Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG UE55F6400 vs SAMSUNG UE55F6740 - oplati sa priplatit?

Viliamko (56)|21.12.2013 23:27
Zdravim,

prosim miestnych odbornikov a sčitanych ,,testerov,, o radu či sa oplati priplatit za tuto telku čo sa obrazu resp. vybavy tyka?Satak mam vlastny,obraz Skylink(HD) + HD mkv-ečka prevažne večerne sledovanie.Vzdialenost asi 3 m (chcel by som 65´´ ale nejsou money) .
KamilZ (10277)|22.12.2013 08:25
Výbavu si zvládneš porovnat a posoudit sám, obraz viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35487-Samsung-UE55F6400-vs-UE55F6500
Viliamko (56)|22.12.2013 18:22
KamilZ to som samozrejme urobil ešte predtym než som tu založil temu s otazkou.. :) Zjavne som aj zle položil otazku za čo sa ospravedlnujem.Žiadal som radu predovšetkym ohladne rozdielu v obraze kedže v parametroch pišu,že 6740-tka ma Micro Dimming a 6400 nie.Je ten rozdiel vidiet aj v reale pri čiernej a podobne?Možno tu ma niekto naštudovane testy zo zahraničnych stranok a prelezene aj fora.Rozdiel je cca 200,- ečiek tak či sa oplati?
bastlir (3245)|22.12.2013 20:12
Podle mě pokud se budeš dívat jen na TV a pokud jsi puntíčkář, pak to asi řeš. Ale pokud se na TV budeš dívat přes satelit, pak ti ex zařízení stejně vnutí svou černou. Asi před měsícem mně volal kámoš, abych se přišel podívat na jeho nového Sama, že se prý nedá na něj koukat, jaké má duchy. Když jsem přišel, předváděl mně černou obrazovku s cloudy. Ale žádná katastrofa. Začal jsem se smát a zeptal jsem se ho, zda na tu černou bude zírat pořád, či zda bude koukat také na něco jiného. Když pustil běžný program, samozřejmě nebylo nic vidět.
Jsem si vědom, že tu asi spustím lavinu protiargumentů, ale přesto si myslím, že někdy kolem kvality panelů vzniká zbytečná hysterie. U Samů je zažitý uživatelský názor, že panely od řady 6xxx a 7xxx patří k těm kvalitnějším.
Jan10 (836)|22.12.2013 21:52
To je možný, ale když se pak díváš na nějaký tmavý scény v nějakým filmu nebo seriálu, tak ten clouding se může vrátit do hry ...
To by mě taky zajímalo, jestli F6740 je lepší obrazově než F6800 - ze srovnání - CMR 600 vs. CMR 400 - paradoxně u té "nižší" řady píšou vyšší CMR, tak nevím ... Dál se prodává ještě řada F6650, která je z těch F6... nejdražší. Můžou se lišit obrazovým procesorem? Četl jsem, že F6100 má slabší elektroniku než F6400 ... Pak můžou být taky rozdíly, co se týká použitého panelu - PSA / S-PVA - otázkou je, jestli se tam nemůže vyskytnout také panel třeba od AUO nebo Chimei jako v minulosti
KamilZ (10277)|23.12.2013 07:56
CMR 400/600 podle mě nepoznáš. Co se týká jakéhokoli dimmingu, tak u Edge LED nejsem nějaký jeho zastáncem, nevidím v tom smysl, spíš jen marketing. Scén, kde je v případě edge využitelný je minimum. Sice Mikro Dimming je trochu něco jiného, jak to tu už někdo vysvětloval, ale nepřesvědčilo mě to (princip, ne vysvětlení).

U Direct LED bez debat, tak to smysl má.
Plutotype (717)|23.12.2013 10:49
UE65F6400 a UE46F6740 maju nejaké rozdiely vo výbave ( nájdeš na stránkach Samsungu ), majú samozrejme iný dizajn stojanu a rámov. Čo sa týka obrazu:
1. Clouding je kus od kusu iný, ale asi +/- prítomný
2. Porovnať obrazový výkon a charakteristiky sa dá po kalibrácii oboch TV rovnakou metodológiou. V rovnakej uhlopriecke oba TV by mali mat identického výrobcu panelu. Je pravdepodobné ale, že 46/55" bude iný panel ako 60/65". Oba TV maju však rovnake moznosti kalibrácie.

