Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink Výměna M7 - ILLUSION M5CI-S

gloom83 (39)|18.11.2013 23:08
Zdravím, v satelitech se vůbec nevyznám a proto bych rád požádal o radu.
známá má postarší satelitní přijímač Illusion M5CI-S a doposud v něm měla jakousi TT kartu standard, kterou provozuje skylink. Nějakou dobu ji TV nefungovala, tak mě požádala, zda-li bych nezjistil, kde je problém. Problém je v nezaplaceném servisním poplatku :-D , ale dočetl jsem se, že by si měla vyměnit i starou kartu za novou s jakýmsi kódováním irdeto, ale nejsem si jist, zda-li ji v jejím přijímači bude fungovat. Lze zjistit kompatibilitu zařízení s kartou, aniž bych musel objednávat kartu novou?
Dotyčná na tom totiž není s financema nejlépe, nemůže si dovolit koupit nový přijímač za trojku, takže pokud by karta v přijímači nefungovala, je zbytečné pořizovat novou kartu.
Děkuji
RoPo (6061)|18.11.2013 23:38
TT (trade and technology) jsou hodne stare karty. Prijmac neznam, ale videl bych to na vymenu jak karty, tak prijimace. Skylink ma ted akci mam dojem, ze prijimac za 900,- nebo tak nejak + kartu.

Koukl jsem na Illusion M5CI-S a ctu, za ma CI slot. Potrebujes tedy irdeto CAM modul. Cena cca. 800,- pripadne nekde na inzerat od 350,- Kc. No a k tomu kartu...
gloom83 (39)|19.11.2013 18:13
Díky moc. Nakonec jsem mluvil se známým a říkal mi, že ani ten cam modul nebude třeba. Že to kódování irdeto je možno přehrát softwarově. No nevím. Každopádně i ten Cam modul by nebyla nikterak velká investice. Bazarů je jich opravdu plno.
Ještě jednou díky.
KamilZ (10277)|19.11.2013 18:46
Pochybuji, že v tom přijímači půjde čtečka naučit Irdeto Pi-sys přes firmware. Nicméně pokud bude brát kartu výměna, tak ta je ICE a mohla by v tom přijímači chodit v režimu Cryptoworks (ale u tak starých přijímačů to není jisté, přestože by to teoreticky chodit mělo).
RoPo (6061)|19.11.2013 19:12
[QUOTE=gloom83;473212]Díky moc. Nakonec jsem mluvil se známým a říkal mi, že ani ten cam modul nebude třeba. Že to kódování irdeto je možno přehrát softwarově. No nevím. Každopádně i ten Cam modul by nebyla nikterak velká investice. Bazarů je jich opravdu plno.
Ještě jednou díky.[/QUOTE]

Irdeto nepujde naucit firmwarem. Mam dojem, za dalsi problem pro "nauceni" Irdeta je autorizovany HW. Coz v tomto pripade lze zajistit jedine CAM modulem.