Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber 46" LED LCD s minimalnim cloudingom, skusany Philips 8008S a sony W905

jara1967 (18)|7.3.2014 05:23
[QUOTE=jara1967;483788]tak po 14 dnech používání tv Philips 8008s/12 jsem došel na jednu pozit.věc ohledně cloudingu.Měl jsem bílé fleky po celé obrazovce ale po zapnutí funkce dynamické podsvícení,, fleky pryč,,,,když dyn.podsvícení vypnu fleky ihned zpět.a to jsem měl bílé fleky opravdu po celém panelu ve tmavých scénách.zdraví Jara,Břeclav[/QUOTE]

jinak rohy v tmavých scénách prosvěcují pořád,softwér tv katastrofa,několikrát tv napíše že nemá na vstupu signál a musí se vytáhnout ze zásuvky aby bylo zas vše v pořádku.tolik moje poznatky Philips pfl 8008s.Jara
jara1967 (18)|7.3.2014 19:12
[QUOTE=jara1967;483850]jinak rohy v tmavých scénách prosvěcují pořád,softwér tv katastrofa,několikrát tv napíše že nemá na vstupu signál a musí se vytáhnout ze zásuvky aby bylo zas vše v pořádku.tolik moje poznatky Philips pfl 8008s.Jara[/QUOTE]

posílám foto mého cloudingu na Philips 40pfl 8008s,tv je stará 14 dnů.
sarga (67)|7.3.2014 20:03
[QUOTE=m0rph;483846]Zial, teraz po nejakom case zistujem ze mi nevyhovuje uhlopriecka. TV som totiz kupoval do noveho bytu a robili sa este teraz nejake zmeny v usporiadani obyvacky. Zvacsila sa vzdialenost od TV a zial na 3 metre sa mi uz zda ta uhlopriecka 46 primala. Rozmyslam co teraz, vratit TV uz zrejme nemozem. Asi by som kupil to iste Sony len 55 palcovu. Tuto 46 by som predal s nejakou motivacnou zlavou, aj ked to bude mrzet lebo som ju vyberal skoro 2 mesiace. Vytvorim potom topic v sekcii bazar, a budem dufat ze niekto prejavi zaujem.[/QUOTE]

Člověče, teda to je masakr. Vystřídat snad 5 televizí, pokud se nepletu, konečně najít tu pravou bezproblémovou a pak zjistit, že ti vlastně nevyhovuje úhlopříčka. To snad není pravda. 2 měsíce tahání, rozbalování,testování, zabalování a tahání zpět. Měl bys tady od admina dostat nějakou cenu.
m0rph (20)|7.3.2014 20:36
Pravda je ze som kupoval prvy krat takuto vacsiu TV. Mal som obavy z toho aby som nekupil nieco zbytocne velke. Nastudoval som si toho dost vela o technologiach, testovacich metodikach atd, a uhlopriecku som vyberal na sledovanie zo vzdielonosti zo zhruba 2,5m.
Skutocne na zaciatku pred 3 tyzdnami (a aj pocas vsetkych testoch predchadzajucich TV) sa mi ten TV zdal obrovsky, nebol som na to zvyknuty. No teraz po nejakom casovom odstupe, ked som este preusporiadal nabytok, a vzdialenost sa zvacsila tak na 2,8m sa mi to skratka zda malo. Cital som aj tu na forach, aj inde, ze je mnoho ludi ktory mali obavy kupit vacsi TV, no ked si po case zvykli, potom uz lutovali ze vacsi nekupili. A ja budem do tejto skupiny asi patrit tiez, navyse ked to krmim len kvalitnym full HD obsahom.

Definitivne ma o tom presvedcila tato stranka http://carltonbale.com/1080p-does-matter/ ktora skutocne sedi s realom ohladom vyberu uhlopriecky, skoda ze som na nu nenarazil skor, ...aj ked by som tomu asi ani sam neveril, ze mi 46 bude mala...
RoPo (6061)|8.3.2014 00:05
Každá TV je uhlopříčkou po zvyknutí si malá.
Každé auto je po zvyknutí si nepohodlné či málo výkonné.
Každé PC/ntb/mobil je po zvyknutí si pomalý a málo výkonný.
atd...

