Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED TV 42"+ cena do 13000czk

tabletsanei@gmail.com (15)|21.2.2014 11:31
Na rychlo vyberam LED TV na doma:
- hlavne mi zalezi na kvalite obrazu, v tom som hnidopich
- priorita je aby mi obraz neblikal pri statickych scenach a aby nebol trhany/sekany pri rychlych dynamickych scenach (svenkoch)
- plazma mi blika, tu nechcem
- rozlisenie min. FHD
- hlavne fhd filmy, klasicke starsie sd filmy, sd relacie a videa z YT, dvb-t
- smart nepotrebujem ani ziadne funkcie, napojim to na android pc
- kolko Hz vybrat, 100Hz alebo 200Hz. ako je to so softverovym zvysovani Hz, MCI atd ?
- ma vyznam direct led alebo staci edge?
- model 2013

Dakujem za rady
sibelius (329)|22.2.2014 19:16
Bud si delas legraci a nebo ti v rozpoctu chybi jedna nula??
AlessandroS (6)|24.2.2014 13:59
Zdravím,
nechce se mi dělat další balast a zakládat nové téma, když dotaz spadá přesně sem.

Řeším nákup nové TV a dostal jsem nabídku na předváděčku Philips 42PFL7696K za 12999,- Televize je po vizuální stránce jako nová (nemá ani škrábaneček), vím že je to model 2011 a podle servisního menu je na krámě něco přes rok a na panelu má najeto necelých 3000 hodin což i odpovídá zhruba 8 hodinám denně. Nabídka je za 12.999,- s 24 měsíců zárukou nebo prodlouženou na 60 měsíců za 14.999,- k televizi je kompletní příslušenství včetně krabice veškerých manuálů a přiloženy jsou 4ks 3D brýle. Co jsem si jí otestoval a zkusil na krámu, kdy jsem si na ní pustil vlastní video z USB v různých rozlišeních a bitrate, tak podle mého osobního názoru, obrazově se s kategorií dnešních LCD v této cenové hladině nedá srovnávat a obraz na téhle LCD TV je úplně něco jiného. Takže řeším dilema zda ji vzít nebo ne a proto mám tři dotazy:

1) Ví někdo jaká je +- životnost panelu u 7000 řady Philips (nebo alespoň obecně životnost panelů našel jsem něco kolem 30000-50000 hodin je to reálné)
2) Je něco co by mne mělo odrazovat od koupě právě tohoto modelu?
3) Myslíte si že je to výhodná koupě nebo mám raději koupit nějakou "novou"/nejetou LCD TV ve stejné cenové kategorii například Samsunga řady F5000
lastopia (92)|24.2.2014 14:49
řada 7xx6 byla v roce 2011 velmi povedená. vynikala kvalitou panelu i povedeným stříbrným designem, který neměla ve stejné ceně ani korejská konkurence. výhodou 7xx6 je polomatný panel, který není tak náchylný na odlesky. takže do světlé místnosti je fajn.

"nevýhodou" je nemožnost převodu standardního obrazu na 3d, tj. televize sice 3d umí, ale jen ten, který je nativně 3d. nejsem si jistý, jestli model 7696 bude bezchybný u českého hbbtv.

v televizi je ips panel (od lg -- stejný byl v úspěsných modelech lw5500 a lw650s).

celkově bych se téhle televize nebál, i díky tomu, že je v nabídce standardní záruka. jak říká jeden známý, pokud je kurvítko nastavené na dva roky, tak čas u téhle televize už běží, takže se televize kdyžtak pokazí v záruce :)
AlessandroS (6)|24.2.2014 16:26
Díky za reakci, asi jsem měl napsat co od televize očekávám... Takže televizi chci více méně jen jako "zobrazovadlo" pro hybridní STB Amiko Alien 2 Triple+ (Tuner: 2xSAT + 1xDVB-T2) mám skylink se zaplaceným balíčkem Kombi, takže na typu tuneru a na menu televizoru včetně HBBTV atd. mi asi vůbec nezáleží. Převod 2D na 3D mě taky moc neláká něco jsem viděl převedené a nic moc ke koukání to nebylo a těch pár filmů, který si možná někdy půjčím tak budou ve 3D native jinak mě 3D moc neláká ani v kině. Dále by televize měla umět DLNA pro připojení na PC/NAS server a pokud bude mít native youtube klienta tak taky super, což ta PFL7696 vše splňuje.

