Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KDL-50W656A nebo 47w805

tdlmarek (1566)|24.4.2014 12:49
No to nepřirozené "zrychlení" je vedlejší projev právě oné funkce MCFI, o které se tu bavíme, a kterou někteří lidé vyhledávají. Jde to samozřejmě vypnout.
veesa (45)|24.4.2014 15:16
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tady je hezky testik...doporucuju na flashku a vyzkouset...kazdy podle gusta
antalik (29)|24.4.2014 19:49
no zatial som to narychlo prehral v PC, original verzia tam to ide ako tak poho na notebooku, no tato skratena verzia, neviem ci je to narokom alebo nie ale ta mi brutalne trha aj na NB
RoPo (6061)|24.4.2014 21:52
Vyzkoušel jsem na PDP Pan 65ST50 a cvičil jsem s nastavením IFC - Intelligent Frame Correction
IFC - vypnuto - jemné trhání
IFC - malé - slabé trhání
IFC - střední - žádné trhání, pohyb vypadá přirozeně
IFC - velká - žádné trhání, pohyb vypadá přirozeně

Nicméně usuzuji dle zkouknutí na parametry MKV, že za toto výrazné trhání může převod do MKV.
Jan10 (836)|25.4.2014 21:22
Jo - to MKV je nějaký pošahaný - zkusil jsem to v avidemuxu převést do AVI a to už je podstatně plynulejší.
Kdyžtak koukněte na tohle:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Obecně pokud si nejste jistí, že vám trhaný pohyb nevadí, tak je bezpečnější vybrat TV se 100Hz panelem, kde je interpolace vždy - naopak u 50Hz nebývá interpolace vůbec, i když by klidně mohla být na dvojnásobný počet snímků 25p >>> 50Hz, což by taky odstranilo neplynulost pohybu.
Pokud vám naopak bude interpolace vadit, není problém ji v menu vypnout.
veesa (45)|25.4.2014 21:43
v tom mkv je to stejný jako z dvb-t. kodek ani bitrate na to nemá v zásadě vliv. Samozřejmě, že se to trochu víc projeví v HD než třeba v DVDRIPu
mpeg4/h264/xvid ... . Znám totiž ten hnus z UE40D5000 z roku 2011 (100hz CMR = 50 reálných), kde samozřejmě je to stejný. A právě i W6, W7 to zobrazují na chlup stejně. Takže koupit si za 20k televizi, která neumí plynulost je dle mýho zhovadilost. Za cca poloviční cenu totiž máte to samý (LG, SAMSUNG). Ale každý podle svého gusta. Když už jsem zmínil třeba ten seriál vyprávěj, tak až to budou dávat v televizi, stačí se mrknout na tu znělku úvodní, jak tam jede obraz. Bude to klasický eklhaft. Ale závěrem bych řekl, že člověk udělá v životě asi zásadnější chyby než vybrání si W6, W7, nicméně toto patří určitě mezi TOP chyby :)
Jan10 (836)|25.4.2014 22:42
No pozor - pokud to někomu nevadí, tak nemá problém - je to stejný jako s blikáním plazmy - někdo to vidí, někdo to nevidí.
Taková W6 od Sony, nebo E6 od Panasoniku jsou výborný televize - akorát já bych to nemohl z výše uvedeného důvodu.
Navíc je to o kombinaci řízení podsvícení a rychlosti panelu - pak se ta úroveň vnímané neplynuosti může lišit.
Ale obecně neuděáš chybu, když koupíš vyšší řadu se 100Hz panelem, kde jsou všechny možnosti nastavení. Akorát se to bohužel prodraží/zůží se výběr, ale tak je to se vším
veesa (45)|25.4.2014 23:06
E6 ne...to je 50hz...model ET od Panaku uz je super...pritom oproti E nestoji o mnoho vic (ma 600hz a samozrejme vychozi 100).
tdlmarek (1566)|25.4.2014 23:25
Jan10 jasně zdůvodnil, proč může být E6 zajímavá. Znovu to zopakuju - ne každý vyžaduje to umělé vylepšení pohybu. A srovnávat zrovna tento model s ET není úplně na místě, protože každá má naprosto jiné obrazové vlastnosti (MVA vs. IPS panel).

