Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Onkyo problem se zvukem

Georginek (144)|12.1.2014 14:19
Zdravim Vas panove, prosim o radu meho nezvykleho problemu.

Mam P50GT50E a k ni pripojen pomoci HDMI Onky HT-R358 ( samotna jednotka ), jinak jako komplet je to oznaceni Onkyo HT-S3505 a jeste k tomu BD 320EG.
Jak TV tak BD propojeny HDMI kabelem do receivru a z receivru HDMI to TV pomoci ARC.

Muj problem spociva v tom, ze pri zvyseni/snizeni VOLUME v repracich praskne ( jako staticka elektrina ) a na cca 1/2 sekundy se zvuk utlumi tak, ze neni nic slyset.
Dela to jak ovladacem od Onkya, tak od TV, tak primo na ovladaci volume na receivru. Kdyz zvysuji volume o vice nez jednu pozici, treba neni zvuk slyset par vterin ( nez prestanu tocit koleckem nebo drzet tlacitko ovladace ), prestanu zvysovat/snizovat hlasitost zase vse hraje. Neni to souvisle, nekdy to dela, nekdy ne - a nevim si s tim rady. Nekdy se to utlumi jen o jednu pozici, nekdy o dve atd......
Prisuzoval jsem to moznosti prehrivani, nicmene jsem nikde nenasel nejakou teplotu, ktera by byla limitni. Ruku na nem udrzim po 2 hodinovem provozu bez problemu. Tuto moznost jsem vyloucil, protoze to dela, i kdyz je receiver studeny ( tedy hned po zapnuti ).......

Zkousel jsem jinou zasuvku ( nyni je spolecna s TV s bezpectnostni rozdvojkou ), povypinal vsechny jistice v baraku ( abych vyloucil ruseni ) - beze zmeny

Trochu sem s tim laboroval a zjistil jsem, ze kdyz zahybam kebelem HDMI pripojenem v TV OUT/ARC do stran, a nahoru/dolu, prestane to. Na 1-2dny je klid, pak se to deje zase. Staci znovu zahejbat a prestane to. Zkousel jsem ruzne nastaveni, bez uspechu.

Nevite, kde muze byt problem?
Nevim, jestli to neni na reklamaci, ale zase se mi to nechce posilat cely, snad bude stacit jenom primo receiver.
Psal jsem i do Onkya, tam se mi jakysi nemec ozval, ale nic zasadniho mi nenapsal. ( asi zjevne nepochopil co po nem chci )


Diky moc
vivid.sk (11472)|12.1.2014 14:25
Skusal si iny kabel?
tdlmarek (1566)|12.1.2014 14:27
[QUOTE=Georginek;479248]Trochu sem s tim laboroval a zjistil jsem, ze kdyz zahybam kebelem HDMI pripojenem v TV OUT/ARC do stran, a nahoru/dolu, prestane to. Na 1-2dny je klid, pak se to deje zase. Staci znovu zahejbat a prestane to. Zkousel jsem ruzne nastaveni, bez uspechu.

Nevite, kde muze byt problem?[/QUOTE]
Možná jsi se takovou "samozřejmost" ani neobtěžoval napsat, ale co tedy zkusit jiný HDMI kabel?

Také mi z tvého příspěvku není úplně jasné, jestli se to tak chová pouze při přehrávání zvuku z TV, nebo i BD playeru. Zkusil bych např. BD úplně odpojit a vyzkoušet pouze dvojici AVR-TV, nebo naopak změnu hlasitosti při zapojení BD-AVR, případně vyzkoušet různá propojení optikou namísto HDMI. Variant je spousta, důležité je izolovat ten problém na co nejmenší oblast.
Georginek (144)|12.1.2014 14:38
Nezkousel :D Jiny nemam..... Je to 4metrak... mam jen kratke..... Ale zkusim nejaky sehnat......

Ano, chova se to i pri prehravani BD se soucasne spustenym AVR, tak jen samotne TV pri spustenym AVR.

BD uz jsem odpojil, zadna zmena, ale muzu to zkusit znova.

