19.8.2014 13:01
Nevim jestli se to nezmenilo, ale posledne kdyz jsem se dival na vylozene displayer, tak stali 80k+

EDIT: tak jsem to pohledal a existuje jich vic do tech 25 000, treba Philips BDL4620QL vyapda taky fajn, jen skoda, ze nejvetsi se delaji tech 46" (pak uz je to na me zbytecne drahy), klidne bych si neco od TV priplatil za to, ze to nebude upravovat obraz.

Me teda dost vadi, ze to neumi CEC, ten me prijde jako super vec, protoze narozdil od univerzalnich ovladacu jako harmony apod. To funguje tak, ze to je schopna pouzit i zena.

Resit nejaky hdmi-cec2rs232 prevodnik se me vazne nechce.
kolecko (3)|19.8.2014 14:47
Hmm, tak este do cca 1000€ iiyama ProLite LH4664S, vyzera ze ma 1080P 24Hz, 25Hz, 30Hz, 50Hz, 60Hz, 24psf, 25psf. Za staru 42" plazmu som dal cca 1500€, toto by mi doma preslo :)
Akurat, ze ma zbytocne vysoky max jas 500cd/m2 a otazne je este (A)MVA, v tomto vobec nemam jasno, alebo ci je lepsi panel IPS.

Dalej predpokladam, ze profi displaye by mali mat podstatne lepsie vyriesene rovnomerne podsvietenie (to si iba domyslam, ziadne fakty). Kazdopadne bude treba na vlastne oci v pritemnenej miestnosti pozriet film, inac to je iba varenie z vody ... .

EDIT:
HDMI control : Control connected HDMI CEC device and the display with one remote control.
evlo (78)|19.8.2014 14:58
*VA me prijde lepsi, ale je to o ocich, VA ma takove vic, rekneme, "mekke" barvy, ne zarive, to se me libi. U "Profi" bych lepsi podsviceni necekal, panel bude podle me ten stejny.

46" za 25000 me prijde docela drahy v porovnani s cenama TV a maly uhloprickou, na druhou stranu pokud by to vazne fungovalo, tak proste nezbyde nez si priplatit. Proste ten pocit, ze priplacin 15000-20000 za to abych prisel o funkcne, ktere nechci me prijde takovy divny. Ale muzu to brat jako takovy ariel atom mezi TV :)

Max jas podle me neva, otazka co minimum, treba muj stary 24" DELL s VA provozuji s jasem tusim 3 z 100 :)
kolecko (3)|19.8.2014 15:12
Ja na ceny samo ze tiez pozeram, ale som PC technik a viem, ze napr volakedy stal poriadny NB alebo Pocitac 35-80 tisic, a tak je to aj dnes. To ze su aj za 15-25 tisic beriem ako produkt spotrebnej doby. TV stali vzdy okolo 25-50, posledne 29" CRT som kupoval za cca 25, takze az take hrozne to nevidim ... .

EDIT:
byvaly kolega sa zaobera prezentacnou technikou (projektory, tv steny ... ), asi ho zacnem otravovat. :)
evlo (78)|19.8.2014 15:30
A taky se clovek nikde nedozvi jestli i ta iiyama za 30k nebude nakonec take zrcadlo jako 50" tv za 10000
vivid.sk (11472)|19.8.2014 16:02
Otazne je, ake rychle su tam panely. Profi pouzitie totiz znamena v tomto pripade rozne prezentazie, grafiky, kde sa nepredpoklada nutnost rychleho panela.
MCFI (aj ked na neho cast uzivatelov nadava - myslim, ze neopravnene, kedze firmy nevedia ponuknut dostatocnu uroven jej customizacie, 3-4 standardne presety su malo a casto nanic nastavene) aj v najnizsom rezime totiz ponuka viditelne zlepsenie citatelnosti (napriklad beziace texty v zaverecnych titulkach) a zjemnuje rychle svenky.
Plutotype (717)|20.8.2014 10:01
[QUOTE=evlo;494666]A taky se clovek nikde nedozvi jestli i ta iiyama za 30k nebude nakonec take zrcadlo jako 50" tv za 10000[/QUOTE]
Tieto informácie sa dajú zistiť pred kúpou.

