Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Zkušenost s anténou DVB-T venkovní anténa BEN-165C

Neregistrovaný (0)|21.11.2013 09:41
Tazatel: Jarda

Znění dotazu: Dobrý den.

Prosím Vás, máte někdo zkušenost s anténou : DVB-T venkovní anténa BEN-165C (výrobce- BEN SAT / Emos) . Jedná se mi o to, že jsem v obci nejníže. (obec Přílepy -Zlínský kraj) Sousedi o kousek výše s příjmem nemají problém, ale já dole a zastíněn zámkem a zámeckou zahradou mám problém. Nemohu se dostat na některé multiplexy. Zkoušel jsem směrové antény typu Yagi s polarizací jak vertikální, tak horizontální - se zesilovačem do 22 DB i bez něj..... Ale výsledek je žalostný.... Teď jsem našel již zmíněnou anténu DVB-T venkovní anténa BEN-165C, u které výrobce uvádí, že je vhodná na místa s nízkým signálem. (navíc uvádějí, že jde použít bez zesilovače s vypnutým napájením v místech s dobrým signálem a se zapnutým zesilovačem v místech se špatným signálem.)Uvádějí zde, že příjem antény bez zesilovače je 15DB a se zesilovačem až 46 DB... Potažmo se chci zeptat, jestli může mít vliv na příjem signálu i trafostanice, která je od domu asi 50 metrů umístěna na stožáru.

Technika, které se dotaz týká: DVB-T venkovní anténa BEN-165C
RoPo (6061)|21.11.2013 10:17
Anténa může mít zisk jakkoliv vysoký, ale kde nic není ani smrt nebere...

Umístit anténu na vyšší stožár. Trafostanice pokud není stíněna tak, kolem sebe generuje nemalé elektromagnetické pole (sic zdravotně nezávadné, ale ovlivňující signál), které teresciální signál ovlivňuje.

Nebo instalovat satelit.
bastlir (3245)|21.11.2013 20:29
[QUOTE=Neregistrovaný;473348]Tazatel: Jarda

Znění dotazu: Dobrý den. Prosím Vás, máte někdo zkušenost s anténou : DVB-T venkovní anténa BEN-165C .....[/QUOTE]

Mě by zajímalo, co si myslíš, že v tom panelu je? V tom totiž bývá kus naohýbaného drátu a silný zesilovač. V lepším případě je to všechno na jednom plošňáku. Z toho vyplývá, že jsi zvolil asi tu nejhorší možnost. Raději bych si zvolil v tvém případě síto s nástavcema a lovil bych třeba i odrazy. Dnes mimochodem není problém koupit teleskopický stožár. A mimochodem, nenapájený zesilovač tlumí.
Neregistrovaný (0)|26.11.2013 08:45
Já jsem kupoval taky anténu značky, kterou píšete přímo na jejich e-shopu. kde byli velice ochotní a poradili mi. Nakonec jsme se po konzultaci domluvili na anténě BEN-9016C a jsem spokojen a můžu jenom doporučit. Tahle anténa je taky hodně dobře hodnocená na Heuréce, takže já můžu doporučit tuhle.
bastlir (3245)|26.11.2013 19:30
Já tomu nevěřím.