Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED TV do 10 000 kč která přehraje MKV,AVI,MP4 atd. plus externí titulky

Nicolas81 (9)|29.1.2014 17:54
Ahojte,

chci koupit novou tv max. do 10 000 kč,kde prioritou pro mě je,aby TV z USB uměla přehrát různé video soubory (hlavně AVI,MKV) i s externíma titulkama (čili že NEJSOU vložené přímo ve filmu,ale samostatně).
Studuju,hledám,pátrám,ale nic jsem nenašel.

Víte někdo o nějakém modelu,který by tohle uměl?Uhlopříčka stačí 80 cm a více.

Díky za případné odpovědi.
vivid.sk (11472)|29.1.2014 18:26
To je fakt naozaj dolezity parameter. Uvedom si, ze podpora nebude idealna a skor ci neskor narazis na problem.
Ale ak si nedas povedat, staci si vybrat ktorykolvek "F" Samsung.
interfernet422 (1575)|29.1.2014 19:00
Jo a za měsíc od koupení tu budeš psát - proč mi to nepřehraje ten či ten mkv...
Něco tyhle TV zvládnou, na některých souborech si vylámou zuby i různá MMC. Přesto je mmc jistota přehrání 99% videí.
Nicolas81 (9)|29.1.2014 21:20
Já si nechám rád poradit,netřeba mít hned jízlivé poznámky:o.

Když řeknete,že je jedno jakou tv,že je lepší nějaký přístroj k tomu,tak to rád vyslechnu a přijmu.

Mimochodem,co je MMC?

Mě napadlo neřešit TV,ale koupit set top box,co umí titulky a všechno přehrát,ten už mám i vytipovaný.jen jsem si říkal,že by bylo pohodlnější mít vše v jednom,ale pokud s tím TV mají problém,i když lecos přehrají,rád k tv něco přikoupím,co bude jistějšího.
kinikini (7)|29.1.2014 21:50
Pokud můžu radit, nahrajte si na flash disk videa s různou kvalitou, různými formáty, a různými formáty titulků, zajděte do jakékoliv kamenné prodejny (datart, euronics...) a požádejte prodavače, zda si můžete vyzkoušet přehrávání na vybrané TV. Vždycky Vám to dovolí ;-) Sám mám doma Samsung z loňské série (ES6900) a nemá problém takřka se žádným videem ani titulkami (počítám-li běžné formáty SRT, TXT atp.). Už modely 2009 (série B) přehrávali videa velice dobře a to včetně MKV kontejnerů s videem v HD rozlišení. Za sebe mohu Samsung doporučit. Letošní modely (byť i levnější řady) na tom nebudou hůře.
interfernet422 (1575)|29.1.2014 22:17
TV obvykle toho přehrají hodně, čím novější model, tím je na tom lépe, ale vývoj kodeků jde stále dopředu, stačí nějaké nestandardní parametry při kódování a TV to neschroupne. Nevím jak dnešní modely od Samsungu, ale starší si třeba neporadí s DTS zvukem. Pak koukáš na němý film. Nebo jsou i omezení co se titulků týče - nutnost určitého kódování diakritiky, nemožnost změny barvy titulků, nutnost aby titulky byly v souboru se stejným jménem jako MKV, přitom titulky už máš uvnitř MKV. MMC - multimediální centrum obvykle toho přehraje daleko více, poradí si s DTS zvukem, umí nastavit třeba takovou pro někoho možná pitomost jako jsou žluté titulky, které se lépe čtou, atd. Poté co jsem si hrál s TV u rodičů, kterým jsem pořídil Sama UE32EH5450, tak SMART funkce jsou při připojení k netu zajímavé, když je v TV [ATTACH=CONFIG]26314[/ATTACH], tak je možno přes HbbTV procházet třeba archiv ČT a kouknout se na něco, co nám uniklo, nebo si pustit přes stream.cz videa, muziku atd. I na web zpráv se dá kouknout. A to před 2 lety TV stála necelých 9 tis. Takže TV toho umí hodně, bohužel vždycky se najde nějaké video, co nezvládne, a MMC je pak jistotou. Předpokládám že zmínka o set top boxu je myšlena právě jako nějaké MMC.

