Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fotoaparát/kamera

jozoch (13)|16.2.2014 21:04
Ahojte, rozmýšľam kúpiť nový fotoaparát alebo kameru. Proste hľadám nejakú zlatu strednú cestu ku zariadeniu, ktoré dokáže natočiť pekné video a zároveň zhotoviť aj pekné fotografie. Vedeli by ste mi odporučiť nejaký produkt? Celkom sa mi pozdáva fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ40. Máte niekto skúsenosti aké video natáča aj pri zhoršenom svetle (šero, súmrak, ...) Cena by mala byť do 350€.

Ďakujem
joeh (1358)|16.2.2014 21:59
- ak pridáš asi 60 EUR - je tu vynikajúci prístroj - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Začínal na 600 euro, nieje to posledná novinka, no objektív s konštantnou svetlosťou 2,8 a použitý čip odvádzajú skvelú prácu.

- v odkaze komplet recenzia /en/ a hlavne ukážky foto-video http://www.dpreview.com/products/panasonic/compacts/panasonic_dmcfz200
jozoch (13)|19.2.2014 20:26
No vypadá dobre, ale je to pre mňa moc veľké=nepraktické. Chcel som skôr nejaký kompakt. Neviete o niečom?
josefíka (651)|20.2.2014 06:05
Toto je kompaktní řešení [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
asverusmusic (66)|20.2.2014 08:45
[QUOTE=jozoch;482462]Ahojte, rozmýšľam kúpiť nový fotoaparát alebo kameru. Proste hľadám nejakú zlatu strednú cestu ku zariadeniu, ktoré dokáže natočiť pekné video a zároveň zhotoviť aj pekné fotografie. Vedeli by ste mi odporučiť nejaký produkt? Celkom sa mi pozdáva fotoaparát Panasonic Lumix DMC-TZ40. Máte niekto skúsenosti aké video natáča aj pri zhoršenom svetle (šero, súmrak, ...) Cena by mala byť do 350€.

Ďakujem[/QUOTE]

Zdravím. Na tieto účely používam Panasonic LX 7 k veľkej spokojnosti. Tento aparát som bez výhrad použil aj ako tretiu kameru na stužkovej. Predtým som mal TZ 35 (obdoba TZ 40), no moje požiadavky nespĺňal - obraz videa nevýrazný, v šere už takmer nepoužiteľný.
Uvádzam krátke video z LX 7.
[video=youtube_share;iRBBI3w3t7Y]http://youtu.be/iRBBI3w3t7Y[/video]
savko (74)|22.5.2014 11:53
[QUOTE=jozoch;482462]Ahojte, rozmýšľam kúpiť nový fotoaparát alebo kameru. Proste hľadám nejakú zlatu strednú cestu ku zariadeniu, ktoré dokáže natočiť pekné video a zároveň zhotoviť aj pekné fotografie. Vedeli by ste mi odporučiť nejaký produkt?[/QUOTE]

Ahoj, pre čo si sa rozhodol aký výber ? tiez ma to zaujima.. dakujem
keto (136)|22.5.2014 13:23
Já plně souhlasím, Lumix FZ 200 mám a je to supr mašinka, za málo peněz, hodně moc muziky. Má samozřejmě krom zmíněné konstantní světelnosti f 2,8 v celém rozsahu ( velmi důležité při natáčení videa ) režimy 25p, 50p v AVCHD 2.0 a pozor ! Umí v HD (720p) točit 100fps, tzn, 4xzpomalený záznam. Ten je ve formátu MP4, a ve VGA režimu 200fps ( nepoužívám, protože formát je 4:3 )
FZ200 doporučuji. Nemá jen tak konkurenci.
savko (74)|23.5.2014 23:51
A nieje uz nieco nove t.j. takisto nin. na tejto urovni kompaktnejsie ? Oplati sa este tento vybehovy typ od Panasonicu ?
keto (136)|3.6.2014 13:48
[QUOTE=savko;489631]A nieje uz nieco nove t.j. takisto nin. na tejto urovni kompaktnejsie ? Oplati sa este tento vybehovy typ od Panasonicu ?[/QUOTE]

Tak pod pojmem "kompaktní" se dá představit lecos. Když dám vedle sebe Sony A57 se Sigmou 17-50/2,8 a FZ200, tak ten Lumix je jak kompakt, protože A57 se Sigmou je pořádnej macek, co do velikosti i váhy. A určitě to není výběhový typ, stále se prodává a jak už sem v příspěvku výše napsal, nemá konkurenci v poměru cena/výkon/výbava. Pokud máte na mysli kompakt do kapsy, možná něco existuje, ale pochybuju, že bude tak skvěle vybavený a tak levný. FZ se nestrčí do kapsy, ale manželce do kabelky se vejde :-)
savko (74)|3.6.2014 23:03
Jj, uz ho mam tu FZ200 a toci a foti fakt skvele.. ;-)