Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak špatně koupit televizor: o výběru TV bez cenzury

KamilZ (10277)|8.7.2014 07:40
Jak špatně koupit televizor: o výběru TV bez cenzury

Více na: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

(mám 100 chutí do dát do FAQ :-) )
vivid.sk (11472)|8.7.2014 12:41
Proč nám nevadí zvuková část, která prostě nehraje, alespoň jak jsme byli zvyklí u starších CRTček?

Pretoze nas to nezaujima, rovnako ako pri starych CRT-ckach :)
Nechajme robit TV to, co robit ma (zobrazovat video), nie to, co robit nema (reprodukovat audio). Potom bude vsetko v poriadku.


Mimochodom, stacil by spickovy model bez x-tunerov, audia, x-HDMI vstupov (stacil by jeden, max dva), SMART hovadin a inych nezmyslov, s panelom bez kompromisov (z TOP rady), no neviem kolko uzivatelov by si takyto model kupilo. Ja ano, no kolko dalsich?
Takisto je otazne, o kolko moze klesnut cena takehoto produktu, bez uvedenych "doplnkov". Tento segmet je rovnaky ako plno inych, kde sa nabaluje nezmyselna funkcionalita, ktora po par rokoch zastara....
Eman (38)|8.7.2014 12:53
[QUOTE]
Mimochodom, stacil by spickovy model bez x-tunerov, audia, x-HDMI vstupov (stacil by jeden, max dva), SMART hovadin a inych nezmyslov, s panelom bez kompromisov (z TOP rady), no neviem kolko uzivatelov by si takyto model kupilo. Ja ano, no kolko dalsich?
Takisto je otazne, o kolko moze klesnut cena takehoto produktu, bez uvedenych "doplnkov". Tento segmet je rovnaky ako plno inych, kde sa nabaluje nezmyselna funkcionalita, ktora po par rokoch zastara....[/QUOTE]
Ja som bol ešte pred Tebou :-). Túto istú myšlienku propagujem už dosť dlho, lenže problém je v potrebe výrobcov, v navýšení zisku pri pridaní práve týchto blboviniek. Na túto tému som naposledy písal na AB fóre, prikladám odkaz:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Inak ešte pár slov k tomu prvému odstavcu:
"Nechajme robit TV to, co robit ma (zobrazovat video), nie to, co robit nema (reprodukovat audio). Potom bude vsetko v poriadku."

Áno, tak sa to robí v štúdiách a na vysielačoch, zvlášť sa kontroluje obraz, zvášť zvuk (presne takto to riešim aj ja doma), lenže pre bežného zákazníka by to bola komplikácia. Ale jestvujú aj PC monitory s reproduktormi, takže nie je to zasa až taký veľký problém.
Hornet F-18 (1328)|8.7.2014 12:53
vivid,
pod toto sa podpisem s radostou :-)
nikto uz nerobi telku s dobrym obrazom, bez zbytocnych kravin....
Ja som kupil snad posledny model od Sharpu ( LE 705), kde to asi platilo, obraz stale super, ziadne smart hluposti, prehra len fotky a nejake mp3, co aj tak nepotrebujem.Teraz mozno kupis tv bez smart veci, ale aj obraz stoji za prd........ :-(
ta nasa telka uz ma 3 roky.... takze co budeme kupovat za nejake 3_4 roky az este vydrzi, neviem, mozno za 2-3......
golfLC (1941)|8.7.2014 12:55
Vidiv, hlásim sa tiež k "len zobrazovaču"B-) ale asi nás takých bude málo:-E
vivid.sk (11472)|8.7.2014 13:31
[QUOTE=Eman;492340] lenže pre bežného zákazníka by to bola komplikácia[/QUOTE]
Ibaze niesme uplne bezni zakaznici. Minimalne v tomto pripade. Beznemu zakaznikovi by prekazal aj TV bez tunerov, bez dalsich HDMI vstupov, atd ... Filozofia je jasna, pouzivat TV ako zobrazovac, kde uz existuju ostatne casti A/V, ktore tvoria celok.
Cize zdroje signalu (STB, HTPC, MMC, BDP, DVDP, ....), AVR (HDMI Switcher + audio processor, pripadne video upscaler).

