Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení defaultniho zvuku a titulku

Black (28)|6.6.2005 11:34
Dostalo se mi do rukou trochu "zmastene" DVD Garfielda. Kdyz se spusti DVD, tak rovnou najede film, i kdyz na DVD menu je. Uz se mi podarilo opravit to, ze prvni najede menu. Ale kdyz se da spustit film(bez zvoleni jazyku a titulku) rovnou z menu, tak se spusti film se zvukem komentar rezisera. :((
Potreboval bych nastavit, aby se film spustil po spusteni play(bez zvoleni zvuku) s ceskym nebo anglickym zvukem(v tomto pripade s ceskymi titulkami). Nevite kde by se to dalo nastavit?
stayman (12393)|6.6.2005 20:02
Daj mu natvrdo cesky a mas pokoj, kto chce ENG, tak nech si to tak zapne na DO.
ABCD (35)|6.6.2005 20:26
StayMane tos mu teda poradil. 9-)
Black se ptá kde to nastavit a ty mu radíš co tam dát natvrdo.:-?

Já bych zkusil ifoedit a pohrát si s Pre Command.
Dělával jsem to u filmu bez menu, nemám vyzkoušeno jestli to funguje u filmů s menu, za zkoušku ale nic nedá.
Načíst filmový ifo soubor, VTS_PGC_1.
Tak nějak to bylo, už si přesně nevzpomínám.
Rada nic moc, uznávám.
Rozhodně to ale není plácání rukou do vody( jestli tomu někdo rozumí) !?! :-E
imported_Mahony (71)|7.6.2005 00:14
Použij na to PGCEdit. V PgcEditu si zapni trace mod a zjisti si jak od začátku jedou příkazy až k výběru Play / Spustit film.
Pak si musíš zjistit jaké je pořadí streamu zvuku -> tzn je-li čeština např. druhý stream, tak to pro tebe znamená, že číslo streamu je 1. Protože číslování je od 0 -> to je první stream a 1 je druhý stream. Podobný případ jsou titulky, které jsou číslovaný od 64 výše, ale v PgcEditu se to zobrazuje stejně jako zvuky 0 - 32 tuším. Když to máš zjištěné, tak vložíš do cesty, kterou jsi si zjistil z Trace modu příkaz ze System Set Instructions -> audio_stream = 1 ( viz výše ). Chce to vyzkoušet, kam to dát. Toto je řešení přímými příkazy.
Máš však ještě jedno řešení. To je tzv nepřímými příkazy. To je vidět v trace modu, kde je přiřazeno k nějakému registru např. R12 že je to Audio_stream. Vyhledáš si v trace modu, kde se Ti nastaví, že R12 = např. 2. Co u tebe znamená, že se Ti spouští např. streamer číslo 2 -> komentář režiséra. Tak to změníš na číslo, které jsi si zjistil viz výše a dáš tam např. 1 a je to hotové :-D .
Ten první postup Ti někdy nebude fungovat díky tomu, že je tam použit nepřímý příkaz, který Ti ten přímý přepíše a proto budeš muset postupovat podle toho druhého.
stayman (12393)|7.6.2005 00:30
Ja by som bud zmenil poradie audio streamov, aby bola CZ prva a zapol force titulky ak tam su, alebo zapol natvrdo (SetSTN...) aj audio a je to! Inak treba to vidiet ovsem, da sa vselico s tym PgcEditom, aj nemozne :-D
Black (28)|8.6.2005 07:23
Ok, diky za rady. :-D Dneska to vyzkousim!
wencaS (853)|8.6.2005 20:41
tak Garfielda ja nemam, ze bych se podival jak vede navigace v originalu.
podle toho co pises v prvnim prispevku usuzuju, ze si navigaci neuved do puvodniho stavu. nejaky komandy se vynechavaj pak nemas nejakou gprm nastavenu na spravnou hodnotu a proto ti jede jinej zvuk. zkus si s tim pohrat a zkousej (tak se to jednou povedlo mne) v trace mode (pgcedit-co jineho, ze?) tlacitkem step nech precist komandy ve first play (pokud jich tam mas vic, pokud je tam jen skok na hlavni titul, tak tenhle krok vynech) dale klikni na VMGM, LU 1 (en), 1 a pust to tlacitkem next >>PB. pak skus VMGM, LU 1 (en), 2. pak VMGM, LU 1 (en), 3 atd. takhle se mi podarilo vystopovat pouvodni cesty u jednoho filmu, co byl stejne sprasenej asi od Anydvd. je treba si s tim pohrat.
jinak souhlasim s tim co psal StayMan by €RikŁ€ je treba to videt.