Pri prehravani zvuku ze samotne TV to samozrejne nedela, kdyz je AVR vypnuty.
THeBaNDiT (497)|12.1.2014 15:02
Ak to ovplyvňuje pohyb hdmi kábla, tak by som to videl na chybu v hdmi kábli na tom konci pri AVR (lepší prípad, stačí vymeniť kábel), alebo na chybu v hdmi výstupnom konektore na AVRku (horší prípad zrejme vyžadujúci opravu). Toľko moje laické hypotézy. :D
Georginek (144)|12.1.2014 19:04
Tez jsem zpozoroval jeste jednu anomalii. A to, ze "zase jen nekdy"kdyz sepne termostat na topeni - stane se presne to stejne, jako pri increase/decrease volume :D Taky jsem to parkrat zpozoroval pri rozsviceni svetla v koupelne :D

Nicmene to, ze zvuk vypadava pri pridavani hlasitosti i kdyz jsou ostatni pojistky vypnute odkazuje na to, ze je to sice stejny priznak, ale jiny symptom poruchy.......
Zkusim ten HDMI kabel nejdriv otocit.
Pripadne jeste nejaka rada???
vivid.sk (11472)|12.1.2014 19:57
[QUOTE=Georginek;479275]Pripadne jeste nejaka rada??? [/QUOTE]
Vymenit/odskusat kratsi kabel z ineho zariadenia, ktore mas funkcne. Potom mozes spekulovat, co dalej.
bastlir (3245)|12.1.2014 21:34
Mně ten kabel na trvalé užívání připadá být dlouhý. Tady už se asi vyplatí si připlatit za kvalitnější výrobu.
Georginek (144)|13.1.2014 09:40
Kabel neni tak dlouhy, prodavaji se delsi. Televize je na vysunovacim stojanu povesena na zdi, tak potrebuju dlouhy. Tipuju ze je 3m. Ale nebyl obycejny, byl docela drahej... Nemam to ted u sebe, pak napisu typ

Jeste zkusim ten kabel otocit obracene....
tdlmarek (1566)|13.1.2014 10:29
[QUOTE=bastlir;479291]Mně ten kabel na trvalé užívání připadá být dlouhý. Tady už se asi vyplatí si připlatit za kvalitnější výrobu.[/QUOTE]
Mých 15 metrů za 500,- si dovoluje nesouhlasit :-D
Brtnik (40)|13.1.2014 12:51
Zdravim a predem se omlouvam za offtopic. Ale koukam, ze jsi majitelem Onkyo HT-S3505. Ja zrovna premyslim o jeho koupi.

V audiu jsem celkem amater a zatim mi u tv hraje stara stereo hifi vez. Tady na foru jsem se docetl ze pro ten spravny pozitek z filmu je jakesi minimum 2.1 Onkyo HTX-22HDX jehoz cena je ted kolem 9000. Kdyz k tomu pripoctu cenu dokoupeni rozsirujiciho setu na 5.1, tak uz jsem na nejakych 12500 cca. Proto se chci se zeptat jestli nemas nejake srovnani toho tveho setu s 22HDX.

