Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C: HDD rekorder full HD

Neregistrovaný (0)|31.3.2014 22:12
Tazatel: Vlado4

Znění dotazu: Zdravím,

roky som používal k plnej spokojnosti HDD video rekordér Panasonic DMR-EH60 (200GB HDD).
Ale doba pokročila a káblovka vysiela už niekoľko programov v HD. Hľadám teda niečo podobné, čo by ale nahrávalo v HD rovno z digitálu.
Teda, aby to malo DVB-C tuner, dokázalo nahrávať bez zbytočnej konverzie Digi/Ana/Digia nahrávku bolo možné vyexportovať cez DVD resp. BD resp. USB na prípadné spracovanie v PC resp. archiváciu.
Poradí niekto aký prístroj spĺňa tieto požiadavky?
Len na okraj: mám TV, ktorá dokáže nahrávať, ale je to veľmi obmedzujúce: nahrávať sa môže len práve sledovaný program (teda nemôžem pozerať jedno a nahrávať iné) a TV musí bežať. Dokonca počas nahrávania nie je možné pozerať ani program z externého zdroja (DVD prehrávač a pod.). Vopred ďakujem
Pavel_tempx2 (829)|1.4.2014 00:46
AB CryptoBox 550HDC asi nejpřijatelnější poměr cena/výkon ;) pak jsou Kaony od UPC nebo spíš Lica, ale ten bych si nekupoval a nebo Technisaty, které bohužel jsou o dost dražší než ten AB ;)
KamilZ (10277)|1.4.2014 05:55
VU+ DUO2 s DVB-C tunerem
Neregistrovaný (0)|2.4.2014 19:17
[QUOTE=Pavel_tempx2;485754]AB CryptoBox 550HDC asi nejpřijatelnější poměr cena/výkon ;) pak jsou Kaony od UPC nebo spíš Lica, ale ten bych si nekupoval a nebo Technisaty, které bohužel jsou o dost dražší než ten AB ;)[/QUOTE]

Samotný CryptoBox 550HDC vyzerá dobre, ale nespĺňa, žiaľ, podľa informácií, ktoré som zistil, pre mňa základnú vec - DVB-C tuner. Satelit totiž nemám ani nemôžem mať (kvôli polohe), ale káblovku mám (Digi).
KamilZ (10277)|2.4.2014 19:24
Nesmysl, podívej se pořádně na označení: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ivo Mašek (10205)|2.4.2014 21:26
AB Cryptobox 550 HDC: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Přesto bych ho nedoporučoval. Výhra v loterii jsou KABELOVÉ TechniSaty. Výběr: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Ta cena se zdá vysoká, ale tady opravdu platí, že za kvalitu se platí. ........ a vyplatí :-)
Pavel_tempx2 (829)|3.4.2014 22:52
v čem je ten Cryptobox špatný?
Ivo Mašek (10205)|4.4.2014 06:42
Oproti kabelovému TechniSatu špatné reference. Něco podobného, jako kabelový Kaon
Neregistrovaný (0)|8.4.2014 22:19
[QUOTE=Ivo Mašek;485911]AB Cryptobox 550 HDC: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Přesto bych ho nedoporučoval. Výhra v loterii jsou KABELOVÉ TechniSaty. Výběr: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Ta cena se zdá vysoká, ale tady opravdu platí, že za kvalitu se platí. ........ a vyplatí :-)[/QUOTE]

Pozeral som tie Technisaty. TechniSat DIGIT ISIO C vyzerá fakt zaujímavo. Ale: médium na záznam podporuje FAT32 (a nie NTFS), takže max. veľkosť súboru je 4 GB. To je ale na film vo full HD málo. Ako to funguje? Automaticky to rozdeľuje, alebo je tam limit napr. na 30 min. záznamu?
A je možné potom tkto nahraný program stiahnuť do PC a tam ho ďalej spracovať (napr. VirtualDubom)?
Panasonic, ktorý mám teraz, dokáže film nahrať na DVD, ten súbor sa volá tuším VR_movie.vro, keď ale prípnu zmením na mpg, tak j to normálny mpeg2 súbor a dá sa spracovať.
Ako je to v prípade tohto Technisatu?
Ďakujem
vivid.sk (11472)|8.4.2014 22:33
Limit 30 minút. :-D, fakt dobreee
Neregistrovaný (0)|9.4.2014 20:08
[QUOTE=vivid.sk;486312]Limit 30 minút. :-D, fakt dobreee[/QUOTE]

Sa smeješ, ale koľko myslíš, že sa zmestí vo full HD (povedzme dátový tok 12 Mbps) do 4 GB? Teraz som to vypočítal. Je to 45 min. Takže tých 30 nebol odhad úplne od veci.
Bežná SD kvalita v SP mi na 2 hodiny v tom Panasonicu zoberie 4,7 GB.
Neregistrovaný (0)|9.4.2014 20:25
[QUOTE=Pavel_tempx2;485754]AB CryptoBox 550HDC asi nejpřijatelnější poměr cena/výkon ;) pak jsou Kaony od UPC nebo spíš Lica, ale ten bych si nekupoval a nebo Technisaty, které bohužel jsou o dost dražší než ten AB ;)[/QUOTE]

Mám ešte otázku. Zvládne NTFS formát disku? A v akom formáte je to potom na disku nahrané? Dí sa to preniesť do PC a editovať (napr. vo Virtual Dube)?
Ďakujem.
Pavel_tempx2 (829)|16.4.2014 10:38
Soubory jsou TS, kodek MPEG-1/2, rozlišení podle programu ČT1 SD 720x576 (u óčka to bude těch méně), u ČT Sport HD i Eurosport HD nebo Markíza HD je to H264-MPEG-4 AVC (part 10) 1920x1080, pokud je tam víc audio stop (např. Eurosport HD), tak zaznamenává všechny (stejně tak třeba v případě ostatní TV a jejich komentovaného zvuku)...jednoduše to přehraji na PC třeba ve VLC...NTFS jsem nezkoušel, zkusil bych se podívat po fórech, je tam dost zmínek o tomto přístroji ;)

Přehrávat to zvládá snad skoro všechno, zkoušel jsem MPEG2, MPEG4 (H264), DivX, Xvid, FLV a nevím co ještě všechno další, ale není problém i v HD...ale jak říkám víc toho bude napsaného na fóru přímo k přístroji.
RoPo (6061)|16.4.2014 11:33
[QUOTE=;486311]Ale: médium na záznam podporuje FAT32 (a nie NTFS)[/QUOTE]

PVR Technisaty záznamy na interní HDD dělí mám dojem, že po 1GB. Neboj, toto je u Technisatu vyřešené. Nemusí tě zajímat, jaký je použitý formát na interním disku.
Jednoduchý střih lze provést ve stroji. Navenek se nahrávky tváří nedělené a v jednom kuse. Záznamy lze v PC editovat. Přenos/zkopírování záznamy do PC lze provést po síti.

Na připojené USB médium se provádí dělení, ale to jsem nezkoušel. Toto nepoužívám.