PgcEdit version is 0.5.7 (June 4, 2005) http://home.tiscali.be/debie.roland/pgcedit/pgcedit.exe
Black (28)|10.6.2005 07:19
wencaS
Tak uz se mi to povedlo, diky za radu! :-!!! Stacilo u filmu(VTST1,1) nastavit u prvniho parametru "(SetSTN) Set Audio stream = 0 " pro zvuk nastavit pozadovany parametr(cislo je pozadovany zvuk, poradi se shoduje s poradim zvuku v prehravaci, ale zacina nulou) a pokud chcete nastavit i titulky, tak staci v prvnim parametru "(SetSTN) Set Sub-picture stream = 3, off", dat misto parametru [color=blue]"off"[/color] [color=blue]"on"[/color])" a nastavit cislo pozadovanych titulku. Samozrejme vse provadene v PGCeditu! :-D Myslim, ze se to nekomu urcite bude hodit! :-E
audio_139.jpg subtitles_209.jpg
wencaS (853)|10.6.2005 15:40
Black
tak takhle, jak si to udelal, se ti ten nastavenej stream muze poustet i kdyz v menu zvolis jinej. vymen ty obrazky at sou videt cely commandy if (gprm.....)GOTO neni videt kam.. a nebo zabal ifa (staci jen ifa) do zipky a dej je sem jako prilohu, nebo mi je posli na [email]wenca.S@seznam.cz[/email].
Black (28)|11.6.2005 08:37
wencaS
Ted mam u sebe jenom obrazky, tak zatim alespon toto. Vecer to vyzkousim a pripadně dodam IFO.
audio_193.jpg subtitles_788.jpg
imported_Mahony (71)|11.6.2005 21:42
[quote=Black]
Tak uz se mi to povedlo, diky za radu! :-!!! Stacilo u filmu(VTST1,1) nastavit u prvniho parametru "(SetSTN) Set Audio stream = 0 " pro zvuk nastavit pozadovany parametr(cislo je pozadovany zvuk, poradi se shoduje s poradim zvuku v prehravaci, ale zacina nulou) a pokud chcete nastavit i titulky, tak staci v prvnim parametru "(SetSTN) Set Sub-picture stream = 3, off", dat misto parametru [color=blue]"off"[/color] [color=blue]"on"[/color])" a nastavit cislo pozadovanych titulku. Samozrejme vse provadene v PGCeditu! :-D Myslim, ze se to nekomu urcite bude hodit! :-E[/quote]

Proč myslíš, že jsem ti psal, aby jsi zapnul Trace mód a podíval se, kde se Ti nastavuje Audio na ten tvůj komentář 9-) .Kdyby to bylo tak jednoduché, tak jsem Ti napsal přepiš to ve filmu. Nastavení musí být před vybráním nastavení filmu, protože jak napsal Vencas, tak jsi to tam dal natvrdo a jakékoliv nastavení jazyka v menu se vždy přepíše, což jsi asi nechtěl.
Proto musíš najít místo před vlastním filmem, kde se audio nastavuje na ten komentář a přepsat to, jak jsem Ti popsal. \/ To, na co jsi přišel, je řešení, které by se dalo udělat jednodušeji. Stačí vyhodit všechny nečeské streamy a přemapovat český audio stream a vyjde to nastejno.
wencaS (853)|12.6.2005 00:27
Black
stahni si prilohu a rozbal ji do adresare: C:Documents and SettingsData aplikacíPgcEdit
v options dej zatrzitko u Launch Open DVD dialog at startup?
pak se ti nestane, ze bys trace nemel zaple. zapne se ti automaticky po otevreni DVD.

uz sem tu o tom psal.
jo tady to bylo: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3614
Black (28)|13.6.2005 10:26
Mahony
Ja jsem to zkousel v hledat v tom trace modu a presne v teto casti se voli zvuk po zmacknuti tlacitka play, proto jsem to prepnul tady. Jinak jsem zkousel menit zvuk pres DVD menu a zvuk se menil, ale nejak blbe. Misto cestiny byla anglictina, misto anglictiny komentar rezisera atd. Tak jsem to kontroloval v pgcedit v trace modu jestli vybira podle tlacitka spravnej zvuk a volba tam byla spravna. Zkusim si s tim jeste pohrat.
Nejhorsi na tom je, ze pgcedit strasne dlouho pracuje s nacitanim tohoto menu a se vsemi upravami taky. Jenom nacteni DVD trva tak 5-10 minut! :-( Vytizeni procesoru celou dobu na 100%. Jine DVD je behem cca 20-30 s nactene. Myslim si, ze cela truktura ifa bude nejaka rozhasena.
imported_Mahony (71)|16.6.2005 07:33
Já jsem se na to díval. V originále bylo opravdu rovnou spuštění filmu.
Menu tam opravdu je, ale spouští se až po konci filmu. Mohu potvrdit, že se to opravdu déle načítá. Už si nevzpomínám, jak jsem to dělal. To, že je tam nějaká ochrana jsem si ověřil i na své kopii. Asi tam budou nesprávně zadané informace v ifu. Zkoušel jsem to natáhnout do Remaku, abych se na to podíval a moc jsem nepochodil. V PGCEditu se to chová jak jsi psal - načítá se to dlouho. Zjistil jsem nějaké nesrovnalosti v 7 a 8 VTS.
Tak s těmi streamy se to má tak, že čeština je stream 0 a angličtina 1.
To pořadí, které tam máš je špatné, proto se Ti zobrazují jiné jazyky.
Já tady mám pouze češtinu a angličtinu.
Black (28)|16.6.2005 08:01
Mahony
Ted jsem nejak nemel naladu si s tim hrat, ale jeste jsem zjistil, ze ifo soubor "Vts_08_0.ifo" ma nejakejch 8,6 MB, takze to dlouhe nacitani mozna bude tim.