Onkyo Ht-s3505 se da sehnat za 9990, coz je uz docela sympaticka cena, jen me zajima, jestli s tim neslapnu vedle. Vyplati se priplatit vic? Predem diky vsem za rady a postrehy.
Miki_ (162)|13.1.2014 15:04
Brtnik: Ono to minimum pro filmy bylo myšlené pro předchozí starší verzi HTX-22HD, které už nelze koupit. Tato novější verze HTX-22HDX už není tak dobrá a určitě lepší uděláš lépe když si zvlášť koupíš klasicky receiver + bedny. A má to ještě jednu výhodu navíc, že nemáš zesilovač integrovaný do beden (jako je u toho HTX-22HDX) a když ti odejde zesilovač zůstanou ti bedny.
tdlmarek (1566)|13.1.2014 15:42
Souhlasím, ty sety typu HT-S3505 jsou dnes už mnohem zajímavější (pokud mi neutekl nějaký zásadní nedostatek). HTX-22HD pochází ještě z doby, kdy se takové věci běžně neprodávaly - nebo alespoň ne v téhle ceně.
Pytkin (7947)|13.1.2014 15:46
souhlasis , ale hovoris presny opak :)
tdlmarek (1566)|13.1.2014 15:58
Proč? Jestli mi AVR a repro spáruje výrobce, nebo si oboje vyberu podle sebe od libovolných firem, to už je záležitost ceny a kvalitativních nároků. Z technického pohledu je to ale totéž.
bastlir (3245)|13.1.2014 16:07
[QUOTE=tdlmarek;479317]Mých 15 metrů za 500,- si dovoluje nesouhlasit :-D[/QUOTE]
Tak buď rád, že máš kliku.:)
Georginek (144)|13.1.2014 21:33
Jinak se jedna o kabel [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ale silne pochybuju,ze by to bylo kabelem.......
THeBaNDiT (497)|13.1.2014 21:47
Mozes skusit odpojit telku od AVR a skusit prehravat na AVR trebars FM radio (alebo cokolvek ine) a otestovat, ci ti zvuk pri meneni hlasitosti blbne aj tak (s odpojenym kablom k telke). Akurat kedze si pisal, ze po pohybani kablom v HDMI vystupe je na 1-2 dni pokoj a vsetko funguje, tak je mozne, ze ti to aj po odpojeni telky spominany 1-2 dni pojde... ale mozno to bude blbnut hned, a tym padom by sme vylucili vplyv kabla resp. telky a zavada by bola niekde vo vnutri AVR.
Georginek (144)|13.1.2014 21:51
U radia to nedela. A to jsem ho poslouchal docela dlouho pred spustenim TV ( asi 2 mesice jsem mel jen AVR :D )...... Ani s propojenym kabelem pri zapnute funkci radia to nedela.

Dneska jsem s tim kabelem zase vexloval, na par hodin to prestalo ( otazka je, jestli to neni treba nahoda )....... Kazdopadne teplotou to neni urcite.....

Mam to teda zkusit s odpojenym kabelem, nebo to neni nutne????

PS: Pri ruznem pochybnem testovani jsem zjistil ze to dela naprosto stejny priznanak jako pri pridavani/ubirani volume vypadavani zvuku kdyz se sepne termostat na kotli ( nikoliv kdyz se vypne ), ale dela to jen nekdy.

Take jsem zjistil ze to dela uplne stejny priznak kdyz rozsvitim svetlo v koupelne, trafo se svetlem nad umyvadlem, vetrak v koupelne, svetlo v obyvaku, kuchyni a LED pasek s trafem v kuchyni. Vsechny tyto veci jsou na 1 pojistce, krome termostatu ke kotli. Ale taky to dela jen nekdy ( z 10 rozsviceni to jednou praskne a zvuk na 1/2 sekundy vypadne )......

Jestli to nahodou nebude spis nejake venkovni ruseni v kabelazi v byte, pojistce, zemeni nez chyba v AVR........ V elektrice se trochu vyznam, ale na nejake hlubsi testovani nemam pristroje a uz mi dochazeji napady......... Nejake napady????
Pytkin (7947)|13.1.2014 22:12
[QUOTE=tdlmarek;479335]Proč? [/QUOTE]
no ty pises ze suhlasis s Mikim , ktory tvrdi , ze HTX-22HD je lepsie .. a vzapati pises , ze je HT-S3505 lepsie ako HTX-22HD .. HT-S3505 uz podla obrazkov nema dvojpasmove satelity , ako HDX-22HD .. co sa urcite podpise na jeho zvuku .. bude to hrat velmi podobne ako HTX-22HDX si mysim .. pri odideni receiveru rozhodne nema zmysel si nechavat tie repracky ..
sanchez13 (1071)|13.1.2014 22:13
Toto naozaj vyzera na kabel, pripadne konektor... Skusil by som otestovat iny kabel (ako ti tu uz radili) a tentokrat by som vybral kabel bez ethernetu. Bude asi aj lacnejsi, ethernet aj tak nevyuzijes a uz som sa stretol s tym, ze pokial bol pouzity HDMI kabel s ethernetom tak zariadenie blblo...
tdlmarek (1566)|13.1.2014 22:23
[QUOTE=Pytkin;479378]no ty pises ze suhlasis s Mikim , ktory tvrdi , ze HTX-22HD je lepsie .. a vzapati pises , ze je HT-S3505 lepsie ako HTX-22HD .. HT-S3505 uz podla obrazkov nema dvojpasmove satelity , ako HDX-22HD .. co sa urcite podpise na jeho zvuku .. bude to hrat velmi podobne ako HTX-22HDX si mysim .. pri odideni receiveru rozhodne nema zmysel si nechavat tie repracky ..[/QUOTE]
Miki píše pouze to, že 22HD je lepší než 22HDX, čili že nemá smysl vycházet ze starších hodnocení a recenzí 22HD. Protože 22HD už dlouhé roky nejde koupit, srovnávat ho s čímkoliv jiným je v podstatě bezpředmětné. Takže nám zůstává srovnání 22HDX a samostatný AVR + repro, kde se já i Miki shodujeme na tom, že to druhé je rozumnější volba. A já přidávám svůj názor, že to platí i v případě velice základního modelu HT-S3505. Protože i za předpokladu, že to bude hrát velice podobně jako 22HDX (s tímhle souhlasím), tak to vychází levněji a je tam pasivně chlazený (předpokladám?) AVR s lepší konektivitou.
THeBaNDiT (497)|13.1.2014 22:25
Hmm... ak to reaguje na to zapinanie/vypinanie spotrebicov, tak to moze byt nejaka slucka "el. zastrcka - TV - AVR - el. zastrcka", teoreticky ten HDMI kabel medzi TV a AVR, ktory by prenasal nejake prepatie alebo co. Mozno vadny kabel. Ak by to jeho vymena neporiesila, tak pripadne skusit zapojit AVR do prepatovej ochrany.
RoPo (6061)|13.1.2014 23:14
[QUOTE=Georginek;479374]U radia to nedela. A to jsem ho poslouchal docela dlouho pred spustenim TV ( asi 2 mesice jsem mel jen AVR :D )...... Ani s propojenym kabelem pri zapnute funkci radia to nedela.

