Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s vyberom LCD TV - 46'', 800 eur

jslado (8)|19.5.2014 16:14
Ahojte,

chcel by som vas poprosit o pomoc s vyberom tv.

Co-to som si nastudoval o tom ako to funguje a co by som chcel v TV mat, ale netusim co teraz leti a co su vymysly vyrobcov a co realita.

Moja predstava:
LCD (LED).
Rozmer okolo 46'' (42'' je malo a 50'' sa mi uz zda zbytocne vela), Full HD rozlisenie, pozorovacia vzdialenost 3-3,5 metra.
Porty - aspon 3 HDMI, 3 USB.
Pasivne 3D.
Pouzitie - Orange TV, HD filmy, prepojenie s PC, nahravanie na USB, prehravanie z USB - celkovo hlavne HD obsah a skoro vylucne len par hodin vecer.
Rozpocet - do 800 eur.
Prioritou pre mna je kvalita obrazu a moznosti prehravania HD filmov, perspektivne do buducnosti aj nejake hry.
Pacia sa mi Philipsy kvoli Ambilightu, ale akurat prichadzaju na trh nove modely a stare sa uz ani zohnat nedaju (aj tak by som nevedel aky vybrat).

Apriori som proti korejcom (Samsung, LG), ale keby vychadzali jednoznacne najvyhodnejsie, tak nepojdem hlavou proti muru.

Ak som nieco zabudol, pripomente prosim.

Dakujem pekne.
Slado
vivid.sk (11472)|19.5.2014 18:27
[QUOTE=jslado;489411]pozorovacia vzdialenost 3-3,5 metra.[/QUOTE]
na tuto pozorovaciu vzialenost je malo 55" pre preferovany HD obsah, nieto este 46".

Tym pasivym 3D si defacto vyber obmedzil na 2-3 znacky (+ par modelov SONY).
Ak pozeras vylucne v noci, IPS panel by som neodporucal. Ak by si prehodnotil to 3D, mas za tu cenu:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] alebo aktualny [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (tu treba par mesiacov pockat na pad ceny)
jslado (8)|19.5.2014 21:53
Ahoj Vivid,

dakujem za odpoved.

Aktivne 3D mi nerobi uplne najlepsie, preto je mimo hry :-)
Co sa tyka uhlopriecky, pri 3 metroch mi prisla 50 este ako tak, 55ka uz moc velka (beruc do uvahy aj relativne trapne rozlisenie FHD).

Nieco medzi 46-50'' s pasivnym 3D by si ake odporucal?

Dakujem,
Slado
vivid.sk (11472)|19.5.2014 22:11
[QUOTE=jslado;489424]beruc do uvahy aj relativne trapne rozlisenie FHD[/QUOTE]
aaale no tak. Z 3.5 metra nezistis rozdiel medzi UHD a FullHD na 55", takze ziadny strach. 55" rozhodne nieje moc velka, 65" je tak akurat. 55" uz kompromis.
3D ti sice robit nemusi dobre, ale ako casto to chces pozerat? 5x do tyzdna, alebo raz za pol roka? 3D srandicka ta za mesiac prejde, ale mizerna cierna z IPS panelu ostane. Takze snad poradi nieko iny. Modely s IPS panelmi mna osobne nezaujimaju - nemam prehlad.
LuckyCat (283)|20.5.2014 00:07
Tiež si zastanem názor, že 55" je na tu vzdialenost akurát , menej nie..... Na druhej strane tv s ips panelom mam a nedal by som naň dopustiť, tak ako aj na pasívne 3d.... Najlepšie bude, ak sám pobeháš predajne, prípadne známych a pozrieš si sam čo Ti najviac sedí. Tiež som čítal vela fór pred kúpou tv a na ips väčšinou čítal zlé veci, ale na živo sa mi obraz na ips páči a vyhovuje mi najviac, aj keď čierna nie je celkom taká, aka by mala byť. Pozorovacie uhly, podanie farieb, či celkový obraz (hlavne pri pozeraní cez deň) je pre mňa jednoznačne lepší ako pri iných lcd (led) paneloch..
Pavell007 (790)|20.5.2014 07:51
Lucky-on ale bude sledovat výhradně večer, tak to bych asi to ips nepreferoval, sám píšeš, že je super hlavně přes den, což ale právě tazatel na rozdíl od tebe neocení.
Jinak co můžu podotknout z vlastní zkušenosti prvotního 3D nadšence, tak po měsíci okouzlení se mi na ty troje brejle akorát práší.... :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
tady je odkaz na doporučení sledovací vzdálenosti, na 3-3,5 metru to je 60 palců pro to, abys mohl ocenit přínost fullHD rozlišení,
pokud si na tuhle dálku koupíš 46, tak fakt asi nemusíš nic moc řešit, to už budeš mít problém od sebe rozlišit nějaký dobře zmasterovaný dvd od br.
jslado (8)|20.5.2014 11:13
Ahoj Pani,

