Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nákup LCD TV LG model r.2014 (LB670v nebo LB730v)

Karton (21)|4.6.2014 21:57
Ahoj,

plánuju si koupit novou 55" LCD - co se týče značky, zůstávám věrný LG, hodně mě zaujaly nové modely pro rok 2014.

A tím pádem mám pár dotazů:

1) Má už někdo zkušenosti s letošními modely (nejlépe LB670V nebo LB730V)? Je vše ok?
2) Mezi oběma typy, podle toho co jsem dohledal, je jeden rozdíl - LB670V má MCI 700 a LB730V má MCI 800. Je v tom nějaký viditelný rozdíl? Vyplatí se kvůli tomu si cca 1200,- připlatit? Anebo je mezi modely i jiný rozdíl?

Děkuju moc za odpovědi, názory, doporučení :-)
zdenek.cada@seznam.cz (14)|16.6.2014 12:19
ta otázka jako by mě z oka vypadla. Teď přesně na tyto modely taky koukám. Ještě bych ale přidal do výběru 55LB870V. A zde mě právě zarazilo že tento nejvyšší model má Edge LED oproti LB670 a LB730, které mají Direct LED. Mám doma LG 42LM760s (model r. 2012) s 800 Hz MCI a s Edge LED a obraz má nádhernej. Tak právě nevím proč LG sáhla po jiném typu podsvícení, jestli chce snížit cenu??? Přitom si myslím že Direct LED by mělo byt zhlediska obrazu lepší, tak proč ji nedostal i ten vyšší model LB870? Žeby jenom kvůli těm 3,5 cm max. tlouštky? (modely s Direct LED mají 5,5 cm). Podle LG.com mají lokální tlumení (local dimming) všechny, ale v jaké kvalitě nebo informace o kontrastu už jsem nikde nenašel. Psal jsem na LG a zatím žádná odpověď.

Ze srovnání (podle lg.com) LB670 a LB730 mně vychází líp LB670, protože věřím tomu že lidské oko nepozná jestli je MCI 800 nebo 700 Hz. Ale design se mě libí asi víc té LB730:) Zkoušel jsem včera přepínat různé nastavení na mé 42LM760s jestli se mě to MCI podaří vypnout, koukal jsem na MS Brazil v HD rozlišení asi z 1,5 m vzdálenosti a rozdíl jsem neviděl. Nástavení je tam hafo, tak nevím jestli jsem to dělal dobře:(
Karton (21)|16.6.2014 18:58
Díky moc za odpověď Zdenku :-). Co se týče Direct LED a Edge LED, na to jsem se díval taky. A taky mi vrtalou hlavou, proč dávají do levnějších modelů Direct LED, které má být lepší. Říkal jsem si jestli to není nějaká chyba, ale i když jsem našel nějakou recenzi, tak tam mluvili o tom, že má 730 Direct LED. Možná má 870 Edge kvůli té tloušťce, kdo ví :-).

Jinak s tvým názorem naprostou souhlasím - ta LB730 má přece jen hezčí design :-).
zdenek.cada@seznam.cz (14)|17.6.2014 15:59
tak jsem hledal dál a narazil jsem na:
http://www.hifi-forum.de/viewthread-145-6568-4.html
německy sice neumím ale translator říká že prý Direct LED není Full LED podle terminologie LG. Direct LED jsou LED uprostřed panelu vyzařující směrem dokola. Takže z hlediska podsvícení je Edge LED lepší. Asi to dokazuje i toto video:
http://tweakers.net/reviews/3523/1/lg-670v-42-inch-televisie-de-webos-generatie-is-hier-inleiding.html
kde jsou na LB670v očividně špatně prosvicené rohy. Což moje 42lm760s s Edge LED má podsvícené dobře.

U starších modelu měly 6 řady tedy LA6xx a LM6xx jenom 50 Hz panel. Řady LA7xx a LM7xx měly už 100 Hz panel. Trochu se bojím že je tomu tak i u modelových řad pro rok 2014. Tz. 55LB670v s nepodsvícenýma rohama a ještě k tomu 50 Hz obrazovkou mně přijde za 37tis. fakt hodně.

