Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Zachytávání z VHS přes AV/DV Canon MVX25i černobílý obraz

Je tu občas Avatar uživatele Peloš
    Registrace
    Mar 2004

Prosím o radu, potřebuji stáhnout do PC několik VHS kazet. Propojení z videa VHS přes Scart-S-Video kabel přímo do grafické karty s VIVO je funkční bez problémů (Pinnacle Studio 9). Chtěl bych porovnat kvalitu při použití digitálního převodníku v kameře Canon MVX25i. Propojení stejným kabelem do kamery a následně kamera přes Fire-wire do PC. Výsledek je černobílý obraz. Vido bohužel nemá S-Video výstup, ale myslím si, že by to ze Scartu neměl být problém. Děkuji za každou radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

SCART je pouze konektor, který může přenášet všechny typy signálů (RGB, S-Video a CVBS), ovšem pokaždé v jiným zapojení. Takže pokud máš VHS rekordér (player), tak tam prostě S-Video výstup (a RGB) nemáš ani omylem.
    Každopádně ale tvoje kamera musí podporovat i CVBS vstup, takže to propoj takto a bude to v barvě.

Registrace
    Mar 2004

Taky mě to kompozitní zapojení napadlo, jenomže jako na potvoru nemám žádný vyhovující kabel, konektor nebo redukci po ruce. Myslel jsem si, že s tím signálem na S-Video konektoru se kamera prostě popere, vždyť přes VIVO to funguje ? No nic, zapojím to jak říkáš a uvidíme. Díkec

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Peloš
    Taky mě to kompozitní zapojení napadlo, jenomže jako na potvoru nemám žádný vyhovující kabel, konektor nebo redukci po ruce. Myslel jsem si, že s tím signálem na S-Video konektoru se kamera prostě popere, vždyť přes VIVO to funguje ? No nic, zapojím to jak říkáš a uvidíme. Díkec
    Protože máš VHS video, tak na SCART konektoru je na výstupu pouze CVBS signál. Když použiješ na propojení kabel S-Video, tak se defacto nic neděje, protože tam jde pořád jenom CVBS signál a jeden pin ve SCARTu je hluchý. VIVO karta správně detekuje příchozí signál a sama (nebo event. to uděláš ty někde v menu) pracuje se vstupem CVBS - ovšem proč totéž neumí kamera, je záhadou (pokud ovšem neplatí to o tom nastavení někde v menu).

Registrace
    Mar 2004

Zbastlil jsem si kabel Scart --> Jack 3,5mm 4 pin a funguje to, můžu jít konečně na . Nastavení toho S-video vstupu v kameře jsem v menu nikde nenašel, asi není Canon tak chytrý jako Radeon . Obraz je výrazně lepší.
    Děkuji, že jsi mě dokopal správným směrem, pořád bych hledal ten signál na tom scartu, myslel jsem si, že i VHS video to umí na výstupu rozložit.

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

Pitomec -ještě že se nedíví, že nejde z VHS VGA nebo dokonce i DVI, jak chce někdo kdesi v jiném dotazu zkombinovat s LCD...

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

tak samozrejme ze by to slo, ale za jakou cenu

http://www2.dvigear.com/vitodvisc.html

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Edo, že jsi nespadl moudrý z nebe ? Ten člověk se třeba zajímá o jiný obor, kde by nás strčil do kapsy - a také nemá "poznámky". Tady pouze potřeboval poradit se zapojením.

Registrace
    Aug 2004

clee no ale pasivním konvertorem??? Aktivním ne?! A smysl toho počínání?... Není lepší koupit tedy LCD s Video Composit+S-Video IN? (jakmám já -je fakt, že jsem to již několikrát využil v kombinaci s kamerou v jídelně jsme začerstva s kolegy probírali nějakou dvoudení akci na Internet "zdarma" na pláži , nechtělo se mi tam na chvíli tahat a zapojovat PC , docela z teho tenkrát někteří byli příjemně zaskočeni, podiv byl něco jako: a kde máš PC a jak to vlastně valíš i ze zvukem do teho LCD??? )

Registrace
    Aug 2004

Ivo Mašek -jo sorry, nechtěl jsem jej zesměšnovat! Všichni nemůžou vědět všechno, já zase nevím nic v jiných oborech! To jen příjde samo úsměvné chtít z VHS S-Video OUT signál a trochu mám náladu, tak jsem nahlas vyprskl! Ještě jednou pardon!

Tak už tolik nepij - vinobraní už přece skončilo
    Ivo

Podobná témata

1. Černobílý obraz na TV při přehrávání VHS
    Od elmartin v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-12-2011, 20:50
  2. GF 8600 - černobílý obraz z TV OUT
    Od SONO v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 08-07-2009, 13:11
  3. Ostreni Canon MVX25i
    Od padre_tvf v sekci Videokamery
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-03-2006, 09:59
  4. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 20-03-2006, 10:06