To je život...
jara1967 (18)|12.3.2014 14:48
[QUOTE=jara1967;483921]posílám foto mého cloudingu na Philips 40pfl 8008s,tv je stará 14 dnů.[/QUOTE]

[QUOTE=jara1967;483850]jinak rohy v tmavých scénách prosvěcují pořád,softwér tv katastrofa,několikrát tv napíše že nemá na vstupu signál a musí se vytáhnout ze zásuvky aby bylo zas vše v pořádku.tolik moje poznatky Philips pfl 8008s.Jara[/QUOTE]

je potřeba jim tyto tv vracet a né se spokojit s fleky ,cloudingem na panelu.Edge podsvícení je uplná katastrofa.tvrdí že je to vlastnost lcd,to určitě,dívat se na flekatou obrazovku.At to tedy nevyrábějí když to neumí.Jen brát peníze a kvalita nikde.
Pavell007 (790)|12.3.2014 15:44
no jo je prostě tak: :)
isimg5054.jpg
jara1967 (18)|12.3.2014 19:19
tak to je moje podsvícení panelu na TV PHILIPS 8008S-šílený clouding.SPODNÍ ROHY JSOU NA TOM NEJHŮŘE A SVÍTÍ VEČER DO VŠECH TM.SCÉN.OPRAVDU KRÁSA NA OČI.
P1000604.JPG
koliar (142)|12.3.2014 19:46
Fuj, tak to je hnus velebnosti... Ja proste neviem pochopiť ako toto môžu predať! Veď to musí neskutočne "srat" na toto sa dívať v noci pri nejakom filme :-(
vivid.sk (11472)|12.3.2014 21:51
[QUOTE=koliar;484379] Ja proste neviem pochopiť ako toto môžu predať![/QUOTE]
S tym prave musis ratat. Predat ti paradoxne mozu uplne vsetko. A to moze ist kludne o vlajkovu lod SONY (vid foto na fore od uzivatela m0rph).

Ale tu spravil chybu kupujuci, pretoze ak kupujem TV z webshopu, tak radsej nepojdem prve tri noci spat a overim si na 100% vsetky mozne (aj nemozne) vlastnosti TV, pretoze mas moznost to vratit do 7 (v CR 14) dni a zasa kupit novu. So servisom je to totiz na dlhe lakte, mesiac mozes ostat bez TV a reklamaciu ti nemusia uznat. Toto je totiz "vlastnost" a intenzita je posudzovana vzdy individualne. A toto veru za to riziko nestoji.
jara1967 (18)|13.3.2014 08:40
přesně tak,jak píše vivid.sk,tohoto jevu jsem si všiml pozdě ale spíš bych řekl že tam ze začátku nebyl,každopádně budu informovat jak to dopadlo.Rozhodně budu chtít opravu nebo vyměnit.zdraví Jara.ano,menší clouding je vlastnost ale né aby každý roh obrazovky svítil jak xenon od auta.
jara1967 (18)|21.3.2014 03:33
dnes jsem přivezl tv z opravy kde se měnil panel,bohužel nový panel byl horší na clouding jak ten můj tak tam zůstal zpátky můj.Takže si budu muset zvyknout na svítící rohy při večerním sledování.Zdravím všechny.
RoPo (6061)|21.3.2014 08:13
[QUOTE=jara1967;484409]přesně tak,jak píše vivid.sk,tohoto jevu jsem si všiml pozdě ale spíš bych řekl že tam ze začátku nebyl,každopádně budu informovat jak to dopadlo.Rozhodně budu chtít opravu nebo vyměnit.zdraví Jara.ano,menší clouding je vlastnost ale né aby každý roh obrazovky svítil jak xenon od auta.[/QUOTE]