kinikini zmiňuje řadu B, tu mám, tak můžu psát o vlastní zkušenosti. Přehrávání videí je tragedie. DTS nepřehraje, převíjení přes DLNA neumí vůbec, z flashky se mi přehrávat nechce, když je video na síti v NASu.
dirt.gif
vivid.sk (11472)|29.1.2014 22:50
Je to tak, ako pise interfernet. Na papieri (v speficikacii) totiz vsetko vyzera fajn, ale realne ak zistis, ze TV ponuka 3 velkosti titulkov, ale aj ten najvacsi je stale maly - koniec prehravania (to bol priklad, ktory bol realny z rady "B", kde sa to muselo riesit patchom fw). Takychto prikladov mozem najst plno (ja napriklad nepreferujem zlte titulky, ale svetlosive titulky (povedzme #dddddd, namiesto #ffffff, ktora velmi taha oci) s tmavym tienom, takze aj pri svetlej scene su dobre citatelne. A ktory TV to umoznuje nastavit?).
Takisto taky detail ako umiestnenie titulkov, font ..... to su veci, ktore si pri MMC (to je Multimedialne centrum, na ktore si sa pytal) vies dopredu z recenzii zistit a vybrat si take, ktore ti vyhovuje. Samotne DTS ma sice samsung poriesene uz od rady "C", ale ako je to s akceptovanim AR (apect ratio) parametrov v kontajneroch? Vie dodatocne zmenit pomer stran, ci nebodaj spravit zoom? A to nevravim o neexistujucej podpore DVD (aj napriek tomu, ze DVD uz pouziva malokto, ale stane sa, ze sa este objavi niekde na disku).
Nicolas81 (9)|30.1.2014 19:02
Interfernet:ano,zmínka o set top boxu je zmíněna jen kvůli přehrávání všeho možného.

Možná se budu ptát blbě a nesmyslně,ale chápu to dobře,že je v podstatě jedno jakou tv mám,když bych pořídil nějaký přístroj,co přelouskne všechny formáty a titulky,že telka na to nemá nemá vliv?Nemyslím nějaké staré tesly třeba,ale prostě nějaké LCD z nynější doby.Nebo je něco,co tv musí mít,aby třeba zvládla ty titulky?Nebo je to tak,že tv je v takovém případě braná v podstatě jako "monitor" a přehraje cokoliv co zvládne ten přístroj?
A stejný dotaz je i na internet.když pořídím nejaký přístroj,co zvládá internet,lze to rozjet na jakékoliv TV,se kterou to půjde propojit?

Díky za případné odpovědi a omlouvám se,jestli se blbě ptám.
KamilZ (10277)|30.1.2014 19:12
[QUOTE=Nicolas81;480791]1) když bych pořídil nějaký přístroj,co přelouskne všechny formáty a titulky,že telka na to nemá nemá vliv?
2) Nebo je to tak,že tv je v takovém případě braná v podstatě jako "monitor" a přehraje cokoliv co zvládne ten přístroj?
3) A stejný dotaz je i na internet.když pořídím nejaký přístroj,co zvládá internet,lze to rozjet na jakékoliv TV,se kterou to půjde propojit?[/QUOTE]
Ad 1+2) ano, pořiď MMC a máš v 98% klid (výjimky se najdou, ty zvládne už jen HTPC). Vybírej zde: https://www.tvfreak.cz/multimedialni-centra/ a pročti si tohle, tipů tam máš více než dost: https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/42-multimedialni-centra-dvd-blu-ray
Ad 3) ano, na inet si kup něco na Androidu (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36724-jak-udelat-z-tv-smart-tv-lg-42lw4500#post480395 ), to je na tyhle blbosti dobré.
interfernet422 (1575)|30.1.2014 19:27
Doplním Kamila - pokud přehrávání svěříš MMC tak TV už slouží jen jako prosté zobrazovadlo (monitor) a je vcelku jedno, co k MMC připojíš, pokud se ti sejdou konektory. Tzn. pokud bude mít mmc i výstup na SCART, tak klidně i nějakou obstarožní CRT s tímto vstupem, třeba při návštěvě prarodičů, kteří mají starou TV jim můžeš z MMC pustit nějaké rodinné video. Nebo i film ve FullHD s titulkama. MMC zařídí konverzi do PAL a i titulky vloží. Jen si holt nevychutnáš tu kvalitu jako na velké obrazovce.
Nicolas81 (9)|30.1.2014 19:56
Díky moc za odpovědi.Tím pádem dle mého názoru je bezpředmětné hledat TV co umí vše,když to vše zvládne MMC.Nová TV je nutnost,stará 55cm,kdy se dívám na záznam z pokerového turnaje a nevidím karty,je už nepřijatelná8-)