No a 50tis. za 55LB870v ... asi ještě s koupí počkám :( Oni slevní! Podle videí WebOS je krok správným směrem, takže starší modely ee. Škoda že nejde 55LA790v přeinstalovat na WebOS, nebo snad jde?:)
deco (55)|17.6.2014 17:56
Jan10 (836)|17.6.2014 18:18
Co se týká podsvícení, tak directLED je považováno obecně za lepší variantu, zatímco edgeLED je to s cloudingem apod., ale záleží samozřejmě kolik je tam diod a jak je to provedený celkově. EdgeLED je dizajnovka - tenkost, directLED nebývá tak tenké, proto se dává do nižších řad, ale pozor - také někdy do těch nejvyšších, kde si zákazník potrpí na kvalitu obrazu. No - a do těch středních řad, kde blb obecný preferuje tenký rámeček se cpe edge - nědy i pouza na jedné straně - hlavně že je to tenký

---------- Doplněno v 18:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:17 ----------

rámeček - myslel jsem jako profil
zdenek.cada@seznam.cz (14)|17.6.2014 18:31
jasný, souhlas, ale právě ten němčour na tom fóru co jsem odkazoval píše že u LB7.. a LB6.. jsou LED jen uprostřed, je to dobře poznat protože je v těch místech TV rozšířena na těch 5,5 cm. LG označuje full array LED jako nano LED (jestli se nepletu) a to je fakt u top modelů. Podle mého názoru (jistý si nejsem, tu TV jsem nekuchal:) je označení directLED u LG opět klamavá reklama, protože používají obecné pojmy k obrazu svému.
tdlmarek (1566)|17.6.2014 19:40
Tohle už je trochu hraní se slovíčky. Kde stanovíme tu hranici, mezi "obyčejným" direct-LED a full-array-LED? Kolik musí být diod na decimetr čtvereční, abychom už mohli hovořit o full-array?

Zůstal bych u základního dělení, že direct-LED podsvěcuje panel zezadu, zatímco edge-LED zboku. Fandové se zajímají o direct-LED, protože by zde mělo být jednodušší vyrobit slušný panel, a některým výrobcům se to skutečně daří (viz např. recenze loňského Samsungu F5500 nebo letošního H6400). Zkrátka se použije podobná technika jako u CCFL, tam také nebyly trubice po celé ploše - např. já jich mám v monitoru 6, a stačí to na dokonale rovnoměrné podsvícení. To ale neznamená, že to tak je vždy. Oba přístupy mohou být jak odfláklé (podle videa případ tohoto LG), nebo naopak dotáhlé na hranici možností.
karel-129 (2)|18.6.2014 07:18
Také zvažuji koupi některého z nových modelů od LG nebo Samsungu a byl jsem si je prohlédnout v obchodě. Konkrétně u LG 47LB730v když se nechal zobrazit obrázek čistě bílé barvy, tak když se na to člověk soustředil, tak šla vidět matice LED diod co je pod panelem. Myslím si, že LEDky jen ve středu to nemá, že to má pod celou plochou ale v rastru tak 5cm od sebe. S tím posvícením rohů to jsem viděl taky, ale bylo to i u Samsungu H6670 který má mít také LEDky zezadu a ne po stranách. U stejného LG modelu ale v jiném obchodě už ty rohy byly OK, tak jestli to není jen v nastavení úspory energie, že to tak moc nepodsvěcuje.
zdenek.cada@seznam.cz (14)|18.6.2014 09:25
honí úsporu energie na rozích:-D

další video LB730V, taky ty rožky nejsou nic extra (na bíle obrazovce):
http://www.youtube.com/watch?v=t7YqocL5lhk#t=176

ale asi bych s tím dokázal žit
karel-129 (2)|18.6.2014 10:52
na rozích by toho asi moc neuspořili, já měl na mysli celkově ztlumený podsvit. když ztlumíte podsvit, kde to začne nejdříve být vidět? v rozích, ne. Viděl jsem několik LG modelů z řad 6 a 7 a některé to měli a některé ne.