UE46F6740 budem kalibrovať tento týždeň. UE65F6400 som kalibroval, takže ak po nastavení pomocou sond a software sa bude displey v niektorých testovacích scénach chovať inak ako F6400, dám vedieť. Jediné čo mi vadilo na F6400 dosť je "dýchanie" podsvietenia. To je oproti plazme total nenaturálne. Typicky čierne plochy a biele logo a striedanie scén (úvod filmu Inception - Syncopy logo ). Inžinieri Samsungu majú na čom pracovať ( ak chcú vôbec niečo zlepšovať ).
bastlir (3245)|23.12.2013 13:25
To Plutotype:
Docela mě zajímá, jak to dopadne. Čím to budeš kalibrovat? Máš sondu? Jinak jak píše KamilZ, spoustu věcí také považuji spíš za marketingový tah. Jenže já patřím mezi staré blbce, co také musí všechno mít, co kdyby! :-I:-E Ale pak stejně jako spousta jiných zjišťuji, že je mi to je na h.... Viz celé slavné 3D i se SMARTem.
Ještě k těm panelům ... již tu toho o nich bylo spoutu napsáno, a tedy (jak vidím) člověk musí mít stále ještě kliku na konkrétní kus TV s komponenty od kvalitních výrobců.
Plutotype (717)|23.12.2013 17:44
[QUOTE=bastlir;476879]To Plutotype:
Docela mě zajímá, jak to dopadne. Čím to budeš kalibrovat? Máš sondu? Jinak jak píše KamilZ, spoustu věcí také považuji spíš za marketingový tah. Jenže já patřím mezi staré blbce, co také musí všechno mít, co kdyby! :-I:-E Ale pak stejně jako spousta jiných zjišťuji, že je mi to je na h.... Viz celé slavné 3D i se SMARTem.
Ještě k těm panelům ... již tu toho o nich bylo spoutu napsáno, a tedy (jak vidím) člověk musí mít stále ještě kliku na konkrétní kus TV s komponenty od kvalitních výrobců.[/QUOTE]

Momentálne vlastním X-rite display3pro, i1Pro2 Spectrophotometer, Chromapure THX Proffesional SW a Accupel DVG-5000 plus disky s patternami. A v makovici mám ešte nejaké know-how.:-)
vivid.sk (11472)|23.12.2013 17:49
[QUOTE=bastlir;476879]Čím to budeš kalibrovat? Máš sondu?[/QUOTE]
Vyhravas prvu cenu za "otazku" mesiaca. Ono sa tomu da casto predist citanim "podpisov" :). Fakt ma to dnes dost pobavilo.

update: Pluto uz stihol odpovedat skor.
vivid.sk (11472)|23.12.2013 18:01
[QUOTE=Plutotype;476866] Jediné čo mi vadilo na F6400 dosť je "dýchanie" podsvietenia. To je oproti plazme total nenaturálne. Typicky čierne plochy a biele logo a striedanie scén (úvod filmu Inception - Syncopy logo )[/QUOTE]

Pluto> Na toto som sa chalanov pytal a odpoved bola, ze sa efekt (background auto dimming) prejavuje len pri uplne ciernej obrazovke.
Vies to trosku rozpisat?
Plutotype (717)|23.12.2013 18:23
[QUOTE=vivid.sk;476910]Pluto> Na toto som sa chalanov pytal a odpoved bola, ze sa efekt (background auto dimming) prejavuje len pri uplne ciernej obrazovke.
Vies to trosku rozpisat?[/QUOTE]

Efekt je zjavny na zaciatku filmov ked mame full black obrazovku a do neho len prichádzaju intro loga. Akonahle mame full black scenu, LEDky sa vypnu a mame abolutnu tmu. Ked pridame nejaky svetly element, cierna ide z 0cd/m2 na 0.04cd/m2 a LED ky sa rozosvietia.

Dalej je efekt zjavny ked su vo filme sceny, ktore su fade to black a naspat do inej sceny. Akonahle je obrazovka cierna LEDky sa vypnu a akonahle pridu spat prve svetle pixely LED sa rozosvietia je to neprirodzene.