Dneska jsem s tim kabelem zase vexloval, na par hodin to prestalo ( otazka je, jestli to neni treba nahoda )....... Kazdopadne teplotou to neni urcite.....

Mam to teda zkusit s odpojenym kabelem, nebo to neni nutne????

PS: Pri ruznem pochybnem testovani jsem zjistil ze to dela naprosto stejny priznanak jako pri pridavani/ubirani volume vypadavani zvuku kdyz se sepne termostat na kotli ( nikoliv kdyz se vypne ), ale dela to jen nekdy.

Take jsem zjistil ze to dela uplne stejny priznak kdyz rozsvitim svetlo v koupelne, trafo se svetlem nad umyvadlem, vetrak v koupelne, svetlo v obyvaku, kuchyni a LED pasek s trafem v kuchyni. Vsechny tyto veci jsou na 1 pojistce, krome termostatu ke kotli. Ale taky to dela jen nekdy ( z 10 rozsviceni to jednou praskne a zvuk na 1/2 sekundy vypadne )......

Jestli to nahodou nebude spis nejake venkovni ruseni v kabelazi v byte, pojistce, zemeni nez chyba v AVR........ V elektrice se trochu vyznam, ale na nejake hlubsi testovani nemam pristroje a uz mi dochazeji napady......... Nejake napady????[/QUOTE]

AVR i TV jsou ve stejné zásuvce/okruhu a jsou v pořádku dotažené všechny šrouby v el.zásuvce?
sanchez13 (1071)|14.1.2014 08:24
Myslim, ze uz pisal, ze to ma vsetko v jednej zasuvke... Ak by to bolo rusenie, preco to prestane, ked pohybe HDMI kablom (aj ked iba na nejaky cas) ? To, ze spomenute spotrebice pri zapnuti sposobia podobny vypadok zvuku bude iny problem, ktory moze poriesit neskor.
Nevysvetluje to hlavny problem - preco mu vypadava zvuk pri pridavani hlasitosti na AVR. (a je jedno, ci pomocou DO, alebo manualne otacanim ovladaca AVR)
RoPo (6061)|14.1.2014 09:23
[QUOTE=sanchez13;479397]Myslim, ze uz pisal, ze to ma vsetko v jednej zasuvke... Ak by to bolo rusenie, preco to prestane, ked pohybe HDMI kablom (aj ked iba na nejaky cas) ? To, ze spomenute spotrebice pri zapnuti sposobia podobny vypadok zvuku bude iny problem, ktory moze poriesit neskor.
Nevysvetluje to hlavny problem - preco mu vypadava zvuk pri pridavani hlasitosti na AVR. (a je jedno, ci pomocou DO, alebo manualne otacanim ovladaca AVR)[/QUOTE]

Může být problém s nulákem či zemí v zásuvkách. Přidávání hlasitosti může způsobovat větší zatížení napájecího zdroje (i když ne moc).
THeBaNDiT (497)|14.1.2014 09:33
Môže. A može to asi aj nejako ovplyvňovať pripojenie k telke ako ďalšiemu elektrospotrebiču s vysokou spotrebou, či?

