Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou náhradu za plazmu Panasonic TX-P55ST50E ?

mephis (25)|11.6.2014 11:45
Zdravím,
prosím zdejší odborníky o radu. Po roce mi úplně odešla plazma Panasonic TX-P55ST50E. Byl jsem s ní maximálně spokojen. Bude mi nabídnuta náhrada buď formou peněz nebo nějakého adekvátního modelu. Pokud by mi ještě nabídli plazmu z minulého roku bral bych ji všemi deseti. Někde jsem ji ještě viděl. Pokud ne, nevím co bych si měl pořídit. Koukal jsem na nový model LCD od Panasonicu AS640 nebo Sony Bravia KDL-55W805B. Chtěl bych, aby se obraz co nejvíce přiblížil k plazmě i když vím, že v této cenové kategorii toho dosáhnu těžko. Jakou tv v podobné cenové hladině by jste mi doporučili? Děkuji za veškeré tipy.
RoPo (6061)|11.6.2014 12:11
Pokud by ti nenabídli adekvátní model a ty jsi PDP někde viděl, tak si nech vrátit celou kupní cenu a pořiď si zmiňovanou PDP někde jinde.
MomoBrut (205)|11.6.2014 12:17
Obraz plazme podobny ma jenom plazma.
Me sice nic neodeslo, ale resil jsem nedavno totez. Jak bych to rychle a strucne a jasne formuloval. LCD proste nedosahuje kvalit plazmy. A pokusim se poporadku od nejmensiho po nejvetsi problem. Barvy jsou na LCD skvele, u bezchybného panelu VA je cerna velmi, velmi dobra, detaily v tmavych odstinech velmi velmi dobre, ale porad horsi, nez plasma, reprodukce pohybu - zacina byt problem, minimum je 200 Hz, ale vysledek je znatelne horsi, nez plazma, takze pokud je na to clovek citlivy, je nutne jit do drazsiho panelu s vyssim kmitoctem, ale ani ty nejvyssi modely nejsou koser, totalni pruser je pozorovaci uhel, obraz je bezvadny pouze z naprosteho stredu, s narustajicim pozorovacim uhlem kvalita citelne klesa. Tohle vsechno je za predpokladu, ze mas stesti na konkretni kus panelu, je treba najit panel s minimalnim cloudingem a minimalnim DSE. V prodejne clouding nemas sanci posoudit bezvadne, na to je treba tma, tedy koupit a testovat, pripadne vrátit ...

Nakup TV je v podstate dobrodruzstvi, lidi, kteri maji radi dobrodruzstvi, nakup TV v soucasne dobe urcite oceni. Vyrobci proste dodavaji brak ... je na tobe, s jak velkym brakem se dokazes smirit. :-) a za jakou miru braku jsi jeste ochoten zaplatit ty penize, ktere po tobe chteji.
Pavell007 (790)|12.6.2014 07:48
memphis-pokud sis na plazmový obraz zvyknul a dokázal jsi ocenit jeho přednosti, tak se v případě lcd připrav na dlouhý výběr :) Za ty peníze to bude v lcd průměr... Já bych si to asi nechal vyměnit za letošní plazmu.
Plutotype (717)|12.6.2014 08:58
Ahoj,
nechaj si spravit cenu na 65ST60 alebo 65VT60 - ak pozeráš z viac ako 2.5m a máš FullHD zdroje.
Pluto
mephis (25)|17.6.2014 11:47
Tak to vypadá, že Panasonica už neseženu. Co říkáte na plazmu od LG 60PB690V? Nechá se srovnat s Panasonicem?
lafore (73)|17.6.2014 12:28
Podla mna neda, panak bol vzdy dalej, hlavne co sa tyka ciernej. Mam doma 55vt50 a teraz budem kupovat prave 60pb690 na chatu, tak ti mozem potom povedat aky to je rozdiel. Ale moze to byt az tak za mesiac, dva...
RoPo (6061)|17.6.2014 15:24
Kvalita PDP:
1. Panasonic
2. Samsung
.
.
. LG

LG nebrat. S Panasonicem se vůbec nedá srovnávat. To už raději bych uvažoval o PDP Samsungu.

Jinak příklad o dostupnusti:
http://www.tsnova.cz/p77594-tx-p55st60e-3d-full-hd-plazma-panasonic/
mephis (25)|19.6.2014 08:13
Ok, ostatní plazmy hodím za hlavu. Jen jsem to chtěl co nejrychleji vyřešit a koupit zase od Alzy s tím, že bych eventuálně jen připlatil, ale Panasonic TX-P55ST50E už nemají. V jiných obchodech je skutečně ještě dostupná. Nechám si vrátit peníze a koupím jinde. Jinak jsem o víkendu navštívil několik elektro obchodů a koukal na obraz lcd. Ten obraz se mi opravdu moc nelíbí. Nehomogenní podsvícení, rozmazané okraje při rychlém pohybu a nejvíce je to znát např. při fotbalu. Doufám, že mi tahle plazma vydrží až do masivního nástupu OLED. Jinak nevím co bych pak kupoval.
RoPo (6061)|19.6.2014 08:58
[QUOTE=mephis;491345]Ten obraz se mi opravdu moc nelíbí.[/QUOTE]

Ono se dá najít "dobré" LCD, ale ve vyšší ceně a tak i tak je to sázka do loterie na panel, případně rošáda s panely. Každopádně celkovou reprodukcí obrazu je LCD jinde než PDP.