Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s převodem VHS do PC

romana51 (355)|18.5.2014 17:28
FAST DV now - ta má dokonce 3 FireWire vstupy. Ani můj MB nemá integrovaný FireWire, je už pro i7 první generace (socket 1156, čipset P55). Ty nové MB už tuhle "starou veteš" nepodporují.
Mám sice integrovaný FireWire ve starém noťasu, ten už ale dosluhuje a manželka ho používá jako koukátko na internet. GIO Pha potom k té kartě dával i program, kterým se dal provádět Capture rovnou i do Ulead MediaStudiaPro, které jsem používal dokud jsem točil na D8. Kam se na Ulead tenkrát hrabala Premiera. Když MediaStudio řevzal Corel, tak z toho vznikl paskvil.
S kamerou HD jsem přešel na Edius.
RoPo (6061)|18.5.2014 17:51
FAST DV.now jsem měl a ten šel rozběhat jen s takovou střižnou, ke které byly s kartou dodávány ovladače. Mám dojem, že jako OHCI FW karta nefungovala.

Teď mám i7 a Intelovskou desku mini-itx s integrovaným FireWire, který mě v Ediusu funguje v režimu OHCI.

Dá se pořídit za pár stovek do PCI-E s FireWire tato karta, která by měla fungovat.
romana51 (355)|18.5.2014 18:24
Mě ta karta přes Premieru funguje. Ani jsem nemusel instalovat žádné ovladače. Je dost možné, že jsem tam ovladače nainstalil po instalaci MB, protože jsem tam nandal všechno co bylo na DVD dodaném k MB (Gigabyte GA-P55A-UD3). To že nejede v Ediusu mne netrápí, potřeboval jsem jen stáhnout pár klipů z minulosti (sešlost spolužáků před 17-ti lety a pod.). Edius si potom se soubory .avi snadno poradí. Jinak už točím HD na karty. Ale jak napsal "1hroch", důležité je, že to FUNK, FUNK !!
marko65 (193)|20.4.2015 12:29
Zdravim vsetkych,

potrebujem poradit, dostal som od zakaznika zakazku a to previest video z VHS do DVD. Uz som to v minulosti robil velakrat, ale to este v starom PC. Pouzivam na to 10 rocnu staru dv kameru panasonic, uz ani neviem model, nie som teraz doma. Signal (audio, video) z VCR do kamery dostanem ale problem je s capture do PC. Ked spustim capture nabehne vo Vegas obraz a zvuk a po 2 sekundach obraz zmizne, ostane modra obrazovka, zvuk ide dalej a tlacitka ako record, pretacanie a pod. su neaktivne. Kabel fireware je dobry, skusal som aj iny a skusal som aj capture z hdv kamery Sony Z5 a to funguje. Inac, operacny system mam win 7 64bit
Poznam z minulosti problem vo win 7 s ovladacom fireware. Mam nastaveny spravny ovladac a to 1394 OHCI Compliant Host Controller (Legacy).

Nechapem, kde moze byt problem, nema niekto nejaky napad?

Dik
1hroch (865)|20.4.2015 17:40
1. Je Vegas stejny jako na starem PC?
2. Zkousel jsi Capture pres jiny program?
3. Vyzkouset stary osvedceny WinDV - http://windv.mourek.cz/
4. Kdyz nic nepujde, tak zrejme drivery pro IEEE1394 radic nepodporuji commandy pro kameru Panasonic.
marko65 (193)|20.4.2015 21:03
1hroch:

cez WinDV to ide a uz som prisiel aj na chybu vo Vegas 13 pro. Deaktivoval som moznost enable contol device a uz to fici. No takato blbost. Inac starucku kameru Panasonic NV-MX500 som si nechal prave na tieto ucely. Kedysi davno som s nou tocil svadby:-)

Kazdopadne dakujem za reakaciu a pomoc.
1hroch (865)|20.4.2015 21:59
Hlavne ze jsi zvitezil.
Mozna me nekteri budou kamenovat, ale ja jsem zastancem (pro amatery) prevodu pres kameru - pokud ma otevreny AV Input. Nebot AD prevodniky v kamerach jsou na dosti vysoke urovni a odpadaji vsechny dalsi potize s externimi kartami - nesynchron zvuku a videa, prevodni formaty, atd.
marko65 (193)|20.4.2015 22:04
Mam v robote prevodnik a prave koli desynchronizacii to robim cez kameru. Zase v sucasnej dobe uz nie je tolko poziadaviek na prevod z VHS, je to skor zriedkava poziadavka. A na takyto ucel kamera postacuje.Samozrejme vo velkom by to uz chcelo ine riesenie.
arkij (540)|21.4.2015 15:57
[QUOTE=1hroch;512229] ja jsem zastancem (pro amatery) prevodu pres kameru - pokud ma otevreny AV Input[/QUOTE]

Já taky, v amatérské sféře je to optimální řešení, navíc se teď dají sehnat bazarovky za příjemné peníze a výsledek je, pokud se použijí tady mnohokrát diskutované postupy veskrze dobrý. :D