Pri výbere TV si treba uvedomiť, že kvalitný obraz nie je len kvalita skla/filtra. Je to uniformita panelu, úroveň čiernej, kontrast ( sekvenčný a intrascénny ), presnosť farieb, pohybová ostrosť a tiež kvalita prehrávaného obsahu.
Nejeden tu prišiel na fórum a keď našiel TV čo sa mu páčila z jedného dôvodu, tak našiel 3 iné kategórie, čo ho odradili si telku nechať.
evlo (78)|13.9.2014 01:11
Takze, opet zakladam tema, koupil jsem si TV, ktera se me zdala dobra, ale ukazalo se, ze ji chybi zakladni funkce, tak jsem trochu alespon pokrocil v tom co chci
- co nejvetsi uhlopricka a co nejlevnejsi, min tak tech 48"
- co nejmensi zrcadlo
- zadny MCFI
- co nejrychlejsi nabeh (takze sharp asi fakt ne - v prodejne jsem to zkousel a zapinaji se tak minutu, to uz je na me moc)

jsem si koupil teda nejlevnejsi TV s tim, ze alespon nebude mit veci co nechci a parada, hdmi cec fungovalo (ne zrovna prehrsel thru prikazu, ale dalo se to realne pouzivat), nijak si nevymyslela snimky, zadny telenovela efekt, zapnula se za 15s, umela 24p, zmena refreshrate byla temer okamzita (akorat dokud nezhasl boxik inforumujici o zmene nefungovalo posilani cec, ale tak to je docela detail), fakt dobry si rikam.
Byla to teda ta jakoze matna, ale v noci i pri mirnem ambientnim osvetleni za tv jsem v ni videl odraz pokoje, ale beru to, tak to dneska holt je u vsech, nebudu tady bojovat s vetrnymi mliny.

No, tak jo, zaklad parada, tak si teda pustim film a cumim na to rikam si co to jako je, cerna horsi nez na projektoru co jsem mel doted, hmm, tak jo, tak kontrast, a jas, nechapu proct se to nastavuje, ale dobry, funguje to strasne divne a kontrast i jas maji vliv globalne na celou tv - doted jsem si kupoval drahe zobrazovace a tam to sice nekdy bylo, ale nikdy to nefungovalo takhle divne, u projektoru to vubec nebylo ani.
No ale tak si s tim hraju a divam se, ze to nejde vyladit. No a po pul hodiny jsem na to prisel, ta tv proste neumela zobrazovat OSTRE (zdroj 1080p a nastaveno mapovani oznacena jako "one to one") - rohy obrazu sedeli, tak jsem zkusil hybat s sharapness a furt to bylo rozhasene, proste to neslo zasostrit.

Tak nevim jestli je to teda u TV normalni, me to strasne sokovalo. A moc jsem nechapal k cemu 1080p kdyz to pak stejne z toho udela nejaky prepocitany zvratek ...
Toz je to normalni? Delaji to tak vsechny TV?
Kterou pripadne koupit aby mela nejakou detekci letterboxu v ramci kontrastu a tak nejak si ho resila inteligentne, ne neco jako zvyseni gama pro cely obraz. Hlavne aby dokazala mis stoprocentne ostry obraz pri 1080p. A samozrejme aby slo za vsech situaci vypnout vylepsovani pohybu.

Bylo by fajn aby tv meli v alze, datartu, okay nebo mall skladem a mohl jsem ji koupit uz dnes.
vivid.sk (11472)|13.9.2014 01:38
Co si kupil ?
evlo (78)|13.9.2014 02:06
Ten sencor a nebyt toho problemu s ostrosti, tak by me proste stacil - barvy jsou sice mimo (ale to si myslim bude u vsech tv) a ten problem s kontrastem/svetlosti to bude taky asi vsude. Mozna to bude lepsi pokud nekde bude letterbox detekce.
vivid.sk (11472)|13.9.2014 02:25
a co sa cudujes, ked nakupujes sracky?

