Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE40F6740

dako (1)|24.7.2014 20:59
Dobrý den,
můžete mi prosím někdo blíže vysvětlit význam popisu těchto funkcí u televizoru Samsung UE40F6740:
Ovládání hlasem (integrované): ano (jen inteligentní dotykové ovládání)
Ovládání hlasem (server): ano (jen inteligentní dotykové ovládání)
Hlasová interakce: ano (jen inteligentní dotykové ovládání / FR, DE)

Jsem po úraze ochrnutý na všechny čtyři končetiny a jde mi hlavně o to, jestli jde tento typ TV ovládat hlasem přímo bez nutnosti zmáčknout tlačítko na ovládači před vyslovením příkazu, tak jak to lze třeba u typu Samsung UE40F7000. Nebo se musí nejdříve aktivovat nejdříve tlačítko na dálkovém ovladači a pak vyslovit příkaz? Děkuji.
Orim (11)|24.7.2014 22:43
Bohužial ovládanie hlasom na tomto modeli funguje len s dialkovým ovládačom. 6740 je síce drahy, ale nie príliž podarený model a k 7000 a 8000 rade má dosť ďaleko.
vivid.sk (11472)|24.7.2014 23:26
hlavne "F" modely su stare - dopredajove. Pozri novsie modely "H" a ich funkcionalitu (aj ked je mozne, ze tam to bude fungovat rovnako)
zatty (1215)|25.7.2014 07:31
s názorem na řadu F6740 že je nepodařená si dovolím razantně nesouhlasit..jinak je to přesně tak že se na druhém doplňkovém ovladači se zmáčkne tlačítko microfonu a mohu do něho říkat to co chci aby udělal
MILOSHKO (587)|25.7.2014 08:00
slo by to aj bez ovladaca ., pomocou mobilu (android) ., len opat problem ze mobil treba zakazdym odblokovat .,popripade nieco zmacknut :

http://www.mojevideo.sk/video/19e88/android_domacnost_ovladana_hlasom.html

Jednoduchými hlasovými povelmi dokážete ovládať svetlá na rôznych miestach, spustiť TV, prehrať film prostredníctvom Google TV a iné. Vo videu sa využívajú aplikácie Tasker a rozšírenia AutoVoice a AutoRemote na hlasové ovládanie hardvéru MiCasaVerde Home Automation gateway, ktorý umožňujete prostredníctvom bezdrôtovej technológie Wi-Fi ovládať Google TV, domáce spotrebiče, svetlá alebo akékoľvek iné elektrické zariadenie.
Orim (11)|25.7.2014 10:00
[QUOTE=zatty;493369]s názorem na řadu F6740 že je nepodařená si dovolím razantně nesouhlasit[/QUOTE]
Samozrejme, je to Tvoj názor, ale ja mám s týmto modelom dosť zlé skúsenosti a znova si dovolím tvrdiť že televízor za 700-900 EUR má vyzerať inak. A mimochodom keď mám v ruke ovládač tak nepotrebujem dávať hlasové pokyny, to nie je hlasové ovládanie, ale hybrid...
zatty (1215)|25.7.2014 10:07
samozrejmne pokud mas zlou skusenost tak se nedivim,ja mam zas opacnou a to jsem jich nezavisle na velikosti povesil kolem 12ks a obrazove pul slova po serizeni..jiste se 7a8 to nejde srovnat to je jina liga..co se tyka hlas.ovl. tak to je stejna zhovadilost jako internet v tv ci super vykone procesory vnich
vivid.sk (11472)|25.7.2014 14:00
[QUOTE=Orim;493379]ale ja mám s týmto modelom dosť zlé skúsenosti[/QUOTE]
co konkretne okrem uz klasickych znamych veci (mozny clouding, zle podsvietene rohy a pripadne dalsie vlastnosti, ktore vyplyvaju z principu VA panelov).
Orim (11)|25.7.2014 16:24
[QUOTE=vivid.sk;493392]co konkretne okrem uz klasickych znamych veci (mozny clouding, zle podsvietene rohy a pripadne dalsie vlastnosti, ktore vyplyvaju z principu VA panelov).[/QUOTE]
Mimoriadne neprirodzené farby, aj napriek viacerým nastaveniam, keď je červená, viac červenohnedá (hlavne pri SD obraze) tak mi to vadí a dosť a viem, že na rôznych fórach práve pri tomto type to kritizovalo viac ľudí. Ako som už písal inde môj starší samsung 6570 mal obraz aj farby oveľa peknejšie.
vivid.sk (11472)|25.7.2014 16:40
[QUOTE=Orim;493401]Mimoriadne neprirodzené farby, aj napriek viacerým nastaveniam, keď je červená, viac červenohnedá[/QUOTE]
To ale nieje primarne problem TV. Daj si ho skalibrovat (profesionalne, nie hodnoty odpisane niekde z fora, ktore platia pre iny panel), a myslim, ze budes spokojny (obvykle su stazovaci zo skupiny "Dynamic mode" = co je mod, ktory sa moze nazyvat - vypal mi moje oci, kym na ne este vidim).

