Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Špatné zobrazení aktuálně běžícího programu, pouze na ČT1 HD

HonzaTT (10)|25.12.2013 14:26
Ahoj,mám asi měsíc Samsung UE46F6750. Připojená na kabelovce. Vše plně funkční. Z ničeho nic se mi pouze na programu ČT1 HD objevuje informace o probíhajícím pořadu stále ta samá. Viz foto. Pořad 2 plus 1 s Miroslavem Donutilem běželo někdy minulý týden a od té doby se to tam zaseklo. Objeví se to při přepnutí programu jako krátká informace co právě běží,také při stisknutí tlačítka Info v horní části obrazovky zůstává zastaralý pořad. Ale pokud se podívám do náhledu,co kde běží,tak je tam pořad správný,v tomto konkétním případě Císařův pekař. Již jsem zkoušel odpojit televizi ze sítě,znovu naladit všechny programy,nic nepomohlo. U ČT1 (ne HD) je to v pořádku,tam to funguje normálně. I u všech ostatních progamů je to v pohodě. Jen u toho ČT1 HD. Máte někdo nějaký nápad? Díky.
STH72675.JPG STH72677.JPG STH72678.JPG STH72679.JPG
Retiree (659)|25.12.2013 15:48
To vypadá jako zcela atypická závada EPG, obvyklé poruchy EPG se projevují jinak. Tipuju na závadu v části nějakého paměťového modulu tv, souvisejícího s programovou pozicí CT1 HD, čili reklamovat...
HonzaTT (10)|25.12.2013 16:09
Fakt reklamovat ? To mám radost nakládat tu krávu do auta a vézt zpátky do krámu kvůli takový blbosti. Myslíte,že jiné řešení není ? Vypadá to pouze na nějakou softwarovou chybu ? Co zkusit nahrát do televize nový software ? Někde v menu to tam je.
Retiree (659)|25.12.2013 16:19
Promiň, já mám jen zcela obecné vědomosti o elektronice, o konstrukci moderních tv nemám tušení. Počkej na vyjádření někoho povolanějšího (bývají zde často). Ale obávám se, že ani novější firmware (pokud existuje) problém neodstraní. Televizor je v záruce a i když se patrně jedná o maličkost, v dnešní době mění servisy celé moduly-desky. Pokud je někde "načatý" paměťový modul, lze očekávat, že se problém bude prohlubovat...

Ještě doplním:
V DVB-T i v DVB-C multiplexu jsou šířeny dva typy EPG informací. Krátkodobé, zobrazuje informace o aktuálním a následujícím programu a dlouhodobé, obvykle sedmidenní, které obsahuje obsáhlejší informace o pořadech jednotlivých stanic. Paměť pro každý z obou typů EPG je v jiném bloku tv.
Popsaný problém patrně souvisí s oním krátkodobým EPG, kde se v paměti nepřepisuje uložená informace. Soudím, že souvisí (konstrukčně) s ladicím dílem >> výměna desky tuneru, ale opět Počkej na názor odborníka, až si bude chtít odpočinout od Vánoční pohody...
bastlir (3245)|25.12.2013 18:20
Já navrhuji odpojit kabelovku a zkusit klasický terestriál. Mně to spíš připadá jako problém spojený s kabelovkou. Sam takové poruchy nemívá, i když .... člověk nikdy neví. Kdybys dospěl k opravě, nikam to nevoz a dej vědět. Pak ti dám kontakt na servisáka od Sama, který ti to opraví doma.
HonzaTT (10)|25.12.2013 19:58
Tak jsem ještě zkusil dát obnovení továrního nastavení a stále stejné. Celé se to ladilo znova. Novější software televize napsala,že NENÍ. Divné je,že se to zaseklo pouze u té ČT1 HD. Jinak ostatních asi 70 programů ukazuje zcela bez chyby. Taková blbost a jak to umí nasr.... Nejde to celé najednou nějak vypnout,klidně u všech programů ?
zatty (1215)|25.12.2013 23:48
stím to problémem sem se setkal u našeho poskytovatele kabelovky, kdy mu prostě lítaly kanály v epg, je to asi půl roku co to na popud mnoha uživatelů zpravili, ono totiž díky tomu nešlo moc nahrávat na USB z TV
Saxel (2279)|26.12.2013 13:12
Také bych viděl problém u kabelovky. Nejlíp uděláš, když se nejprve zeptáš někoho dalšího, kdo je připojen na kabelovku, jak se mu zobryzuje EPG...
Retiree (659)|26.12.2013 13:37
[QUOTE=Retiree;477042]V DVB-T i v DVB-C multiplexu jsou šířeny dva typy EPG informací. Krátkodobé, zobrazuje informace o aktuálním a následujícím programu a dlouhodobé, obvykle sedmidenní, které obsahuje obsáhlejší informace o pořadech jednotlivých stanic.[/QUOTE]

