Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

KDL 46W905A - problem

majkom (83)|11.8.2014 18:38
Zdravim, mam asi 3 tyzdne tv sony 46w905a - obrazovo asi naj tv aku som kedy videl, mam vsak jeden problem, tv sa mi sama nahodne vypina. Pustam do nej upc kabel s tym ze mam CI kartu - tv niekedy bezi aj par. hodin a nic, inkedy sa kludne vypne aj par krat za jeden film, uz som zazil ze sa vypla trikrat za cca 20 minut. Nezalezi na tom aky program mam zapnuty, vypla sa pri prime, ct, nova... Skusal som tradicne postupy - reset do factory settings, update firmware, vypnut z elektriky na 10 minut (vypol som celu roztrojku cez vypinac roztrojky) a nic nepomohlo, zase sa obcas vypne. Neskusal som na nej este konzolu ci apple tv, ale aj keby to pri tychto vstupoch nerobilo, nic to neriesi s tym ze blbne pri sledovani telky.

Napada Vas nieco co by som este mohol urobit? K tv mam pripojene toto:
- ci karta v ci slote
- antena od upc
- apple tv cez hdmi 1 (arc)
- hdmi splitter cez hdmi 2 (mhl) - do splittru ako vstup ide xbox hdmi a vystup je hdmi do tejto sony a do phillips tv

Ked sa ten problem prejavuje, nie je applpe tv ani xbox ani philips tv zapnuta, len splitter je zapnuty, preto si tak myslim ze to nema na tv vplyv. Jo a este ma tv funkci automaticke vypnutie, ci je tato featura zapnuta alebo vypnuta, nema na moj problem efekt.

Posledna vec, to vypnutie je proste z nicoho nic sa regulerne vypne tv, bez akehokolvek zvukoveho ci vizualneho signalu;(

Tusi niekto co s tym? Alebo mi neostava nic len reklamace? Dik moc predom.
RoPo (6061)|11.8.2014 18:48
Eliminuj vse pripojene. Vse odpoj (nestaci vypnout) a zkus zda se zavada projevuje. Pokud se bude projevovat i tak, tak servis- reklamace.
majkom (83)|11.8.2014 18:54
ropo, ako to myslis? mam odpojit apple tv a aj ten splitter? ci kartu a antenu asi ne, to by som asi nemal ako otestovat. alebo som ta nepochopil? a mam to idpojit, zas resetovat z vypnut na 10m z elektriky??
RoPo (6061)|11.8.2014 20:03
Ano, vše co je jiné elektrické zařízení než samotná TV s připojenou anténou odpoj.
vivid.sk (11472)|11.8.2014 20:10
[QUOTE=majkom;494286] to by som asi nemal ako otestovat[/QUOTE]
Otestovat to samozrejme mozes ako radi RoPo, pouzi USB klucik s filmom. Nepotrebujes ziadne ine zapojene vstupy, len napajanie 230V.
majkom (83)|11.8.2014 21:12
Ropo, este jeden dotaz, mam aj ci kartu vytiahnut a naladit len cisto terestrial? Resp. co mi to povie ak to pobezi bez upc anteny a karty, ked ja potrebujem aby to bezalo s nou:) pred tym co som mal tv nemala takyto wide spread problem... Mna jedine co napada ten splitter ci bynemohol robit problemy, to ze ta tv pobezi bez nicoho a s pripojenou apple tv, xboxom a upc ne - to mi je asi dost nanic:(
vivid.sk (11472)|11.8.2014 21:44
[QUOTE=majkom;494305]to ze ta tv pobezi bez nicoho[/QUOTE]
Ale to nevies. Pokial vypne bez nicoho, je to jasne . Treba identifikovat zdroj problemu.
RoPo (6061)|11.8.2014 22:17
Musíš zjistit zda je opravdu problém v samotné TV nebo v připojeném zařízení či v kombonaci. Pokud ti TV pojede, tak ti reklamace a servis nic nevyřeší = závada se neprojevila, neoprávněná reklamace.