Ještě jednou díky za váš čas a věcné odpovědi,už mám jasno:-)
Nicolas81 (9)|30.1.2014 20:14
A ještě malý důležitý dotaz?Zvládne MMC flash,nebo-li přehrát videa z různých stránek?Co se tak dívám,není to nikde moc uvedeno,tak mě zajímá,jestli je to samozřejmost,nebo to mají jen některé kousky?
Ptám se proto,že mám zaplacenou internetovou squash tv a rád bych se díval na TV.
KamilZ (10277)|30.1.2014 20:23
Některé MMC ano, ale jak jsem psal, MMC je na přehrávání z médií (USB, NAS, HDD), ne na internetový obsah. Na ten je ideální Android (dá se do něj flash neoficiálně doinstalovat) nebo ještě lépe HTPC, které zastane obě funkce a měl bys největší jistotu. Případně Chromecast ve spojením s PC.
kinikini (7)|1.2.2014 10:05
[QUOTE=interfernet422;480736]TV obvykle toho přehrají hodně, čím novější model, tím je na tom lépe, ale vývoj kodeků jde stále dopředu, stačí nějaké nestandardní parametry při kódování a TV to neschroupne. Nevím jak dnešní modely od Samsungu, ale starší si třeba neporadí s DTS zvukem. Pak koukáš na němý film. Nebo jsou i omezení co se titulků týče - nutnost určitého kódování diakritiky, nemožnost změny barvy titulků, nutnost aby titulky byly v souboru se stejným jménem jako MKV, přitom titulky už máš uvnitř MKV. MMC - multimediální centrum obvykle toho přehraje daleko více, poradí si s DTS zvukem, umí nastavit třeba takovou pro někoho možná pitomost jako jsou žluté titulky, které se lépe čtou, atd. Poté co jsem si hrál s TV u rodičů, kterým jsem pořídil Sama UE32EH5450, tak SMART funkce jsou při připojení k netu zajímavé, když je v TV [ATTACH=CONFIG]26314[/ATTACH], tak je možno přes HbbTV procházet třeba archiv ČT a kouknout se na něco, co nám uniklo, nebo si pustit přes stream.cz videa, muziku atd. I na web zpráv se dá kouknout. A to před 2 lety TV stála necelých 9 tis. Takže TV toho umí hodně, bohužel vždycky se najde nějaké video, co nezvládne, a MMC je pak jistotou. Předpokládám že zmínka o set top boxu je myšlena právě jako nějaké MMC.

kinikini zmiňuje řadu B, tu mám, tak můžu psát o vlastní zkušenosti. Přehrávání videí je tragedie. DTS nepřehraje, převíjení přes DLNA neumí vůbec, z flashky se mi přehrávat nechce, když je video na síti v NASu.[/QUOTE]

Řadu B si pořídili rodiče před cca 3 roky. Na tu dobu byla podpora přehrávání videí asi nejlepší u dostupných TV. Ano, neumí DTS a DLNA je také v plenkách, u HD profilů to končilo na High 4.1 a 4 ref.frames atd... Sám mám však doma sérii ES (loňský model) a ta přehraje naprosto bez problémů DTS a DLNA není žádný problém, konektivita s dalšími zařízeními v domácnosti (telefon, notebook, síťový disk) je výborná. Používám síťové úložiště pro filmy (WD MyCloud) a TV si s ním v pohodě rozumí, přehraje vše, na co jsem zatím narazil (vč. vyšších bitrate). Máte pravdu, vývoj jde dál a čím novější model, tím větší podpora kodeků. Tak to bylo, je a bude a čekat byste mohl pořád dál a dál...
Hodně štěstí při výběru. A jak jsem již zmínil - nejlepší je vyzkoušet si to naživo v nějaké kamenné prodejně, vzít flash disc a zkusit přehrát.

