Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink-prijem HD

jarkove (24)|10.8.2014 10:43
Zdravim potreboval by som pomoc pri nastaveni HD prijmu.Vlastnim sat. prijimace starsi prijimac Humax na sd programi sila signalu zhruba 90% kvalita 100%
tam problem nemam. Golden media 9060 hd pvr class sila signalu cez 80% kvalita signalu cca 50-60%. Po niekolko rocnej spokojnosti pri zhorsenom pocasi zacali vypadavat programi na frekvenci 11797 Mhz H kde je Nova HD,Prima hd atd. Dalsie Hd programi CT Hd a STV1 Hd bez problemov tak isto SD programi su OK.
Konvertor twin monoblok programi z AStra 19 SD aHD bez problemu.Prve som skontroloval nastavenie paraboly OK konektory OK kabel OK premerial som vystupne napetie na konvertor OK. Signal na tejto frekvenciji cez 80% kvalita cca 50% vecer nic teraz cca 10 hod ide audio a obraz preskakuje vsetko svedci o zlom nastaveni
paraboly moze byt problem este niekde inde? Firmware 1.5.50.Dakujem za kazdu odpoved.
bastlir (3245)|10.8.2014 11:10
Je pravda, že i mně to nějak zlobilo. Asi mám pohnutou parabolu. Ale na druhé (100cm s motorem) bylo vše OK. Jelikož kovářova kobyla bývá neokovaná, musím se donutit a tu 85cm parabolu přeměřit.
Jestli nemáš měřák, ale jen malý ručkový pípák, tak jsi v podstatě stejně nic moc nepřeměřil. Zkus zatím jiný konvertor a nasměruj jej na Astru 3 (23,5°E). Astra 1 není směrodatná, protože tu chytíš, i kdybys nechtěl.
jarkove (24)|10.8.2014 12:14
zabudol som na parabolu Gibertiny 80 mesiac dozadu ziaden problem.Nastavenie som robil ,ze dole na tv smeruje kamera pri satelite monitor pri nast mi to postacovalo.V zaciatkoch analog. vysilania som zacinal po doma vyrobenych parabolach a polar. zaves pohon motor od stieraca a slapalo to len tak na okraj .S tymto ma to stve
signal cez 80% kvalita cez 60% a nejde to.Prve asi vymenim konvertor za LNB Inverto Black Ultra 0,2dB twin je to nalacnejsia polozka.prehodil som aj sucasny konvertor na druhe hrdlo a vypnut disq. vysledok stejny.
bastlir (3245)|10.8.2014 18:22
V analogu a digitálu je velký rozdíl. U digitálu totiž chytáš celkem úzký paprsek signálu, takže už nemůžeš pokličku od hrnce otočit někam na jih. Proč myslíš, že se za tímto účelem prodávají sofistikované a celkem drahé měřící přístroje? Stačí, když na parabolu zatlačíš palcem a signál je pryč. Také ber v úvahu pootočení větrem apod.
Dagy2 (3153)|11.8.2014 12:37
no, či je zrovna rozdiel medzi digitalom a analogom šírkou paprsku by som si nebol istý.:-?
Isté je, že digital na rozdiel od analogu potrebuje diametrálne odlišné spracovanie signálu. čím menej "BER-liček" má digitálny signál tým skôr je obraz fuč.
Bohužiaľ soudruzi od skajlinku na nás robia pokusy - viď vyjadrenie hlavného soudruha, že v BeNeLuxu sa používajú menšie paraboly, takže tam sa parametre vysielania nebudú meniť a z tohoto dôvodu nám nadrbali FEC5/6 a 66,6Mbps.
Tieto parametre TP sú zrejme extrémne citlivé, často sa pri búrkových mrakoch stáva že je signál 100% a kvalita 0dB. To, čo ti ukazuje tvoj prijímač v % je otázne ako je "nakalibrovaný" (to je silné slovo) teplomer toho prijímača. zrejme je to pod hranicou kedy prijímač dokáže správne identifikovať nuly a jednotky ktoré mu tam skajlink sype závratnou rýchlosťou.
Preto ti vypadáva príjem HD transpondérov, ktoré sú na tom z hľadiska precíznosti nastavenia najhoršie, zvyšok beží.
Na 19.2E by ti možno stačilo LNB otočené na družicu bez paraboly :-!!!, u TP skajlinku budeme pomaly kupovať 2m paraboly - naviac so zvyšujúcim sa počtom búrok.
tahlovej (304)|11.8.2014 12:55
[QUOTE=Dagy2;494250]Tieto parametre TP sú zrejme extrémne citlivé, často sa pri búrkových mrakoch stáva že je signál 100% a kvalita 0dB. To, čo ti ukazuje tvoj prijímač v % je otázne ako je "nakalibrovaný" (to je silné slovo) teplomer toho prijímača. zrejme je to pod hranicou kedy prijímač dokáže správne identifikovať nuly a jednotky ktoré mu tam skajlink sype závratnou rýchlosťou.
Preto ti vypadáva príjem HD transpondérov, ktoré sú na tom z hľadiska precíznosti nastavenia najhoršie, zvyšok beží.
[/QUOTE]Ještě je potřeba k tomuto jinak bezchybnému příspěvku dodat - některé "rádobyreceivery" (hlavně ty s Ali procesorem)se na výše zmíněném problému také dost podstatně podílejí(spolu s "rádoby" koaxiálním kabelem).
jarkove (24)|11.8.2014 13:07
vedel by niekto preco potom ide HD-stv1,CT-1,markiza a frekv.11797 ani tuk je medzi nimi nejaky rozdiel?
teeedy (27)|11.8.2014 14:49
Mám poslední dobou ten samý problém.Signal mám kolem 89% u Hd programů. Jak se venku trochu víc zatáhne tak jsem na nule a to i u některých programů sd.
bastlir (3245)|11.8.2014 15:07
S tou metrovou parabolou to bohužel není jen sranda. Na ní mi to jede bez problémů. Až přestane pršet, vylezu na střechu a pokusím se zkontrolovat tu pětaosmdesátku a uvidíme. Pak by mně opravdu nezbylo nic jiného. Ještě napíšu.
tahlovej (304)|11.8.2014 15:54
[QUOTE=jarkove;494255]vedel by niekto preco potom ide HD-stv1,CT-1,markiza a frekv.11797 ani tuk je medzi nimi nejaky rozdiel?[/QUOTE]Zásadní - vždyť jsme Ti to s Dagym napsali.A to jsou použité parametry - FEC 5/6 a objem dat transpondéru 66,6Mbps.Dále máš receiver s Aliprocesorem a jestliže máš signál na hranici zpracovatelnosti díky špatnému nasměrování,tak díky nekvalitnímu hardwaru dochází k tomu,že signál na tr.11797 ztrácíš dříve než na ostatních transpondérech,kde se používá FEC pouze 3/4.
Dagy2 (3153)|11.8.2014 20:35
analog v prípade, že má signál "šum" t.j. poruchy v prenose dát tieto zobrazí na obrazovke - "sneženie obrazu". Analog "kodoval" obraz do amplitudy analogového, t.j. kontinuálneho elmg vlnenia. Ak prijímač niektoré časti spracoval chybne (odraz, slabý signál) prejavilo sa to v onom snežení alebo "duchoch" zvyšok obrazu ale fungoval.