Nehovorim, ze toto nemaju ine LCD LED televizory, ale videl som uz aj jemnejsiu implementaciu dynamickeho podsvietenia u LCD LED. Osobne by som to kompletne vypol keby to islo.
joeh (1358)|23.12.2013 18:37
- mám tv rady ES8000 a tam to vypnúť ide, stačí nastaviť režim film. Tak si myslím, že by to šlo vypnúť aj u efka...
Plutotype (717)|23.12.2013 19:37
Ano, bavíme o režime movie (film). Môžeš sa prosim pozrieť akým parametrom sa da nanutit LEDkam aby boli stale zapnuté? Lebo na F6400 taký parameter nie je.
joeh (1358)|23.12.2013 21:14
Plutotype - to momentálne neviem, ale vyskúšam. V S8000 je merač budenia led a pokiaľ si dobre spomínam v režime movie nebol ukazovateľ na nule ani v prípade black screen. Ja som reagoval na ten efekt dýchania, presne ako popisuješ sa to prejavuje v každom režime okrem filmu. V režime film telka zobrazuje rovnakú čiernu nezávisle od percentuálneho zastúpenia bielej. Ovšem ja nikdy nesledujem tv v úplnej tme, takže sa možem mýliť, subjektívne je to OK.
vivid.sk (11472)|23.12.2013 21:37
[QUOTE=joeh;476916] mám tv rady ES8000 a tam to vypnúť ide, stačí nastaviť režim film.[/QUOTE]
Tiez ma to (prijemne) prekvapilo, pretoze "B" modely boli posledne, kde to vypnut slo* (spolu s tym museli byt tiez splnene podmienky: Preset "Film", Vypnuty "Dynamicky kontrast" a vypnuta "Uspora energie"). Ale jarino spominal, ze by to malo ist v aktualnych modeloch vypnut nejakym skriptom (neviem o co ide, nezistoval som viac).

*podla reviews na hdtvtest.co.uk
Viliamko (56)|23.12.2013 22:23
[QUOTE=Plutotype;476866]UE65F6400 a UE46F6740 maju nejaké rozdiely vo výbave ( nájdeš na stránkach Samsungu ), majú samozrejme iný dizajn stojanu a rámov. Čo sa týka obrazu:
1. Clouding je kus od kusu iný, ale asi +/- prítomný
2. Porovnať obrazový výkon a charakteristiky sa dá po kalibrácii oboch TV rovnakou metodológiou. V rovnakej uhlopriecke oba TV by mali mat identického výrobcu panelu. Je pravdepodobné ale, že 46/55" bude iný panel ako 60/65". Oba TV maju však rovnake moznosti kalibrácie.

UE46F6740 budem kalibrovať tento týždeň. UE65F6400 som kalibroval, takže ak po nastavení pomocou sond a software sa bude displey v niektorých testovacích scénach chovať inak ako F6400, dám vedieť. Jediné čo mi vadilo na F6400 dosť je "dýchanie" podsvietenia. To je oproti plazme total nenaturálne. Typicky čierne plochy a biele logo a striedanie scén (úvod filmu Inception - Syncopy logo ). Inžinieri Samsungu majú na čom pracovať ( ak chcú vôbec niečo zlepšovať ).[/QUOTE]

Presne o to mi ide porovnanie obrazovej kvality (čierna,clouding...) pri použiti spominaneho micro dimmingu v modeli F6740 resp.64770.Počkam si teda na tvoju ,,spravu,, po kalibracii :)
bastlir (3245)|23.12.2013 22:38
[QUOTE=vivid.sk;476906]Vyhravas prvu cenu za "otazku" mesiaca. Ono sa tomu da casto predist citanim "podpisov" :). Fakt ma to dnes dost pobavilo.

update: Pluto uz stihol odpovedat skor.[/QUOTE]
Když Ti to stačí?:-I Jsem rád, že jsi z toho celej pobavenej.