No nebude zo psa slanina, vyrobca si svoj TOP model bude predavat povedzme za 2.000 eur (bez vymenovanych srandiciek by mozno bol za 1.500), no vzhladom k neexistujucej alternative si ho ludia, ktori ho chcu, ajtak kupia.
majkom (83)|8.7.2014 13:39
uplne zbytocny thread, majoritny zakaznik kupi to, co mu naleju z marketingu, ked v tv sto krat zopakuju smart tv, budu chciet "bezni" zakaznici smart tv funkcie... to iste v obchode.. a to sa proste nezmeni, tak to je, naucte sa s tym zit:)
Eman (38)|8.7.2014 13:56
[QUOTE=majkom;492345]majoritny zakaznik kupi to, co mu naleju z marketingu, ked v tv sto krat zopakuju smart tv, budu chciet "bezni" zakaznici smart tv funkcie... to iste v obchode.. a to sa proste nezmeni, tak to je, naucte sa s tym zit:)[/QUOTE]
Presne ako píšeš, hlavou múr neprerazíš, preto treba skúšať aj iné cesty, pozri môj odkaz vyššie.
vivid.sk (11472)|8.7.2014 14:20
[QUOTE=Eman;492340]prikladám odkaz:[/QUOTE]
Nefunguje, odkazuje na aktualny thread.