Zatím jsem tak nalomenej 70:30 že ji asi vezmu s tou prodlouženou zárukou na 5 let.
lastopia (92)|24.2.2014 17:24
můj subjektivní pocit je samozřejmě nevýznamný, protože každý má svoje oči. ale v roce 2011 jsem na vánoce zkoušel tři televize vedle sebe: plazmu panasonic tx-p50vt30e, lcd philips 46pfl9705h a philips 55pfl7606h. televize to byly za stejnou cenu: kolem 33 tisíc kč (tehdy). obrazově byla vt30 velmi příjemná, leč pro mě jako nemocného "plazmosenzitivitou", nepoužitelná. 9705 trpěla bandingem, třístranný ambilight u mého kusu pískal. 7606 byla největší a vůbec jsem ji původně do výběru nechtěl zařadit. nakonec mě velmi mile překvapivala přirozeným a klidným obrazem (podotýkám, že se to tak jevilo mému oku). vždycky jsem měl připojený externí hd satelitní stb technisat hd8s. další věci jsem neporovnával.

z těch tří televizí bych tenkrát bral paradoxně tu nejlevnější.

ale, jak říkám, bylo to jen mé osobní porovnání v podmínkách velmi krátkých, za to jsem byl schopen přístroje vidět vedle sebe doma, nikoliv jen v obchodě.

u tebe bych ještě zvažoval pozorovací vzdálenost. 42 palců bude okay třeba na dva metry, co je nad, už bych řešil větší úhlopříčkou.
AlessandroS (6)|24.2.2014 17:45
Pozorovací vzdálenost je zhruba 3 metry a 42 palců mi stačit bude. Samozřejmě že větší bych určitě snesl ale rozpočet mám jasný a rád bych se vešel do 15k což se čím dál tím víc zdá že asi bude v tomto rozsahu peněz nejlepší volba ta "jetá" 42PFL7696. Právě i vzhledem k osobnímu hodnocení "libivosti" obrazu kdy jsem vedle sebe viděl několik LCD napříč výrobci a v hladině 15k to asi opravdu bude jasná volba.
AlessandroS (6)|27.2.2014 11:38
Tak jsem vzal nakonec tu 42PFL7696H s pětiletou zárukou nakonec jsem po dlouhé úvaze usoudil že za tuhle cenu asi nic lepšího neseženu.
lastopia (92)|1.3.2014 19:12
hodně štěstí. i když se jedná o model z předloňska, i ostatní čtenáři jistě ocení tvé postřehy. takže se prosím vrať se zkušenostmi :)
AlessandroS (6)|6.3.2014 10:43
tak první postřeh po víkendovém hraní si... TV jsem kompletně vrátil do továrního nastavení + jsem zaktualizoval SW na poslední od výrobce a začal si ji nastavovat k obrazu svému obraz super, ale pořád to nebylo úplně ono. Až po tom co jsem našel na těchto stránkách http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1316001274 recenzi včetně provedené kalibrace a nastavení profilu jsem si sednul na zadek. To že se mi předtím zdál obraz jakžtakž super tak teď je to přesně vyvážený, že to netahá za oči a má to (samozřejmě podle mého osobního pohledu) věrné barvy.

Co by se někomu na TV nemuselo líbit je nastavování tuneru TV a třídění programů alá Philips na to bych si asi zvykal těžko, nicméně je mi to jedno protože TV je pouze "zobrazovadlo" satelitního STB a obsahu ze sítě.

Zkusil jsem na TV pustit BD 3D Avatara vše šlape OK, zkusil jsem ho pustit i přes DLNA jako 1080p 3D half SBS MKV vše v naprostém pořádku. Na co jsem nepřišel je přepínání audio stop a titulků u MKV souborů přes DLNA klienta TV obecně, ale co jsem přečetl tak to řeší všichni stejně jako já úpravou nastavení MKV v PC. Dále jsem zkusil přehrávání FOTO přes DLNA bez problémů, nemám ani žádný problém s přehráváním AVI+SRT(pouze utf-8), přehrávání videí z internetu pomocí pluginu na youtube funguje bez problémů včetně přehrávání FULL HD 3D věcí, krom toho že pohybování se v menu SmartTV je trošku pomalejší se tomu asi nic vytknout nedá.

Přehrávání obsahu z android telefonu (mám Samsung S4) přes MyRemote aplikaci funguje taky bez problému (opět až na to že to chvilku trvá než se to spustí pak už to běží OK).

Když k tomu připočtu ještě ambilight a LCD panel kterej bych za 13.000,- měl max 50Hz tak se pořád utvrzuju v tom, že jsem zvolil dobře uvidíme jak dlouho vydrží, ale vzhledem k tomu že na ni mám 5 let záruku tak to nijak moc neřeším.
tabletsanei@gmail.com (15)|2.4.2014 12:51
vysledok hladania zakladatela threadu:
v danej cene som mal kupenu lg 42ln5400 - hnus, vratil som ju.
vcera mi prisla samsung ue46f6400, zatial maximalna spokojnost :)