---------- Doplněno v 22:38 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:33 ----------

[QUOTE=Plutotype;476905]Momentálne vlastním X-rite display3pro, i1Pro2 Spectrophotometer, Chromapure THX Proffesional SW a Accupel DVG-5000 plus disky s patternami. A v makovici mám ešte nejaké know-how.:-)[/QUOTE]
Sorry, nevěnoval jsem se Tvému podpisu. Evidentně jsi někdo, kdo to umí a umí se na to "zařídit".
joeh (1358)|23.12.2013 22:57
[QUOTE=KamilZ;476843]CMR 400/600 podle mě nepoznáš. Co se týká jakéhokoli dimmingu, tak u Edge LED nejsem nějaký jeho zastáncem, nevidím v tom smysl, spíš jen marketing. Scén, kde je v případě edge využitelný je minimum. Sice Mikro Dimming je trochu něco jiného, jak to tu už někdo vysvětloval, ale nepřesvědčilo mě to (princip, ne vysvětlení).

U Direct LED bez debat, tak to smysl má.[/QUOTE]

- naprostý súhlas. Preto mám u starého Sama ES výlučne režim film, kde je funkcia Micro Dimming Ultimate deaktivovaná. /vizuálne sa dýchanie nekoná/
Viliamko (56)|23.12.2013 23:00
[QUOTE=joeh;476942]- naprostý súhlas. Preto mám u starého Sama ES výlučne režim film, kde je funkcia Micro Dimming Ultimate deaktivovaná. /vizuálne sa dýchanie nekoná/[/QUOTE]

joeh pišeš akoby ten micro dimming bola nevyhoda :) Asi som to len zle pochopil či?
joeh (1358)|23.12.2013 23:08
Viliamko - áno, na moj vkus je to zbytočná funkcia, ako písal Kamil z 90% marketing a 10% funkčnosť. Samozrejme, niekomu to sedí - mne nie.

Pozn. - Nejaký čas po kúpe telky som funkciu preferoval, no postupne mi to začalo vadiť - to len na vysvetlenie.
Viliamko (56)|27.12.2013 23:14
joeh hovoriš teda,že tato ,,funkcia,, nie je to rozhodujuce pri vybere tejto TV a stale to bude len o štasti na panel s minimom chyb?Nie je ozaj žiadny rozdiel čo sa obrazu tyka medzi tymito dvoma TV?
Plutotype (717)|29.12.2013 00:52
Dnes som kalibroval 2 telky. Samsung UE32F6100 a UE46F6740. Pár postrehov.

32F6100 má omnoho svižnejšie menu ako 46F6740 (?).

32F6100 sa čo sa týka podsvietenia chová rovnako ako 65F6400 = LEDky sa vypínajú keď je kompletne čierna obrazovka.

UE46F6740 problém s vypínaním LEDiek nemá a aj celá čierna plocha je neustále podsvietená. To by u mňa bol dôvod siahnuť po tomto modeli aj za pár tisíc navyše. Zmena filmových scén do full black a naspat posobi tak naturálne. Oba kalibrované televízory majú Edge LED podsvietenie, čo dokazovalo meranie svietivosti na šachovnici, ktorá reprezentuje 50% svietivosť panelu. Kým biele segmenty v strede panelu svietili okolo 120cd/m2 ( target pre max svietivosť), bočné strany panelu boli len od 93 - 110cd/m2. Oba kusy boli ale inak vynikajúce a nemôžem povedať, že by na čiernom podklade boli nejak vystúpené LED oblasti ( clouding ). Neznamená to ale, že vačšie uhlopriečky F6740 budú rovnako uniformné ( Edge LED podsvietenie nemusí byť tak efektívne pri vyššej uhlopriečke ).

Kalibrácia UE46F6740 išla hladko, vďaka možnostiam ktoré 6-séria ponúka ( 6, 7, 8 séria majú plné možnosti kalibrácie, 5-séria nemá CMS ). Podanie gamma u Samsung LCD panelov je vynikajuce, aj ked by som prijal ako u Panasonic plaziem mat moznost 10 bodovej upravy krivky gamma. Kedže vyváženie bielej sa da kalibrovat ukážkovo ( viz nizšie RGB histogram ), gamma mala krivku velmi blizku špecifikácii BT.1886, podľa ktorej kalibrujem. Hodnoty čiernej:

Full Black = 0.037 cd/m2
ANSI black = 0.041 - 0.061 cd/m2 ( šachovnica )
Peak white = 126 cd/m2

Kalibrácia farieb sa niesla ( aj U F6100 ) v duchu fokusu na nizšie úrovne saturácie farieb. Odchýlky boli v priemere pod dE2, čo je takmer referenčná uroveň. Okrem saturácie bolo treba hľadať kompromis aj vzhľadom na to, aby jednotlivé saturačné stupne farieb mali stále dostatočnú luminanciu ( luminancia červenej trošku zaostávala - nechcel som ju ale priorizovať na úkor jej správnej saturácie ) .