Jestli se to časem zhoršilo, tak panel "povolil". Panel je sendvič, který časem může, pokud je špatně sesazen, povolit a více nerovnoměrně prosvítat/rozprostírat se okrajové osvětlení. V dalším příspěvku jsi napsal, že ti vyměnili panel za horší. Proč tedy nepožadovat lepší - panel bez vad? Na to máš právo.
jara1967 (18)|22.3.2014 10:39
zdravím,,nene,servis objednal druhý panel který byl ještě horší proto mě tam servis nechal ten můj panel.Ten panel jsem opravdu viděl.servis napsal že můj panel byl porovnán s novým certifikovaným panelem a nebyla zjištěna žádná odchylka.Takže podle mě je to panelama.Mě nevadí že to má nějaký clouding to mají převážně všechny lcd ale mě vadí že rohy panelu svítí do tmavých scén jako kdyby stálo v každým rohu auto a rožlo světlomety.Je to šíleně nepříjemné.Psal jsem do Philipsu a požádal jsem je at si pro to dojedou a dají mě tv které to dělat nebude.Tak čekám co a jak.zdravím všechny.za posledních 10 let je to již třetí tv od Philipsu kterou máme-zatím byla spokojenost ale na tuto tv PFL 40 8008s se rodina odmítá dívat.At si to Philips odveze a doveze mě tv na kterou se bude dát dívat-hlavně které nebudou po zahřátí svítit večer rohy.Zapoměl jsem se zmínit že rohy začnou svítit asi po 30 minutách po zahřátí..Philips snad může udělat něco pro nespokojeného zákazníka.Peníze vrátit nechci,jen jsem poprosil Philips at mě přivezou tv které nebudou večer do tmavých scén svítit rohy abychom jako rodina se mohli večer dívat.tv máme 20 dnů takže je nová.podle servisu je to v pořádku protože to dělá i druhý nový panel ale že se na tv nedá dívat to už nikoho nezajímá.Já osobně jsem nebyl výrobcem Philips upozorněn na to že po zahřátí začnou u tv svítit rohy obrazovky do tmavých scén.Přes den krásný čistý obraz,výbava tv perfektní ale padne večer a na tv se nedá dívat.Proč si proboha PHILIPS nepohlídá jaké panely montuje?od jakého výrobce to panel vůbec je??????????????
P1000603.JPG P1000604.JPG
Pavell007 (790)|22.3.2014 12:04
tak já když jsem v zimě otevřel okno na svého zahřátýho led sama, tak se mi objevil uprostřed obrazovky solidní flek, čili nic neobvyklýho zvlášť u větších úhlopříček, obávám se, že bude záležet pouze na dobré vůli Filipsu, jestli ti to budou chtít vyměnit/vrátit. Na soud zapomeň, u takhle levný věci dáš za to všechno okolo spoustu peněz, takže se soudit nevyplatí. Měl sis to pohlídat v těch 14 dnech, abys to mohl vrátit....
Jan10 (836)|22.3.2014 21:52
Kdyby to dělala nějaká dolní řada za pár tisíc - ale skoro top řada - to je šlendrián - proč tam teda nemontujou directLED, když to nedokážou edgeLED rovnoměrně podsvítit.
Btw. - a jak je na tom ovládání - je rychlý/spolehlivý?
Pavell007 (790)|23.3.2014 15:39
no jo, hele mě to taky nenapadlo nějak zkoumat a naslepo jsem si objednal druhou TOP telku za spoustu peněz, a pak jsem večer nechápal....
Důvod je prostý-co největší vejvar, nějakej clouding řeší akorát pár zoufalců na fórech a zrovna Samsunga při tom prodaným množství těch pár reklamací asi nezajímá a edge led je nejlevnější na výrobu...
jara1967 (18)|26.3.2014 06:14
takže Philips mě kontaktoval a napsal mě že mám kontaktovat Servis,v opravně tv byla a dostal jsem toto vyjádření.porovnáno s certifikovaným panelem a nebyla zjištěna žádná odchylka.Akorát že se večer nemůžem v klidu dívat na tv jaký to má clouding.
jara1967 (18)|26.3.2014 06:21
takže Philips mě kontaktoval a napsal mě že mám kontaktovat Servis-že mě tv vyměnit nemůžou,v opravně tv byla a dostal jsem toto vyjádření.porovnáno s novým certifikovaným panelem a nebyla zjištěna žádná odchylka...Akorát že se večer nemůžem v klidu dívat na tv jaký to má clouding.Ale vše je prostě v pořádku.Takže když to shrnu tak jsem si koupil skoro za 25 tisíc krám na který se nemůžeme jako rodina večer normálně dívat.
P1000603.JPG P1000604.JPG P1000605.JPG
Pavell007 (790)|26.3.2014 09:16
tak stačí se kouknout na hodnocení tv, tohle neuvidíš zase tak často:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ale budiž ke cti Phillipsu, že měli snahu se tím vůbec zabývat.
Možná ze zoufalství zkusit k tomu přidat neustálé problémy se softwarem, že to musíš vytahovat ze zásuvky apod-na to si lidi taky hodně stěžujou a u Phillipsu o tom určitě vědí a to už nebude vlastnost technologie jako je clouding. :)
RoPo (6061)|26.3.2014 09:22
Promarnil jsi zákonnou šanci vrátit zboží do 14-dnů od data nákupu (pokud jsi však uzavíral kupní smlouvu na TV dálkově). Právě pro to tato doba 14 dnů je, kdy v případě nevyhovujícího jakéhokoliv parametru výrobku máš právo zboží bez udání důvodu vrátit bez jakýchkoliv sankcí. Další a to dosti podstatný důvod je přístup servisu. Což v tomto případě není zcela v pořádku, ale nemusí to být chyba servisu, ale podmíenk záručních oprav značky Philips, které uzavírá se servisy. Zpravidla u jiných značek TV i když mají takovýto clouding se panely bez debat mění.

