Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC DMR-BST730EG Blu-Ray rekordér

geronimoh (2327)|24.6.2014 20:49
Ač se u nás Blu-Ray rekordéry oficiálně neprodávají, některé e-shopy je normálně prodávají :

http://www.scorpion-elektro.com/katalog/item15814-panasonic-dmr-bst730eg.html

http://elektromass.cz/panasonic-dmr-bst-730-es-PID2781.html

a to ve verzích se dvěma tunery pro DVB-S2, nebo dvěma tunery pro DVB-C/DVB-T, komba DVB-T + DVB-S bohužel ne

Přemýšlím o něm, ale protože u mně by jeho hlavní náplň byla digitalizace VHS hudební sbírky, zajímal jsem se s jakým datovým
tokem nahrávají audio při záznamu z externích zdrojů ( přes SCART ). Tu jsem narazil, žádný prodejce to neví a na info lince
Panasonic mi řekli, že žádné informace o nich nemají, protože se pro český trh nedodávají.
Zjistil jsem pouze, že nahrávají audio v Dolby Digital dvokanálově, ale ne s jakým datovým tokem, či zda lze nahrávat
i v PCM (LPCM), jako u DVD rekordérů Panasonic a Pioneer.

Dokáže to někdo zjistit ?
vivid.sk (11472)|24.6.2014 20:53
Skusal si stiahnut originalny manual zo stranok Panasonicu? Tam by mohla byt specifikacia vytvaranych nahravok.
geronimoh (2327)|24.6.2014 21:06
[QUOTE=vivid.sk;491664]Skusal si stiahnut originalny manual zo stranok Panasonicu? Tam by mohla byt specifikacia vytvaranych nahravok.[/QUOTE]

Mám ho stažený, je tam pouze uvedeno, že nahrávka bude Dolby Digital 2.0.

Zkoušel jsem pročítat cizí fóra, ale tam se jen dokola řeší datový tok celkový, nebo kvalita obrazu, zvuk tam nikdo neřeší a dotaz tam dát neumím, protože
jsou vesměs v němčině a německy neumím, leda bych tam napsal anglicky ...
vivid.sk (11472)|24.6.2014 21:08
Pokial bude iba DD a tvoja poziadavka je PCM, tak je to relativne jedno.
geronimoh (2327)|24.6.2014 21:16
[QUOTE=vivid.sk;491666]Pokial bude iba DD a tvoja poziadavka je PCM, tak je to relativne jedno.[/QUOTE]

Je a není, on je rozdíl 256 kbps a 448 kbps a navíc i DVD rekordéry Panasonic a Pioneer nahrávají vesměs v Dolby Digital a pouze v nejvyšším režimu v LPCM a samozřejmě v návodech k nim se píše, že záznam je v DD a o pár stránek dál se dočteš, že umí i LPCM.
Výhoda Blu-ray rekordéru pro mně je, že umí vypálit video v SD kvalitě na Blu-ray média a nemusel bych VHS kazety před vypálením dělit po hodině pro zachování nekomprimovaného zvuku
RoPo (6061)|24.6.2014 21:55
Z těchto modelů mě zajímá nejvyšší - DMR-BST 835, ale jestli je normálně v CZ k dostání... a nehledě na možné problémy se Skylinkem a s parametry některých transpordérů známé z modelů TV Panasonicu. Uvažoval bych po "aktualizaci" SAT přijímače... Ten model se mě líbí. Do budoucna i 4k upsacaling. Předpokládám, že nahrávka by se dala z HDD vykopírovat po síti ven a pro některé potřeby integrovyná BD vypalovadlo není k zahození.
Slušný stroj. Škoda, že jej Panasonic oficiálně nenabízí na CZ trhu.
geronimoh (2327)|1.7.2014 22:10
[QUOTE=RoPo;491672]Z těchto modelů mě zajímá nejvyšší - DMR-BST 835, ale jestli je normálně v CZ k dostání... a nehledě na možné problémy se Skylinkem a s parametry některých transpordérů známé z modelů TV Panasonicu. Uvažoval bych po "aktualizaci" SAT přijímače... Ten model se mě líbí. Do budoucna i 4k upsacaling. Předpokládám, že nahrávka by se dala z HDD vykopírovat po síti ven a pro některé potřeby integrovyná BD vypalovadlo není k zahození.
Slušný stroj. Škoda, že jej Panasonic oficiálně nenabízí na CZ trhu.[/QUOTE]

tady ho mají :

http://www.ab-com.cz/panasonic-dmr-bst835eg-stribrna-dmrbst835eg-_d463091.html

( 1 ks na prodejně )
RoPo (6061)|1.7.2014 23:14
Vim o nem. Jen mam obavy z moznych problemu se Skylinkem, ktere se na predchozich techo modelech vyskytovaly.
geronimoh (2327)|2.7.2014 18:29
[QUOTE=RoPo;492010]Vim o nem. Jen mam obavy z moznych problemu se Skylinkem, ktere se na predchozich techo modelech vyskytovaly.[/QUOTE]

Já jsem včera objednal DMR-BST730EG, ale nemám Skylink, jen kartu ČT. Leda bych si Skylink kartu vypůjčil od souseda na vyzkoušení. Co jim tam nefungovalo? Mám plasmu Panasonic a neměl jsem se Skylinkem žádný problém, dokud jsem ho měl.
RoPo (6061)|2.7.2014 22:35
Jestli si dobře vzpomínám, tak na některých transpordérech s vyšším datovým tokem a danými parametry (zejména korekce chyb FEC) byly problémy.