[ATTACH=CONFIG]25921[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]25920[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]25919[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]25918[/ATTACH]

Obraz po kalibrácii bol veľmi naturálny, pleťové farby boli na svojích miestach. Šedočierne detaily boli dostatočne viditeľné a vďaka gamma podaniu, obrazu nechýbala hĺbka. Presné nastavenie kontrastu zaručilo, že všetky farby a šedi boli zobrazené v plnom dynamickom rozsahu ( film a TV = 16-235 ). Kalibroval som na 126cd/m2, lebo užívateľ chcel jeden univerzálny režim aj pre deň a noc ( stredne presvetlená miestnosť cez deň ). Osobne by som asi vyskúšal kalibrovať denný a aj nočný s odlišným podaním gammy a porovnal, ale na experimenty nebol čas.
Samsung UE46F6740 - Advanced CMS results - luminance.jpg Samsung UE46F6740 - Advanced CMS results.jpg Samsung UE46F6740 - Gamma.jpg Samsung UE46F6740 - Grayscale RGB Histogram.jpg
Jan10 (836)|29.12.2013 09:42
A byl před kalibrací a po kalibraci skutečně znatelný rozdíl? Řekněme, kdyby postavil vedle sebe jednu nekalibrovanou a tu stejnou kalibrovanou ...
"Denní režim" - tam se asi přidá trochu víc podsvícení? Nebo mění se i "jas" (=úroveň černé), "kontrast" (=max. bílé) a sytost barev?
Plutotype (717)|29.12.2013 11:17
@Jan
Kalibrácia sleduje nastaviť obraz tak, aby ten vyzeral čo najbližšie tomu ako film videl režisér keď film masterovali v štúdiu. Ak chceme blu-ray film ( alebo aj obyčajné TV programy ) vidieť ako dielo, TV sa musí nastaviť rovnako. Absolutna vacsina spotrebitelov nastavi režim štandard alebo dynamicky režim a tak telka bezi po dobu svojej zivotnosti. Tym, co zalezi na obraze si nastavia kino režim a potom sa pýtajú na fórach, čo môžu ešte zlepšiť. :-) Tu je pridaná hodnota kalibrácie.

A tak to bolo aj včera = keď som prišiel, nastaveny bol režim štandard, ktorý je total off. Po kalibrácii vačšinou pustím testovacie scény a pauznem. Oči vačšinou pár minút bojujú, že pozerajú na vyvážený a presný obraz ale prepnutím do iných režimov je zjavný výsledok.