---------- Doplněno v 10:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:50 ----------

tady to třeba vypadá hrozně http://www.youtube.com/watch?v=gXLKX8Dw5rk
MarkusL (4)|19.6.2014 14:49
tady jsem neco malo napsal http://3d-televize.heureka.cz/lg-55lb670v/recenze/#section
kdyz tak se zeptej vic co te zajima...
pravda je ze to podsviceni direct led neni zadna vyhra,bila/svetla plocha vypada nehezky,u sportu to mne osobne vadi hodne, hlavne hokej kde je jeste videt i DSE
priplacet nema cenu nekde jsem cetl ze panely 670v/730v jsou stejne a 50Hz to urcite neni bud 120hz nebo 200hz,mel jsem pred tym Sony - 8 let stary model - a rozdil i kdyz vypnu truemotion je velky
MarkusL (4)|19.6.2014 15:14
takhle to mam bohuzel taky...u sledovani TV mne osobne to neotravuje satelit/blue ray/mkv...ano pokud se na to zamerim tak to tam najdu,uz vim kde mam ten tmavy ramecek kolem cele tv hledat :D ale to mne zena hned sprdne ze zase hledam chyby misto toho abych se koukal na obsah...jako monitor k PC bych to ale asi nebral ;-),to podsviceni u jednobarevnych ploch je fakt na prd
RoPo (6061)|19.6.2014 15:25
[QUOTE=MarkusL;491370]PC bych to ale asi nebral[/QUOTE]

Také že TV není vůbec vhodná jako monitor k PC. Tuto úvahu nelze vůbec ani vyslovit. :-E
zdenek.cada@seznam.cz (14)|20.6.2014 10:45
MarkusL, a lokální tlumení máš na plno? jsou tam nějaké ty volby jako uspora energie, inteligentní čídlo...? Ja to na své 42LM760s, mám. Jak vypínáš to MCI? Ja jsem našel jen nastavení TruMotion kde se nastavuje De-Blur a De-Judder ale nevím když je dám obě na 0 tak jestli to prostě interpolačně ty snímky vkladá nebo ne. To nejsem schopnej poznat. Zkouším to u fotbalu a sleduju bílou středovou čáru a nebo balón a prostě nevidím rozdíl. Moje LM760s s EdgeLED taky nemá dokonale rovnoměrné podsvícení, což opravdu u většiny obrazů nevadí, ale ty rohy má asi lepší, aspoň ve srovnání s těma videama výše.
MarkusL (4)|20.6.2014 11:50
[QUOTE=zdenek.cada@seznam.cz;491433]MarkusL, a lokální tlumení máš na plno? jsou tam nějaké ty volby jako uspora energie, inteligentní čídlo...? Ja to na své 42LM760s, mám. Jak vypínáš to MCI? Ja jsem našel jen nastavení TruMotion kde se nastavuje De-Blur a De-Judder ale nevím když je dám obě na 0 tak jestli to prostě interpolačně ty snímky vkladá nebo ne. To nejsem schopnej poznat. Zkouším to u fotbalu a sleduju bílou středovou čáru a nebo balón a prostě nevidím rozdíl. Moje LM760s s EdgeLED taky nemá dokonale rovnoměrné podsvícení, což opravdu u většiny obrazů nevadí, ale ty rohy má asi lepší, aspoň ve srovnání s těma videama výše.[/QUOTE]

Local dimming mam u sportu vypnuto,v podstate ho mam nastaveno na VYSOKA/STREDNI jenom u koukani na MKV/Blue ray disc v noci kvuli cerne barve kde se mi obraz hodne libi
cidla/uspory energie co pises mam vypnuty
u nastaveni Truemotion jsou myslim volby VYPNUTO/PLYNULY/CISTY/JASNY plus/UZIVATELSKE(s nastavenim De-Blur/De-Judder),ja rozdil vidim v podstate u kazde volby a krome sportu(PLYNULY) to mam vzdy na VYPNUTO,pokud to zapnu u filmu tak mi prijde pohyb lidi takovy neprirozeny,jak z japonskeho crazy animaku
jedine co mi v podstate na TV vadi je to ze u sledovani hokeje v HD je trocha videt matici led podsviceni, mne to osobne rusi treba moji zenu ne,rika ze jsi toho vsimla az kdyz jsem ji na to upozornil
povedlo se mi to jako tak eliminovat ruznym nastavenim ale uplne se toho zbavit nejde
ondrito (13)|1.7.2014 13:14
[QUOTE=deco;491225]Jen pro upřesnění LG řada LA6... mají 100hz panel
http://www.rtings.com/info/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion[/QUOTE]

