Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber LCD TV kolem 10 000 tis.

Grifter (8)|17.6.2014 19:46
Zdravim, vybiram televizi pro matku do kuchyne (ale bude to tzv. hlavni televize, nebo jinak jedina v byte), pozorovaci vzdalenost je cca metr az metr a pul, zpusob prijmu je O2 TV. Je mi jasny ze v tehle cenove kategorii to asi nebude zadna hitparada, presto bych ocenil jakykoliv tip na vyber toho nejlepsiho mozneho, diky

ps. jeste bych snad dodal ze mi jde o co nejlepsi obrazovou kvalitu (takze plazmu, bohuzel mati trva na lcd), veci jako jsou 3D, wifi, dlna apod. nejsou vyzadovany (a v pripade jejich existence nebudou vyuzivany)
lastopia (92)|18.6.2014 10:33
zeptám se jinak: maminka trvá na lcd z nějakého vážného důvodu, proč nemůže plazmu sledovat? že jí plazma vadí fyzicky -- bliká atp.? osobně si myslím, že panasonic tx-p42x60e je ideální volbou. maminka ani nemusí poznat, že se jedná o plazmu, pokud jí to nebudeš moc zdůrazňovat. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pokud je sledovací vzdálenost jeden a půl metru, bude toho na velké obrazovce skutečně hodně vidět, takže je potřeba obraz mít naplněný kvalitním obsahem -- tím nemyslím dokumenty na čt2, ale třeba hd materiál atd. maminka ale asi bude koukat na všechno, co jí o2tv nabídne, takže bych volil zobrazovač, který to na jeden a půl metru trochu vyžehlí, na to je hd ready plazma v budgetu do 10 tisíc lepším řešením než lcd s led podsvícením.

ale i v lcd něco najdeme, varianta by mohla být třeba osvědčená r474 od sony ve 40 palcích: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

víc bych nad tím nespekuloval :)
Grifter (8)|18.6.2014 15:33
[QUOTE=lastopia;491278]zeptám se jinak: maminka trvá na lcd z nějakého vážného důvodu, proč nemůže plazmu sledovat? že jí plazma vadí fyzicky -- bliká atp.? osobně si myslím, že panasonic tx-p42x60e je ideální volbou. maminka ani nemusí poznat, že se jedná o plazmu, pokud jí to nebudeš moc zdůrazňovat. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
pokud je sledovací vzdálenost jeden a půl metru, bude toho na velké obrazovce skutečně hodně vidět, takže je potřeba obraz mít naplněný kvalitním obsahem -- tím nemyslím dokumenty na čt2, ale třeba hd materiál atd. maminka ale asi bude koukat na všechno, co jí o2tv nabídne, takže bych volil zobrazovač, který to na jeden a půl metru trochu vyžehlí, na to je hd ready plazma v budgetu do 10 tisíc lepším řešením než lcd s led podsvícením.

ale i v lcd něco najdeme, varianta by mohla být třeba osvědčená r474 od sony ve 40 palcích: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

víc bych nad tím nespekuloval :)[/QUOTE]

Mati trva na lcd zejmena proto, ze jeji predchozi televize byla lcd philips a byla s ni spokojena, jinak je to nejspis nejaky iracionalni odpor vuci plazmam obecne, kazdopadne finta s vydavanim plazmy za lcd by mi jiste neprosla, takhle to rozhodne nepujde :)

Ta sony vypada dobre btw, pokud mate nekdo nejake dalsi lcd tipy v teto cenove relaci, urcite je sem napiste, dekuju
vivid.sk (11472)|18.6.2014 23:28
Na sledovanie z jedného metra môže HD ready plazmu odporúčať snáď len niekto, kto takúto TV nevidel zblízka. Výslovne nevhodný tip.
lastopia (92)|19.6.2014 13:28
[QUOTE=vivid.sk;491344]Na sledovanie z jedného metra môže HD ready plazmu odporúčať snáď len niekto, kto takúto TV nevidel zblízka. Výslovne nevhodný tip.[/QUOTE]
zvláštní, takový kategorický soud bych od vás nečekal, kolego.

každý máme svoje oči. ty moje plazmu jako takovou rády nemají. mám ovšem ve svém přímém okolí seniory, kteří plazmu velebí. sedí od ní metr a půl. pozor na ně, aby nevzali na obranu svých plazem do rukou hole :)
lastopia (92)|19.6.2014 13:33
[QUOTE=Grifter;491319]Mati trva na lcd zejmena proto, ze jeji predchozi televize byla lcd philips a byla s ni spokojena, jinak je to nejspis nejaky iracionalni odpor vuci plazmam obecne, kazdopadne finta s vydavanim plazmy za lcd by mi jiste neprosla, takhle to rozhodne nepujde :)

