Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NAS disk DA214play

KamilZ (10277)|30.12.2013 16:39
[QUOTE=tdlmarek;477522]Pořád mi do toho ale nezapadá ten experiment, že to šlo pomalu i při přímém propojení PC a NASu kabelem...[/QUOTE]
Mě také ne. Ale když se podívám, jak to tam má teď udělané (samozřejmě nevylučuji, že mi uniká nějaký důvod, proč to tak má a je to "geniální"), že nedokáže měnit IP atd., tak kdo ví (bez jakékoli urážky), jak to s tím kabelem bylo. Může to zkusit znovu a pustit příkazy, co jsem zde dával ještě jednou, pouze při přímém připojení.
Pytkin (7947)|30.12.2013 17:41
podla mna je evidentne problem medzi stolickou a pocitacom .. a rozumne riesenie je to co sa tu uz viac krat povedalo : ZAVOLAT NIEKOHO, KTO SA V TOM VYZNA .. Ani slepe crevo si nedas von sam .. Tak preco sa seres do networkingu ?
sokrates19 (51)|30.12.2013 23:38
[QUOTE=KamilZ;477515] Ale po tom, co jsi napsal ohledně takové primitivnosti (nemyslím to špatně), jako je změna IP "Jak to provedu?", tak to dále detailně psát nebudu, máš 50% že si to rozdrbeš a odstřihneš se od internetu. Sorry.[/QUOTE]

Ahoj,

je škoda, že to dál psát nebudeš. Mohl jsem se něčemu přiučit a udělat si to sám. Chápu, že pro tebe a tvý kamarády tady jsem za Obecního Blba, který proboha nechápe sítě! Já vlastně zapomněl, že vy všichni jste to věděli hned po narození!

No nic. Jak se naloguju do routeru od UPC s jejich heslem, změním tam všechny IP adresy se zde asi nedozvím, protože je to tak primitivní, asi jako kdybych se ptal kolik je jedna a jedna.

A jak říká sanchez13, pozvu si nějakého kamaráda. A jak říka Pytkin, který do diskuze vnesl mnoho světla - nebudu se sr. do networkingu.
sanchez13 (1071)|30.12.2013 23:51
Keby aspon ten zaklad (router) bol standardne nastaveny, dalo by sa to poriesit aj na dialku napr pomocou toho teamviewer-a (tam budes vidiet vsetko, co a ako sa meni)... Problem je, ze ked nastane nejaky problem pri zmene nastavenia routra, bude to potrebne vyriesit na mieste. Preto ti odporucame zavolat si niekoho, kto to urobi na mieste a zvladne vyriesit aj pripadne problemy...
bastlir (3245)|31.12.2013 01:11
Ne nadarmo síťáci musí mít pro svoji činnot certifikaci např. od Novellu. Každopádně je třeba si nejdříve o tom něco přečíst.
KamilZ (10277)|31.12.2013 06:15
[QUOTE=sokrates19;477619]Mohl jsem se něčemu přiučit a udělat si to sám. Chápu, že pro tebe a tvý kamarády tady jsem za Obecního Blba, který proboha nechápe sítě! [/QUOTE]
To chápeš blbě. Když neznáme přesně Tvé prostředí, tak je velká šance, že Ti to nadiktujeme špatně, nehledě na to, co jsem psal - můžeš se odstřihnout a je to. Stačí blbě zadat jedno číslo. Další je věc, že psát stylem klikni na tohle, tady napiš tohle, pak klikni zde a napiš tohle nemá cenu, protože se stejně nic nenaučíš. Ale žádný učený z nebe nespadnul, na internetu je spousta materiálů, tak proč si něco sám nenastuduješ?

Ještě jedna rada: všiml jsem si, že máš v NAS zapnut DHCP. To je nezvyklé, nemáš další DHCP zapnutý v routeru? Pokud ano, tak jeden (v NAS) vypni ...
Pytkin (7947)|31.12.2013 10:45
[QUOTE=bastlir;477628]Ne nadarmo síťáci musí mít pro svoji činnot certifikaci např. od Novellu. Každopádně je třeba si nejdříve o tom něco přečíst.[/QUOTE]

certifikaciu potrebujes na daku certifikovanu cinnost .. na beznu sietarinu staci byt hlava otvorena ..
bastlir (3245)|31.12.2013 11:10
Jo. Mě jen udivuje, kolik lidí a jak dlouho se tu takovou kravinou zabývá. Aniž bych se chtěl dotknout tazatele, že se bez základních znalostí (a jak je vidět i s PC) vůbec do toho sám pouštěl!
ai (2993)|31.12.2013 18:47
Dalo by se na to jit tak, ze vse resetuje do puvodnich stavu v tech fw, odpoji vse a pak zapina jedno zarizeni po druhem postupne, zacne routerem, aby si router organizoval sam , pat switch, pak NAS, PC atd ...?

