Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitální kamera - výběr

W4S3K (4)|10.12.2013 20:53
Dobrý den.

Jak už říká předmět, potřeboval bych pomoc s výběrem kamery.

Asi abych bude ideální popsat co a proč očekávám. Videem se zabývám již delší dobu, ale víceméně pouze takovou tou čistě editační, takže různý intra, efekty apod. Rád bych to povznesl na trochu vyšší level, časem třeba i částečně profesní a teď chci začít tím, že si pořídím nějakou slušnou kameru, která natačí v lepším rozlišení než 640*480 jako starý foťák. Zároveň nechci pořizovat nic profi, přeci jen, chci si to trochu ošahat a třeba za dva roky vědět přesně co chci.

Celkem mi padla do oka tato: http://www.alza.cz/sony-hdr-cx220es-cerna-d389526.htm

Je to za dobrou cenu, dle mých znalostí opravdu solidní výbava (snad jen chybějící možnost připojení ext. mikrofonu).

Ale proč píšu? Určitě by mi bodl nějaký názor někoho kdo ji vlastní/il, ale těch už pár na internetu je. Tudíž spíše názor či doporučení na jinou v podobné cennové skupině.

Většine hodnotám specifikace rozumím a chápu, ale teorie je jedna věc. Vidíte někde něco, co by mě po koupi při natáčení mohlo zklamat?

Jinak budu rád i za jakýkoliv jiný názor či radu :-)

PS. Ještě bych se zeptal ohledně vyřešení kamery pořízení foťáku. Vím, že je to i celkem chytrý řešení, ale to na celkem dost vyšší cenovým levelu, navíc alespoň z mího pohledu by mi tam vadila prostě jiná ergonomie. Pokud někoho napadá slušné řešení mé situace touto cestou, budu rád i za takový názor :)
josefíka (651)|10.12.2013 21:36
V této ceně budou všechny kamery točit stejně. Takže porovnej jak jsou na tom ve wide a jak Ti sedne menu. Ex. mikrofon tady asi neexistuje nikde, to už by stálo více. Možná by se našel foťák, co bude mít lepší obraz. O ergonomii bych se nebál, protože nikde nebudeš nic nastavovat, jen to držet a na to se dají vyrobit různé pomůcky.
RoPo (6061)|10.12.2013 22:14
V ceně 5t vyber "cokoliv". Dívej se na světelnost objektivu.

Já myslel, že chceš jít třeba (když píšeš o "vyšším levelu") do kamery něco málo nad spotřebkou tak kolem 20-35t. Tam jsou slušné kousky.

Foťak na točení s rozumným objektivem počítej tak od 15-20t nahoru.
bastlir (3245)|10.12.2013 22:39
Také bych tuto kameru přisoudil spíš začínajícímu amatérovi. Mně tam chybějí inteligentní sáňky např. na mikrofon (a ten k trochu lepší práci potřebný je), ani nevidím žádný závit na filtr, objektiv .... To by tedy chybělo mně. Raději bych si připlatil minimálně jednou tolik.
W4S3K (4)|10.12.2013 22:48
Díky za názory, beru je i tak, že tahle je ve svý cenně jednoduše solidní?

Nad nějakou tou dražší se ještě zamyslím, ale děkuju
Pytkin (7947)|11.12.2013 09:14
pochop, ze v tejto cene je jedno co kupis .. vsetko je v podstate rovnake .. lisi sa to kozmetickymi detailami ..
Rybrcoul (48)|11.12.2013 10:42
Asi abych bude ideální popsat co a proč očekávám. Videem se zabývám již delší dobu, ale víceméně pouze takovou tou čistě editační, takže různý intra, efekty apod. Rád bych to povznesl na trochu vyšší level, časem třeba i částečně profesní a teď chci začít tím, že si pořídím nějakou slušnou kameru, která natačí v lepším rozlišení než 640*480 jako starý foťák. Zároveň nechci pořizovat nic profi, přeci jen, chci si to trochu ošahat a třeba za dva roky vědět přesně co chci.
Celkem mi padla do oka tato: http://www.alza.cz/sony-hdr-cx220es-cerna-d389526.htm
Je to za dobrou cenu, dle mých znalostí opravdu solidní výbava (snad jen chybějící možnost připojení ext. mikrofonu).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdravím,
to co jsi napsal navozuje stav, kdy mnozí předpokládají, že min. cenová hladina potřebné kamery (zatím!) je pro Tebe kolem 30-40 tis. To už tu někdo psal. V této kategorii jsou celkem dobré kamery, i když zdaleka ne kamery profesionální, ale ani ne kopie kamer profesionálních pro amatérské použití.
Pak jedním dechem vidíš jako dobrou kameru, kameru za cca 4 tis.Kč.
Uvědom si jedno! Dražší kamera Ti umožní realizovat technicky zdařilejší výsledky. Levné kamery pracují většinou výhradně automaticky, tj. clona, expozice, ostření. Tato automatika Tě pak v mnohých případech může omezit v kvalitních výsledcích.
A nebo neustále kupovat dražší a dražší modely, když u těch předchozích zjistíš nějaké omezení.
Já bych Ti doporučoval pokud se točení chceš věnovat (výhledově i profi- jak píšeš) koupit nějakou slušnou poloprofi kameru z druhé ruky a cvičit se na ní. Ta Ti umožní celou řadu možností, které ty levné nepůjdou. (Ani nemusí být Ful HD nebo 16:9 stačí dobrá kamera 720 x 576 a 4:3 a na ni se cvičit. (Ale za 4 tis. ji nepořídíš.)
Toť můj názor.
chyki (19)|11.12.2013 12:11
Zdravím.
Mám na predaj videokameru Sony HDR-PJ650VE. Je čisto nová a zabalená aj s príslušenstvom v krabici. Pre mňa nevhodný dar. Ponúkam ju za 700€. Rýchle jednanie-dohoda.
josefíka (651)|11.12.2013 13:15
[QUOTE=chyki;475693]Zdravím.
Mám na predaj videokameru Sony HDR-PJ650VE. Je čisto nová a zabalená aj s príslušenstvom v krabici. Pre mňa nevhodný dar. Ponúkam ju za 700€. Rýchle jednanie-dohoda.[/QUOTE]

Kdyby se Sony vy...lo na Projektor, GPS a WiFi, mohla to být kamera za rozumnou cenu :-(

W4S3K
tolik odpovědí a znovu se zeptáš na to samé. Možná solidní je, pro maminy co točí děcka.
chyki (19)|19.12.2013 10:53
Edit: 650€.
bastlir (3245)|19.12.2013 17:27
[QUOTE=Rybrcoul;475680]...............Toť můj názor.[/QUOTE]
Myslím, že jsi uhodil hřebíček na pověstnou hlavičku. K tomu opravdu není co dodat. Bohužel mnoho lidí utratí mnoho peněz, než na to sama přijde.
razorder (124)|23.12.2013 16:41
taky nerozumím, chceš si stím hrát, chceš to někam posunout a vybereš kameru kde manipuluješ třemi čudlíky (rec,zoom) takže pokud nejsi úplnej amatér jak píšeš, promysly to a přitlač na ceně tohle je fakt nejvíc primitivní kamera co pořídíš