Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky novy sat prijmac?

martin_a4 (138)|25.7.2014 23:47
Dobry den, zacinam se poohlizet po novem sat.prijmaci, protoze muj stary Humax PR-HD 1000 me uz nebavi. Pouzivam karty Skylink Irdeto. Casto se seka, ze musim restartovat atd. Chtel bych neco noveho a hlavne spolehliveho . Musi umet rychle prepinat , najizdet a hlavne sam aktualizovat nebo naladit nove progrymy z nabidky skylink a jeste je nutnost nahravani na externi HDD. Co mi prosim doporucite? Dekuji Martin
tahlovej (304)|26.7.2014 08:59
Pokud chceš jen kvalitně a spolehlivě SKYLINK a nahrávání na HDD,tak vzhledem k tomu,že jsi už jednoho humíka měl,volba je velice jednoduchá -HUMAX5100S.Na jiné menu si určitě zvykneš rychle,při nahrávání musíš naformátovat HDD(větší než 40GB)na souborový systém ext3 a v EPG chybí zobrazení na celý pro jeden program.Ovšem kvalita hardwaru a výborně fungující autoresolution bohatě vyváží drobné chybky,které má ostatně každý receiver.
martin_a4 (138)|27.7.2014 00:01
To neni spatna volba, ten me nenapadl. Hodne mi doporucujou taky TechniSat TechniStar SIR, jaky je v porovnani s Humaxem? Diky Martin
tahlovej (304)|27.7.2014 09:02
SIRa mám doma na Skylink(na "hraní" mám jiné stroje).Na jeho adresu bych až na jeho "nemultimediálnost" superlativy nešetřil,ale je nutno správným nastavením(podle vlákna TIPY a TRIKY pro Technisat) eliminovat chyby ve firmware.SIR má kvalitní obraz i zvuk(rozlišení nastavit na 1080i),vynikající EPG a v této třídě ojedinělé střihové funkce v nahrávce(střihové programy ale plně nenahradí).
martin_a4 (138)|27.7.2014 09:11
Tak ktery je tedy lepsi? HUMAX5100S nebo TechniSat TechniStar SIR. Muj stary Humax nic moc, pomaly a nekdy se sekne a musim ho vyhodit ze site. Martin
KamilZ (10277)|27.7.2014 09:22
K SIRu si přečti tohle vlákno: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31646-technisat-technistar-s2-nebo-technistar-sir#post427730. Pro upřesnění - ten seznam nevýhod, co tam je, lze zřejmě nějak částečně eliminovat, jak psal "tahlovej". Nicméně já bych SIR vzhledem k nulové podpoře výrobce (resp. dovozce) nepořizoval. Když si proletíš to vlákno, tak pochopíš.

PS: Uznávám, že jsem na Technisat celkem vysazený. Tu firmu z různých důvodů nemám rád a podle mě prostě neumí dělat DVB-S, viz třeba neustálé problémy se dvěma tunery (resp. moduly) v ISIO, což má tuším být dokonce "premium class" či jak to označují. Dokonce v ISIO, pokud si dobře pamatuji, nechodily ani dva moduly přímo od Technisatu, ale už to nesleduji, třeba už je to vyřešené.
tahlovej (304)|27.7.2014 09:25
[QUOTE=martin_a4;493456]Tak ktery je tedy lepsi? HUMAX5100S nebo TechniSat TechniStar SIR. Muj stary Humax nic moc, pomaly a nekdy se sekne a musim ho vyhodit ze site. Martin[/QUOTE]
Aby Tvoje rozhodnutí bylo správné,vyber receiver podle těch negativních komentářů,které jsem k nim napsal.Humík má jednodušší EPG a neumí střihat - zato ale umí youtube,AVI,MKV apod.SIR není "multimediální" a je složitější na setup,ale takové EPG krom linuxů nenajdeš a střih neumí ani linuxy.No a jestli Tě to uklidní,tak dokonalý receiver stejně neexistuje a Ty vybíráš "jen" ze dvou kvalitních.Když budeš potřebovat s nastavením vybraného receiveru pomoc,tady Ti určitě bude pomoženo(na rozdíl od para....).

Doplněno - Humík ještě navíc umí HbbTV s 27kovou verzí firmware.
murder (46)|30.7.2014 10:05
Humaxe mám už dost dlouho 2-3 roky? S posledním fw 27 nemám problém, jen občas se stane, že nahrávka nejde přehrát chybí k ní klíče. Je to tak 1 z 25-30, takže nic k oběšení. HbbTv používám velice často na iVysílání, na YouTube se taky občas podívám a dnes si už přijímač bez těchto funkcí nedovedu představit.