Zkus:
TV používat jen s PCMCIA modulem a kartou s UPC. Pokud bude blbnout TV stále, tak vytáhni PCMCIA modul s kartou a nalaď jen terescial.
Problém může být TV, v kombinaci TV+daný modul, TV+připojené zařízení nebo je prostě TV špatná (bez jakékoliv kombinace = naladěný jen teresciál).

Toto vše děláš pro to, aby ze servisu ti nenapsali = závada se neprojevila.
bastlir (3245)|11.8.2014 23:57
Pod oba návrhy se podepisuji i já. Je to velmi rozumné a vlastně jediné řešení, jak se přesvědčit, že není v kýblu zdroj.
majkom (83)|12.8.2014 12:59
Jasne, kluci, ale budem musiet ist podla toho conavrhuje RoPo - ona sa proste niekedy vypne par krat za hodinu a pak klidne 3-4 hodky jede bez vypnutia - ako vcera vecer, od siedmej sa vypla tri krat, od deviatej do jednej rana uz pak vubec, takze nechat tam bezat usb a cakat co sa stane je dost zlozite:) myslite ale, ze by to mohol delat ten splitter, nic ine nestandartne tam zapojene nemam, apple tv a xbox su normalne zariadenia, nedokazem si moc ani predstavit, ako by som riesil keby bol problem v zapojeni tychto dvoch veci do TV, tv mam na to, aby zobrazovala co do nej pustim a nie na to, aby si vyberala, co mozem a co nie:)
RoPo (6061)|12.8.2014 13:08
Zkus to, co píšu a pak uvidíš. Jakékoliv další "teorie" jsou bezpředmětné.
bastlir (3245)|12.8.2014 13:09
TV si nevybírá, ale může reagovat a problém mimo TV. A může být tisíc možností. Pokud je ti za těžko vydržet u TV s flashkou, tak ji prostě odnes do servisu a už nežádej o radu.
majkom (83)|12.8.2014 15:48
[QUOTE=bastlir;494334]TV si nevybírá, ale může reagovat a problém mimo TV. A může být tisíc možností. Pokud je ti za těžko vydržet u TV s flashkou, tak ji prostě odnes do servisu a už nežádej o radu.[/QUOTE]

najme klidek.. ako pisem, vyskusam to co doporucil RoPo - neni to o tom ze mi je zatazko, ale o tom, ze sa to klidne na usb za x hodin nemusi prejavit, kedze ta tv sa nevypina pravidelne, ale nahodne, niekedy za x hodin, niekedy za x minut.. uvidim, odskusam, poreferujem... dik vsetkym za pomoc.
majkom (83)|12.8.2014 20:47
Tak pani, dnes som zapol tv, skusil este raz fw update a tv nejaky nahlasila, stiahla a dost dlho sa updatovala, nasledne som je resetol, odpojil apple tv aj splitter, takze aktualne je k tv pripojena len elektrika, antena a zasunuty ci modul s kartou od upc.. Tv bezi uz hodku a pol zatial bez problemu... To este nemusi nic znamenat, uvidim ale ak by to frcalo dalej, tak bud pomohol update alebo to bude splitterom... Uvidime;)
bastlir (3245)|12.8.2014 21:52
[QUOTE=majkom;494347]Tak pani, dnes som zapol tv, skusil este raz fw update a tv nejaky nahlasila, stiahla a dost dlho sa updatovala, nasledne som je resetol, odpojil apple tv aj splitter, takze aktualne je k tv pripojena len elektrika, antena a zasunuty ci modul s kartou od upc.. Tv bezi uz hodku a pol zatial bez problemu... To este nemusi nic znamenat, uvidim ale ak by to frcalo dalej, tak bud pomohol update alebo to bude splitterom... Uvidime;)[/QUOTE]