Tak ono to pridávanie/uberanie hlasitosti môže mať súvis s HDMI CEC, a teda napr. pri ovládaní hlasitosti diaľkovým od telky, kedy telka detekuje pokyn od svojho DO na zmenu hlasitosti a pošle tento pokyn do AVR. Je možné, že tento kanál je aktívny aj pri zmene hlasitosti priamo v AVR.

Zaujímavé je, že pri FM rádiu mu to nerobí. AVR v tomto móde možno nekomunikuje s telkou, a preto tento problém nevzniká.

Radil som FM rádio, ale nech skúsi trebárs pozerať DVD (s odpojenym káblom k telke) a meniť hlasitosť resp. zapínať/vypínať problémové spotrebiče, či to bude mať vplyv na tú hlasitosť. Proste potvrdiť/vylúčiť vplyv kábla/telky na túto závadu. Ak sa problém neprejaví, tak to ovplyvňuje pripojenie telky. Skúsiť iný kábel. Ak problém ostane, skúsiť inú telku. Ak problém ostane, tak zrejme tá el. sieť.
sanchez13 (1071)|14.1.2014 10:26
Georginek: skus toto:
[QUOTE=THeBaNDiT;479405]nech skúsi trebárs pozerať DVD (s odpojenym káblom k telke) a meniť hlasitosť[/QUOTE]
cize spustis normalne prehravanie z BD playera, odpojis HDMI kabel a skusis menit hlasitost na AVR (pomocou DO, alebo rucne)...

[QUOTE=Georginek;479248]kdyz zahybam kebelem HDMI pripojenem v TV OUT/ARC do stran, a nahoru/dolu, prestane to. Na 1-2dny je klid, pak se to deje zase. Staci znovu zahejbat a prestane to[/QUOTE]
podla tohoto co si napisal, to smeruje k problemu s kablom, alebo konektorom.

edit: este mi napada, nemoze to byt tym, ze kabel casom svojou vahou klesne a tym vlastne nie je spravne zastrceny v TV ? Mozes skusit zastrcit ho do TV a cca 10 cm od konektora ho este k TV skusit "fixnut" (napr kuskom lepiacej pasky prilepit k zadnej strane TV) , aby si zabranil pohybu...
Georginek (144)|14.1.2014 19:25
Tak rad bych doplnil informace.
Telka, BD i AVR jsou pripojeny v prepetove ochrane - zadny cina. Zkousel jsem to i ruzne prepojovat na jine zasuvky a do jinych fazi, a zadna zmena....

Sanchez13 - s tim poklesnutim kabele jsem to zkousel uz davno. U TV je permanentne privazany hned u konektoru, nema se kam hnout ale u AVR, jen trci zezadu a samozrejme pada dolu.... Nicmene uz jsem ho zkousel privazovat do vodorovna a spis vice nahoru - pomohlo jen na chvili......

Ted jsem asi hodinu laboroval s kabelama a prisel jsem na zajimavou vec.

Ten kabel je 5m - coz jsem vedel, priste asi vemu 3m ( mel by stacit ), mel by stacit taky, ale zkusil jsem ho jen tak na zkousku otocit. Bylo to jeste horsi a dokonce stacilo kdyz jsem na koncovku kabele zatlacil dolu, pripade smerem dovnitr AVR symptomy se objevily.........Zas to prsklo a zvuk utichl, zkousel jsem to nekolikrat..... Konektor je docela tezky a svoji vahou pada smerem dolu ( docela dost ). Take je dost volny, kdyz se za nej chytne vikla se nahoru/dolu a do stran a to zpusobuje praskani a vypadky zvuku. Ale pouze na strane AVR, v konektoru TV se nekrouti skoro vubec........a nepraska to.