digital koduje do núl a jednotiek. Pritom sa počíta s určitou stratou dát alebo chybovitosťou danou odrazmi a silou signálu. Aby digitálny prijímač vedel vyčítať správne dáta, používa každé kodovanie "opravný algoritmus" a "opravné bity".
Takto je to v prípade zápisu dát na HDD, výmene dát po LAN sieti, telefonovaní v sieti GSM a rovnako aj pri TV vysielaní. funkčnosť prijímača a celého systému je závislá na tom, ako silný algoritmus pre opravy je použitý.
FEC3/4 znamená že na 3 bity je štvrtý opravný.
FEC5/6 znamená, že na 5 bitov je šiesty opravný.
FEC5/6 má menej nástrojov na opravu stratených bitov. Preto pri atmosférických poruchách vypadáva podstatne skôr.
bastlir (3245)|14.8.2014 17:13
Tak jsem tam dal stodesítku a je s HD pokoj.
jarkove (24)|10.10.2014 19:04
problem vyrieseny kupov AMIKO A 3 prijemne prekvapenie teplomery oba 85 ani sa nehnu.
Dagy2 (3153)|12.10.2014 07:07
Takže tvoj záver je, že problém bol v SAT prijímači Golden Media na tejto frekvencii?
Ten prijímač nechodil doteraz, alebo to boli občasné výpadky na golden media v auguste a teraz to už išlo len máš z Amika pocit že ten ide lepšie?

