Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Digitalni kamera > pc > (S)VCD

Nováček Avatar uživatele Spedrat
    Registrace
    Mar 2004

Zdravim, muzete mi prosim poradit? Film z kamery do PC dostanu, ale jaky software dal pouzit, abych film zkomprimoval, nejlepe do (S)VCD? Aby mel nejaky zakladni moznosti strihu a otitulkovani filmu. Pripadne nejaky stranky, kde to popisuji, na tvfreaku jsem nasel navod na Vegas 4.0, stahnul si ho, ale nepochopil to
    V teto oblasti digitalniho videa jsem uplny zacatecnik, dnes jsem mel v ruce poprve digitalni kameru ...

Diky vsem
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2004

osobně ti neporadím , ale na Vegas je tu na slovo vzatý odborník Stayman . Sice má málo času , ale poradil vždy a dobře..

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Já bych doporučil kouknout se po nějaký literatuře . "Digitální video" a tak podobně. Jednu knihu mám doma . V některých knihách se dá dočíst i to jak začít, jak nejlépe natáčet, aby se to dalo potom použít pro střih apod.

Je tu občas Avatar uživatele starej_vul
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Spedrat
    ...na tvfreaku jsem nasel navod na Vegas 4.0, stahnul si ho ...
    To je ten správný začátek. Potom si ještě ztáhni ten VEGAS a DVD architekt. To ti pro začátek (asi tak na rok) bude stačit a začni. Pokud si nenainstaluješ ten VEGAS, nic nebudeš chápat.

Citát: ... šedivá je teorie ...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

No na iba hrube prebachanie DV AVI do SVCD MPEG-2 v pohodicke staci Tsunami encoder. Pokial nechces aj strihat. Pokial chces aj to tusim ide nejakym tym davkovym spracovanim a naslednym joinom.
    Ale inak ten Vegas je uplne pochopitelny, dole v Exploreri si najdes to svoje AVI (stiahnute z kamery cez Capture), chytis mysou, hodis do timeline a zacnes sa hrat & ucit.

Nováček Avatar uživatele Spedrat
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od starej_vul
    Citace Původně odesláno od Spedrat
    ...na tvfreaku jsem nasel navod na Vegas 4.0, stahnul si ho ...
    To je ten správný začátek. Potom si ještě ztáhni ten VEGAS a DVD architekt. To ti pro začátek (asi tak na rok) bude stačit a začni. Pokud si nenainstaluješ ten VEGAS, nic nebudeš chápat.

Citát: ... šedivá je teorie ...
    Vegas jsem si stahnul, hral jsem si s nim cely den, nekolikrat precetl navod, ale nepochopil

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Co je na tom Vegase take nepochopitelne?
    Z dobrych programov je to este povedal by som najmenej natvrdly co sa ergonomie tyka.

Nováček Avatar uživatele milh2
    Registrace
    Mar 2004

Spedrat-ovi:
    O filmarskej teorii sa docitas v knihe "Filmovy slabikar", Marcela Plítková, Národné osvetové centrum Bratislava, 2000. Na niektorých skolách sa pouziva ako ucebnica základov.

Je tu občas Avatar uživatele Tomáš X.
    Registrace
    Mar 2004

Pinnacle Studio je podstatně lépe pochopitelné pro hůře chápající, než Vegas. Vegas je pro lidi, kterým vadí, jak je Studio pro blbce.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

A pre ludi ktorym vadi "kvalita" jeho vystupov, hlavne MPEG-2.
    Navyse v Pinnacle nevedia programovat, opovaz sa mat neIntel chipset a obcas ta ani Intel nezachrani. (Budme objektivni, na starousovi Abit KT7 + Duron 700 som nemal problem, ale mnohi ini mali.) Skoro by som povedal ze miesto vyuzitia ovladacov tam nieco obsluhuju na dost low-level urovni a zabudaju ze nie je vsetko iba Intel.

Podobná témata

1. digitální kamera do 5000Kč
    Od horava2 v sekci Videokamery
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 07-03-2011, 21:56
  2. Digitální kamera do cca 5 tisíc
    Od Intri v sekci Videokamery
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-04-2009, 00:26
  3. Digitalni kamera jako webkamera
    Od cuaron v sekci Videokamery