Nemel jsem jiny a nechtel tahat ten od BD ( mam to tam dost schovany a rozdelavat celou zed se mi nechtelo ), ( krom toho je to stejny viklak jeko ten u TV ) tak jsem si pujcil kabel od rodicu - byl u rady 7 Samsungu. Zrejme origo od BD ( tez Samsung ).

Konektor jsem pripojil na misto sveho 5m kabelu a drzi v AVR jak pribyty. Vubec neni volny a nevikla se, samozrejme praskani ustalo.......Dost jsem se ho snazil ohnout a nic - takze to bude nejspis opravu kabelem.......

Vyfotil jsem ho a prosim o porovnani. Jsou dost ruzne. Ten muj ma o dost sirsi dirky a proto se vikla a pada smerem dolu vahou kabelu a koncovky. ( ten vice sedy je Plastak Samsung ), ten kovovej je ten vadny s vetsima dirkama


PS: Po vymene kabele zvuk nevypadava ani pri zapnuti drive problemoveho osvetleni, ci sepnuti termostatu kotle..........

Takze to bylo asi opravdu kabelem, zitra pujdu koupit novy, poradte nejakej slusnej..... Hlavne ze jsem predtim vybiral a koupil nejaky svinstvo. Otazka je, jestli to muzu reklamovat, ale jit by to melo. Prece jenom 4 kila vyhozeny z okna se mi moc nelibi........
140120142177.jpg 140120142179.jpg
THeBaNDiT (497)|14.1.2014 19:56
takze riesenie svojho problemu si dostal hned v 2., 3. a 5. prispevku temy ;) :D :D :D
Miki_ (162)|15.1.2014 11:48
Georginek: Pokud ho nemáš nějakou moc dlouhou dobu tak určitě reklamovat nebo aspoň vyměnit. Za 4 kila to zrovna není levný kabel.

THeBaNDIT: Ono to bylo na 90%, že to bude kabelem, když to reagovalo na dotyk kabelu. To víš když není jiný kabel na kterém to odzkoušet tak to pak trvá :D
THeBaNDiT (497)|15.1.2014 13:12
Áno, ja mám doma niekoľko HDMI káblov, takže nie je problém na vyskúšanie niektorý zameniť. Ale žiaden z tých káblov nie je v konektoroch navoľno, všetky držia pevne, preto som v duchu skôr predpokladal, že môže mať vadný konektor - nejako nalomený, rozhýbaný. Našťastie sa to nepotvrdilo, vymeniť kábel je finančne i časovo jednoduchšie. :)
Georginek (144)|17.1.2014 20:57
Koukali ste na tu fotku? neprijde Vam ten konektor jiny? ty diry jsou opravdu vetsi - proto se to hejbe...
Hornet F-18 (1328)|17.1.2014 21:17
Jo, ten konektor musi byt uplne na prdlajz...mne vsetky HDMI idu dnu aj von dost na "fest" teda aj patricne drzia.
Ale aspon vieme, ake problemy moze sposobit taky spatny konektor.
lapcis (16)|1.2.2015 19:52
Zdravím

mám sice jiný problém, ale ať nezakládám nové vlákno, zeptám se zde.
Vlastním ONKYO HT-S6505 a doteď fungovalo bez problému. Dnes mi ale přítelkyně psala, že jí nejede DVD.
Tak jsem se na to teď podíval a mám modrou obrazovku, jak kdyby to bylo bez signálu. Zkoušel jsem různé kabely a furt nic. Pak jsem tu zkusil dát do GAME portu a už to fičí, ale jakmile to dám do BD/DVD, tak zase nic.¨
Je možné, že by se ten port nějak samovolně odpálil? Protože my s tím receiverem vůbec nemanipulujeme a z ničeho nic to nejede.

Ptám se radší předem, než to půjdu reklamovat.

Díky za odpovědi.
KamilZ (10277)|1.2.2015 19:57
Možné je všechno, ale před reklamací nejprve zkus udělat reset.
lapcis (16)|2.2.2015 12:03
Tak vyřešeno. Ono to bylo přímo deaktivované v nastavení Receiveru, ale přítelkyně říká, že se v ničem nevrtala :) Tak pak nevím, jak se to mohlo stát. Leda že by ještě pes to tady poskákal a nějak packama to přenastavil :)

Každopádně i tak díky za radu :)