Len aby som ťa znekľudnil :confused: príjmové podmienky sú teraz v októbri vzhľadom na neexistenciu búrkových mrakov a lejakov (aspoň tu u mňa) totálne odlišné od augusta...
jarkove (24)|12.10.2014 08:10
Golden bol do urcitej doby v poriadku potom zacali vypadky ako som pisal v uvode.Dnes rano Golden -nova HD,prima HD..... ANI TUK ostatne bezia.
Amiko- ziaden problem vsetko OK pockam este na zhorsene podmienky,
ale vyzera to,ze s Goldenom nie je cosi v poriadku.
majkicimo (44)|18.12.2014 21:49
Tiež mám podobný problém.Mám modul Smit,skylink ready a všetko ide perfektne,až na niektoré HD programy.
Markíza HD,STV HD aj staré ČT1 HD mi idú bez problémov,ale JOJ HD,JOJ PLUS HD,PRIMA COOL a ďalšie programy na tejto frekvencii mi píšu žiaden signál.
Všetko mám v poriadku,parabolu,mono block,kvalitu signálu aj silu signálu.
Skúšal som aj reautorizovať kartu,ale nepomohlo.
Ďakujem za každú radu.
vivid.sk (11472)|18.12.2014 22:07
[QUOTE=majkicimo;502418]Tiež mám podobný problém.[/QUOTE]
Podobny problem ako kto?

[QUOTE=majkicimo;502418] ďalšie programy na tejto frekvencii mi píšu žiaden signál[/QUOTE]
Ale to niesu programy, ktore su na tej istej frekvencii. Skontroluj si nastavenie parametrov TP.
Zadalsie nepises nic o tom, aky mas STB.
tahlovej (304)|18.12.2014 22:14
[QUOTE=majkicimo;502418]Všetko mám v poriadku,parabolu,mono block,kvalitu signálu aj silu signálu.
Ďakujem za každú radu.[/QUOTE]Tak v pořádku asi všechno nebude - a kromě toho "síla/kvalita" signálu podle teploměrů naprosté většiny dnešních levných receiverů je pouze informace o přítomnosti signálu,nikoli informace o jeho skutečném stavu.
majkicimo (44)|18.12.2014 23:04
STB nemám.Mám smit modul v TV so sat.tunerom.
Ja som pustil autoladenie kanálov.A keď som porovnával parametre TP na webe skylinku s údajmi,ktoré mi vypisuje,tak je to rovnaké. :(
vivid.sk (11472)|18.12.2014 23:06
Z teba to lezie ako z chlpatej deky. O aku TV ide? (presny TYP, nieze napises len vyrobcu)
majkicimo (44)|18.12.2014 23:11
Lg 42lb670v
tahlovej (304)|19.12.2014 08:19
[QUOTE=majkicimo;502424]Lg 42lb670v[/QUOTE]Tenhle problém tady nevyřešíme(příliš mnoho možných příčin),pozvi firmu nebo uplatni reklamaci.
vivid.sk (11472)|19.12.2014 15:17
[QUOTE=majkicimo;502422],ktoré mi vypisuje,tak je to rovnaké[/QUOTE]
Skontroluj hlavne symbol rate, ktora je na tomto TP ina (predpokladam, ze tu bude problem).
http://www.skylink.sk/prakticke-informacie-a-kontakty/satelitne-prijimace?lang=sk#N%C3%A1vod%3A+Ako+naladi%C5%A5+programov
allek (79)|19.12.2014 19:27
Máš to nastavené na tejto frekvencií ??