Když se ti TV sama vypíná, to jsi docela odvážný.:OO
majkom (83)|12.8.2014 22:44
[QUOTE=bastlir;494351]Když se ti TV sama vypíná, to jsi docela odvážný.:OO[/QUOTE]

???? Jako ten update? Ona sa z pravidla vypinala ked sa s nou nicnnedelalo a bezala lebtv, ked sa clovek hrabal v menu nevypla sa nikdy... Poupdate uz cez tri hodky beziok, uvidime co zajtra;)
RoPo (6061)|12.8.2014 23:03
Kazdopadne jsi celkem riskoval. Jde o to, ze pokud by se behem update vypla, tak by jsi uz nemusel TV zapnout vubec.
majkom (83)|12.8.2014 23:51
Kuci, od toho mam zaruku;)
bastlir (3245)|13.8.2014 02:08
RoPo má pravdu a nejsem si jist, zda se záruka vztahuje na nedokončenou aktualizaci.
majkom (83)|13.8.2014 07:04
Tak to by som rad videl ako my vysvetluju ze tv ktora sa sekla pri update od nich a nejde spustit nie je reklamovatelna;) ina vec ale, po tom vcerajsom update ma tv vyssiu verziu fw ako udavaju na webe sony ako najnovsiu, zaujimave;)
RoPo (6061)|13.8.2014 08:07
Jde o to, že dle reklamačního řádu (je vesměs všude stejný) máš reklamovat ihned jakmile závadu zjistíš (vypíná se TV) a ne zkoušet update firmware, když se ti TV vypíná.

Nic. Napiš jak jsi dopadl se zjištěním závady. Zda-li jsi zjistil příčinu nebo jsi TV přeci jen reklamoval v rámci záruky.
majkom (83)|13.8.2014 08:40
Kluci, urcite dam update, zatial tv jde bez vypnutia, vcera vecer cca 4 hodky, dnes rano chvili taky, pokial pojde aj odpoledne/vecer, skusim pripojit apple tv a ten splitter a podam report;)