PS: Ten tvůj úryvek z Vyprávěj je opravdu nějaký špatný, MPC-HC si s tím v defaultním nastavení vůbec neporadí a trhá se to z úplně jiných důvodů, než je refresh rate displeje.
vivid.sk (11472)|25.4.2014 23:57
Ukazka je zprznena, takto to realne v TV nevyzera.
Ako vyzera realny pohyb pri 25p vidno dnes v kazdom novom seriale v HD (Vypravej, Prvni republika,...). Tieto niesu natacane s 50 snimkami/s.
RoPo (6061)|26.4.2014 16:57
[QUOTE=vivid.sk;487540]Ukazka je zprznena, takto to realne v TV nevyzera. [/QUOTE]

Ano je zprasená, protože opravdu tyto záběry reálně v TV takto nevypadají. Proto jsem psal, že se mě to MKV nezdá...
Standardně mám IFC vypnuté a neviděl jsem nikde ze zmiňovaných DVB-T na např. Vyprávěj či První republika jakékoliv trhání, které je prezentováno zmíněným MKV se nevyskytuje.
Naopak na zmíněném MKV s vypnutým IFC trhání je pozorovatelné.
vivid.sk (11472)|26.4.2014 17:09
[QUOTE=RoPo;487565]Naopak na zmíněném MKV s vypnutým IFC trhání je pozorovatelné[/QUOTE]
Ano, to sklbanie je aj neprirodzene.

A co sa tyka Vypravej, staci si pozriet uvodnu zvucku, tam kde scrollovali foto hercov, tam vidno, ze obraz je trhany. Ale ide o rovnomerne a plynule trhanie, sposobene nizkym fps (25p) a rozhodne to nieje nieco, na co by sa nedalo divat.
Karol_74 (41)|27.4.2014 11:42
Trhaný, netrhaný....všetko je o tom čo komu vyhovuje. Ja sa na tie vylepšováky pohybu nemôžem ani pozerať. Ako tu už niekto spomínal je ten obraz potom dajaký moc rýchly...mám vždy pocit že pozerám starú grotesku. Navyše tá rýchlosť obrazu kolíše, ide mi to úplne na nervy. Nesedelo mi to ani na Samsungu, ani na Philipse. A ked niekto označí Samsungy za najlepšie tak sa len pousmejem...dobrovoľne priznávam že som vadný lebo som si kúpil W656. Samsungy mi obrazovo vôbec nesedia, ich obraz je pre mňa totálne umelý, prefarbený. Ale nikdy ma nenapadlo majiteľov Samsungov presvedčovať nech si kúpia kýbel :-)
vivid.sk (11472)|27.4.2014 11:54
[QUOTE=Karol_74;487626] ich obraz je pre mňa totálne umelý, prefarbený[/QUOTE]
Kazdy, co toto napise, nevie co pise. Kazdy TV sa da nastavit (ak ma tu moznost v setupe, co je tento pripad) na presne referencne hodnoty (ak to vlastnosti panela umoznuju).
To, ako je TV nastavena od vyroby nieje vobec dolezite (minimalne pre mna nie, ako vidim, vacsina uzivatelov o kalibracii panela asi nepocula).


[QUOTE=Karol_74;487626].mám vždy pocit že pozerám starú grotesku[/QUOTE]
Plati detto. Pokial nieco nevies nastavit, nepis. Samsung ako jeden z mala vyrobcov (+ este tusim LG) umoznuje detailne nastavit MFCI intenzitu (nielen 3-4 presety ako vacsina znaciek vratane SONY), takze si mozes nastavit intenzitu podla potreby, pripadne funkciu vypnut.

[ATTACH=CONFIG]27232[/ATTACH]



update: Presne tak rovnako mozem vytknut SONY absenciu rozumneho CMS (Colour manement systemu) a to aj v najvyssich modeloch, ktore je tomuto vyrobcovy dlhodobo vytykane. Na druhu stranu treba pre objektivitu napisat, ze SONY nastavuje TV vernejsie, takze rozdiely od referencnych hodnot ihned po vybaleni z krabice a po nastaveni presetu na Cinema su blizsie referencnym. Ale na tieto veci su to vacsi odbornici (PlutoType), takze ten ta lepsie uzemni.
motion_plus.jpg
Karol_74 (41)|27.4.2014 13:02
Kalibrácia panela....sondu nemám, bohužiaľ, tak že nadstavujem len podľa svojich očí. A na Samsungoch môžem nadstavovať čo chcem ako chcem jednoducho mi obraz nesedí. Prečo, to ti neviem. A čo sa týka Motion Plus...nevidím dôvod kupovať niečo čo po kúpe ihned vypnem. Aby sme sa rozumeli...ja beriem telky ako spotrebný tovar a nemám chuť sa neustále rýpať v setupoch. A nechápem prečo je na Slovensku a v Čechách Samsung doslova modla...človek povie že
Samsung nie a už je zle.
vivid.sk (11472)|27.4.2014 13:18
[QUOTE=Karol_74;487630].človek povie že Samsung nie a už je zle. [/QUOTE]
Blbost, ja som reagoval na tvoje nezmysly v prispevku, nie na Samsung (reagoval by som rovnako, ak by sa jednalo o akukykolvek iny nezmysel). Ak pises, pis objektivne.
Pavell007 (790)|27.4.2014 13:26
[QUOTE=Karol_74;487630]A čo sa týka Motion Plus...nevidím dôvod kupovať niečo čo po kúpe ihned vypnem[/QUOTE]