Jak je možné, že má 100Hz panel, když na oficiálních str.LG píšou 200Hz?
http://www.lg.com/cz/televizory/lg-50LB670V
vivid.sk (11472)|1.7.2014 19:43
Kde pisu, ze je to 200Hz? Oni pisu o MCFI 200Hz, co je marketingove cislo pre ludi, ktori na toto cislo pocuvaju. Realita o paneloch je ina. A vzhladom k tomu, ze najlepsie panely na trhu maju 200/240Hz, vyrobcovia si museli vymysliet nejaky nezmysel (200,400,800, 1000!, ....), ktorym by svoje modely odlisli medzi sebou (a mali dovod pytat za ne viac penazi).
ondrito (13)|1.7.2014 21:00
[QUOTE=vivid.sk;491999]Kde pisu, ze je to 200Hz? Oni pisu o MCFI 200Hz, co je marketingove cislo pre ludi, ktori na toto cislo pocuvaju. Realita o paneloch je ina. A vzhladom k tomu, ze najlepsie panely na trhu maju 200/240Hz, vyrobcovia si museli vymysliet nejaky nezmysel (200,400,800, 1000!, ....), ktorym by svoje modely odlisli medzi sebou (a mali dovod pytat za ne viac penazi).[/QUOTE]

A proč tam je 700 (200Hz) . Myslel jsem,že to znamena 700Hz MCI a 200Hz panel. .
vivid.sk (11472)|1.7.2014 22:50
Mas pravdu, je to ako pises (resp. malo by byt). Vychadzal som z toho linku vyssie, kde bolo uvedene 240Hz len pre modely LB7xxx. Takze beriem spat.
No na webe naozaj takato info je. Kde je ale 100% pravda ti naozaj nikto nepovie (da sa to dodatocne zistit podla typu panela v servisnom menu).
sanchez13 (1071)|1.7.2014 23:31
[QUOTE=ondrito;492003]A proč tam je 700 (200Hz) . Myslel jsem,že to znamena 700Hz MCI a 200Hz panel.[/QUOTE]
obavam sa, ze je to takto:
- 700 je hodnota MCI. MCI je ich (LG) vymyslena konstanta, ktora sa pocita podla "super tajneho" vzorca. Mala by ale v podstate zohladnovat kvalitu panela + schopnosti dopocitavacich "kurvitok". Kazdy vyrobca ma podobnu konstantu, ale kedze si to pocitaju podla seba, tak sa tazko medzi sebou porovnavaju...
- 200 Hz je frekvencia na ktorej pracuju hore spomenute "kurvitka" (ako TruMotion, BackLight,...)
- skutocna refresh rate panela je otazna, ale aj ja pochybujem, ze bude vyssia ako 100Hz. Osobne predpokladam ze je 100Hz(v Europe), ale toto v dnesnej dobe zistit naozaj tazko. Na 100% snad, len ak tu TV rozoberies. Aj servisne menu sa totiz da nastavit tak ako chces (resp chce vyrobca TV) :-(

Edit: teraz pozeram parametre mojej 55LW650S. Pri nej to este uvadzaju ako tak zrozumitelne. (MCI 850, TruMotion 200Hz). V 2011 este asi nemali az taku prax v mlzeni :D
vivid.sk (11472)|1.7.2014 23:48
[QUOTE=sanchez13;492011] Aj servisne menu sa totiz da nastavit tak ako chces[/QUOTE]
Myslel som to tak, ze v SM je uvedeny presny typ panelu, ktory je v TV pouzity. A podla panelu sa da dohladat vyrobca panelu, a jeho fyzicke vlastnosti (a tam uz sa uvadza naozaj len realny maximalny refresh rate).
ondrito (13)|2.7.2014 09:20
Tak dneska by měla dorazit LG 50LB671V tak potom hodím nějakou recenzi, tak jako u SONY KDL-50W805B. Jsem opravdu zvědavý a potom když tak prubnu ještě ten Samsung UE55H6410 nebo H6650, i když tam je ta cena už dost vysoká :(, možná když tak menší rozměr, škoda, že nedělají tu 50´.
zdenek.cada@seznam.cz (14)|2.7.2014 10:48
[QUOTE=ondrito;492019]Tak dneska by měla dorazit LG 50LB671V tak potom hodím nějakou recenzi....[/QUOTE]

celkem by me zajimala fotecka cele bile obrazovky (bez blesku), dik
jirkak83 (1)|2.7.2014 13:07
Zdravím.
Měl bych pár dotazů k LG televizím s WebOs. Některé jsou možná moc obecné, ale nikde jsem odpovědi nenašel..

