Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prepojenie notebooku so zosilňovačom

LuckyCat (283)|4.4.2014 11:17
Ahojte... Rozhodol som sa, že do môjho audio reťazca zapojim notebook, ktorý ma len slúchadlový výstup, preto by som sa chcel opýtať niekoho, kto ma s tym skúsenosti, akym spôsobom by bolo toto prepojenie najlepšie zrealizovať. Káblom jack3.5 to cinch, alebo by bolo lepšie kúpiť usb zvukovú kartu a z nej (podstate tým istým spomenutým kablom) ? kvalitou to bude rovnake ?

Doplním ešte: ide o integrovaný zosilňovač s analógovým vstupom.
KamilZ (10277)|4.4.2014 11:26
Ani jedno, koupit USB zvukovku s S/PDIF.
LuckyCat (283)|4.4.2014 11:28
To by bola jasna volba kebyze nemam int. zosilňovač len s analogovym vstupom
tdlmarek (1566)|4.4.2014 11:56
Kvalita bude taková, jak dobrou si koupíš zvukovku. Ta integrovaná v notebooku je na těch nejnižších příčkách a pochybný spoj sluchátkového výstupu tomu taky moc nepřidá.
vivid.sk (11472)|4.4.2014 16:12
[QUOTE=tdlmarek;486042]Ta integrovaná v notebooku je na těch nejnižších příčkách a pochybný spoj sluchátkového výstupu tomu taky moc nepřidá. [/QUOTE]
Asi by bolo na mieste spytat sa, aky zosilnovac a repro su pripojene :), lebo pokial zistime ze to je nejaky zosilnovac a bedne za par stoviek (eur), tak to asi nema vyznam riesit, dnesne Realteky uz niesu to, co kedysi - normalne sa to da pocuvat a nesumi to (pozor na upravu zvuku drivrom!, idealne pouzivat WASAPI out).

Takze
1) Kup si normalny kabel 3.5 -> 2x RCA, zapoj odskusaj. Malo by to fungovat
2) Ak budes mat pocit, ze chces nieco lepsie (povedzme), kup si zvukovku s analogovym vystupom - ale pozeraj normalne seriozne vyrobky (ESI, M-audio, a podobne ...) - nie cinske zvukovky za par euro, tym si moc oproti internej zvukovke nepomozes.
LuckyCat (283)|4.4.2014 16:16
Zosik je denon pma860. stary poctivy zosik z cias ked sa este robili kvalitné audio komponenty . .. Nejaku konkrétnu zvukovú by si vedel odporucit?
vivid.sk (11472)|4.4.2014 16:29
Ake mas repro a cenovy limit?
Najprv skus ten audio kabel (zvukovka sa da dokupit kedykolvek, mozno ani nezbadas rozdiel :D).
LuckyCat (283)|4.4.2014 16:33
magnat vector207. . mam to zatial napojene obyčajným kablom jack - cinch (lepsi kabel je na ceste) nehra to zle ale rozdiel oproti cdp (tiez denon) som teda zbadal :-) ... chcem to prepojit hlavne kvoli pohodlnemu pocuvaniu ked sa mi nebude chcieť sachovat s cd:-) ..... limit na zvukovku povedzme 100-150e za predpokladu ze to bude rozdiel vo zvuku
vivid.sk (11472)|4.4.2014 16:53
[QUOTE=LuckyCat;486059]za predpokladu ze to bude rozdiel vo zvuku [/QUOTE]
Rozdiel bude, ale aky velky uvidis sam. Pri tejto cene uz kupis seriozny DAC, vyberal by som kludne nieco lacnejsie ako ("len" 96/24b):
http://www.esi-audio.com/products/drdacnano/
Pripadne pozri nieco odtialto
LuckyCat (283)|4.4.2014 16:58
Zvazim to.. skusim pozhanat od niekoho podobne zariadenie na odskusanie co to spravi.... Dik za ochotu.
vivid.sk (11472)|4.4.2014 17:24
Jasne, idealne si pozicat, odskusat na vlastne usi. Tychto vyrobkov je na trhu dost (aj ked u nas je mnoho z nich exoticky tovar).
Napriklad v tvojom limite by si mohol najst lepsie kusky, ako: Audioengine D1, ale u nas to ani nezozenies, mozno v Cechach.
LuckyCat (283)|6.4.2014 19:05
Ma niekto teda skúsenosti s týmto DAC ?
http://www.esi-audio.com/products/drdacnano/
Je vhodný na prepojenie analógového zosilňovača ? Či skor len na digitálne spojenie a anolagový výstup je skôr len na slúchadlá?