satelit Astra 23,5°E
kmitočet: 11 876 MHz
polarizácia: horizontálna
FEC: 3/4
symbolová rýchlosť: 29 900 kS/s
norma: DVB-S2/8PSK, Pilot: OFF[
Lumca_1 (218)|20.12.2014 08:26
Na této frekvenci má být volba PILOT na ON! Viz příloha.
majkicimo (44)|20.12.2014 11:22
Všetko mám ako hovoríte,symbol rate aj frekvenciu.Keď dám úpravu TP tak pri 11876/29900 mi padne sila signálu aj kvalita signálu na 0%.Keď dám úpravu iných TP na ktorých mi fungujú programy tak mám kvalitu signálu 100% a silu signálu 90%.
Diky za váš čas.
vivid.sk (11472)|20.12.2014 11:46
Tak skus este novy TP: 12 363, tam je ties vyssia symbol rate. Ak to TV nezobrazi, vies, ze s tym ma problem TV.
majkicimo (44)|21.12.2014 11:20
12363 sa tiez tvari ako aj 11876.Ale jedna vec mi nejde do hlavy.Ked som vybalil TV z krabice,nahodil smit modul a skylink kartu,pustil prve nastavenia a ladenie,tak mi naslo vsetky stanice z TP 11876 a ked som skusil zapnut nejaky,tak mi napisalo,ze nemam autorizaciu na sledovanie kanalu,pretoze som nemal zaregistrovanu kartu.
Teraz,ked som skusil factory reset TV aj modulu,tak mi tie stanice z TP 11876 ani nenajde..
Som z toho blazon.
A na zapojeni mezi satelitom a TV som nemenil nic.
vivid.sk (11472)|21.12.2014 12:44
To sa stava aj pri lepsich znackach :).
Skus spravit na factory reset, odpoj TV na noc zo zasuvky a skus opat rano, mozno budes mat vacsie stastie. Pripadne skus pri ladeni pouzit iny region (napr. CR)
majkicimo (44)|21.12.2014 12:52
Vďaka,skúsim to dnes večer.Modul tam nechat s kartou ci vytiahnut pri factory resete?Nie som zvyknuty pri mojom panasonicu na taketo blbosti.Rodicia dali hranicu v obchode TV za 500,tak im poradili LG,aj ked si myslim,ze samsung 6270(6670) by bola lepsia volba.
Po prechode z CRT su uchvateni :D
Sorry,za OT
vivid.sk (11472)|21.12.2014 12:56
Neskoro plakat nad rozliatym mliekom - a povedzme si rovno, stari ludia rozlisuju akurat velkost TV, vsetko ostatne je fuk.
Karte by sa nemalo nic stat, ale kludne ju mozes vytiahnut, pripadne skus nanovo naladit bez karty, ked sa ti to predtym podarilo. Na naladenie samotna karta nema vplyv.
majkicimo (44)|22.12.2014 17:32
Tak vecer som urobil factory reset,vypol tv a vytiahol z elektriky.Dnes poobede som zapol TV,ponastavoval,spustil automaticke hladanie kanalo,,Vsetky programy z 11876 mi naslo a ked som ich skusil zasa zapnut,tak ziadny signal :(
Dagy2 (3153)|23.12.2014 22:53
skús postup, ktorý som napísal o jedno vlákno vyššie - "rozdiel medzi STB a TV"
hlavne chlapi z vášho popisu ťažko vydedukovať, akým spôsobom ladíte tie LG telky a keď tvrdíte že ukazuje že nemá signál, prečo to neskontrolujete v nastaveniach kde vidno silu signálu aj kvalitu. tam potom možno meniť jednotlivé parametre TP a hneĎ vidno či sa signál objaví...
majkicimo (44)|28.12.2014 11:56
Ten návod pozriem. Vďaka.
A kvalitu signálu pozerám po jednotlivých TP v nastaveniach.
Nie len tak, že mi nejde obraz, tak nie je signál :)
Dagy2 (3153)|29.12.2014 09:13
výborne.
- takže dáš preladiť transpondér - programy nájde - vypíše, že našiel napr. 8 TV programov a 0 rádiových programov.
- Teraz potvrdíš aby programy boli uložené do zoznamu.
- vyjdeš z ladenia a prepneš na niektorý z týchto programov
- zostane čierna obrazovka
- vojdeš do menu nastavenie - manuálne a vidíš v malom okne ktoré sa objaví parametre TP a dole teplomery so silou a kvalitou. Tu máš oba teplomery na nule. Je tak?
- teraz skontroluj či skutočne parametre tohto TP sú tie ktoré tam majú byť - hlavne SR, ktorá je tu odlišná od iných TP a môže byť výrobcom prednastavená na 27500.
- ak je SR nesprávna, prepíš ju a skontroluj, či teplomery nabehnú. ak teplomery nabehnú, mal by na pozadí sa obraziť obraz zapnutého programu. Možno budeš musieť potvrdiť tlačítkom v okienku "aktualizovať" a mali by sa parametre naladenia upraviť.
- možno pri ďalšom vypnutí a zapnutí TV to opäť nepôjde - v tomto prípade skontroluj, že máš vypnuté všetky automatické aktualizácie - ladenie a hľadanie nových programov, aktualizáciu SW a pod.