[QUOTE=Eman;492340]Ale jestvujú aj PC monitory[/QUOTE]
Problem monitorov je ten, ze sa nerobia vo velkych uhloprieckach a bezne nepodporuju 24p.
KamilZ (10277)|8.7.2014 14:39
[QUOTE=vivid.sk;492339]Nechajme robit TV to, co robit ma (zobrazovat video), nie to, co robit nema (reprodukovat audio). Potom bude vsetko v poriadku.[/QUOTE]
Souhlasím i nesouhlasím. U TV pro "mě" souhlasím, u TV pro rodiče nesouhlasím. Rodiče žádné externí audio nepotřebují, stačí rozumný zvukový projev, kterému půjde rozumět a nebude plechový (důchodci mívají problém, zvuk se jim pak slévá dohromady).
mirekv (7169)|8.7.2014 14:57
Tak to mám, AVR s přepínačem HDMI, kam mám nastrkané to ostatní a TV jako zobrazovač.
vivid.sk (11472)|8.7.2014 15:15
[QUOTE=KamilZ;492348]Souhlasím i nesouhlasím.[/QUOTE]
Jasne, ved to je prave skupina, ktorym "samotny panel" vyhovovat nebude a kupia si "komplet" TV, v podobe, akej sa predava teraz. Ale uzivatel nemoze automaticky ocakavat pouzitelne audio v kazdej rady TV. Audio nieco stoji (a to nieco nieje malo) vid ceny samotnych audio systemov 2.0 / 2.1, a pokial by vyrobca len scasti chcel integrovat do samotnej TV taketo riesenie, stalo by to znacnu cast ceny vyrobku. Robi to SONY, ale opat - kto to zaplati a pre koho je to urcene? Opat sa tocime v nekonecnom kolobehu. Ten, kto to zaplati "nepotrebuje" taketo audio, ma lepsi system, a ten komu by to stacilo, si takuto TV nemoze dovolit.....
KamilZ (10277)|8.7.2014 16:25
Možná si jen nerozumíme. Já po TV nechci zvuk srovnatelný s audio 2.1. Můj názor je ten, že pro 50% lidí by stačil zvuk z TV srovnatelný s externími PC repráky za 500,- Kč. To už nebude tak plechové, zahuhlané a půjde tomu i rozumět. Když se odečte cena dnešních audio komponent v TV, tak je to otázka 100-200 Kč, takže o penězích to tedy není. Je to o tom, co psali - např. honěním se za stále tenší TV a pak to odnese i to audio.
vivid.sk (11472)|8.7.2014 16:42
[QUOTE=KamilZ;492357]např. honěním se za stále tenší TV[/QUOTE]
Ano, pretoze menice musia mat urcitu velkost a urcitu kvalitu a musis ich rozumne umiestnit (to neznamena, niekde dole alebo dozadu). Sice sa v clanku vyssie spomenuli starsie CRT TV, no co som pocul zvuk z viacerych CRT TV, nikde to nebolo take, ze by som to dokazal akceptovat (viacere som mal aj rozobrate a vsade bol jednopasmovy univerzalny lacny menic, len vacsich rozmerov, oproti dnesnym TV). Skratka dnes pri tych TV repro nemas kde (rozumne) umiestnit, preto je vzdy lepsie to riesit externym audiom, aj pri starych rodicoch (uz som to pisal inde, mojim rodicom som presunul nevyuzite komponenty a ten rozdiel je naozaj markantny, potvrdili sami, pricom nemaju problem si externe audio sami zapnut/vypnut. Naslo sa pre repro miesto a naucili sa vsetko korektne zapinat/vypinat aj ked som tomu sam neveril, zeby tento "pokus" skoncil uspesne, poznajuc ich navyky).
KamilZ (10277)|8.7.2014 16:45
Já jsem u svých skončil na 2x [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :-)
Eman (38)|8.7.2014 16:46
vivid.sk:
"Nefunguje, odkazuje na aktualny thread"
Opravené, ďakujem za upozornrnie.
vivid.sk (11472)|8.7.2014 16:47
Ano, sluchatka su casto optimalna alternativa (a pri pomere cena/vykon/zvuk aj najlepsia).
Eman (38)|8.7.2014 17:02
Kamil, ten odkaz na slúchadlá je vynikajúci, na 8. riadkoch predajca 5 krát zdôrazňuje, že je na ne možný príjem až do vzdialenosti 100m! :-)
Ja mám síce v obývačke tiež možnosť počúvať telku cez špičkovú zvukovú sústavu, ale pri druhej telke v domácnosti som tento problém vyriešil veľmi jednoducho. Využil som nepoužívané reproduktory k PC, ktoré som kedysi kúpil za 700 Kč (vyberal som ich z viacerých, zvukovo sú veľmi vydarené). Na to aké sú to "krpce" majú vynikajúci prednes. Sú to tieto:
http://www.amazon.co.uk/Creative-Labs-51000000AA207-SBS250-Speakers/dp/B00006F1HU
Konďa (586)|8.7.2014 17:18
[QUOTE=mirekv;492350]Tak to mám, AVR s přepínačem HDMI, kam mám nastrkané to ostatní a TV jako zobrazovač.[/QUOTE]
To chci taky :)
Ivo Mašek (10205)|10.7.2014 17:23
Pokud chceme zvuk z kvalitních magnetofonů, či gramofonů (obojí se vyrábí), tak si koupíme příslušnou aparaturu, zesík, a tak podobně (jaksi se s tím i u výrobců oněch magičů a gramců počítá - repro tam mnohdy totiž nenajdete). Ono to vlastně platí u všeho .................. akorát ty TV tak nějak vybočují. U levných TV bych ty repráky ponechal, ale u té dražší sorty už bych to udělal tak, jako je to u těch dnes vyráběných magnetofonech a gramofonech (většinou to dnes jsou špičkové mašinky za špičkový peníz). Však on např. takový tuner neměl repráky nikdy. Vždy se musel koupit zesilovač a repro.
píďa_m (716)|12.7.2014 18:17
.. no nemusel, páč už jsi měl doma ten na magič a gramec a jistě měl i vstup na tuner.