Ja jsem to z uspechem nastartoval takto s desitkou zarizeni a vse se rozbehlo jak melo. Predtim jsem se snazil odstranit nejake problemy, ale vzdy to nejak to drhlo. Ja mam prave take Synology na siti.
tdlmarek (1566)|1.1.2014 13:20
Mě na tom pořád trochu znervózňuje ta přítomnost veřejných IP ve vnitřní síti. Třeba k tomu je nějaký důvod, někdo to přece takto musel nastavit. My tady můžeme v nejlepší míře navrhnout "standardní" zapojení, ale nevědomky tím třeba ustřihneme nějakou důležitou službu, kterou tazatel doma využívá.

Takže tady nejde jen o tu složitost jakýchkoliv změn takto na dálku, ale také že prostě nemáme dostatek informací, abychom nějaké lepší řešení navrhovali.
Pytkin (7947)|1.1.2014 18:37
ak maju ale niektore zariadenia vnutri v sieti verejnu adresu a niektore privatnu , tak mozu komunikovat spolu len cez ruter , co ich komunikaciu vyrazne spomali .. to nema logiku .. ked uz , tak sa toto riesi statickym NATom , kde sa vonkajsej verejnej adrese na rutri nastavi presmerovanie na vnutornu .. cize na tej vonkajsej adrese komunikuje len to dane zariadenie , ale zariadenia ma vnutornu IP a po vnutornej sieti komunikuje na priamo .. nahovoriac o tom , ze sa tam da nastavit aj firewall ..
sokrates19 (51)|1.1.2014 19:23
[QUOTE=tdlmarek;477797]Mě na tom pořád trochu znervózňuje ta přítomnost veřejných IP ve vnitřní síti. Třeba k tomu je nějaký důvod, někdo to přece takto musel nastavit. My tady můžeme v nejlepší míře navrhnout "standardní" zapojení, ale nevědomky tím třeba ustřihneme nějakou důležitou službu, kterou tazatel doma využívá.

[/QUOTE]


Já jsem z toho nervozní od té doby, co mám NAS.....

Ale teď vážně. Já pochopitelně nic neměnil, nenastavoval, protože jak všichni víme, nerozumím tomu. Jen jsem prostě vzal NAS, zapojil ho do elektriky a do switche a spustil, nic víc nic míň. A od té doby to zde takto řešíme.

Ten router nastavoval kdysi nějaký technik z UPC, před několika lety. Já nevím, zda špatně nebo dobře, já jen vím, že to chci rozběhnout. Již znám IP adresu routeru, ale neznám přihlášení/ heslo, respektive když tam nezadám nic, stránka se dále načte, ale nejsou tam žádné záložky k rozevírání, jen údaje - Cable modem state, Downstream channels, Upstream channels a to je vše. I kdybych to uměl rozbalit, asi máte pravdu, nemá cenu se do toho hrabat.

Takže asi si pozvu technika z UPC a sním to budu muset dát dohromady, protože jak píše bastlir, řeší se tu věc, která má možná kořeny v úvodním nastavení a nikdo neví, co to udělá, pokud se do toho budu/ me vrtat.
sokrates19 (51)|1.1.2014 19:31
Tohle mám z neoficiálního fóra UPC (oficiální ani neexistuje) na dotaz k mému routeru:

"Cisco EPC 3208 je pouze obycejny modem bez routeru, takze se v nem nic nenastavuje, IP adresy prideluje dynamicke verejne (napr. 94.112....)."
KamilZ (10277)|1.1.2014 19:38
Tak hned za něj vraž nějaký router (do WAN vstupu) a až do routeru (LAN) zapoj vše ostatní. Routery mívají většinou 4 LAN výstupy, pokud by Ti nestačilo, tak tam prostě vrazíš ten switch.
Pytkin (7947)|1.1.2014 23:04
v rutroch je casto len 100mbit switch ..
sanchez13 (1071)|2.1.2014 00:55
Takze je to jasne :-) potrebujes este dokupit router, ktory zapojis tak ako ti napisal Kamil. (medzi modem a switch) ak bude mat ten router gigabit LAN porty nebudes switch vobec potrebovat...
RoPo (6061)|2.1.2014 10:51
Jak jste již poznamenali..