Neexistuje nejlevnejsi a nejvetsi. Bud si kupis TV, ktora bude dobra a zaplatis (ale tiez nie idealna, taka neexistuje), alebo si kupis strednu triedu, kde budu nejake muchy s ktorymi dokazes existovat, alebo si kupis low-end a budes nadavat.
[QUOTE=evlo;496111] aby mela nejakou detekci letterboxu v ramci kontrastu a tak nejak si ho resila inteligentn[/QUOTE]
a to znamena co?


update: zbytocne zalozene nove vlakno, prosim moda o presun do povodneho
evlo (78)|13.9.2014 09:39
A kterou teda? Jde me hlavne o tu ostrost, pripadne kdyby umela dobry obraz jako verne barvy atd. Veci navic nechci, takze za to nechci priplacet.

Limit mam tak nejak 25000, ale nechci vyhodit deset litru za polofunkcni prehravani souboru ze site a motion interpolation.
vivid.sk (11472)|13.9.2014 10:10
Za tuto cenu si vyber si SONY (50W805) alebo adekvatny Panasonic AS6x0, pripadne Samsung 55H6x00, po kalibracii ziskas to, co pozadujes. Nic lepsie nekupis.
evlo (78)|13.9.2014 10:42
Diky za odpoved. Jeste me napada nevis ktere z tech levnych dokazou zobrazovat ostre, kdyz vidim tu cenu + 15000 oproti levnym, tak se me to taky nechce za to aby mela TV o fous lepsi kontrast a mozna vernejsi barvy davat. Ta ostrost je to jedine co me fakt na tom sencoru vadilo, zbytek bych prezil (protoze "za ty prachy").

Pokud to zadna levna neumi, tak chapu, ze se tomu nevyhnu.
vlasto777 (42)|13.9.2014 10:47
vivid, vsetky 6-tkove samsungy maju rovnaky panel? /VA?/ ako je na tom 7-kova rada, mam moznost ju kupit sa prijatelnu cenu, aky ma tato LCD panel, IPS alebo VA?. dakujem.
evlo (78)|13.9.2014 16:36
Tak ten samsung jak radil vivid je opravdu lepsi v tom, ze kontrast dava smysl, bohuzel provadel nejake dalsi upravy obrazu a ty kdyz jsem zkousel vypnout, tak se ukazalo, ze je strasne pomaly, bohuzel. LG za stejne penize to stejny - kontrast vyresen, ale strasne pomaly, to bych proste za ty penize nevydrzel.

Nicmene musim pochovalit datart obsluhu, fakt super, meli semnou strpeni, meli ovladac, a prekvapive i pochopeni :)

Pak jsem zkusil samsung H5000 a to by byl docela kompromis - rychly a trochu lepsi nez sencor co se tyce sharpness a barev, kontrast hrozny. Nicmene pri vsech rezimech zobrazeni osekaval rohy obrazu. LG LN5400 asi nikde vystaveno nemaji :(

A ze by ten H5000 mel obraz vylozene o 1/3 lepsi kdyz je o tolik drazsi nez sencor, to bych taky nerekl.
evlo (78)|14.9.2014 16:00
to mazu, stejne to nikoho nezajima
evlo (78)|4.10.2014 22:33
A do 30000 nejaka 48" nezrcadlova je? Ty monitory ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ) ma nekdo vyzkousene jestli jsou opravdu matne?

Aktualizace - podle alzy i ty philipsy umi cec.
evlo (78)|9.10.2014 16:19
LE5564S - to vypada konecne na neco s rozumnou cenou splnujici pozadavky - sice 32000, ale nic levnejsho doopravdy nevim a narozdil od 46" je oproti 55" TV jen o pulku drazsi, coz je rozdil oproti dvou a pul nasobku :)
vivid.sk (11472)|9.10.2014 16:25
IPS panel ?
evlo (78)|9.10.2014 17:04
Me spis zajima obraz a hlavne abych se v tom nevidel nez co vyrobce pouzil za panel.
vivid.sk (11472)|9.10.2014 17:14
Tak potom prijemne vecerne sledovanie.
evlo (78)|9.10.2014 17:24
Si nevyberes no, budt to sviti jak svina (coz trochu kompenzuje osvetleni za tv), nebo je to zrcadlo. Navic u me je naprostou vetsinu casu tv vypnuta, takze nezrcadlovost ma absolutni prioritu.