Zkusil bych ještě zcela jiný servis, který má uzavřenou smlouvu s Philipsem.
Miki_ (162)|26.3.2014 09:45
[QUOTE=Jan10;485113]Kdyby to dělala nějaká dolní řada za pár tisíc - ale skoro top řada - to je šlendrián - proč tam teda nemontujou directLED, když to nedokážou edgeLED rovnoměrně podsvítit.
Btw. - a jak je na tom ovládání - je rychlý/spolehlivý?[/QUOTE]

Pokud někomu vadí clouding a nehodlá se dívat na TV se zaplým světlem za TV, tak nechápu, že si vůbec někdo pořizuje za takové peníze Edge LED TV ;-)
jara1967 (18)|26.3.2014 10:17
[QUOTE=Pavell007;485345]tak stačí se kouknout na hodnocení tv, tohle neuvidíš zase tak často:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ale budiž ke cti Phillipsu, že měli snahu se tím vůbec zabývat.
Možná ze zoufalství zkusit k tomu přidat neustálé problémy se softwarem, že to musíš vytahovat ze zásuvky apod-na to si lidi taky hodně stěžujou a u Phillipsu o tom určitě vědí a to už nebude vlastnost technologie jako je clouding. :)[/QUOTE]

tak to čučím,ALZA tento tv PHILIPS 8008 nedoporučuje.Samé reklamace.
mekr (59)|26.3.2014 19:04
No ještě jedna možnost tady je, prodat tu hrůzu-trochu proděláš, ale aspoň ji nebudeš mít na očích :-)
jara1967 (18)|1.4.2014 17:31
takže Philips mě napsal že mě peníze nevrátí.a servis mě napsal že je to konstrukční vlastnost takže s tímto to do servisu dát nemohu.Takže mám doma zgarb na který se nedá večer dívat.No jsem zvědav jak dlouho se Philips udrží na trhu.
vivid.sk (11472)|1.4.2014 18:10
Skus kauzu nejako medializovat. Myslim, ze Philis ti vo vlastnom zaujme peniaze vrati, ak im pohrozis, ze to pozenies niekde vyssie. Takisto si TV riadne (nie mobilom) nafot, aby bolo jasne, o aku velku vadu ide.