1) Existují v novém LG Storu použitelné české aplikace? Zajímá mě hlavně HBOGO (o LG televizích 2014 jejich web zatím mlčí, u loňských píší že ano). Pokud ano - funguje spolehlivě?
2) Přehraje bez potíží běžná MKV, AVI (žádné speciality, nejdostupnější kvalitní ripy) s titulky, zvuk DD/DTS
3) Asi obecný dotaz - dokáží poslat zvuk z filmu z HDD přes optiku do zesilovače stejně jako samostatné multimediální přehrávače?
4) Kvalita satelitního tuneru - je schopný nahradit samostatný tuner bez nějakých velkých potíží?

Díky moc za info..
vojtaklofac (54)|2.7.2014 15:40
[QUOTE=jirkak83;492034]Zdravím.
Měl bych pár dotazů k LG televizím s WebOs. Některé jsou možná moc obecné, ale nikde jsem odpovědi nenašel..

1) Existují v novém LG Storu použitelné české aplikace? Zajímá mě hlavně HBOGO (o LG televizích 2014 jejich web zatím mlčí, u loňských píší že ano). Pokud ano - funguje spolehlivě?
2) Přehraje bez potíží běžná MKV, AVI (žádné speciality, nejdostupnější kvalitní ripy) s titulky, zvuk DD/DTS
3) Asi obecný dotaz - dokáží poslat zvuk z filmu z HDD přes optiku do zesilovače stejně jako samostatné multimediální přehrávače?
4) Kvalita satelitního tuneru - je schopný nahradit samostatný tuner bez nějakých velkých potíží?

Díky moc za info..[/QUOTE]

1) LG Store je v ČR spuštěný a je tam i poměrně dost aplikací (záleží na tom, co myslíš tím použitelné :-) ). HBO GO funguje bez problémů.

2) Ano, přehraje, ale u titulků je třeba vždy ručně nastavit kódování (otázka 5-10 vteřin), DD/DTS bez problémů.

3 + 4) Nezkoušel jsem.
MarkusL (4)|2.7.2014 16:07
[QUOTE=jirkak83;492034]Zdravím.
Měl bych pár dotazů k LG televizím s WebOs. Některé jsou možná moc obecné, ale nikde jsem odpovědi nenašel..

1) Existují v novém LG Storu použitelné české aplikace? Zajímá mě hlavně HBOGO (o LG televizích 2014 jejich web zatím mlčí, u loňských píší že ano). Pokud ano - funguje spolehlivě?
2) Přehraje bez potíží běžná MKV, AVI (žádné speciality, nejdostupnější kvalitní ripy) s titulky, zvuk DD/DTS
3) Asi obecný dotaz - dokáží poslat zvuk z filmu z HDD přes optiku do zesilovače stejně jako samostatné multimediální přehrávače?
4) Kvalita satelitního tuneru - je schopný nahradit samostatný tuner bez nějakých velkých potíží?

Díky moc za info..[/QUOTE]

ja doplnim kolegu

3) ano, bez problemu,ja to mam teda pres hdmi kabel do AV receiver,ale optika nebude problem
4) mam v ni skylink,promo akce 2 mesice komplet vsechny programy a zadny problem, prodleva mezi prepnutim/kdy nabehne obraz je cca 2s,nikdy jsem samostatny tuner nemel takze nemuzu srovnavat
zdenek.cada@seznam.cz (14)|3.7.2014 09:19
[QUOTE=jirkak83;492034]
3) Asi obecný dotaz - dokáží poslat zvuk z filmu z HDD přes optiku do zesilovače stejně jako samostatné multimediální přehrávače?
[/QUOTE]
věřím tomu že ano. Moje starší LM760 to taky umí akorát mám teda analogový zesilovač bez optiky tak jsem musel koupit takovou krabičku za 1700,- která umí předělat digital na analog. Takže bych ani u novějších modelů asi nehledal analogový výstup na zesilovač ale optika je snad standart v této cenové kategorii.
ondrito (13)|3.7.2014 10:25
Tak včera večer jsem se dostal k vybalení TV a hned první věc mě dost namíchla. Oni ty TV dělají asi pouze k postavení a ne na zavěšení na zeď. Podívejte se na obrázek zadní strany TV.
http://www.avforums.com/review/lg-lb730-47lb730-47lb730v-full-hd-1080p-led-lcd-tv-review.10452
Optický vstup na audio se mi opíral o zeď a taktéž LAN kabel k internetu, který bych až tak neřešil. Ale jako co to je? Skoro všechny jdou proti zdi....!
zdenek.cada@seznam.cz (14)|4.7.2014 07:28
[QUOTE=ondrito;492064] Optický vstup na audio se mi opíral o zeď ...[/QUOTE]