dakujem za odpovede.

K tym 46-50'' som prisiel tak, ze:
1) Vsade som si nasiel, ze vzdialenost by mala byt 3xuhlopriecka,
2) Kamarat ma 46'' Samsung a z tych cca 3 metrov mi to prislo docela velke, to iste aj ked sa motam po obchodoch.

Ale asi si to este obeham, co sa tyka vzdialenosti.

Kazdopadne je obmedzenim aj budget - aby som sa zmestil do 800 eur.

Co sa tyka 3D, tam uvazujem skor do buducnosti, ze obsahu bude pribudat. Aj ked si myslim, ze aj v sucasnosti by som to vyuzil urcite aspon raz za 2-3 tyzdne - mne sa to proste paci :-)
A aktivne mi nerobi dobre, takze preto len pasiv.


Co sa tyka realnej frekvencie (50-200 Hz) a typu panela (IPS,..) - da sa to k jednotlivym modelom nejak vyzistit?

Este by som sa chcel spytat na ten typ (IPS,...) - viete mi sem prosim hodit nejaky link na seriozne porovnanie tychto technologii?
Viem, ze v LCD monitoroch bolo IPS super :-) ale ako citam to iste neplati v TV.
A ano, TV budem pozerat hlavne vecer - za sera, tmy.


Dakujem este raz.

Slado
RoPo (6061)|20.5.2014 11:39
[QUOTE=jslado;489446]1) Vsade som si nasiel, ze vzdialenost by mala byt 3xuhlopriecka,[/QUOTE]
To je zastaralé tvrzení z dob formátu obrazu 4:3, který přetrvává....

Pro formát obrazu 16:9 se bere výška obrazu x3.
Nicméně optimální velikost je dána úhlovým záběrem (zorným polem) oka kolem 30 stupňů x 2 (dvě oči), výsledkem je cca 60-75 stupňů z dané pozice versus daná šířka obrazovky. Z toho ti vyjde výška pro formát 16:9 a i uhlopříčka.

viz. např.:

[ATTACH=CONFIG]27451[/ATTACH]
image023.png
Pavell007 (790)|20.5.2014 12:45
jslado-tak velký ti to může připadat, tady jde ale o to, že krása fullhd je v těch detailech, kdy vidíš na herci každou vrásku-což tou velkou vzdáleností a malou úhlopříčkou prostě ztratíš. Ty doporučený vzálenosti jsou právě tak určený, že to je vzdálenost přesně na hraně, když ještě dokážeš od sebe rozeznat dva sousedící pixely (a tím vidíš i ty nejjemnější detaily), ale ještě nevidíš rastr displaye. z 3,5 metru na 46 palců na sto procent od sebe nerozeznáš 720/1080 filmy, natož nějaký uhd...
jslado (8)|20.5.2014 16:14
Dakujem pani este raz,

tak teda uvazujme nad 50-55'' - mate nejake tipy na nieco v ramci budgetu (s pasivnym 3D)?

