Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SMART TV a nastavenie krajiny

Miroslav. (0)|12.3.2014 01:26
Ahoj.

Chcem sa opytat aky vyznam ma nastavenie krajiny na TV. Zda sa mi ze by to mohlo mat vplyv na ponuku v smart-e. Predpokladam ze aplikacie su pristupne prave podla nastavenia krajiny. Ale to je iba predpoklad pretoze som samozrejme hned nahodil Slovensko a ponuka nic moc, tak sa domnievam ze ak by som nahodil nieco ine tak by ponuka bola lepsia.
Problem je ze ked sa teraz pokusam zmenit krajinu tak ma upozorni ze budu zmazane vsetky kanale. Mam ich sice zalohovane na USB kluciku ale v navode sa pise ze pred obnovenim kanalov je potrebne skontrolovat a mat nastavenu rovnaku krajinu takze sa obavam ze ked som si ulozil kanale ako Slovensko tak ked prepnem na inu krajinu tak mi nepojdu obnovit zo zalohy a manualne triedit tu stovku kanalov sa mi fakt nechce. Naposledy som robil 4 hodiny!

Teda aky ma vyznam nastavenie krajiny v TV? A aku krajinu sa oplati dat? Slovensko ci Nemecko alebo Anglicko?

Dakujem.
KamilZ (10277)|12.3.2014 06:03
Závislost Smart volovin na zemi je poměrně častá. Nicméně zde není nikdo kouzelník, aby věděl, jakou značku TV máš a mohl Ti k ní něco konkrétního napsat.
Miroslav. (0)|12.3.2014 07:12
Myslel som to ako vseobecnu otazku ale ak to pomoze no problem. Mam Philips 40PFL4418H

Este by som sa chcel opytat na nahravanie. Pocul som ze TV si naformatuje disk specialnym formatom ktory nerozozna PC (vraj ani linux a ten ich poznaaa..). Chcel by som sa opytat ci sa da potom v PC disk preformatovat na NTFS alebo nie a disk je navzdy zniceny. Chcel by som si nahrat film na USB klucik ale zatial som sa neodvazil ho naformatovat v TV :-)

Dakujem za info.
sanchez13 (1071)|12.3.2014 07:46
[QUOTE=Miroslav.;484312]Chcel by som sa opytat ci sa da potom v PC disk preformatovat na NTFS alebo nie a disk je navzdy zniceny[/QUOTE]
ano, samozrejme sa da :-)
Je potrebne len zmazat particiu, ktoru vytvorila TV, vytvorit novu particiu a naformatovat....
Miroslav. (0)|12.3.2014 08:08
Takze mozem kludne nahravat bez obav ze pridem o klucik. Super, dakujem.
A nevies ci TV nahra ked bude vypnuty spinacom na TV a nie v pohotovostnom rezime? Lebo ten TV ajtak nema vypinac ale iba mikrospinac teda vypina iba elektronicky a nie mechanicky co mi dost vadi ale tak co uz.
Alebo ho musim nechat vypnuty v pohotovostnom rezime aby mi nahral nieco ked nebudem doma?

Dakujem.
mirekv (7169)|12.3.2014 08:44
Nepřepne se to tím tlačítkem do pohotovostního režimu? Tak jako tak, tento model má spotřebu v poh. režimu 0,3W tak v něm bych to nechal.
Miroslav. (0)|12.3.2014 08:51
Vypinam cuplikom na TV ale nieje to mechanicky vypinac, iba mikrospinac takze on ajtak zapnuty je. Je iba otazka ci sa nahra naprogramovane nahravanie aj vo "vypnutom" rezime alebo iba v pohotovostnom rezime.
On by teoreticky mohol nahrat aj bez toho aby zapom obrazovku.
No budem to musiet vyskusat.

P.S. Tomu udaju o spotrebe never. Bezne ma mat 40W a ma 56W. Mam to odmerane.

P.S. Je niaka moznost ako tie nahravky prehrat v PC? Dekodovat, prekopcit na disk?
vivid.sk (11472)|12.3.2014 09:02
[QUOTE=Miroslav.;484321]Bezne ma mat 40W a ma 56W[/QUOTE]
Co to je "bezne". Ako spotreba v aute? Niekto jazdi 90 a niekto 150, tak to asi rovnake nebude.
Takisto pri TV si niekto nastavi podsvietenie 1/10 a bude mat spotrebu 30W a niekto nastavi 9/10 a spotreba bude 80W.
KamilZ (10277)|12.3.2014 09:15
[QUOTE=Miroslav.;484312]Myslel som to ako vseobecnu otazku [/QUOTE]
Všeobecnou, všeobecnou, když to má/může mít každý výrobce jinak ...
mirekv (7169)|12.3.2014 10:31
Bavili jsme se o poh. režimu, píšou 0,3W, i kdyby to bylo 2W, na věci se moc nemění. Vnější disk zkus zformátovat, zkusil bych do FAT32, a zkusil něco nahrát. Je možné, že to nepůjde, pokud ano, tak zkusit v PC. Nahrávky v TV i SAT STB bývají často kódované, tak to v PC nepůjde.
Miroslav. (0)|12.3.2014 11:14
[QUOTE=vivid.sk;484322]Co to je "bezne". Ako spotreba v aute? Niekto jazdi 90 a niekto 150, tak to asi rovnake nebude.
Takisto pri TV si niekto nastavi podsvietenie 1/10 a bude mat spotrebu 30W a niekto nastavi 9/10 a spotreba bude 80W.[/QUOTE]
Bezne je pri nastaveni STANDARD

[QUOTE=mirekv;484331]Bavili jsme se o poh. režimu, píšou 0,3W, i kdyby to bylo 2W, na věci se moc nemění. Vnější disk zkus zformátovat, zkusil bych do FAT32, a zkusil něco nahrát. Je možné, že to nepůjde, pokud ano, tak zkusit v PC. Nahrávky v TV i SAT STB bývají často kódované, tak to v PC nepůjde.[/QUOTE]
Nejde nahrat, pyta si format a pise ze ho naformatuje specialne a sparuje sa TV ale ci sa bude dat prekopcit do PC a prehrat to este neviem ale skusim.
Ale satak Argus mini nahrava odkodovane, tak preco nie TV?