Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVDA a import .vob

pelf (12)|1.6.2005 13:40
Ahoj, nevite nekdo jestli je mozne do DVD Architekta naimportovat primo z DVD soubory .vob? Mam DVD ke kteremu chci jen dodelat menu a opet dat na DVD. A chtel bych to udelat pokud mozno bez zdlouhavych prevodu do .avi apod., tak abych co nejmin ztratil puvodni kvalitu. Dekuju za radu!!!
stayman (12393)|1.6.2005 15:26
To sa nerobi prevodom do AVI (s rekompresiou) ale demuxom na samostatne streamy atd (bez rekompresie) !!!! Inak na ten demux mozes pouzit TMPGEnc, VobEdit, IfoEdit... a mal by Architect nacitat aj VOB, ale tam ti nezarucujem spolahlivost !!!
pelf (12)|2.6.2005 09:57
Diky moc za radu! Zkusil jsem to demultiplexovat v TMPGEnc, ale ze ctyr vobu ktere jsou na DVD mi to do .m2v a .ac3 prevedlo jen ten prvni. Ty dalsi uz jsem v DVDA neotevrel a ani jsem neobjevil jak je pridat za sebe, aby z toho bylo cele video. Tak nevim. Jeste zkusim nejaky jiny soft, treba najdu neco, co mi ty voby demuxne do uzivanejsich formatu... Mozna pisu blbosti, ale jsem v tomto oboru teprve zacatecnik, tak se kdyztak predem omlouvam a dekuji za pochopeni! :-)
Fantas! (3016)|2.6.2005 22:02
vobedit ti nabizi moznost DEMUX ALL VIDEO a DEMUX ALL AUDIO.
Pokud to tak zatrhnes a das demux, na disku se ti objevi jeden soubor VIDEO.m2v a pak soubory audia. Pokud budes mit DVD, ktere bude mit napr. 3 audio stopy, tak potom tam budou 3 audio soubory. (AC3, DTS,...) Nesmis zatrhavat Split on new Vob-ID!
ladinek (494)|2.6.2005 22:09
Fantas ! : Vždycky to tak není! Mám např. DVD Black Adder, kde je 6 dílů a každý z nich je jako samostatný titl. V takovém případě i když dáš demux all, tak to udělá 6 souborů m2v.

pelf : v DVD Architect za sebe nedáš nic, musíš pracovat s jedním souborem. Teda pokud to není např. ten případ s tou Zmijí...tam to nevadí, tam je každý díl samostatně.
stayman (12393)|2.6.2005 22:54
[quote=pelf]Diky moc za radu! Zkusil jsem to demultiplexovat v TMPGEnc, ale ze ctyr vobu ktere jsou na DVD mi to do .m2v a .ac3 prevedlo jen ten prvni. Ty dalsi uz jsem v DVDA neotevrel a ani jsem neobjevil jak je pridat za sebe, aby z toho bylo cele video. Tak nevim. Jeste zkusim nejaky jiny soft, treba najdu neco, co mi ty voby demuxne do uzivanejsich formatu... Mozna pisu blbosti, ale jsem v tomto oboru teprve zacatecnik, tak se kdyztak predem omlouvam a dekuji za pochopeni! :-)[/quote]

Daj si to s DVDShrinkom na disk ale nedaj SPLIT po 1GB vobov a vznikne ti jeden suvisly VOB (aj 4GB a viac) atn nacitaj do TMPGEnc.
Fantas! (3016)|2.6.2005 23:03
ladinek: Mno pokud je tak fyzicky DVD udelano, tj bude na DVD 6 nezavislych filmu, tak je totalni blbost, abys mel potrebu sloucit tyto filmy do jednoho souvisleho! K cemu ti to bude? Je dulezite, aby ti to pouze sloucilo ty voby, ktere k sobe patri a byly rozdeleny po 1GB! Nemyslis???? \/
ladinek (494)|3.6.2005 06:43
Fantas ! : jasně, je to jak píšeš. Já jenom, že ne vždy to tak bývá...ale to bylo jenom tak na okraj. :BB:
exTNT (1421)|3.6.2005 06:56
pelf
Taky to stoprocentně umí ProjectX, všechny VOBy načteš do jedné kolekce (ve správném pořadí, dají se samo přehazovat po načtení), dáš "Go" a po demuxu dostaneš jeden soubor m2v + audio. A kdybys v tom potřeboval střihat, tak se taky dá - stačí dvakrát kliknout na libovolný VOB v okně dané kolekce, otevře se Ti okno "Cut/Specials", ve kterém jsou všechny VOBy poskládaný za sebou a na časové ose můžeš vkládat místa pro "cut in" a "cut out", co je označený zeleně, to zůstane, červený se odstřihne.
Podrobnější návod na demux v ProjectX je v sekci Návody.
Fantas! (3016)|3.6.2005 07:55
ladinek - Pokud to nektery jeliman udela nestandardne, tak se to pak muze stat... :BB: