Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG TV Cinema 3D 2014 (WebOS)

axicom (626)|31.7.2014 16:43
Tak jsem dnes dostal druhou odpověď z LG.

Vážený pane.....,
jak již vás informoval autorizovaný servis jedná se o vlastnost LCD panelů s LED podsvětlením typu EDGE. Upravit viditelnot podsvícení ve tmavých scénách můžete změnu parametrů v nastavení obrazu (jas, podsvícení).
Dle zaslaného reklamačního protokolu: "Popis závady zákazníka:ZNAČNĚ viditelné..." se jedná o Váš popis závady nikoliv vyjádření technika.
Podsvícení nepotřebují TV s novou technologií OLED, která nabízí dokonalé barvy a perfektní kontrast a zobrazení černé.
Zmíněné závady: po poslední aktualizaci fw nefunguje výběr v EPG a ani ovládaní mobilem, není uvedeno v protokolu proto chybí vyjádření. Pro posouzení zda se jedná o závadu a zda je způsobena TV není dostatek informací. Doporučuji provést v menu Nastavení-Možnosti - Obnovit výchozí a TV znovu nastavit a naladit.

Věta, že si viditelnost podsvicení můžu upravit mě rozsekala, to jsem opravdu netušil. Mám asi všechny položky na 100%, jelikož jsem původně myslel že je to plasma a budu tím topit, ale pak jsme zjistil že je to LED a s tím se dá alespoň svítit, no a ve finále to je LCD s LED podsvícením, opět taková finta na zákazníka. (to byl vtip)

Oni si opravdu myslí, že zákazníci jsou debilové? Operátor na lince na kterou jsem okamžitě volal mi nebyl schopen říci dle čeho, respektive jaké normy se pozuje zda je to vlastnost, nebo už závadu. Pokud to je jak oni tvrdí, zajimalo mě kde v návodu je zákazník na tuto vlastnost upozorněn, prý mi to zjistí:-)
RoPo (6061)|1.8.2014 00:20
1) nemáš kupovat LG
2) obdobnou reakci můžeš obdržet od jakéhokoliv výrobce
3) jsou kvalitativně lepší výrobci
4) nejsi spokojen s reklamací? Obrať se na soudního znalce. Jinak obdobné příspěvky v diskuzích jsou jen výkřiky do tmy.
mekr (59)|1.8.2014 08:35
[QUOTE=RoPo;493689]1) nemáš kupovat LG
2) obdobnou reakci můžeš obdržet od jakéhokoliv výrobce
3) jsou kvalitativně lepší výrobci
4) nejsi spokojen s reklamací? Obrať se na soudního znalce. Jinak obdobné příspěvky v diskuzích jsou jen výkřiky do tmy.[/QUOTE]
To jsou panečku rady do života :-)
Pytkin (7947)|1.8.2014 11:38
Ja mam vadny 3D panel v LG telke .. a neuznali to .. nemaju ziadnu metodiku ako to merat .. a technik co bol u mna , je kokot .. popisujem to v inej teme , ak to dakoho zaujima .. Kazdemu odporucam kupit telku jedine cez internet a mat moznost ju vratit do 14 dni ..
axicom (626)|1.8.2014 17:38
Ale ja ji mam od 12/2013, tak ze to internet neresi. osobne si myslim, ze pokud ma pravdu LG, melo by mit povinost zákazníka upozornit na fakt ze pouzita technologie muze vykazovat urcite odchylky ktere nejsou vadou vyrobku, ale misto toho se na webu doctu:

Cinema 3D Smart TV LG 55LA790V se Cinema 3D Screen Designem je 3D televizor s technologií LG Cinema 3D a úhlopříčkou 55", který určitě splní vaše očekávání. Oplývá veškerou moderní obrazovou technologií LG, která je ZÁRUKOU VYJÍMEČNÉ KVALITY obrazu s vysokou věrností barev a hlubším kontrastem včetně konverze z 2D na 3D, která vám umožní sledovat běžné televizní vysílání ve 3D prostorovém obrazu.

Coz už je sama o sobě lež a měla by za to dostat pokutu, když na druhou stranu píše: U tohoto modelu se jedná o způsob podsvětlení, které tato modelová řada pouŽívá (Edge).Tedy jev
100% nehomogenity není výrobní Vadou' ale způsobem jak je technicky provedeno podsvětlení'. Tak se vlastně doznavají že podsvětlení technicky špatně provedeno.