Možná by trochu pomohlo, kdyby tazatel uvedl svého poskytovatele kabelové tv...
HonzaTT (10)|26.12.2013 16:33
Je to kabelová televize Elsat , České Budějovice , jižní Čechy.
Retiree (659)|26.12.2013 19:33
Tak zatím se nikdo znalý problematiky neozval. Než podnikneš další kroky, tak v každém případě ověř výskyt tohoto problému u někoho, kdo využívá stejnou službu a nabídku Elsatu, jak doporučuje Saxel a pak se rozhodni, co dál.
Bohužel, zatím nikdo můj názor nezpochybnil. Sedmidenní EPG se ukládá do, řekněme, dlouhodobé paměti a zobrazuje se správně. Krátkodobé EPG se načte po naladění příslušného kanálu (multiplexu) a u konkrétního programu se v tomto případě nepřepíše stará hodnota. V sestavě digitálního multiplexu jsou oba typy EPG oddělené, pod různými identifikátory....
bastlir (3245)|26.12.2013 20:51
EPG je podružný problém, nebo spíš průvodním jevem, že u poskytovatele není vše OK. A tím myslím až do zařízení, které ovládá/konfiguruje/pronajímá zprostředkovatel.
Bez kontaktu s ním nemá tu smysl vytvářet slohové práce. Jak si tu však stěžuje Ivo, dostupnost, kompetence a ochota zprostředkovatele je věc jiná.
HonzaTT (10)|26.12.2013 21:01
Tak zatím jsem se neptal,ale zapojoval. Našel jsem kus koaxiálu a televizi přepojil do televizní zásuvky digitálního pozemního vysílání DVB-T. Myslím do zásuvky v bytě paneláku,kde je společná anténa na střeše. Naladilo to asi 32 televizních kanálů,což jsem mimochodem ani netušil. A ? Problém odstraněn ! Jak u ČT 1 (tam to bylo v pořádku i předtím),tak i u ČT1HD to již zcela normálně zobrazuje aktuální probíhající pořad. Mám radost,že to vypadá,že to není v telce ale snad fakt u toho Elsatu. Takže kontaktovat Elsat. A co jim přesně říct? Aby to tam někdo na druhé straně telefonu pochopil.
bastlir (3245)|26.12.2013 21:13
[QUOTE=HonzaTT;477158]Tak zatím jsem se neptal,ale zapojoval. Našel jsem kus koaxiálu a televizi přepojil do televizní zásuvky digitálního pozemního vysílání DVB-T. Myslím do zásuvky v bytě paneláku,kde je společná anténa na střeše. Naladilo to asi 32 televizních kanálů,což jsem mimochodem ani netušil. A ? Problém odstraněn ! Jak u ČT 1 (tam to bylo v pořádku i předtím),tak i u ČT1HD to již zcela normálně zobrazuje aktuální probíhající pořad. Mám radost,že to vypadá,že to není v telce ale snad fakt u toho Elsatu. Takže kontaktovat Elsat. A co jim přesně říct? Aby to tam někdo na druhé straně telefonu pochopil.[/QUOTE]
Řekni jim to svými slovy. Oni stejně už o tom problému zřejmě budou vědět. Nebo jak jsem psal výše. Může to být u tebe doma v jejich zařízení. Mimochodem, jak jsem ti už psal, nemohl jsi to udělat hned? :)
HonzaTT (10)|26.12.2013 21:39
No to sem teda nemohl udělat hned. Protože se jít hrabat do garáže a hledat koax,odtahovat skříň jak kráva ode zdi kvůli zásuvce pozemního vysílání,do toho manželka,která se strašně diví,že mě taková blbost tak štve. No to je šílený (myslím to ze srandy). To je lepší třikrát ladit,nastavovat telku, psát sem dotazy. Dám pak vědet jak to dopadlo,díky,Pa.
Retiree (659)|26.12.2013 21:41
Budu jen rád, pokud se ve svých úvahách mýlím, ale: Na jakém kanálu vysílá multiplex s CT1 HD v DVB-T z STA a na jakém kanálu multiplex s CT1 HD v DVB-C? Překrývají se některé kanály C a T, je z STA obsazen stejný kanál jako CT1 HD v DVB-C? Opakuje se problém po opětném připojení tv k DVB-C?
HonzaTT (10)|26.12.2013 22:08
No o tom překrývání nevím,to budu muset nějak pozjišťovat. Ale při opětném zapojení Elsatu,tedy DVB-C se to zase objevilo špatně. Na co myslíš? Že by v televizi se u toho jediného kanálu ČT1HD který má svou specifickou pozici v multiplexu DVB-C nějak natvrdo zapsalo to jediné (dnes již již odvysílané) EPG ?
Retiree (659)|26.12.2013 22:36
Obávám se... Ale neznám konfiguraci moderních tv, doufal jsem, že možný problém někdo objasní. Buď je příslušný kanál z STA neobsazený, nebo má provider skutečně chybu v sestavě muxu, ale to vše jsou jen dohady. Skutečně nejlépe by bylo u někoho ověřit výskyt stejného problému.
bastlir (3245)|26.12.2013 23:06
[QUOTE=Retiree;477170]Obávám se... Ale neznám konfiguraci moderních tv, doufal jsem, že možný problém někdo objasní. Buď je příslušný kanál z STA neobsazený, nebo má provider skutečně chybu v sestavě muxu, ale to vše jsou jen dohady. Skutečně nejlépe by bylo u někoho ověřit výskyt stejného problému.[/QUOTE]
Pokud máš na mysli střet kanálů, tak k němu nemohlo dojít, protože terestriál neměl připojený.