V podstate uz nemas co stratit.
jara1967 (18)|12.4.2014 10:49
Philips PFL 8008 s. Přes den lesklý panel že na něm vidím vše co mám v bytě,večer tv svítí bílá barva z rohů do tmavých scén.Tato tv je můj nejhorší kup co jsem kdy UDĚLAL.opravdu podívaná jak ve dne tak v noci.Softwer věčně zamrzá,hlavně u smart aplikací nebo jde jen obraz bez zvuku,nebo tv píše že nemá signál na hdmi., a musím to škubat ze zásuvky aby se tv zas rozjela.Philips by měl tyto tv postahovat z trhu a vyměnit tam panely a tyto panely vrátít tomu od koho je berou.ale proč by to dělal že.však on to někdo koupí.Ano clouding je vlastnost u lcd,,ale ne takový clouding aby u obrazovky svítil každý roh jak xenon od auta.To měl Philips odvahu toto pustit do prodeje.At se potom nediví že to lidi vracejí!!!!!!Musejí mět opravdu dobré techniky když takový panel se tam montuje. V pokojíku mám tv Lg,24 palců,full hd a tá má panel bez problémů,tak i softwer a je to tv za 5000kč,a vlajková lod od Philipsu za 23 litrů a takové problémy?Proč Philips nemá prodejny v ČR,jako třeba Panasonic,samsung nebo sony aby si člověk mohl prohlédnout jejich výrobky?Takže jsem se dozvěděl od jednoho nejmenovaného servisu že do této serie Philips PFL 8008S SE MONTUJÍ PANELY SAMSUNG-takže se jedná o panely Samsung kterým po zahřátí,asi 30 minut začne clouding jako prase.Na youtube stačí zadat clouding samsung a nestačil jsem se divit kolik lidí má s tímto problém.
P1000605.JPG
Pavell007 (790)|12.4.2014 12:16
já bych to fakt nekompromisně stavěl na odstoupení od smlouvy na základě ztráty důvěry ve výrobek a reklamoval bych zamrzání softwaru-to je věc nepřípustná-mít v užívání tv, která vyžaduje časté odpojování ze zásuvky, není vlastnost technologie jako třeba clouding-nebuď měkkej! Určitě o problémech se softem vědí, jde jen o to je prudit tak dlouho, že pro ně bude lepší ti vrátit prachy.
jara1967 (18)|16.4.2014 06:23
Takže jsem se dozvěděl od jednoho nejmenovaného servisu že do této serie Philips PFL 8008S SE MONTUJÍ PANELY SAMSUNG-takže se jedná o panely Samsung kterým po zahřátí,asi 30 minut začne clouding jako prase-toho si nikdo z techniků v Philipsu nevšimnul?!!!!!!!.Na youtube stačí zadat clouding samsung a nestačil jsem se divit jaké panely Samsung vyrábí a montuje jak do svojich tv, tak prodává panely druhým-plno lidí nespokojených.Já tedy takové tv ode dneška budu vracet. At si ředitel samsungu nebo Philipsu takovou tv koupí a dívá se na ni.Ted mám slátaninu Philips s panelem Samsung.Když Samsung neumí udělat slušné panely tak at vyrábí třeba hračky.Každopádně je potřeba jim tyto kvalitní tv vracet!!!!!jinak na snímku vlevo je vidět jaký je clouding ve dne,,natož pak při úplné tmě.Krásná podívaná.viděl jsem po koupi mojí tv 4 tv Philips 8008 a panely všem svítí v rozích-clouding stejně.Takže to dělá celá řada.
3_1goGlaySBLE30fzmi1xvGszMJphzJglxJERHT_8FsddqK_ogups31QhxoJXBMmpGifMhI.jpg MQHjBq1hGpZKWab3lbhTKJtWEiTrQFQ7MtUEhmAi7y_WI-ymSGHPzac6KXwzRrWIjlJBlHg.jpg
vivid.sk (11472)|16.4.2014 08:23
Vyrobcov panelov v takomto mnozste je par, mohol si chytyt akykolvek iny cloudingovy panel. Naviac, chyba mohla vzniknut pri odflaknuti montaze. Takze TV reklamuj z ineho dovodu (mrznutie fw, atd ....) a snaz sa, aby ti vratili peniaze.
jara1967 (18)|16.4.2014 14:25
[QUOTE=vivid.sk;486857]Vyrobcov panelov v takomto mnozste je par, mohol si chytyt akykolvek iny cloudingovy panel. Naviac, chyba mohla vzniknut pri odflaknuti montaze. Takze TV reklamuj z ineho dovodu (mrznutie fw, atd ....) a snaz sa, aby ti vratili peniaze.[/QUOTE]