- ak si mal parametre naladené správne a napriek tomu sú teplomery na nule, skús meniť parametre TP. Zmeň frekvenciu o 4MHz nahor - nadol - vráť nazad. rovnako polarizáciu a SR. Ale toto len hádam, s takým problémom som sa na LG nestretol, pretože sa dá nastavovať v ladení všetko ručne a tým pádom to funguje ako má.
majkicimo (44)|29.12.2014 18:05
Vďaka dagy za rozsiahly postreh.
Akonáhle sa dostanem k rodičom (asi zajtra) tak to skúsim, ale zdá sa mi, že tie kanály s 29900 mali 27500 a pritom v menu TP bol na výber TP s 29900 aj 27500, tak nerozumiem, prečo to ladí cez nižší TP.
Jedna vec mi nešla meniť a to FEC.
Ja som rozmýšľal, že asi LNB, ktoré má 4 roky nemá rozsah pre tie frekvencie, kde sú tie HD kanály. tak som kúpil nové, aj tak chceli riešiť viac TV v dome.
[SPOILER]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[/SPOILER]

[HL]mod KZ: [/HL]schován příšerně velký (a zbytečný) obrázek
golfLC (1941)|29.12.2014 20:30
LNB-čkom to isto nebude... Ak by to tak bolo, musel by si si kúpiť aj HD koaxiál a HD F-konektory, no a v neposlednom rade HD parabolu\\/

Ak máš v zozname "mŕtve" TP, zmaž ich, v Techniboxe SIR-e mažem všetky TP zo zoznamu a pridávam nanovo ručne len živé a potrebné:-)
Dagy2 (3153)|29.12.2014 23:14
no ono v TV zrejme zbytočné TP zmazať nepôjdu. Telky vôbec majú svoj systém ladenia s ktorým si je niekedy ťažko poradiť.
Bol tu riešený problém myslím u Samsungu, kde sa neustále prepisovalo SR na 27500 (Freesat má taktiež niektoré TP s vyšším SR). Tak skontroluj a daj vedieť.

K LNB - áno pred 15-mi rokmi sa vyrábali LNB, ktoré mali len jeden rozsah frekvencie - ca 10500-11700 MHz. Tam bol problém u nižších a vysokých frekvencií. Ešte jedno také doma mám funkčné. Od vtedy čo sa vyrábajú LNB s prepínačom low a high - t.j. minimálne 10-15 rokov dozadu, tak LNB sú v podstate rovnaké. Nemá význam ich meniť ak nevykazujú skutočne chybu alebo nepotrebuješ viacero vývodov.
majkicimo (44)|10.1.2015 16:48
Zdravím. Dnes som sa konečne dostal k rodičom. Nahodil som nové lnb a funguje všetko. A nie je problém keď je na ňom sneh. Stále plný signál. Nie ako to staré,trochu dažďu alebo snehu a žiadny signál.
Ďakujem za pomoc