Dakujem.
Jan10 (836)|20.5.2014 18:40
Pokud nepodlehneš egu co se týká úhlopříčky, tak nejlepší IPS panelem ve tvém rozpočtu bude zřejmě:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Jinak s tímhle asi taky chybu neuděláš:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pavell007 (790)|20.5.2014 19:01
jslado, doporučuju podlehnout egu ohledně úhlopříčky a raději si připlatit-respektive dej svým očím to, abys využil možnosti dané technologie, věř tomu, že tě to pak bude mrzet, tady nejde o ego ale o fyziku. :) A jestli budeš koukat fakt hlavně večer v přítmí, tak se radši na ten ips běž někam kouknout...
Jan10 (836)|20.5.2014 19:13
Ono je vždycky ještě druhá možnost pro využití možností technologie - posunout se o půl metru blíž, což zhruba vygumuje rozdíl v té úhlopříčce :D
Jinak pokud nebudou sledovat TV z úhlu, tak je skutečně asi lepší nějaký VA. Co se týká 3D - nevím jestli existuje někdo, kdo u toho zůstane dýl než prvních pár týdnů
Pavell007 (790)|20.5.2014 19:23
tak jasně, posunout sedačka se dá zadarmo, nicméně i když to posune z 3 na 2,5, tak to furt je akorát na tu 55 :) (Teda pokud to chce trošku koncipovat jako domácí kino s příslušným zážitkem). Já jen dotyčnému poskytnul relevantní informace, protože bylo zřejmý, že se neorientuje. Jak s tím naloží, to už je jeho boj. :) Nicméně na to má relativně málo peněz, za tyhle prachy dostane kompromis buď v kvalitě nebo velikosti.
jslado (8)|21.5.2014 16:16
Ahojte,

dakujem za vase hodnotne nazory a tipy - docela sa mi pozdava ta Toshiba, aj ked je len 47'', nasiel som aj 55'' ale ta stoji 1000+ eur a rozpocet tym padom nepusti.
Vyzera, ze za 800 slusnu 55tku nezozeniem ani nahodou...

Jan10> Ta Toshiba sa mi velmi pozdava, ale nikde som nenasiel, ci sa jedna o IPS alebo VA, odkial beries, ze je to IPS?
Mas s tou TV aj nejake dalsie skusenosti, lebo tu sa da kupit iba cez net (kedze je to stale novinka).

Dakujem.
registrar (41)|21.5.2014 19:09
[QUOTE=jslado;489503]Ahojte,

dakujem za vase hodnotne nazory a tipy - docela sa mi pozdava ta Toshiba, aj ked je len 47'', nasiel som aj 55'' ale ta stoji 1000+ eur a rozpocet tym padom nepusti.
Vyzera, ze za 800 slusnu 55tku nezozeniem ani nahodou...

Jan10> Ta Toshiba sa mi velmi pozdava, ale nikde som nenasiel, ci sa jedna o IPS alebo VA, odkial beries, ze je to IPS?
Mas s tou TV aj nejake dalsie skusenosti, lebo tu sa da kupit iba cez net (kedze je to stale novinka).

Dakujem.[/QUOTE]

velmi slusna 55 za 860 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

edit: pozeram ze chces pasivne 3D a tato ma aktivne
Pavell007 (790)|21.5.2014 21:01
Jo, než 46 kvůli pasivnímu 3D, tak radši tuhle 55 a nadělá to daleko víc parády. :) On tomu nikdo zezačátku nechce moc věřit, ale fakt to 3D za chvíli omrzí, a pak zbyde jen malá televize. :)
LuckyCat (283)|21.5.2014 22:21
Skôr by som to povedal tak, že na tak malej tv Ťa 3d omrzi skôr :-) .... ak si fanda 3d, tak si radšej došpor a kup aspon tu 55" . Nakalibruj si to poriadne a uvidíš, že 3d je fajný doplnok k tv . Ja už nejaký ten rok na 3d čumím a stále je to pre mňa super zážitok (pokiaľ je film dobre spravený ) .. a ver či never, je takých ľudí dosť ktorým sa 3d páči.. dôležité je len, ako som už písal, aby bola dostatočne veľká obrazovka na adekvátnu vzdialenosť a tv správne nastavený (kalibrovany)....
vivid.sk (11472)|21.5.2014 22:49
[QUOTE=LuckyCat;489514] aby bola dostatočne veľká obrazovka na adekvátnu vzdialenosť[/QUOTE]
a pre 3D to plati dvojnasobne (alebo uz spominana moznost, priniest si stolicku meter a pol od TV, to je o nieco lacnejsia moznost :D).
Je fakt, ze z 3.5 metra a 46"-47" na 3D nema vyznam.
LuckyCat (283)|21.5.2014 22:51
Veru nema, aj ja si myslím. . Pri pasívnom 3d mne najviac vyhovuje pri 55" vzdialenosť dvojnásobok uhlopriečky, čiže nejakých 280cm..
Pavell007 (790)|21.5.2014 23:06
no to je vlastně taky fakt, pokud teda 3d, tak o to víc je třeba velká úhlopříčka a ještě u toho sedět fakt v tý doporučený vzdálenosti, jinak to je totálně už o ničem. Já mám kolem 2m na 50 a stejně mě při 3d ruší rám tv v zorném poli, aby mě to vtáhlo, mít 46 a brejlit na to ze 3 metrů, to žádný 3d nebude.
jslado (8)|22.5.2014 11:01
Ahoj vsetkym,