To, ze je tento (a nielen tento) TV nastaveny na <|> od vyroby, to je vseobecne znama vec. Vid aktualna francuzska recenzia na model H64xx. Obdobny vysledok ako na hdtvtest.co.uk, kde si mozes pozriet aj vysledne grafy po kalibracii - kde je vidno, ze ziadny (zasadny) problem s touto TV v tejto oblasti nieje.

[QUOTE=Orim;493401]oveľa peknejšie. [/QUOTE]
Termin oveľa peknejšie je taky presny, ako termin "rychle auto" alebo "dobry zvuk". Kazdy si pod tym predstavi to svoje. Cize tadialto cesta ku korektnej diskusii nevedie.
Orim (11)|25.7.2014 17:15
[QUOTE=vivid.sk;493402]Termin oveľa peknejšie je taky presny, ako termin "rychle auto" alebo "dobry zvuk". Kazdy si pod tym predstavi to svoje. Cize tadialto cesta ku korektnej diskusii nevedie. [/QUOTE]
Nehnevaj sa, ale ako som napísal ja už som so Samsungom mal skúsenosti a keď mi došiel druhý televízor a nebol v poriadku zavolal som si servisáka, aby som ho hneď nemenil a neurobil s tým televízorom zhola nič, len skonštatoval, že keď môžem aby som ho vrátil takže asi tak k tej profesionálnej kalibrácii, aj keď nevylučujem, že to môže byť aj ľudský problém, ak by to bol jeden prosím ale pri dvoch z rovnakej série asi bude nejaký problém, mňa tiež veľmi nebavilo vybalovať, zabalovať, zhánať kuriera a vybavovať vracanie.
vivid.sk (11472)|25.7.2014 17:16
[QUOTE=Orim;493404] a nebol v poriadku[/QUOTE]
Co znamena "nebol v poriadku"? Ako bol TV nastaveny? (ake kalibracne hodnoty, pri akom presete a ostatnych hodnotach, ktore maju vplyv na obraz) .... bez tychto informacii je tazko objektivne reagovat.
[QUOTE=Orim;493404]ale pri dvoch z rovnakej série asi bude nejaký problém[/QUOTE]
To nevyzera na problem TV, tie TV boli zrejme uplne rovnake. Problem je jedine v tom, co pisem - korektne nastavenia (a ak si niekto mysli, ze dnes staci TV vybalit z krabice, napojit na zdroj signalu a pozerat, tak to je na omyle. Je to smutne, ale zial - pravdive).
Plutotype (717)|25.7.2014 18:50
[QUOTE=Orim;493401]Mimoriadne neprirodzené farby, aj napriek viacerým nastaveniam, keď je červená, viac červenohnedá (hlavne pri SD obraze) tak mi to vadí a dosť a viem, že na rôznych fórach práve pri tomto type to kritizovalo viac ľudí. Ako som už písal inde môj starší samsung 6570 mal obraz aj farby oveľa peknejšie.[/QUOTE]

