Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pár otázok k strihu v SonyVegas

whySOserious? (14)|27.2.2014 19:27
mám pár otázok k práci v SonyVegas:

mám videá zo zrkadlovky, vo formáte mov. vo fullHD- keď si to postrihám a dám vyrenderovať napr. do MKV, zníži sa nejako kvalita videa, tým že prebehne konverzia z jedného formátu do druhého?? pretože ak správne viem, tak akákoľvek konverzia videa z kvality uberie, aj keď iba trochu... +bude reálny viditeľný rozdiel,ak si postrihaný projekt uložím aj v MKV aj v AVI?- pretože z vlastnej skúsenosti viem, že dosť ludí nemá v svojich PC kodeky a v tom prípade MKV u nich neprehrám, ale AVI je asi najbežnejší a stým som zatial nemal problém...


potom aká je najlepšia cesta v prípade filmového strihu- a teda, že mám tú istú scénu natočenú s viacero kamerami- mám to všetko pod sebou presne synchronizované (aj so zvlášť zvukom) vo Vegasy, a teraz ako ďalej?

a nakoniec, chcem film aj otitulkovať-a chcem mať titulky v jednom videu natrvalo- vložené v obraze, ale aj v druhom videu vypínatelné- mám na toto ísť cez iný program a do videa ich na pevno vložiť potom nejako inak, alebo? čo myslíte?
mirekv (7169)|27.2.2014 22:52
Proč chceš mít nutně vypálené titulky natvrdo? To je pak jasné, že dojde k rekompresi a ztrátě kvality. S Vegasem jsem už dlouho nedělal, tak nevím, jak si poradí s HD formáty. Ale předpokládám, že je to mov video v h.264 (taky ho mám ve foťáku), tak je uložení do MKV bez rekomprese, pokud s ním ovšem ve Vegasu nepracuješ (filtry, prolínačky...).
Pavel_tempx2 (829)|27.2.2014 23:59
možná si připadám jako jediný kdo nepochopil otázky :) ale...

1) kvalita se sníží a nesníží, jasně konverze způsobuje nějaké ztráty, ale ty jsou v dnešní době tak minimální, že rozdíl nebude tak velký a pokud bude dobře zvolený bitrate i formát, tak by neměl být problém...MKV a AVI jsou jenom kontejnery, tím AVI bylo myšleno DivX, Xvid, DV nebo nějaké jiné???

tady je porovnání kontejnerů a možných formátů v nich
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_container_formats

2) filmovým střihem je myšleno vícekamerový záznam? respektive záznam z více kamer? :) Mám zkušenosti v tomto směru pouze s Adobe Premiere kde vím že pro to je funkce, nevím jak ve Vegas, každopádně to jde udělat jednoduše - zmenšit videa na 1/4 své velikosti, každé umístit do jednoho rohu náhledu a vybírat a editovat podle to co člověk chce použít ;)

3) to budou dvě různé videa s různým obsahem? asi by to chtělo spíš rozepsat co má být výsledkem, u Authorigových SW jdou vložit titulky, které si člověk zapne na DVD podle potřeby (tuším i BR), stejně tak by to mělo jít vložit i do toho MKV a k AVI bych přikládal titulky ve formátu SRT nebo SUB :) záleží spíš co má být výsledkem
Pytkin (7947)|28.2.2014 01:17
1. kvalita sa znizi , ak nastavis nizku kvalitu na vystupe ..

2. vegas ma normalne multicam strih .. na youtube mas plno navodov ..

3. titulky rob vo vyslednom produkte .. ak staci SD , sprav DVD .. ak chces HD sprav bluray .. pripadne MKV a do neho vlozit titulky ..
whySOserious? (14)|28.2.2014 17:39
áno, ide o viackamerový záznam- možno problém je to, že ide o tri rôzne zrkadlovky, s ktorými sa natáčal naraz jeden záber, avšak na oko v tom nieje žiadny rozdiel, len neviem či každý záznam bude v úplne rovnakom formáte- všetky budú 16:9, 1080p, s rovnakým framerate, ale neviem, či všetky tie detaily čo sú v mediainfo budú totožné- následne to chcem pospájať vo Vegasy- aj prelínačky, text, efekty- možno nejaké farebné korekcie, synchronizácia so zvukom a následne to vyrenderovať...

1. prečo som chcel renderovať aj do AVI aj do MKV?- pretože viem, že nie každý má kodeky na prehrávanie MKV (aj keď to znie čudne, mám skúsenosť s desiatkami ludí), ale zároveň som nechcel mať celý projekt iba v AVI, pretože podla toho čo som našiel na nete, tak: ak je video vyrenderované v AVI, má nižšiu kvalitu, než keď je v MKV- avšak ak sa to dá nejak optymálne nastaviť, že aj AVI bude dobre zachovávať kvalitu, stačí mi to tak...

2. titulky musia byť v projekte natvrdo- to je skrátka dané a ja to nezmením+ pre "predvádzačky", kde titulky nepotrebujem, chcem mať kópiu rovnakého videa aj bez titulkov...
- a samozrejme, keď si film vypálim na DVDčko alebo BLURAYko, tak titulky spravím tak, aby sa ako pri klasickom filme z obchodu, dali zapnúť/vypnúť/zmeniť, ale keď budem video mať na USB, vtedy chcem dve kópie- jednu s titulkami natvrdo a jednu so zapínatelnými...

tie multicam návody si idem pozrieť :)
ai (2993)|28.2.2014 17:48
MP4 (H.264 a AAC) snad univerzalne bys mel prehrat vsude uz dnes, jeste muzes zkouset transport stream jako m2ts (AVCHD s H.264 videem a AC3 audiem), ale spise to MP4 s normalnim profilem, 8 bit H.264 uvnitr a AAC audiem
whySOserious? (14)|28.2.2014 17:58
ešte potom k výberu softwéru- Vegas som si vybral, pretože VRAJ je najlepší na strih- ale to je myslím vec názoru, osobne som ADOBE PREMIERE neskúšal
.......čo teraz trochu pozerám, na multicam strih je zaujímavejší asi PREMIERE a možno je v ňom s fullHD lepšia funkčnosť... čo sa zasa týka mojej kvalifikácie, vo Vegasi to, čo potrebujem (okrem spomínaného multicam strihu) ovládam, ale zasa doučiť sa prácu s Textom, nejaké prechody atď. nemôže byť problém...
RoPo (6061)|28.2.2014 18:08
Je potřeba si také všechny záznamy z kamer barevně sladit ve střižně. Pochybuji, že budou všechny záznamy barevně stejně vyváženy.

Na multicam je velmi dobrý Edius a ještě FinalCut. Vegas to také umí.
Doom (2331)|31.5.2014 06:02
taky se přiživím

potřeboval bych poradit k renderingu ve Vegasu (v12)

mám video ze sportovní kamery (SJ4000) v 720/30. natáhnu do vegasu, udělám úpravy, provedu rendering do MP4 720p a nahraju na youtube. v počítači je video pěkně ostré, po nahrátí ho youtube prožene nějakou kompresí a video je kostkaté neostré

prosím o návod pro blbce :) jak nastavit enkodér videa, aby ho youtube nechalo na pokoji.
našel jsem tyhle parametry: https://support.google.com/youtube/answer/1722171?rd=2
aktuální nastavení enkodéru viz příloha. udělalo to 1GB soubor z 2,5 min videa a YT to stejně rekomprimoval.
[ATTACH=CONFIG]27542[/ATTACH]

díky za nápady.
Bez názvu.png