Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multiplatformni medialni centrum

jozka.1 (23)|21.3.2014 11:20
Ahoj,

mohl by mi prosim nekdo poradit neco na zpusob Apple TV, ktere by bylo vice multiplatformni, ale melo podobne vlastnoti?

Jde mi hlavne o to, aby se zarizeni pripojilo k TV a pomoci wifi se dalo z jinych zarizeni do neho streamovat hudba, video, plocha z PC.
Apple TV tohle umi docela dobre, ale jen u novejsich Apple zarizeni a Win / Lin maji pomerne smulu.
A nechtel bych nic ve stylu Chromecastu, kdy se stream resi pres youtube a obsah z mobilu do TV nedostanu - nebo aspon tak jsem to pochopil, ze to funguje.

Dekuji za pripadne navrhy :)
RoPo (6061)|21.3.2014 13:12
Potřebuješ tedy také podporu AirPlay - streamování z Apple zažízení (iPhone, iPad, iPod, Mac...)?

Pokud ano, tak Xtreamer má podporu AirPlay. Jinak XBMC umí AirPlay také, což je SW přehrávač pro HTPC. Takže hledej MMC s podporou AirPlay.

Z Win/Lin si streamování představuješ jak? Pomocí DLNA? Nebo jen jako klasické sdílení disku a obash přehraje MMC?
jozka.1 (23)|21.3.2014 13:23
Ano potrebuji. Musi to zvladnout vsechny platformy - Mac, iOS, Android, Lin a Win.

No nejlepe ze jen spustim aplikaci na PC a muzu si rict, co chci na MMC spustit, pripadne co streamovat.
Ne abych musel jeste pak na TV klikat, co prehrat.

U Applu to prave jde a pro Android existuje tohle: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zappotvapple&hl=cs
RoPo (6061)|21.3.2014 15:31
Pro Win existuje SW AirParrot, který streamuje plochu do AppleTV. To by ti nestačilo? Je tam demoverze.
jozka.1 (23)|22.3.2014 20:14
Bohuzel to musi byt neplacene a dostupne pro vsechny platformy :/

Koukal jsem na Roku 3 a to se mi docela libi a nasel jsem i par navodu, jak streamovat plochu pres VLC.

Ale asi by se mi vice libila nejaka open varianta s XBMC.