Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Existuje TV s DTS passthrough?

RenMcCourtey (8)|25.11.2013 23:20
Zdravim, dotaz zni jak rika titulek. Shanim tv na hry+HTPC a potreboval bych, aby byla schopna DTS passthrough. Zatimco s DD to neni problem, zacinam pochybovat zda vubec existuje nejaka, ktera umi DTS. Nevedel by nekdo?
vivid.sk (11472)|25.11.2013 23:28
Pokial myslis DTS z interneho playera v TV, Samsung to vie uz 4 generacie. Alebo myslis passthru cez HDMI do optiky?
RenMcCourtey (8)|25.11.2013 23:41
Nerekl jsem to uplne jasne, diky. jj, potrebuju to jako monitor, zadny Smart, zadny interni prehravace, aplikace a browsery, takze z HDMI na SPDIF.
vivid.sk (11472)|25.11.2013 23:55
S tym bude asi problem. Aj ked nie technicky, ale skor obmedzenim vo fw, kedze to naozaj bezne TV nerobia (v lepsom pripade pojde von len dekodovane stereo v PCM).
Predpokladam, ze potrebujes zvuk dostat do niecoho ako Logitech Z-5500 s optickym vstupom.

Ake mas kompletne zelezo ? (PC, repro).

V tom horsom pripade je este [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RenMcCourtey (8)|26.11.2013 00:11
Koukam, ze jsem tu spravne.:-) Trefil jsi to presne: Mam PlayStation a PC, oboji pochopitelne HDMI vystup pripojeny do TV, ktera ma na optice Z-5500. Stavajici TV je prehistoricky LG HD ready kram a zkratka nestaci. Planuju jeji vymenu, ale kdyz novou, rad bych aby nemela problemy te stare a tam jsem narazil prave na tohle. Dokonce jsme dneska s velice ochotnym chlapikem v Sony zkouseli jak se chova W6, protoze z hlavy tuhle otazku nikdo zodpovedet neumi. Ta Sony se mi libi, ale DTS passthrough neumi.
vivid.sk (11472)|26.11.2013 00:41
Idealne to zrejme nevyriesis. Mozno nejaky manualny HDMI splitter 2 -> 1 a nasledne cez vyssie uvedeny HDMI extractor. Pripadne z PC sa digital este da dostat von, ak tam mas nejaku zvukovku s SPDIF vystupom (idealne v coax verzii, aby si to mohol priamo zapojit do Logitechu).


Taketo veci sa riesia cez AVR, ktore je na to primarne urcene, vsetko ostatne su len barlicky.
RenMcCourtey (8)|26.11.2013 01:00
Da se to vyresit manualnim prepinacem na optiku, a to prave nechci. Je to primitivni a otrava se k tomu zvedat pri kazde zmene zdroje. A kupovat receiver, kdyz nejlevnejsi stoji 5k jen proto, ze zadny vyrobce nechce zaplatit DTS konsorciu dolar za tv za licenci, aby telka beze zmeny pustila DTS skrz je...na palici.:-( Tak proto zkousim, jestli nekdo nevi o vyrobci, ktery by to delal.

Dalsi parametry mam 1:1 pixel mapping a RGB 4:4:4, oboji ta Sony ma, navic pekne spolupracuje s PSkem. Jen to pitomy DTS mi pije krev.
RoPo (6061)|26.11.2013 08:45
Podle mě TV s DTS passthrough z HDMI vstupu na optický výstup TV neseženeš. Není důvod, aby se takové dělali. Něco jiného je z interního playera TV pro přehrávání filmů na TV. Tam to bývá běžné i když ne všechn TV toto umí.
RenMcCourtey (8)|26.11.2013 09:05
Diky, als neni duvod? A co muj pripad? Mozna neni uplne bezny, ale ojedinelym bych ho take nenazval, a kupovat receiver jen pro split zvuku je trochu overkill, rekl bych. Navic passthrough pro DD umi vetsina tv, ne-li vsechny, tak proc by nemely umet i to DTS?
RoPo (6061)|26.11.2013 09:09
Passthrough DD z HDMI do optiky? Jsi si jistý? Není náhodou potom na optice downsamplované PCM 2.0?

DTS má vyšší datový tok než DD. Je možné, že pro převod nejsou dostatečně výkonné DPS procesory v TV.
RenMcCourtey (8)|26.11.2013 09:32
Dobra uvaha, ano, bude to dost mozna dane vykonem tv, ale to by se stejne jako licence melo tykat jen tech nejlevnejsich vyrobcu. Jen jsem zkratka doufal, ze tu najdu tip aspon na jeden model, ktery to umi.
Nektere sety udelaji s bitstreamem downsample na LPCM 2.0 (napr. zminena Sony W6), nektere, jako moje historicka LG udela s DD passthrough na SPDIF, ale DTS naprosto ignoruje.
Hornet F-18 (1328)|26.11.2013 09:53
Kup nejake bazarove AVR a problem vyriesis :-) zamyslat sa nad tym, ze vyrobcovia TV nieco nerobia., lebo ty to chces,...prepac, ale to je blbost. Keby to bolo mozne a malo to pre nich vyznam, tak to zrejme robia vsetci.
Ked chces nejaku ojedinelu funkciu, musis si ju aj zaplatit - AVR, alebo zostat pri nejakom nahradnom rieseni :-)
RenMcCourtey (8)|26.11.2013 10:07
Mas samozrejme pravdu, ani jsem tak nechtel znit. Je to spis tak, ze jsem si nedovedl predstavit, ze by se takova fce nedavala do zadne TV a myslel jsem, ze se tu dozvim, ze se spatne divam a ma to kazda druha. Takhle je to zda se jasne.
-Vl- (366)|26.11.2013 11:54
[QUOTE=RenMcCourtey;473928]Nerekl jsem to uplne jasne, diky. jj, potrebuju to jako monitor, zadny Smart, zadny interni prehravace, aplikace a browsery, takze z HDMI na SPDIF.[/QUOTE]

Můj Sharp to umí.
RenMcCourtey (8)|26.11.2013 14:11
A je to tu.:-) Jdu si ho prohlednout.:-) A umi 1:1 pixel mapping?
-Vl- (366)|26.11.2013 15:56
To umí taky, ale funkce se jmenuje Široký režim / bod po bodu