F6740 bol obrazom jeden z najlepších z lacných TV v roku 2013. Kalibroval som 2 uhlopriečky 46/55 a výsledky boli ako dole. Dajú sa spraviť 2 režimy - nočný a denný. Denný nie je tak presný ako nočný, ale rozhodne farby, krivka šedi a gamma boli bez problémov ( ak sa bavíme o kalibrácii podľa farebných štandardov REC.709 pre HDTV/blu-ray ).
[ATTACH=CONFIG]27996[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27997[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27998[/ATTACH]
46F6740 color.png 46F6740 grayscale.png 46F6740 gamma.png
Orim (11)|25.7.2014 19:01
[QUOTE=vivid.sk;493405]To nevyzera na problem TV, tie TV boli zrejme uplne rovnake. Problem je jedine v tom, co pisem - korektne nastavenia (a ak si niekto mysli, ze dnes staci TV vybalit z krabice, napojit na zdroj signalu a pozerat, tak to je na omyle. Je to smutne, ale zial - pravdive). [/QUOTE]
No dobre, kúpim si televízor cez net, ak si s ním neviem poradiť zavolám autorizovaný servis, ktorý je široko ďaleko jediný na Samsungy, nakoľko je v záruke servisák si napíše cestu a prácu a výsledok je, že jeho rada je ak je to do dvoch týždňov vrátiť, tak načo je takýto autorizovaný servis? Ako to má bežný človek inak riešiť, pri 6570 stačili malé úpravy a televízor bol v pohode, mne sa nezdá, že by sa tie televízory vyvíjali dopredu, čo sa týka kvality obrazu, súhlasím so zattym, že štvorjadrá, ovládanie hlasom a gestami je absolútna zbytočnosť pre veľa ludí.
vivid.sk (11472)|25.7.2014 19:34
[QUOTE=Orim;493413]stačili malé úpravy a televízor bol v pohode,[/QUOTE]
aj teraz stacia male upravy a TV je v pohode, ale pokial nevies co upravovat, tak si nepomozes. Mam podobnu skusenost z hotela, z dovolenky, kde sa na ten default preset nedalo divat a po 5 minutach ma uz palili oci (a to som nesiel na dovolenku pozerat TV, zapol som ju tam 3x). Po par nastavovaniach sa zrazu vyklul z lacneho samsungu TV, na ktory sa dalo aj pozerat.

[QUOTE=Orim;493413]mne sa nezdá, že by sa tie televízory vyvíjali dopredu, čo sa týka kvality obrazu[/QUOTE]
Scasti mas pravdu. Tim vyvojarov kazdy rok vymysla ako ojeb*t existujuci model tak, aby sa dal vyrobit lacnejsie a ako tam dat nieco nove, co nemal predchadzajuci model (a co vela nestoji).
Ale uz dva roky je 6xxx rada normalny vysoko pouzitelny TV za rozumny peniaz, ktory ti po skorigovani farieb da na vystupe referencny obrazok. To, ze tieto TV su standardne nastavovane (pre predajnu a zaroven v default rezime) tak ako su, je uz vysledok marketingu, pretoze je dokazane, ze z dvoch vedla stojacich TV v predajni si bezny uzivatel vyberie ten, kde su presaturovane a prepalene farby (paradoxne, ale je to tak).
Orim (11)|25.7.2014 19:55
[QUOTE=vivid.sk;493414]Ale uz dva roky je 6xxx rada normalny vysoko pouzitelny TV za rozumny peniaz[/QUOTE]
Nemáš nejakú skúsenosť s 6700. Rozhodujem sa medzi ním a Sony W805. Po mojich patáliach s 6740 som už dosť na Samsung opatrný, na druhej strane som na Samsung zvyknutý a má jednu mimoriadne dobrú vlastnosť, že prehrá skoro všetko, neviem ako Sony.
vivid.sk (11472)|25.7.2014 21:05
Koli playeru by som TV nekupoval (ano, Samsung prehra toho viac ako SONY, ale aj SONY sa konecne zlepsilo). Oba su dobre TV, treba sa rozhodnut podla vlastnych preferencii.
Orim (11)|29.7.2014 15:38
[QUOTE=vivid.sk;493402]To ale nieje primarne problem TV. Daj si ho skalibrovat (profesionalne, nie hodnoty odpisane niekde z fora, ktore platia pre iny panel),[/QUOTE]
Odporúčam Ti to vyskúšať vo f. Dexter, jedinom autorizovanom servise Samsungu v nemenovanom kraji, skúšal som to opakovane a ich odpoveď bola, že to nerobia. Čiže autorizovaný servis to nerobí, tak kto to má robiť ako Ty píšeš profesionálne?
vivid.sk (11472)|29.7.2014 22:45
[QUOTE=Orim;493589] a ich odpoveď bola, že to nerobia[/QUOTE]
Spravne. Servis opravuje, TV kalibruju kalibratori :)

Napis uzivatelovi Plutotype, alebo pouzi na vyhladanie google. Zakladne info aj tu.