Cable modem od UPC je jen obyčejný transparentní kabelový modem. Pokud se za něj píchne jen switch, tak připojená zařízení dostanou IP adresu z externího DHCP serveru UPC. Za takovýto kabelový modem je žádoucí přidat router s NATem, pokud za modemem je více jak jedno síťové zařízení. Na takovémto routeru se provede jen klonování MAC adresy (pokud ještě UPC blokaci přidělování IP adresa na MAC používají - dříve tomu tak bylo) připojeného PC, kterým se provádí konfigurace .

Po připojení všech zařízení a třeba i přes switch do LAN strany routeru by vše mělo jat tak jakk má.
HunterGtNet (148)|2.1.2014 10:58
ja to mam pripojene internet do routeru 1000mbit a z routeru kabelama do PC ,TV ,NASU a MMC všechno nastavené na manualní IP
RoPo (6061)|2.1.2014 11:22
Máš tam router, a to je velice zásadní a podstatný rozdíl toho co máš ty a v tom, co má zde tazatel s problematickým zapojením.
sokrates19 (51)|8.1.2014 19:19
[QUOTE=sokrates19;476641]Zdravím,

pořídil jsem si NAS stanici Synology DS214Play .......
... kde dělám chybu nevím, nastavení procházím krok po kroku, ale nevidím zásadní chybu v nastavení.[/QUOTE]


Kolegové ... Problém byl vyřešen.

Popis: komunikace mezi NAS, PC1 a PC2 neprobíhala řádně z důvodu chaotického přidělování IP adres.
Řešení: za modem od providera byl nainstalován router. Na routeru byly k daným zařízením přiřazeny pevně IP a MAC adresy, na routeru spuštěn DHCP server.
Rychlosti se zvýšily ze 700kB/s na 5 MB/s, ale nebyly zdaleka optimální, především při komunikaci směrem z NAS do PC1 (z PC1 do NAS byly v pořádku). Tok dat ještě brzdil antivir, který po úpravě paketů a síťového nastavení umožnil již plný a plynulý provoz, tzn. rychlosti z NAS do PC a z PC do NAS jsou na rozumných 70 až 90 MB/s.

Děkuji všem za váš čas a nasměrování mě k vyřešení problému.

Dále bych chtěl ještě poděkovat speciálně Sanchezovi13 za..... on ale ví.

sokrates19

P.S. fórum tedy splnilo účel.
tdlmarek (1566)|8.1.2014 20:17
[QUOTE=sokrates19;478880]Tok dat ještě brzdil antivir[/QUOTE]
...

Jako bych to neříkal hned na začátku, mohli jsme si ušetřit spoustu problémů. Fakt nechápu, že uživatelé tak rádi škrtí sami sebe.
ai (2993)|8.1.2014 21:12
To je fajn, zes napsal co to bylo, jeste jaky antivir to byl? Ja mam treba Comodo a ten zda se nebrzdi nic default nastavenimi.
sanchez13 (1071)|9.1.2014 02:52
Ked sme to checkovali, tak problem bol, ze smerom na NAS to slapalo plnou rychlostou, ale smerom z NAS do PC len cca 5MB/s na oboch PC. Brzdili to 2 veci. Prva bola nastavenie "kontrola provozu" na NAS-e. Pokial si spravne pamatam, tak to bolo pri nastaveniach firewalu v NASe. Boli tam 3 taby a tusim ten prostredny je ten provoz. Bolo tam nastavene obmedzenie ALL na 6000 KB/s. Ked sme ju vypli, tak na 1 PC to uz slapalo OK obojsmerne, na druhom sa to zdvihlo smerom NAS->PC na cca 30MB/s... Hned som mal podozrenie na antivir (AVAST). Zvlastne, ze aj po vypnuti antiviru, to furt obmedzovalo....
AVAST dopodrobna nepoznam, tak som mu vtedy odporucil skusit ho odinstalovat, ci to prestane. Sokrates19, potom uz dalej badal sam a nakoniec nasiel nastavenie v AVAST-e, ktore to sposobovalo :-) Congratulations :D
sokrates19 (51)|13.1.2014 20:56
[QUOTE=ai;478895]To je fajn, zes napsal co to bylo, jeste jaky antivir to byl? Ja mam treba Comodo a ten zda se nebrzdi nic default nastavenimi.[/QUOTE]

Je to Avast.
sokrates19 (51)|13.1.2014 21:01
[QUOTE= potom uz dalej badal sam a nakoniec nasiel nastavenie v AVAST-e, ktore to sposobovalo :-) Congratulations :D[/QUOTE]

no jo, jsem to ale natvrdlej co? :-) Přitom teď to vypadá jako banalita banalit. Nakonec jste mě tam popostrčili ....