Dnes mi volala hlava pomazana z LG, na argumet podle jake normy se rozhoduje jaky panel je OK a jaky KO rekl ze norma neni. Rikam mu podle ceho vyrobce urci, ktery panel tovarnu opusti a ktery ne? Pry na to maji merici pristroje, tak rikam a podle ceho se ty pristroje nastavuji atd. tak ze na to neco byt musi. Tak ze si myslim ze technik by mel umet tyto hodnoty zmerit a na zaklade toho urcit zda je panel dobry ci ne, takove vyrizeni reklamace od stolu jak se kdyo vyspal se mi nelibi. Na soud mi bylo receno at se klidne soudim, opravdu arogantni pristup, pochybuji ze se takto chovaji k zakaznikum na zapad od hranic.
vivid.sk (11472)|1.8.2014 17:45
Treba to napisat na COI, skusit niekde medializovat, ak ti to stoji za tu namahu. Oni totiz o verejne prepieranie moc nestoja a casto sa s tebou dohodnu. Hned ako sa o podobne pripady zacne zaujimat TV velmi rychlo im dojde, ze takato reklama im za to nestoji.

Myslim, ze podobne pripady tu uz boli (niekde vo vlakne Philips) a tiez to neskoncilo uspesne.
axicom (626)|1.8.2014 18:14
Pracuji na tom, COI jsem obeslal, napsal jsem to LG na fb, napsal jsem na A dost a TV Nova.
Pytkin (7947)|1.8.2014 22:46
aj mne ked som sa stazoval na servisneho technika , volal daky kokot z LG praha .. a povedal mi ze to je neopravnene co chcem ..a ze sa mozem s nimi sudit .. vysral som sa na to .. 3D aj tak nepozeram .. Ale uz mam ponaucenie .. LG robi dobre telky .. Ale kupovat len cez internet ..
vivid.sk (11472)|1.8.2014 22:59
[QUOTE=Pytkin;493733] LG robi dobre telky[/QUOTE]
Tak ja mam presne opacny pocit. Posledne roky to ide znacne do sraciek. Nieje jedina TV, ktora ma lepsie, ako priemerne hodnotenie a panely, ktore podsuva svojim konkurentom (Sony) do svojich vlajkovych lodi si vzdy vysluzia mizerne hodnotenie. Ano, prave koli panelu. Vid uniformitu Sony, o ciernej nehovoriac.
Pytkin (7947)|2.8.2014 00:10
vivid : no tak iste .. vzdy treba najst nejake to zrno medzi plevami ..
axicom (626)|2.8.2014 07:43
Prosim predavejte dal

[code]https://www.facebook.com/lgzmetky[/code]

Dekuji
axicom (626)|2.8.2014 10:01
Dotaz na LG s žádostí o vysvětlení textu:

LED Plus je tenký panel s obvodovým podsvícením LED diod a funkcí Spot Control, díky níž je celá obrazovka rozdělena do 16 oblastí. Každá z těchto oblastí je samostatně řízená. V případě tmavých scén svítí LED diody v dané oblasti minimálně a součastně v kvadrantu s jasnou scénou svítí LED diody maximálně. Tím se zvyšuje kontrast a snižuje spotřeba elektrické energie až o 35% oproti konvenčním LCD TV.

Pokud to dobře chápu, v případě bílého pruhu v horní polovině TV a černého pruhu v dolní polovině TV, bude horních 8 bloků podsvíceno a dolních 8 bloků vypnuto úplně?

Odpověď:

Vážený pane.....,

děkujeme, že jste se na nás s důvěrou obrátil.

Ano chápete to dá se říci správně, jen u černých míst nebudou úplně vypnuty, nýbrž budou svítit s minimální možnou energií. Čili budou černé, ale ne absolutně. U LED podsvícení dokonalé černé dosáhnout zatím nelze.

