Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitální kamera - výběr

W4S3K (4)|10.12.2013 20:53
Dobrý den.

Jak už říká předmět, potřeboval bych pomoc s výběrem kamery.

Asi abych bude ideální popsat co a proč očekávám. Videem se zabývám již delší dobu, ale víceméně pouze takovou tou čistě editační, takže různý intra, efekty apod. Rád bych to povznesl na trochu vyšší level, časem třeba i částečně profesní a teď chci začít tím, že si pořídím nějakou slušnou kameru, která natačí v lepším rozlišení než 640*480 jako starý foťák. Zároveň nechci pořizovat nic profi, přeci jen, chci si to trochu ošahat a třeba za dva roky vědět přesně co chci.

Celkem mi padla do oka tato: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Je to za dobrou cenu, dle mých znalostí opravdu solidní výbava (snad jen chybějící možnost připojení ext. mikrofonu).

Ale proč píšu? Určitě by mi bodl nějaký názor někoho kdo ji vlastní/il, ale těch už pár na internetu je. Tudíž spíše názor či doporučení na jinou v podobné cennové skupině.

Většine hodnotám specifikace rozumím a chápu, ale teorie je jedna věc. Vidíte někde něco, co by mě po koupi při natáčení mohlo zklamat?

Jinak budu rád i za jakýkoliv jiný názor či radu :-)

PS. Ještě bych se zeptal ohledně vyřešení kamery pořízení foťáku. Vím, že je to i celkem chytrý řešení, ale to na celkem dost vyšší cenovým levelu, navíc alespoň z mího pohledu by mi tam vadila prostě jiná ergonomie. Pokud někoho napadá slušné řešení mé situace touto cestou, budu rád i za takový názor :)
josefíka (651)|10.12.2013 21:36
V této ceně budou všechny kamery točit stejně. Takže porovnej jak jsou na tom ve wide a jak Ti sedne menu. Ex. mikrofon tady asi neexistuje nikde, to už by stálo více. Možná by se našel foťák, co bude mít lepší obraz. O ergonomii bych se nebál, protože nikde nebudeš nic nastavovat, jen to držet a na to se dají vyrobit různé pomůcky.
RoPo (6061)|10.12.2013 22:14
V ceně 5t vyber "cokoliv". Dívej se na světelnost objektivu.

Já myslel, že chceš jít třeba (když píšeš o "vyšším levelu") do kamery něco málo nad spotřebkou tak kolem 20-35t. Tam jsou slušné kousky.

Foťak na točení s rozumným objektivem počítej tak od 15-20t nahoru.
bastlir (3245)|10.12.2013 22:39
Také bych tuto kameru přisoudil spíš začínajícímu amatérovi. Mně tam chybějí inteligentní sáňky např. na mikrofon (a ten k trochu lepší práci potřebný je), ani nevidím žádný závit na filtr, objektiv .... To by tedy chybělo mně. Raději bych si připlatil minimálně jednou tolik.
W4S3K (4)|10.12.2013 22:48
Díky za názory, beru je i tak, že tahle je ve svý cenně jednoduše solidní?

Nad nějakou tou dražší se ještě zamyslím, ale děkuju
Pytkin (7947)|11.12.2013 09:14
pochop, ze v tejto cene je jedno co kupis .. vsetko je v podstate rovnake .. lisi sa to kozmetickymi detailami ..
Rybrcoul (48)|11.12.2013 10:42
Asi abych bude ideální popsat co a proč očekávám. Videem se zabývám již delší dobu, ale víceméně pouze takovou tou čistě editační, takže různý intra, efekty apod. Rád bych to povznesl na trochu vyšší level, časem třeba i částečně profesní a teď chci začít tím, že si pořídím nějakou slušnou kameru, která natačí v lepším rozlišení než 640*480 jako starý foťák. Zároveň nechci pořizovat nic profi, přeci jen, chci si to trochu ošahat a třeba za dva roky vědět přesně co chci.
Celkem mi padla do oka tato: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Je to za dobrou cenu, dle mých znalostí opravdu solidní výbava (snad jen chybějící možnost připojení ext. mikrofonu).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdravím,
to co jsi napsal navozuje stav, kdy mnozí předpokládají, že min. cenová hladina potřebné kamery (zatím!) je pro Tebe kolem 30-40 tis. To už tu někdo psal. V této kategorii jsou celkem dobré kamery, i když zdaleka ne kamery profesionální, ale ani ne kopie kamer profesionálních pro amatérské použití.
Pak jedním dechem vidíš jako dobrou kameru, kameru za cca 4 tis.Kč.
Uvědom si jedno! Dražší kamera Ti umožní realizovat technicky zdařilejší výsledky. Levné kamery pracují většinou výhradně automaticky, tj. clona, expozice, ostření. Tato automatika Tě pak v mnohých případech může omezit v kvalitních výsledcích.
A nebo neustále kupovat dražší a dražší modely, když u těch předchozích zjistíš nějaké omezení.
Já bych Ti doporučoval pokud se točení chceš věnovat (výhledově i profi- jak píšeš) koupit nějakou slušnou poloprofi kameru z druhé ruky a cvičit se na ní. Ta Ti umožní celou řadu možností, které ty levné nepůjdou. (Ani nemusí být Ful HD nebo 16:9 stačí dobrá kamera 720 x 576 a 4:3 a na ni se cvičit. (Ale za 4 tis. ji nepořídíš.)
Toť můj názor.
chyki (19)|11.12.2013 12:11
Zdravím.
Mám na predaj videokameru Sony HDR-PJ650VE. Je čisto nová a zabalená aj s príslušenstvom v krabici. Pre mňa nevhodný dar. Ponúkam ju za 700€. Rýchle jednanie-dohoda.
josefíka (651)|11.12.2013 13:15
[QUOTE=chyki;475693]Zdravím.
Mám na predaj videokameru Sony HDR-PJ650VE. Je čisto nová a zabalená aj s príslušenstvom v krabici. Pre mňa nevhodný dar. Ponúkam ju za 700€. Rýchle jednanie-dohoda.[/QUOTE]

Kdyby se Sony vy...lo na Projektor, GPS a WiFi, mohla to být kamera za rozumnou cenu :-(

W4S3K
tolik odpovědí a znovu se zeptáš na to samé. Možná solidní je, pro maminy co točí děcka.
chyki (19)|19.12.2013 10:53
Edit: 650€.
bastlir (3245)|19.12.2013 17:27
[QUOTE=Rybrcoul;475680]...............Toť můj názor.[/QUOTE]
Myslím, že jsi uhodil hřebíček na pověstnou hlavičku. K tomu opravdu není co dodat. Bohužel mnoho lidí utratí mnoho peněz, než na to sama přijde.
razorder (124)|23.12.2013 16:41
taky nerozumím, chceš si stím hrát, chceš to někam posunout a vybereš kameru kde manipuluješ třemi čudlíky (rec,zoom) takže pokud nejsi úplnej amatér jak píšeš, promysly to a přitlač na ceně tohle je fakt nejvíc primitivní kamera co pořídíš