viděl jsem 4 tv Philips 8008 a panely všem svítí v rozích-clouding stejně-takže je to celá řada těchto panelů.Prosil jsem Philips at mě dají tv které to dělat nebude.Žeprý nemohou a peníze mě taky nevrátí.No tak si tv nechám,aspon druzí uvidí jakou kvalitu Philips prodává!!!!!!.
Pavell007 (790)|16.4.2014 15:27
Na clouding se už vyser a reklamuj tv kvůli zamrzání softu a nutnosti odpojovat tv ze zásuvky.
Kvůli tomu, aby něco druzí viděli, si tu tv fakt nenechávej, to ví každej, že velký lcd s tím mají obecně problém.
vivid.sk (11472)|16.4.2014 16:25
[QUOTE=jara1967;486888]viděl jsem 4 tv Philips 8008 a panely všem svítí v rozích-clouding stejně[/QUOTE]
A preco si to potom kupoval?!
Marek3191 (38)|16.4.2014 16:41
[QUOTE=jara1967;486855]Když Samsung neumí udělat slušné panely tak at vyrábí třeba hračky.[/QUOTE]

No měl jsem Samsung F8000 a clouding téměř žádný. Ještě záleží jak máš nastaveno podsvícení, pokud to dáš na max. tak tam vždycky něco najdeš. Asi je to dost záležitost kus od kusu, ale co chci říct je že bych Samsung resp. jeho nejvyžší řady k vůli cloudingu nezatracoval. Dle mě čím vyžší řada tím to bude lepší.

Taky jsem tu někde vyčetl že pomohlo přitáhnutí nebo uvolnění šroubku v rohu, třeba to pomůže.
Heartwork (2358)|16.4.2014 17:39
[QUOTE=jara1967;483637]zdravím tak já jsem dnes dovezl tv Philips 40pfl8008,nadupaná tv ale ten clouding,,,z každého rohu mě do tmavých scén svítí bílé světlo což ruší při sledování.[/QUOTE]
Járo, je mi to (tě) líto, ale můžeš si za to sám. Svým liknavým či neuváženým přístupem si promarnil možnost vrácení TV ve 14ti denní zákonné lhůtě, čímž si bohužel sedl na lopatu prodejci, výrobci i jeho servisu - o tom, co přesně bude uznáno jako důvod k reklamaci a zdarma odstraněno v rámci záruky, rozhoduje bohužel výrobce, nikoli zákazník.

Jak tu již bylo napsáno, pokud ti nechtějí uznat jako důvod tu hrůzu, co jsi nafotil, najdi další závady a reklamuj je jednu po druhé - vadné pixely, mrznoucí software, prostě cokoli...

Nějaký clouding bude pravděpodobně u každé LCD TV s Edge LED podsvícením, ale najdou se i kusy, kde tě nebude prakticky obtěžovat nebo si ho všimneš pouze v případě, že ho budeš vyhledávat. Ne všechny LCD TV mají na panelu oblačnost či za panelem v rozích rozsvícené baterky. :)

To cos nafotil je hnus a měl si tu TV okamžitě a bez jakéhokoli prodlení vrátit. Teď už to bude pouze boj a pokud půjdeš proti výrobci, půjdeš hlavou proti zdi. 9-)

---------- Doplněno v 17:39 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:37 ----------

[QUOTE=Marek3191;486897]
Taky jsem tu někde vyčetl že pomohlo přitáhnutí nebo uvolnění šroubku v rohu, třeba to pomůže.[/QUOTE]
To je pravda, viděl jsem to na vlastní oči - bylo to příliš dotažené.
jara1967 (18)|17.4.2014 06:39
[QUOTE=vivid.sk;486896]A preco si to potom kupoval?![/QUOTE]

viděl jsem to až po koupi mojí tv.
jara1967 (18)|17.4.2014 06:52
příště už rozhodně vím na co si dát pozor a budu tyto tv ihned vracet!!!!!!!!!!.Proč se dělají tv s EDGE PODSVÍCENÍM,když se na tyto panely nedá dívat?A aby se výrobce vyhnul reklamacím tak prohlásí že clouding je vlastnost.Koupím si tv Philips a je tam udajně panel Samsung.To jsem si mohl zrovna koupit samsung !!!!To je jako kdybych si koupil auto Mercedes a zjistil že je tam motor z Fábie.Proč to výrobce neuvádí u tv že si kupuji Philips ale s panelem Samsung.