S pozdravem

Zákaznický servis LG

PS: nepíší, budou svítit jako vánoční stromeček, ale s minimální možnou energií, proč mě to svítí s velkou energií, asi ji mám doma hodně.
Pytkin (7947)|2.8.2014 21:58
ked to je rozdelene do 16 oblasti .. neni to 4x4 ?
Tony1984 (20)|2.8.2014 23:20
Zvláštne, že si je LG svojimi IPS panelmi tak istá, že neponúkajú inú alternatívu. Je to celkom škoda, pretože smart funkciami a inými featurami sú proste najlepší. V obývaku máme Samiho H8000 a s takým webOS by sa mi moc páčil. V izbe mám teraz ten LG671V ten má v noci intenzitu čiernej peknú (na IPS) Nič nepresvitá, ale všímam si že práve kvôli lokálnemu stmievaniu, sa v moc tmavých scénach (napr. nový horor Oculus) strácajú niektoré detaily. Zrejme slabší pomer kontrastu oproti tomu H8000.
axicom (626)|3.8.2014 08:16
Ne, 2 x 8, je to na obrazku u specifikace modelu.
lg-tv-led-feature-image-led-plus.jpg
Tony1984 (20)|4.8.2014 16:46
Chalani myslíte, že nejak záleží či k Samsung Tv používam napr. LG BD player, alebo je lepšie mať rovnekého výrobcu TV aj BD prehrávač?
vivid.sk (11472)|4.8.2014 16:47
Je to jedno. Jediny aspekt je vyssia (a aj to neplati obecne) funkcnost HDMI-CEC. Vyrobky jedneho vyrobcu maju vacsi potencial byt zladene.
tdlmarek (1566)|4.8.2014 16:59
Takže pokud HDMI-CEC někdo používat chce, tak to jedno není :) Samsung TV nefungují plnohodnotně např. s přehrávači Panasonic.
RoPo (6061)|4.8.2014 20:15
[QUOTE=tdlmarek;493848]Samsung TV nefungují plnohodnotně např. s přehrávači Panasonic. [/QUOTE]

Co na tom konkrétně nefunguje? U mě, když jsem měl Samsung TV propojen s Panasonic BD domácím kinem, tak vše fungovalo dobře. Myslím tím ovládání BD přehrávače ovladačem od TV přes HDMI-CEC.
TV ovaldačem proto, protože TV jako zobrazovadlo je v terminologii HDMI-CEC protokolu jako root s adresou 0.0.0.0. Tedy na nejvyšší úrovni.

V rámci standardu HDMI-CEC musí být funkčnost zajištěna, jinak by nemohl výrobce prezentovat, že jeho zařízení je HDMI-CEC kompatibilní.
Jinak je to v rámci HDMI-CEC příkazů, které si každý výrobce může sám upravovat pro svoje potřeby.
tdlmarek (1566)|4.8.2014 20:29
Fungovalo synchronizované zapínání/vypínání a pohyb kurzorovnými klávesami v systémovém menu. Už ale ne "mediální" tlačítka jako stop/pause/play, ani ovládací panel, který se u Panasonicu vyvolává tlačítkem "option". Jinými slovy byl pro spuštění a ovládání filmu stále potřeba i ovladač od BD přehrávače, což mi naopak u komba Panasonic-Panasonic vždy fungovalo bez problému (vyzkoušeno už na několika kombinacích různých TV i DVD/BD přehrávačů).

Ale asi jsem to v té své zkratkovité zprávě moc generalizoval, na místě by byl spíše minulý čas na základě jedné zkušenosti (model 2012, E6500). Nevím, jak je tomu dnes. Nicméně bych stále doporučil určitou obeztřetnost.
RoPo (6061)|4.8.2014 20:46
Mě tedy fungovalo vše, co popisuješ (Option panasonicu jsem snad ovládal Samsungovým Tools tlačítkem, teď si už nepamatuji).
TV Smasung 2008, BD Panasonic také z roku 2008.

Teď kombinace TV Panasonic, AVR Onkyo a PS4 jako BD přehrávač funguje ovládání PS4 ovldačem od TV také.

Problém bude spíše ve verzích HDMI-CEC protokolu, které každý model v řetězci podporuje. Protože různou verzí HDMI-CEC protokolu se také rozšiřoval obor fungujících příkazů vzájemně kompatibilních napříč výrobci.
tdlmarek (1566)|4.8.2014 21:07
Je to možné. DMP-BDT110 je tuším (podle rychlého dotazu do Googlu) model z roku 2011.