---------- Doplněno v 23:06 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:01 ----------

[QUOTE=HonzaTT;477165]No to sem teda nemohl udělat hned. .............odtahovat skříň jak kráva ode zdi kvůli zásuvce pozemního vysílání,do toho manželka,která se strašně diví,že mě taková blbost tak štve. No to je šílený (myslím to ze srandy). ......[/QUOTE]
Tak to teda chápu. :-E Když ony jenom pruději a všechno je zbytečné do té doby, dokud se nemohou dívat na nějaký debilní seriál. A pak vražedná otázka: "Jakto, žetonejdééé?" :((
Retiree (659)|27.12.2013 00:35
[QUOTE=bastlir;477176]Pokud máš na mysli střet kanálů, tak k němu nemohlo dojít, protože terestriál neměl připojený.[/QUOTE]
Myslel jsem kanálovou pozici, frekvenci, ale stále píšu o paměti, resp. paměťových modulech přiřazených jednotlivým kanálům (MHz), pokud vůbec taková vazba existuje.
Ale počkejme na výsledky, tohle vše jsou jen nepodložené domněnky....
Retiree (659)|27.12.2013 08:05
Tak jsem se zamyslel, vyspal a sypu si popel na hlavu...:-((( Na základě svých zcela obecných a chatrných vědomostí jsem si dovolil činit fakty nepodložené a zcestné (rozuměj blbé) závěry, především ve svém předchozím příspěvku, přestože první předpoklad byl v podstatě správný. Omlouvám se všem, především však HonzoviTT, kterého jsem donutil rozbourat obývací stěnu, aby se dostal k účastnické zásuvce STA. atd. atd. Bohužel, žádná z mých dosavadních "teorií" nevysvětluje všechny poruchy EPG, se kterými jsem se už setkal. :-(
HonzaTT (10)|27.12.2013 12:26
Tak jsem dnes byl v autorizovaném servisu Samsung v ČB. Zaslal jsem jim i mail s fotkami. Koukali na to dva a nikdy nic takového neviděli. Prý to není v televizi,ale u společnosti Elsat kabelová televize. Když jsem jim vysvětlil,že to při zapojení na pozemní digitál DVB-T funguje a na DVB-C nikoli,tak prý to není v telce.
HonzaTT (10)|28.12.2013 10:38
Tak jsem obešel barák. Kabelovku nás má jen pár,až jsem našel kolegu samsungáka a má to tam taky,takže zcela jistě je chyba na straně kabelové televize Elsat.
bastlir (3245)|28.12.2013 14:13
[QUOTE=HonzaTT;477316]Tak jsem obešel barák. Kabelovku nás má jen pár,až jsem našel kolegu samsungáka a má to tam taky,takže zcela jistě je chyba na straně kabelové televize Elsat.[/QUOTE]
Dyť jsem to říkal, neeee?! :D