Asi pocitaji s tim ze bude dal od zdi, asi s nejakym naklapecim drzakem.

Kterou jsi teda presne koupil? 55LB730 ?
ondrito (13)|4.7.2014 09:45
Ahoj, koupil jsem 50LB670v, ale ještě jsem ji nestačil skoro vůbec skouknout. Jinak nevím proč dělají teda ty Tv co nejtenčí. Abych si koupil nějakou obludu držák a čouhala mi ze zdi? :)

[QUOTE=zdenek.cada@seznam.cz;492112]Asi pocitaji s tim ze bude dal od zdi, asi s nejakym naklapecim drzakem.

Kterou jsi teda presne koupil? 55LB730 ?[/QUOTE]
Operator237 (256)|4.7.2014 13:17
hi, skoda jen ze LB modely 2014 s WebOS neuměji v prohližeči Flash player na HTML5 vsechny weby jeste nejsou. a pritom bez WebOs TV od LG např,.LB580V to umějí. Ten WebOs je asi jen přesunut z tabletu na TV a jeste ne moc rychlej. Asi malo investoru :-)
vivid.sk (11472)|4.7.2014 15:37
[QUOTE=ondrito;492064]Optický vstup na audio se mi opíral o zeď[/QUOTE]
To je v pohode, staci ti 1 cm medzera medzi stenou, vystup jemne ohnes. Skor je problem s antenou, tam treba kupovat "L" kabel.
Trisek (5)|4.7.2014 21:17
[QUOTE=ondrito;492114]Ahoj, koupil jsem 50LB670v, ale ještě jsem ji nestačil skoro vůbec skouknout. Jinak nevím proč dělají teda ty Tv co nejtenčí. Abych si koupil nějakou obludu držák a čouhala mi ze zdi? :)[/QUOTE]

Ahoj.Prosím o změření nožiček televize.Jde mi o vzdálenost mezi nožičkami zda se mi vejde na stolek. Moc Děkuji Karel
vojtaklofac (54)|4.7.2014 21:23
Mě by zase zajímalo, jak je na tom LG s kvalitou obrazu u tohoto modelu. Z vlastní zkušenosti byla 47LB630V naprosto příšerná ...
zdenek.cada@seznam.cz (14)|5.7.2014 10:09
[QUOTE=Operator237;492124]hi, skoda jen ze LB modely 2014 s WebOS neuměji v prohližeči Flash player na HTML5 vsechny weby jeste nejsou. a pritom bez WebOs TV od LG např,.LB580V to umějí. Ten WebOs je asi jen přesunut z tabletu na TV a jeste ne moc rychlej. Asi malo investoru :-)[/QUOTE]

nemůže to být otázka nějaké budoucí automatické aktualizace?
MartinZA (1)|5.7.2014 20:19
Ako sú na tom LG s ukladaním staníc?

Mám síce iný typ, o akom je táto téma, ale je to tiež nová rada (r. 2014). Po automatickom ladení mi našlo stanice v DVB-T, DVB-C a analógu. Rozdelilo mi to do režimov programu "anténa" a "káblová televízia". V režime antény mi uložilo DVB-T a analógové stanice a medzi káblovú televíziu dalo DVB-C a analógové stanice. Väčšina staníc z DVB-T je síce obsiahnutá aj v DVB-C alebo analógu, ale je ich niekoľko takých, ktoré sú iba v DVB-T. A tu nastáva problém. Keď si chcem na ne prepnúť alebo pozrieť EPG, musím si cez live menu zmeniť režim programu.