dakujem velmi pekne za hodnotne nazory...uz ste ma skoro uplne presvedcili na tu 55tku :-)

Chcem sa preto pytat na nejake konkretne tipy (s pasivnym 3D) na 55tky (najlepsi pomer cena/kvalita) - stale sa mi docela pacila ta Toshiba za 1050 :O :-)

Dakujem.
Pavell007 (790)|22.5.2014 19:07
pokud máš místo, fakt se dej přesvědčit a radši trochu přišetři na větší, uvidíš, že jestli to uděláš, tak pak sem napíšeš a budeš nám strašně děkovat, že jsme tě ukecali, fakt. :)
S Tošibou to je těžký, ono ji asi moc lidí nemá, není to tak provařená značka... Zkus hledat na zahraničních fórech...
Jan10 (836)|22.5.2014 20:30
Tady něco o Toshibách 2014:
Obecně platí (nebo aspoň dosud platilo) - pasivní 3D >>> IPS ; obráceně to tak vždy nebylo - např. vyšší řady Panasoniku s IPS alfa bývaly aktivní
Já mám třeba 32" televizi, koukám na to ze vzdálenosti do 2 metrů a o větší bych neuvažoval. Ale záleží na tom, jestli máš velký pokoj a víc lidí před obrazovkou, pak to je něco jinýho.
Tvoje omezení je, že vyžaduješ to nešťasntý pasivní 3D.
Pokud chceš vybírat něco na co je spousta recenzí, tak např:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
fox (222)|22.5.2014 22:32
Ja k tomu pasívnemu 3D dodam len tolko: ked si budes volit uhlopriecku, chod si to 3D pozriet v danej velkosti najskôr do obchodu z Tvojej pozorovacej vzdialenosti. Aby si nebol nemilo prekvapeny, ze vidis riadkovanie (co sa Ti pri aktívnom 3D sice asi nestane, ale zase moze rusit blikanie aktívnych okuliarov).
LuckyCat (283)|23.5.2014 11:19
Presne tak . Pri pasívnom 3d je dôležitá vzdialenosť ! Menej ako dvojnásobok uhlopriečky (čo je podla mňa ideálna vzdialenosť na pozeranie 3d, ale aj klasickej tv) nie je už vhodna, nakoľko vidno riadky na obraze, kvoli polovičnému rozlíšeniu. Pokiaľ ale zvoliš správnu vzdialenosť, je pasívne 3d vo všetkom výhodnejšie a lepšie
jslado (8)|29.5.2014 10:48
Dakujem pani este raz,

vyzera, ze nakoniec predsa len radsej este trocha posetrim a potom popozeram.

Stale uvazujem nad tou neznamou Toshibou 55tkou, papierovo vyzera docela dobre... :-)

Slado
majkom (83)|1.6.2014 10:36
Ta Toshiba je IPS panel, marketing Toshiby tvrdi, ze bude mat uzasny kontrast a ciernu ciernu na to, ze to je IPS panel. Tiez cakam na prve recenze na tuto tv, nasiel som len polsku recenziu, a ta Toshibu mohutne chvali, dufam ze nevadi, ze postnem link na ine(polske) forum, ale recenzie som doteraz zaidne nenasiel, takz eby to mohlo pomoct pripadnym zaujemcom: http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/109088-toshiba-55-l7453-test-tv-lcd-model-cevo-ze-strefowym-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html#post1031191
jslado (8)|2.6.2014 10:25
No opisuju ju dobre, jedine co ma vystrasilo je to "Assembled in Poland"...
Mam prirodzeny odpor (vyplyvajuci zo skusenosti) s vyrobkami z tejto krajiny.... :-(