Separátny denný a nočný režim dávajú zmysel keď máš presvetlenú miestnosť. Vtedy je treba prispôsobiť svietivosť, upravit gammu, čo zmení krivku šedi a ostatné parametre. Nočný režim = všetko do 110-120cd/m2, denny režim cca 130-140cd/m2. Kalibrátor musí zaistiť aby oba režimy boli de facto identické, ale denný svojou svietivosťou len kompenzoval horšie svetelné podmienky cez deň.
lukasho (11)|29.12.2013 15:33
a na kolik od tebe výjde kalibrace? ceny jsem nezkoumal a opravdu nemám ponětí, klidně mi to pisni do pm, dík:)
Jan10 (836)|29.12.2013 17:34
V mé TV je kino režim, ale dává to žlutou bílou - tedy všechno je jak za žlutým závojem - nevím jestli to tak má být, nebo to je v té TV špatně - takže je to vpodstatě nepoužitelný.
Když bych si tedy chtěl laicky nastavit režim pro "den" a pro "noc" - tak pro den zvýším podsvícení + gamma dám ze střední na nízká? - v mé TV není podrobná úprava gamma - jenom "vysoká, střední, nízká" - korektně vypadá jenom ta střední - nízká dělá "vyblitej obraz bez "hloubky" a vysoká ztmaví všechny tmavší odstíny do černé. Takže asi jenom změnit podsvícení a možná o pár jednotek přidat "jas" a "kontrast" a odpovídajícím způsobem upravit "saturaci" ...
Plutotype (717)|29.12.2013 21:58
@Jan
Ja som od oka telku ešte nenastavoval a nie je to ani možné. Bolo by to len odhadovanie podla mojich očí.
Viliamko (56)|29.12.2013 23:53
Plutotype tvoj sumar je v podstate (čo sa tyka použitia micro dimmingu v paneli) pozitivny dobre som pochopil?Jedine čo nerieši je pri vačšej uhlopriečke (chcem 55-tku) spominane chyby ako clouding čo bude teda asi ozaj len o štasti :(
Plutotype (717)|30.12.2013 00:12
Ano, F6740 od Samsungu je za tie peniaze velmi dobra LCD LED.
Heartwork (2358)|30.12.2013 00:49
Micro Dimming mi nechybí a jsem se svou 65F6400, s ohledem na pořizovací cenu 44.900 Kč, stále celkem spokojen.
Plutotype (717)|30.12.2013 11:18
MicroDimming, ktory sa uvadza u F6740 nechápem. Ako samostatná kontrolka nie je dostupny v režime kino ( možno je ale dostupný v iných režimoch ). Bol tam len Precision Black, čo je nejaký software kontrast dimming. Meral som uroveň čiernej s Off a ON, bez rozdielu. Dal som na Off.
Ohladom 65F6400 je bez vyhrad najlepsia kupa na velku uhlopriecku, ale to vypinanie LED pri Full Black si mohli fakt odpustit.
Heartwork (2358)|30.12.2013 21:45
[QUOTE=Plutotype;477526]...ale to vypinanie LED pri Full Black si mohli fakt odpustit.[/QUOTE]
Mohli, ale neodpustili. :)

Mě to ani nepřijde, jsem na tuhle funkcionalitu zvyklý z předchozí Full LED, dokonce jsem byl rád, že při full černé diody zhasnou - jak zraji :-D, asi bych dal za pravdu tobě..., bez toho zhasínání by to bylo přirozenější.

Zkusím napsat na podporu, možná by mohli přidat do další verze fw možnost deaktivace vypínání těch LEDek - u Sama A786 se to dá v menu jednoduše vypnout (LEDky pak svítí stále).
Zda-li bych to pak vůbec používal, ale fakt nevím.
Viliamko (56)|30.12.2013 23:01
Kua chlapi nejak som mimo!Tvrdite,že vypynanie lediek pri tmavej scene nie je dobre?Však to je potom čierna naozaj čierna a to akože je zle?..alebo mam to vypynanie chapať tak,že je potom prechod z tmavej sceny do tmavšej už neprirodzeny pretože tam prakticky už nič nesvieti a obraz je uplne čierny...napr.nočna scena muža v čiernom obleku je jedna velka tma bez detailov a obrysov kde sa začina a kde konči oblek?Chapem to spravne?
vivid.sk (11472)|30.12.2013 23:05
[QUOTE=Viliamko;477609]Chapem to spravne? [/QUOTE]
Nechapes to spravne. Ide o to, ze podsvietenie vypne pri scenach, kde je uplne cierna obrazovka. Nasledne pri fade-in scene nahle zapne, co posobi neprirodzene, pretoze v noci vidno, ze panel svieti, aj ked je uplne cierny.

Tiez suhlasim s vyssie uvedenym - pokial to samsung takto chce aplikovat, nech to da do nastaveni ako moznost ON/OFF. Kazdy sa moze rozhodnut, co mu viac vyhovuje.
Viliamko (56)|2.1.2014 20:43
Oka všetko jasne! Dakujem za rady a tipy :)
Kknightley (2)|9.1.2014 12:39
Zdravím,

chcel by som sa informovať či máte niekto skúsenosti s týmto tv čo sa týka nastavení obrazu, aplikácií a podobne. Skalibroval som picture settings podľa návodu tu:

http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/samsung-lcd-tv/samsung-f6400-picture-settings.html

obraz je podstate iný ako mi prišiel tv nastavený z výroby, no je tak trochu "do žlta". Mal by to byť onen movie effect, mňa len zaujíma či je to normálne alebo tieto nastavenia sú nafigu ?