Je nejaký spôsob (aplikácia?) ako dostať tieto stanice do spoločného zoznamu, hoci aj niekde nakoniec, aby som na ne mohol prepínať priamo bez zmeny režimu? Skúšal som vytvoriť zoznam obľúbených, ale vždy to bolo len v rámci toho daného režimu. Je to prvý smart TV, s ktorým prichádzam do bližšieho kontaktu, preto chápem, že to môže byť len vecou zvyku.
kaj (36)|7.7.2014 05:13
Operator237 (256)|9.7.2014 10:35
ahoj, ne nebude update na flash. již jsem to zjištoval. umí jen HTML5. Ivysilani si nepustíš jen přes HbbTv.

[QUOTE=zdenek.cada@seznam.cz;492177]nemůže to být otázka nějaké budoucí automatické aktualizace?[/QUOTE]
hwenca (2)|5.11.2014 15:42
Ahoj,

Taky zvažuju koupi LG 55LB670 a zajímalo by mě od majitelů této tv jestli je zvukové podání spolu s interním basákem dostačující nebo jestli je nutné dokoupit soundbar apod.. Díky za odpověď
Wasted (85)|10.11.2014 09:02
Kluci nevíte co je toto za model? LG 47LB700V. Prodává to jen elektroworld a píše že tam je 200hz panel. :)

http://www.electroworld.cz/product/televize-audio-video/televize/47LB700V/lg-47lb700v-televize
KamilZ (10277)|10.11.2014 10:41
[QUOTE=Wasted;499333]a píše že tam je 200hz panel[/QUOTE]Rozhodně nepíšou, přečti si to pořádně ("skenovací frekvence").
Wasted (85)|10.11.2014 11:20
jo aha tady jsem to viděl:

- Images : 200Hz
- Indice fluidité constructeur : MCI 800 (Motion Clarity Index)

http://www.lcd-compare.com/televiseur-LG47LB700V-LG-47LB700V.htm

na řadu 700 je 200hz přepočet málo tak proto mě to trklo, nevím ale co to je za stránku, jestli se z toho dá vycházet.
Beris (75)|11.11.2014 16:33
MCI 100 - 50Hz panel
MCI 200 - 100Hz panel
MCI vyšší než 200 - 200Hz panel
KamilZ (10277)|11.11.2014 16:51
Sorry, ale dle mě nesmysl. U MCI 200 není 100Hz panel, to LG nedávalo ani v době, kdy ještě dělalo použitelné TV. O 200 ani nemluvím.
Wasted (85)|11.11.2014 20:54
[QUOTE=Beris;499412]MCI 100 - 50Hz panel
MCI 200 - 100Hz panel
MCI vyšší než 200 - 200Hz panel[/QUOTE]

no já to vidím jinak :)

http://www.rtings.com/info/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion

jinak lidi všimli jste si nového letáku Euronics? :) platí od 12.11.2014, mají tam pěkně označený LG tv, v popisku je:

UB950V - MCI 1250 (200hz)
UC970V - MCI 1300 (200hz)
UB850V - MCI 1000 (100hz)
LB671V - MCI 700 (200hz) dle mě toto je blbost. :)
LB650V - MCI 500 (100hz)
LB580V - MCI 100 (50hz)
Beris (75)|11.11.2014 21:19
Mám LB671V z OK elektra, kde psali taky 200Hz panel.
Výrobce taky: http://www.lg.com/cz/televizory/lg-42LB671V
zdenek.cada@seznam.cz (14)|12.11.2014 08:15
[QUOTE=Beris;499429]Mám LB671V z OK elektra, kde psali taky 200Hz panel.
Výrobce taky: http://www.lg.com/cz/televizory/lg-42LB671V[/QUOTE]

Ahoj, a co podsviceni, jses spokojenej?
Beris (75)|12.11.2014 10:35
Podsvícení je lehce slabší v rozích, jak už se tady někde psalo.Ale není to nic tragického.Spíše bych bral rychlejší ovládání TV,ale to se každou aktualizací firmwéru zlepšuje.
zdenek.cada@seznam.cz (14)|13.11.2014 08:05
Dik, a dokazes odhadnout za jak dlouho se treba pusti utilitka YouTube, a vyhladas nejaky video a pustis? u me na LM760V jeste se starym systemem je to minimalne na 1 minutu, proste cekani a cekani... nebo pri prvnim pusteni se dostat do smart menu, to taky trva, hodne to zneprijemnuje ovladani s magic ovladacem (ty mas asi uz jen magic ze?)