Este k tomu reklamacnemu radu - dany postup mi bol doporuceny na offiko sony support linke, hovory maju nahravane, takze by som im to otrieskal o hlavu;)
bastlir (3245)|13.8.2014 10:26
Pokud sis to takto ošéfoval, pak OK. Jenže nahrávky hovorů slouží k ochraně výrobce/prodejce, a tedy nikoliv spotřebitele. Nejsem si jist, jak by ses k takové nahrávce pak dostal. Mám dojem, že podobnou situaci tu už v minulosti někdo popisoval, bohužel si už nepamatuji spojitost s jakým zařízením a tam se servis cukal, že zákazník např. svojí netrpělivostí aktualizaci přerušil a tím oprava nebude záruční.
Nicméně ti držím palce a jsem zvědavý, jak dopadneš.:-)
sanchez13 (1071)|13.8.2014 10:52
[QUOTE=majkom;494374]pokial pojde aj odpoledne/vecer, skusim pripojit apple tv a ten splitter a podam report[/QUOTE]
Pripajaj to postupne aby si vedel eliminovat ktore zariadenie to sposobuje, pokial sa to prejavi.
Podla toho co popisujes to ale naozaj mohla byt chyba vo firmware TV. Je mozne, ze blblo prave to nastavenie vypinania TV po urcitom case necinnosti a novy firmware to opravil :-)
lafore (73)|13.8.2014 14:24
Este ma napadlo ci to nemoze mat na svedomi hdmi-cec. Ci ten splitter nevysiela nejaky bludny signal, ktory si tv vysvetli ako vypnutie. To len tak pre istotu ako jedna z dalsich moznosti, ak ti to so splitterom robit bude.
RoPo (6061)|13.8.2014 14:35
Splitter sám o sobě nic nevyšle. Je to transparentní zařízení pro HDMI-CEC protokol.
majkom (83)|13.8.2014 14:50
Viem ze to je predbezne, ale pokial TV bude v poriadku slapat a po pripojeni splitteru nebo nedajboze apple tv ne, co s tym? ma to vubec reseni??? (u splittru ho dokazem dat prec a manualne prepinat HDMI podla potreby, pripadne od RoPo myslim kupit ten matrix switch:D, ale apple tv nahradit fakt neumim:)
RoPo (6061)|13.8.2014 15:10
Já nevim, proč pořád špekuluješ. :-R
bastlir (3245)|13.8.2014 16:37
Myslím, že se toto téma o ničem zbytečně natahuje. Všechny základní postupy tu už byly popsány a dokud tazatel nenapíše, zda se to dál vypíná či nikoliv, nikdo tu Ameriku stejně neobjeví.
Skutečně vše musí být připojováno postupně, protože nikdo tu stejně neodhadne, jak logika TV pochopí zkrat např. i někde v byť jen pasivní části HDMI.
majkom (83)|13.8.2014 23:07
Tak pani, update, ani dnes sa tv nevypla, bezi uz 6 hodin.. Takze zitra pripojimsplitter a uvidi sa;)
Badis (226)|14.8.2014 09:00
Zdravím majkom. Řeším něco podobného se Samem.Po určité době(asi zahřátí..) když chci přidat(ubrat) zvuk se tv jakoby zasekne a na nic nereaguje.Po cca 5 vteřinách následuje vypnutí tv.To samé při vyvolání nabýdky EPG.To samé při pouštění filmu z flashky. Pustím film,dám pauzu a po opětovném play bum a tv vypne.Držím palce.Já povolal na pomoc servis. Jo a update,popř. návrat na tovární nastavení nepomohlo.
bastlir (3245)|14.8.2014 14:19
Zkus vytáhnout satelitní modul.
Badis (226)|15.8.2014 11:00
-bastlir- Zdravím,to byla reakce na mě nebo na -majkoma- ?? :-)
bastlir (3245)|15.8.2014 12:31
[QUOTE=Badis;494477]-bastlir- Zdravím,to byla reakce na mě nebo na -majkoma- ?? :-)[/QUOTE]
Na tebe:)
majkom (83)|16.8.2014 17:16
tak pani, zatial to vyzera na ten fw update, ze to vyriesil. tv sa uz 4 dni nevypla, od vcera vecera je pripojeny aj hdmi splitter, vecer este pripojim apple tv.
bastlir (3245)|16.8.2014 18:21
[QUOTE=majkom;494524]tak pani, zatial to vyzera na ten fw update, ze to vyriesil. tv sa uz 4 dni nevypla, od vcera vecera je pripojeny aj hdmi splitter, vecer este pripojim apple tv.[/QUOTE]

Tak to jsem rád s tebou. :)
majkom (83)|18.8.2014 19:56
Tak vypada to ze vsetko slape ako ma po tom update, takze ak by niekto riesil tento problem, mne to pravdepodobne vyriesil update na verzi fw PKG4.451EUA.

Este jeden dotaz, ked je hdmi in zaroven arc, tak nevadi ze dotoho zapajam nieco ako apple tv, ze, funguje to ako klasicky hdmi in?
vivid.sk (11472)|18.8.2014 20:40
Ano, je to klasicky HDMI (len naviac s podporou ARC). Oznacuje sa to preto, aby si vedel, kam mas vopchat AVR/DK HDMI out.
majkom (83)|4.9.2014 22:16
Pruser:( tri tyzdne vsetko krasne fungovalo a dnes bum, telka sa zacala vypinat, nic nove som k nej nepripojil, nic som neladil, proste nic, nechapem;( tak som skusil ci je update,bol nejaky novy update fw ale aj po update sa vypina, ach jo
vivid.sk (11472)|4.9.2014 22:23
Tak sa vrat 2 strany naspat a odskusaj postupne odpajat/zapajt komponenty.