Ta sony vypada dobre btw, pokud mate nekdo nejake dalsi lcd tipy v teto cenove relaci, urcite je sem napiste, dekuju[/QUOTE]

pokud je maminka zvyklá na prostředí a obraz philipsů, stálo by za zvážení vybírat i mezi philipsy. jejich rychlost není nejvyšší, ale jestli je připojený externí set-top-box od o2, pak se beztak jedná zase jen o zobrazovač pro externí zařízení.

z levných philipsů se mi celkem zamlouval tento: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

vezmi maminku do obchodu, ať si vybere podle svých očí. třeba se jí bude nakonec líbit něco docela jiného, než bych doporučil já, ty, nebo vivid.sk :) ale hlavně se na to bude dívat ona.
LuckyCat (283)|19.6.2014 14:21
lastopia: Ono s tou plazmou je to ozaj pravda. Nech už niekto vníma blikanie alebo nie, stále tam je a pri takej pozorovacej vzdialenosti, môže robiť "paseku" (aj ked ho nevidi) ..
Grifter: ak by sa dalo ešte doplniť info... Kedy je prevažne tv pozeraný a v akých podmienkach . ( prevažne v noci, v prítmí či pri dennom svetle? )
vivid.sk (11472)|19.6.2014 15:32
[QUOTE=lastopia;491359]...[/QUOTE]
Skusim to upresnit. Nemam nic proti PDP a v pripade, ze by bola sledovacia vzdialenost okolo ~3 metrov, vacsia uhlopriecka by sa nezmestila do obyvackovej skrine a bola by poziadavka na low budget TV so sledovanym obsahom primarne v SD, kludne mozme dany model odporucit.

Ale v pripade, ze sa na 42" low-res PDP bude pozerat niekto z metra, je to uz ina poziadavka, pretoze na takuto vzialenost je TV dost neprijemna a to primarne nie koli blikaniu (to nebol hlavny dovod, preco som to napisal), ale mriezke (strukture), ktora je z tejto vzdialenosti vidno a vyslednemu obrazku to naozaj nepomaha. Takto to vidim ja.

Na takuto vzdialenost by som skor volil FullHD LCD.
Philips CZ (61)|19.6.2014 16:50
[QUOTE=Grifter;491231]Zdravim, vybiram televizi pro matku do kuchyne (ale bude to tzv. hlavni televize, nebo jinak jedina v byte), pozorovaci vzdalenost je cca metr az metr a pul, zpusob prijmu je O2 TV. Je mi jasny ze v tehle cenove kategorii to asi nebude zadna hitparada, presto bych ocenil jakykoliv tip na vyber toho nejlepsiho mozneho, diky

ps. jeste bych snad dodal ze mi jde o co nejlepsi obrazovou kvalitu (takze plazmu, bohuzel mati trva na lcd), veci jako jsou 3D, wifi, dlna apod. nejsou vyzadovany (a v pripade jejich existence nebudou vyuzivany)[/QUOTE]


Dobrý den,

před samotnou koupí doporučujeme zajít do kamenné prodejny a obraz televizoru mamince ukázat, aby si ověřila, jaký obraz se jí skutečně líbí. Nebojte se požádat obsluhu o ovladač a vyzkoušejte různé zobrazovací režimy, které mají na kvalitu výsledného obrazu podstatný vliv. Pokud byla Vaše maminka spokojená s předchozím televizorem Philips, doporučit můžeme model 40PFH4109, který se vyznačuje velmi kvalitním zpracováním obrazu v rozlišení FullHD.
Při úhlopříčce 102 cm však doporučujeme pozorovací vzdálenost alespoň 2,5 metru, aby si maminka příliš nekazila oči. V případě bližší pozorovací vzdálenosti je vhodné alespoň zajistit světelný zdroj s nepřímým světlem blízko televizoru, aby nedocházelo k přílišnému namáhání očí. Další variantou je pořízení televizoru s funkcí Ambilight (osvětluje stěnu za obrazovkou), to je však už trochu vyšší cenová kategorie.

Šťastnou ruku a oko při výběru.
Grifter (8)|25.6.2014 20:18
[QUOTE=LuckyCat;491365]Grifter: ak by sa dalo ešte doplniť info... Kedy je prevažne tv pozeraný a v akých podmienkach . ( prevažne v noci, v prítmí či pri dennom svetle? )[/QUOTE]

co se podminek tyce, televize jede vetsinou od rana do vecera :)

jinak diky vsem za tipy, nakonec to tedy nejspis bude mezi sony a philipsem, uz zalezi jen na matce pro kterou tv se rozhodne a ktera se ji bude vice zamlouvat
LuckyCat (283)|25.6.2014 20:28
Za mňa by to bol Sony, ked už nie Panasonic.