Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Repro k tv Panasonic P50St60

twinky69 (3)|27.11.2013 13:24
Zdravím,

Mám dotaz ohledně repro k výše uvedené TV... rozhoduji se mezi:

SoundBarem : Panasonic SC-HTB770EGS - designove krásne + bezdratový SW.... ovsem nevim jak zvuk ve srovnání s níže uvedenými systemy... (má sním někdo zkušenost )

nebo ONKYO HT-S3505 či YAMAHA YHT-196 ( líbivější design)

popřípadě nějaký jiný typ ? cena do 10 tisíc.

Děkuji za každou radu a příspěvek.
KamilZ (10277)|27.11.2013 13:26
Myslím, že bez pochyb Onkyo, soundbar se na to chytat nebude.
RoPo (6061)|27.11.2013 14:22
Na soundbar potřebuješ ideálně obdélníkovou místnost pomalu bez nábytku. Počítá se s odrazy od stěn.

Slyšel jsem Denon a to umí krásně i v "normální" místnosti, ale v jiné cenové kategorii než to, po čem se poptáváš. Yamaha, ale vyšší modely jsou na tom podobně jako ten Denon. Také jsou dobré a umí to. Ještě jsem kdysi měl velký Samsung soundbar s BD playerem a nepřesvědčil mě. Protože byl v podobné cenové kategorii (cenově jednou tak dražší) jako SC-HTB770EGS. Ten Denon a Yamaha dokáží udělat surround, ale v jiné ceně (30t).
Soundbar má význam z vyšší cenové kategorie a pokud ti opravdu vadí klasické repro v místnosti a dráty k nim.
tdlmarek (1566)|27.11.2013 14:42
[QUOTE=RoPo;474099]Na soundbar potřebuješ ideálně obdélníkovou místnost pomalu bez nábytku. Počítá se s odrazy od stěn.[/QUOTE]
Ne každý soundbar se snaží o virtuální surround, některé nahrazují skutečně jenom přední repro zabalené do jednoho šasi. A platí to i pro tento Panasonic.
krmelec (68)|27.11.2013 21:47
10 klacků za krásnej design :-), to mě po..r. Soundbar horko těžko může nahradit přední repro, pokud samozřejmě nemyslíš zrovna nějaké plasťáčky. Fyzika je jasná a tu neošálíš nějakými miniaturními repráčky.
tdlmarek (1566)|27.11.2013 22:24
S touhle generalizací nemůžu souhlasit, i soundbary mají své místo, jenom to zkrátka není tolik diskutovaná oblast. Takže ono je velice snadné vzít tady nějaké šumítko od Panasonicu a kriticky jej srovnávat s tradičním řešením ve dřevě. Jenomže tady ten model je spíše na úrovni přesně těch plastových all-in-one domácích kin, entry-level segmentu repro s AVR se snaží konkurovat spíš kousky jako Canton CD 90 SB nebo produkty od Definitive Technology. A podle zahraničních recenzí se jim to docela rozumně daří.

Ano, ten poměr cena/výkon je tam trošku někde jinde, oproti klasickým bedýnkám je zde při stejné kvalitě zvuku zkrátka příplatek za kompaktní provedení. Ale své kupce si to určitě najde, někdo třeba nechce mít vedle TV dvě dřevěné rakve a těch pár tisíc za design klidně obětuje.
Hornet F-18 (1328)|27.11.2013 23:05
Pridal by som do vyberu: http://www.trinasty.sk/home-hifi-produkty/akcie-home-hifi/harman-kardon-sb-30-bonus-30
HK dostali cenu EISA 2012/2013, nepocul som to hrat, ale zase cenu EISA tiez asi nedaju hocijakemu vyrobku.

Inak suhlas s "tdlmarek" a nie su "plastaky" ako "plastaky" :-)
RoPo (6061)|28.11.2013 00:14
Ten Denon soundbar hral mnohem lepe nez AIO reseni, ale jak jsem psal v cenove relaci 30t. Psal jsem, ze soundbary jsou pochopitelne z mnou uvedenych duvodu, ale v cene 10t hraji blbe.
krmelec (68)|28.11.2013 09:34
Ano, to souhlasím. Mají své místo pro ty, kteří řeší spíše vzhled a naleštění než zvuk. Nebo pro ty, co tu mávají různým oceněním jako Eisa či jiný nesmysl, a přitom zapomínají, že vnímání zvuku je zcela subjektivní věc každého člověka. Tyto AIO sety a podobné, hrajou jen výšky a jakoby basy, nemají žádné středy popř. jsou středy zadupány hromotlukem, který se nazývá subwoofer. Těmto setům chybí plynulý přechod mezi středy a nízkým pásmem, má to jen výšky a pak rovnou duc duc. A mimochodem, rád uvidím nějakou recenzi radaktora, která bude odrazovat od koupi toho či onoho, ono i kdejaké geniusy mají své pozitivní redaktorské hodnocení.
Hornet F-18 (1328)|28.11.2013 09:56
krmelec,
tak podla teba je ocenenie EISA nezmysel? hmmmm, tak ty si fakt odbornik....pocul si ich hrat? konkretne ten model??? Predpokladam, ze nie...teda podla teba je apriori vsetko ine, ako klasicke velke bedne nezmysel.
Nie kazdy riesi najvyssiu Hi-Fi kvalitu....niekomu staci aj lacnejsie riesenie a je spokojny :-)
Suhlas s tym, ze vnimanie zvuku (a nielen zvuku ) je subjektivna a vysoko individualna vec.
krmelec (68)|28.11.2013 10:17
Já jsem odborník, a proto samozřejmě Eisa je reference a každý laik by se měl dle toho řídit, páč se podle toho přece řídí i takový odborník jako právě krmelec.

Jinak jsem už poradil - kup si podle hezkého vzhledu co se ti do bytu hodí, hrát lépe jak TV to snad bude.
Hornet F-18 (1328)|28.11.2013 13:05
Ja to kupovat nejdem, len som dal tip, ked mal "twinky69" zaujem o soundbar....
vivid.sk (11472)|28.11.2013 14:53
Z tychto dvoch moznosti, by som preferoval skor moznost B)