No a nebo k TV koupit ještě MMC :-)
Jan10 (836)|1.2.2014 11:34
Díval jsem se, že MMC jsou poměrně drahý a stejně většinou nepřehrajou třeba MKV 1080p. Není výhodnější nějaký kvalitní settopbox s přehráváním přes USB - třeba [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] který může případně dávat i lepší obraz z DVB-T, než ten interní v LCD za 10.000 ...
vivid.sk (11472)|1.2.2014 13:42
[QUOTE=Jan10;480949]Díval jsem se, že MMC jsou poměrně drahý a stejně většinou nepřehrajou třeba MKV 1080p[/QUOTE]
Coze? Ved koli tym mkv 1080p sa MMC kupuje. Vsetky ho prehraju (pokial nieje pouzity nejaky exkluzivny menej standardny enkodovaci profil).
A DVB-T STB nieje cesta. Skor cesta naspat.
Nicolas81 (9)|3.2.2014 21:00
No nad tím set top boxem jsem taky přemýšlel,ale když už bych k té TV něco přikupoval,chtěl bych i internet.

Jinak co říkáte na TV Gogen TVL 32237 DLCRR . Chci co nejlevnějšího s pokud možno ucházejícím obrazem.Má cenu nad Gogenem vůbec uvažovat?Je to full hd a 100 hz obraz,tak bych předpokládál,že to úplně hrozné být nemůže,ne?A když by vyplivnul doplněk na přehrávání co k TV koupím,měla by taky přehrát vše i s titulkama...Co říkáte?

Jinak jsem osobně zkoušel TV Hyundai DLH 32285 a ta přehrála AVI,MKV a MP4 bez problému i s korektníma titulkama.Obraz se mi zdá solidní...

Nejsem žádný extraznalec a puntičkář na obraz.Stačí mi obraz pro běžné smrtelníky,abych viděl puk u hokeje:-) a podobně.TV chci 81 +- 100 cm už by bylo moc.Kdyby měl ještě někdo jiný tip na TV za zajímavou cenu,budu rád.Jinak se rozmýšlím nad zmíněným Gogenem a tou Hyundai.Má nějaká z těchto TV smysl,nebo je lepší kouknout po nějaké osvědčené značce?

Díky za odpovědi.
Nicolas81 (9)|18.2.2014 22:37
Tak nakonec jsem Gogen a Hyundai vyřadil a radši bych osvědčenou značku.vybral 3 typy a byl bych vděčný,kdyby jste mi poradili,která z nich bude nejlepší obrazově a to i na pohyb,sleduju docela i sport.Filmy vyřeším dalším zařízením,takže mi jde teď primárně o názor na obraz z těch TV.Případně doporučení jiné do 7500-8000 kč max.

1.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
2.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
3.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Která z těchto TV na tom bude nejlíp obrazově co se pohybu týče (sport) plus komplexně obrazově?

Za další doporučení jiných typů případně děkuji.

Díky za případné odpovědi.
sibelius (329)|19.2.2014 20:48
Uprimne, nevim co to jsou za tv, protoze se mi fakt nechce rozklikavat odkazy na nejake prodejce a zjistovat, co ze jsi to vybral za skvosty. Vzhledem k cenovce ale opravdu necekej, ze nejaka tv zvladne dobre pohyb. Vsechny LCD v tehle cene a v tomle pripade opravdu hodne lowend LCD budou 50Hz a v podstate bude uplne jedno, co si z toho vyberes... bude to barevne a neco se na tom bude hybat. Bez do elektra a vem prvni, ktera se ti bude libit
Nicolas81 (9)|9.3.2014 21:23
Sibelius:díky za komentář,už jsem to po delším studování zjistil také,že u těchto TV je to skoro jedno...chtělo to víc studovat,teď už vím aspoň trošku co a jak:-).

Ale mám jeden dotaz.narazil jsem na tuhle full hd plazmu LG 50PN6500 za solidních 13 000 kč,ale někde tady na fóru jsem zaregistroval názor,že tyhle levnější plazmy od LG rozhodně nebrat.Můžu vědět,kde by byl třeba u této jmenované plazmy problém???

Děkuji za případnou odpověď.
Nicolas81 (9)|13.3.2014 20:59
Tak tu plazmu od LG teda asi nemá cenu řešit,jak vidím.

Nic méně dnes jsem se byl podívat v obchodu a zaujala mě tahle TV [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .

Bohužel,v obchodě mohli pouštět jen videa,tak jsem se nemohl podívat jak vypadá obraz s běžnýma SD,nebo HD programama.

Co říkáte na tuhle TV,co se pouze kvality obrazu týče?Máte někdo zkušenosti?