Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová televize s DVB-S2 tunerem

Neitthan (3)|20.11.2013 13:30
Zdravím,
procházel jsem tohle fórum, ale podobný dotaz jsem nikde nenašel, proto bych vás chtěl poprosit o radu.

Chci si koupit novou televizi (v současnosti mám 15 let starou). Televizní signál přijímám přes satelit. K tomu mám teď rok starý přijímač Ferguson Ariva 202E.
Moje otázka zní: Je výhodnější koupit si novou televizi se satelitním tunerem (S2) a přehodit do ní jednoduše kartu Skylink. Anebo si koupit televizi bez sat. tuneru a používat dál ten přijímač, který mám? Přijímač bych dal v případě nepotřeby rodičům, takže by se rozhodně nevyhodil. Jen mi přijde výhodnější TV se sat. tunerem (odpadne další ovladač) i za cenu toho, že je dražší. Ale nevím úplně přesně, jak je to s integrovaným sat. tunerem v současných televizích... Jestli tam nejsou nějaké problémy s kompatibilitou anebo se správnou a rychlou funkcí atd. V obchodech mi k tomu nejsou moc schopni poradit.

Stačila by mi úhlopříčka 32". Televizi mám na sledování filmů, hry na ní hrát nebudu, nejsem žádný velký odborník a nepotřebuji nejvyšší třídu.
Našel jsem tyhle modely:
http://interlink.tsbohemia.cz/lg-32ln575s-fhd-_d161787.html
http://www.electroworld.cz/product/televize-dvd-video/televize/KDL32W655ABA/sony-kdl-32w655a-televize?scid=PRICECOMP_HEUREKA
Nebo byste mi doporučili nějaký jiný model?
Budu rád za vaše reakce.
Díky mockrát.
RoPo (6061)|20.11.2013 14:01
Dvě řešení: TV + ext SAT tuner a TV se SAT tunerem. Obojí má svoje výhody a nevyýhody. Záleží jen a jen na tobě co je pro tebe lepší a co využiješ.

Rychlost (přepínání) integrovaného SAT tuneru je různý výrobce od výrobce a verzi firmware.

TV, kterou jsi si vybral Sony KDL-32W655A je opravdu v dané ceně a se svou výbavou výborná.
KamilZ (10277)|20.11.2013 14:22
Tuner v TV - jedno ovládání, ale většinou horší obsluha (možnosti třídění, sloučení do jednoho seznamu, občas problémy s CI modulem (mohou se objevit později), některé modely nenahrávají na HDD z DVB-S, některé TV občas "přeskládají" programy, ...)

Samostatný STB - komfortní ovládání a možnosti třídění, nahrávání, ale dvě dálkové ovládání (dá se řešit univerzálem), nebývají žádné problémy s CI moduly a kartami.

Pokud jsi jen "přepínač", tak stačí tuner v TV, ale CI modul kupuj s TV, abys se pak prodejce nemohl vymlouvat a vyměnil Ti ho, kdyby nefungoval.

Pozn: nechystat za slovo, na obou stranách se určitě dají najít výjimky
Saidxxx (104)|20.11.2013 17:24
Zdravim.

Jestli mohu doporučit, tak rozhodování co koupit je již 5 minut po dvanácté ,ceny jdou u některých modelů nesmyslně nahoru.Neukvapovat se a raději vyčkat než se obchodníci vycukají.Koukněte třeba na některé modely od Philipse ,32" cena stoupla z 7800 kč na 18000kč ,to jsou naprostí šílenci a hlavně s prominutím ti co to za ty peníze koupí.

Těsně po vyhlášení centrální banky o poklesu koruny jsem sám podlehl a koupil rychle TV od LG.Měl jsem v plánu vyčkávat na případné slevy nejméně 5000kč na model o který jsem měl zájem ale nečekaná rána rozhodla.Je již doma za dnes již slušnou cenu, za týden se cena vyšplhala o další 3 až 6 tisíc nahoru. "UFF" Škoda každé koruny zbytečně vyhozené.