Ať už je příčinou cokoliv, závěr mi z toho vychází pořád stejný - při párování různých výrobců není záruka, že bude vše korektně fungovat. Může, ale nemusí. Naopak při použití zařízení stejné značky se pravděpodobnost korektního chování výrazně zvyšuje.

Tím nechci význam HDMI-CEC nějak přeceňovat, je to povětšinou spíš takový příjemný bonus, pro někoho ani to ne. Pokud by se ale do užšího výběru dostaly dva srovnatelné přehrávače, mezi kterými bych se nemohl podle ničeho jiného rozhodnout, tak právě tohle by mohl být rozumný rozhodující faktor.
Karol_74 (41)|5.8.2014 13:33
[QUOTE=tdlmarek;493848]Takže pokud HDMI-CEC někdo používat chce, tak to jedno není :) Samsung TV nefungují plnohodnotně např. s přehrávači Panasonic.[/QUOTE]
Mne sa neosvedčila kombinácia tv Philips 5 rady s BD prehrávačom Sony. Modelové rady roku 2012. Odvtedy sa snažím mať telku a prehrávač rovnakej značky. Je to síce trochu obmedzujúce ale za tú 100% funkčnosť a ušetrené nervy to rozhodne stojí.
axicom (626)|12.8.2014 19:24
Snad už jen pro pobavení, dnešní odpověď z LG, tam musí něco hulit!

Dobrý den.

Posílám odpověď na vaši žádost.


Verze 4.24.34 neexistuje. Poslední je 4.24.33.

1) Ovládání telefonem funguje pouze pokud je telefon a TV připojena na stejný router (TV může být připojená kabelem). V telefonu musí být aplikace.

2) Nahrávání na EPG je na v4.24.33 funkční za předpokladu, že je HDD zinicializovaný (od TV) , pokud se nahrává již běžící program bude se asi muset spustit nahrávání přímo tlačítkem REC na DO (podle druhu DO)

foto z TV
DSC_0120.JPG
Snoophy (2)|30.10.2014 20:03
Ahojte, tak objednal som si LG 50LB671V a uvidím ako dopadne v mojom teste.
Niesom nijak náročný divák, nakoľko pozerám len cez zimu, keď sa vonku nedá pracovať a momentálne mám klasické OVP CRT TV :-).
Ak sa mi nebude páčiť, jednoducho ju vrátim v 14 dňovej lehote... ale myslím, že sa to nestane, nakoľko v obrázkach ktoré sem dávajú, alebo videa pozerám, jak puk čo je tam zlé a až keď si prečítam o čo sa jedná tak to vidím.

Neviem, niektorý tu preháňajú si myslím. Prečo sa tak nepreháňa u automobilov? Veď prečo si niekto kúpi 1.2HTP, keď existuje 5L V12? Každému pasuje niečo iné a v tomto smere sa podľa mňa dosť preháňa.
Neberte to v zlom - je to môj názor.

Ozvem sa za recenziu mojej TV.
vivid.sk (11472)|30.10.2014 20:08
[QUOTE=Snoophy;498608] Veď prečo si niekto kúpi 1.2HTP, keď existuje 5L V12?[/QUOTE]
Ibaze 1.2HTP nestoji rovnako ako 5L 12V. A to je ten problem, tieto TV rovnakej triedy stoja + - rovnako. Takze preco si vyberat shit, ked za rovnake alebo lepsie peniaze kupis lepsi TV? Tentokrat je porovnanie obecne, bez menovania konkretnych vyrobcov / znaciek. Aj v automobiloch predsa kupis v jednej triede lepsi ci horsi, nekupujes najhorsi, ci nie ?
Snoophy (2)|31.10.2014 16:05
Áno, je to pravda... :-)
Chcem sa ešte spýtať, s čím sa dá porovnať 50LB671v?
Vybral som si ho kvôli 3D pasiv ( mám deti a aktiv im nechcem prehrávať, snaď s pasivom nebudú mať žiaden problém... ) a cena bola max 700€ u manželky max 500€.
Keby nieje podmienka pasiv 3D tak určite beriem Samsung. Nechápem prečo sa držia lemn aktívneho 3D???
vivid.sk (11472)|31.10.2014 16:10
[QUOTE=Snoophy;498674]Nechápem prečo sa držia lemn aktívneho 3D??? [/QUOTE]
Pretoze to suvisi s typom panelu, ktory najdes v tychto TV.