Velmi sa v tej kalibrácií nevyznám, tu na fóre som k tomuto modelu veľa nenašiel a preto som založil tému. Viete mi niekto pomôcť, podľa akého modelu, schémy, to mám správne nakalibrovať pre čo najkrajší obraz ? Aké aplikácie sa bežne využívajú pre Smart TV ? Vôbec neviem čo nainštalovať, všetky filmove free apky chcu zaplatiť filmy pre sledovanie. Ani neviem či je možné do tohto tv dostať HbbTV ? Ďakujem za postrehy rady a informácie :)
vivid.sk (11472)|9.1.2014 13:12
Zmen si color tone z Warm2 -> Warm1.
Kknightley (2)|9.1.2014 13:52
Dík, s tým žltým sfarbením to pomohlo. Je evidentné že sa tu milion krát už rozoberalo noise filter settings a podobné veci ale ja v tom stále nemám jasno. Treba to nechavať vypaté ? dynamic contrast, black tone ... nastavenia 10p white balance a podobné ... je to skalibrované dobre podľa článku ktorý som uviedol ? Resp. ako sa dá vyťažiť z obrazu ešte o čosi vyššia kvalita ? pytam sa ako laik, TV ozaj nie su moja parketa.
lukaspre (23)|9.1.2014 14:49
Zdravím,
tak jsem majitelem UE55F6740. Bohužel ihned po zapnutí v pravé části obrazovky mám polokruhy :-(
Takže půjde na reklamaci... to fakt nase....
Myslite, že je možná nějaká kalibrace??? nebo bude vyžadovat servisní zásah?
Nechápu jak to kontrolují v těch fabrikách, že pustí takový zmetek. grrrr
2014-01-08 18.12.34.jpg
RoPo (6061)|9.1.2014 14:58
To je na výměnu panelu.
lukaspre (23)|10.1.2014 13:09
Jo taky si myslim. V pondělí to odvezu do servisu. Jenom nechápu jak tohle může pustit fabrika ven... :-(
RoPo (6061)|10.1.2014 13:14
Výstupní kontrolu dělají jen lidé a vše je o lidech...
lukaspre (23)|10.1.2014 13:23
Jo máš pravdu... tak hlavně aby to uznaly... něco opravář říkal, že se musi přepnout u nich do servisního menu a otestovat.
Heartwork (2358)|10.1.2014 13:46
Na tom není co testovat, vždyť je to zmuchlaný jak papír vod sekaný. :)
Jasná vratka nebo reklamace, nad ničím neuvažuj.
tesla15 (505)|11.1.2014 14:20
Perfektní kontrola a doseřízení je časově náročnější / troufnu si říci i dražší / než samotná výroba. Osobně bych stejný výrobek oddělil na prošlý technickou kontrolou a samo i vyšší cenou od standartního. Mnoho zákazníků neví o čem řeč, jde za cenou......
lukaspre (23)|11.1.2014 21:20
V pondeli ji posilam zpet....
Jeste ze zajmavosti.... pokud prehravam 3D SBS mkv z NASu po LAN televizí dochází k posunu zvuku u kazdeho filmu. Zvuk mam napojeny pres optický kabel do Logitech Z-5500.
Mysíte, že nestíhá LAN? Nedochází ale k buffrování při přehrávání.
díky

-----

Jeste bych dodal ze jsem pripojeny pres power ethernet od Zyxel. Otestoval jsem rychlost a je to cca 2,5mbps coz se me zda docela malo...
Po ethernetu cca 40mbps otestovano jenom kopirovanim. Uvidime jaky na to bude mit film...
Plutotype (717)|12.1.2014 12:15
3D blu-ray cez vstavaný prehrávač v TV? Hmm...
KamilZ (10277)|12.1.2014 12:52
To je HALF SBS, klasické 1080p, ne 3D z Blu Ray (FramePacked). Tohle přehrát zvládne i mlýnek na maso :-)
lukaspre (23)|13.1.2014 21:04
ok je to tedy HALF SBS jak pise KamilZ. S tim zvukem posunutym jste se uz setkali?dk