Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

projekt z premieru 5.5 do 6

FatalDay (6)|13.3.2014 19:52
Na novom počítači mi nechce otvoriť 1 projekt (ostatné čo som skúšal šli v poriadku) napíše: No sequence preview preset file or codec be asociated with this sequence type. Nepoužil som Projekt Manager, lebo som sa o dačom takom dozvedel až teraz :/. Dá sa s tým niečo robiť?
btw aký najlepší formát použit pri exporte videa? Pomer strán videa potrebujem 4:3 (používam vlastne kruh). Používam H.264 PalDV, ale nie vždy je to video v takej kvalite ako by som chcel. Videá premietam cez projektor.
666dia (476)|14.3.2014 08:35
nechápu, jak někdo může dnes dělat výstup 4:3...
FatalDay (6)|14.3.2014 10:32
[QUOTE=666dia;484484]nechápu, jak někdo může dnes dělat výstup 4:3...[/QUOTE]

Možno som sa zle vyjadril, alebo to nieje ani 4:3 :o ale takto vyzerá moje video len projektor tesne pred koncertom spadol dole
Pavel_tempx2 (829)|14.3.2014 14:25
zkusil bych to neotvírat přes Soubor - Otevřít projekt, ale vytvořit si nový projekt a do něj Imporovat starý projekt, alespoň tak mi to funguje v AP Pro 2.0

záleží z čeho se to promítá a jak je nastavený bitrate videa, ale pokud je to SD 4:3, tak bych použil spíš mpeg2, bitrate kolem 8-9Mbipts klidně constatní...chce to vyzkoušet víc formátů a nastavení co bude vyhovovat...zázrak to nebude, pokud by zdrojem bylo HD, tak doporučuji zase exportovat do HD (klidně to H.264), přece jenom bude tak kvalita daleko lepší a i projektor+počítač to zobrazí líp ;)
FatalDay (6)|15.3.2014 01:05
[QUOTE=Pavel_tempx2;484511]zkusil bych to neotvírat přes Soubor - Otevřít projekt, ale vytvořit si nový projekt a do něj Imporovat starý projekt, alespoň tak mi to funguje v AP Pro 2.0

záleží z čeho se to promítá a jak je nastavený bitrate videa, ale pokud je to SD 4:3, tak bych použil spíš mpeg2, bitrate kolem 8-9Mbipts klidně constatní...chce to vyzkoušet víc formátů a nastavení co bude vyhovovat...zázrak to nebude, pokud by zdrojem bylo HD, tak doporučuji zase exportovat do HD (klidně to H.264), přece jenom bude tak kvalita daleko lepší a i projektor+počítač to zobrazí líp ;)[/QUOTE]

ďakujem za radu
No skúsil som ten import bohužial výpíše mi to isté chybové hlásenie. čo sa týka toho HD videa tak práve export do HD mi obrazovku rozšíri, čo má za dôsledok že sa na výšku obraz zmenší teda celý kruh by som mal na plátne zmenšený. Proste to potrebujem nastaviť tak aby to bolo hd rozlíšenie, ale pomer strán bol taký ako klasicke televízory alebo projektory. Ono asi skúsim to spraviť cez HD len v nastaveniach videa nastavím šírku a výšku videa. Len nvm akú.. riadil by som sa rozlíšením projektor lenže čo projektor to iné rozlíšenie.
FatalDay (6)|20.3.2014 19:03
Už sa mi podarilo otvoriť niektoré sekvencie z tých projektov. Namiesto importovať celý projekt som dal importovať len jednotlivé sekvencie, lenže tie zostrihané sekvencie nepýtali odo mňa originál videá, čiže mi akurát otvorilo titulky a nič iné. Neviete ako by sa dalo vložiť to originál video do tej sekvencie? Nechce sa mi to znova strihať.
FatalDay (6)|25.3.2014 18:57
už som aj to našiel. stačí kliknut na video pravým a dať link to media -.-
Pavel_tempx2 (829)|26.3.2014 14:55
[QUOTE=FatalDay;485305]už som aj to našiel. stačí kliknut na video pravým a dať link to media -.-[/QUOTE]

přesně tak ;) :)

co se týká toho HD, tak v exportních nastavení jde nastavit poměr stran, problém je, že u HD se počítá hlavně s 16:9, ale tak když to bude v 4:3 tak si s tím přehrávač snad taky poradí, chce to zkusit vyexportovat v 4:3 v HD a potom přehrát přes projektor ;)