No tak zrovna to nastavování mfci, co poskytuje Samsung, jak Vivid postnul fotku, funguje dost dobře. Prostě to jenom přestane škubat bez těch vedlejších efektů. Já ten efekt levný videokamery taky nesnáším, ale tohle je ok.
Karol_74 (41)|27.4.2014 13:37
Ok, píšem neobjektívne nezmysly.
Plutotype (717)|27.4.2014 13:48
U Samsungov som testoval nastavenia pre de-judder na 0 a de-blur na 7-10 a pohybová ostrosť sa na FPD patterne zlepšila bez toho, aby vznikol telenovela ( soap opera ) efekt. Vznikli však nejaké jemné artefakty inde. Každopádne Samsung umožnil užívateľovi kustomizovať jednotlivo chovanie blikania a interpolácie, čo je určite pozitívum.

U SONY častokrát kalibrujem TV/HDMI vstup s MotionFlow na "Clear" a to hlavne u užívateľov, ktorí sú hákliví na nízku pohybovú ostrosť LCD LED ( mali plazmu predtým ). Clear sa dá zapnúť aj pre nočný filmový režim. Ten síce zmení pohybovú ostrosť na plných 1080 riadkov, ale jeho nevýhodou je veľmi jemná telenovela ( je ju vidieť len v špecifických filmových scénach ) a pokles svietivosti. SONY má ďalej na výber režim Impulse, ktorý ale brutálne zníži svietivosť panelu a hrozne bliká. Tu keby SONY zapracovalo, zmiernilo blikanie a zvýšilo svietivosť nad 100cd/m2, mali by sme k dispozícii tak trochu plazmový pohyb, ale bez šumu a ďalších artefaktov plazmovej technológie.

Áno, kalibrácia displeja a "rýpať sa v setupoch" :-) je primárne o tom, či má TV zobrazovať farebne správne ( podľa rec.709 HD štandardu ). Druhá vec je maximálizácia potenciálu displeja ( kontrast ), minimalizácia artefaktov a detaily. Samsung 2013 sa dá kalibrovať presnejšie ako SONY, ale tým nechcem napísať, že SONY je horší, len je presetmi trochu presnejší z výroby.

Kto má lepší marketing neviem, asi ten kto má väčší budget a chce sa ukazovať. Tu kórejci vedú. :-)
blackfrogg (2)|28.4.2014 08:51
Zdravim koupil jsem KDL-50W685A na vse sem prisel akorat nemuzu za boha prijit na to ani najit na netu jestli se da nejak vypnout tmave pozadi za titulky pri prehravani s USB.Kdyby nekdo vedel byl bych strasne vdecni uz tyden se tim zabivam a ne na to prijit.
antalik (29)|28.4.2014 13:58
blackfrogg co som cital na nete tak titulky sa upravovat v TV vobec nedaju, co je pruser ale zatial co mi prehravalo titulky bol som spokojny aj s velkostou aj s polohou. Upravit sa musia v PC, font velkost atd a potom nahrat do tv aby to prehravalo inak. Aspon takto som sa to docital na nete a v tv nemam ziadne nastavenia tituliek. Takze aj to tmave zatitulkami sa asi vypnut nebude dat. No ja som s tym spokojny, lepsie sa mi titulky citaju
blackfrogg (2)|28.4.2014 14:19
Sem si to myslel ze to tak bude.Z velikosti a umistenim nejsou problemy jen me zarazi ze v dnesni dobe jako takove male nastaveni chci kolem titulku obdelnik nechi by tv mela umet u konkurence naprosto v poho nechapu sony.