Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp 750E, 751V, 752V

denon (5)|25.2.2014 10:37
Tak jsem zkousel jiny 16GB mkv film a vse v pohode, teda az na tri mirne zaseky v prubehu dvou hodin. Snad bude teda prehravani medii v "norme". Titulky se pokusim vyzkouset a doplnil bych.
Jan Humr (50)|26.2.2014 17:20
Ještě mě mrzí že si TV neporádí s 3D SBS z externího zdroje signálu. Pokud pustím mkv side by side přes hdmi tak to tv nechápe jako 3D.
sanchez13 (1071)|26.2.2014 18:38
ale manualne prepnut do 3D sa da, nie ?

Mozes este skusit pridat do mkv info, ze je to 3D.
Vsetko co je k tomu potrebne je obsiahnute v baliku mkvtoolnix http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html
Binarka mkvinfo ti zobrazi informacie o mkv. Skontroluj si, ci je tam informacia o tom, ze je to 3D. Ak nie (nie je to pri 99% mkv), tak ju tam jednoducho pridaj...

napr ak je film vo formate H-SBS, tak spusti toto:
[CODE]mkvpropedit --edit track:1 -s stereo-mode=1 movie.mkv[/CODE]

Najcastejsie hodnoty stereo-mode su:
0 - mono (nie je 3D)
1 - left_right (najcastejsie pri H-SBS)
11 - right_left (malo pouzivane pri H-SBS)
2 - bottom_top (malo pouzivane pri H-TAB)
3 - top_bottom (najcastejsie pri H-TAB)

vsetky akceptovatelne hodnoty najdes tu: http://matroska.org/technical/specs/index.html#StereoMode

pokial si na linuxe, mozes zmenit hromadne vsetky odpovedajuce subory, napr pomocou prikazu find (na windows podobne nejakym bat scriptom)
- nastav si PATH aby obsahoval aj cestu k mkvtoolnix binarkam
- chod do adresara kde mas mkv
- spusti find

napr toto prida info do mkv vsetkym suborom, ktore maju v nazve "H-SBS":
[CODE]export PATH=$PATH:/cesta/k/binarkam/mkvtoolnix
cd /Users/sanchez/Downloads/
find . -name '*H-SBS*.mkv' -exec mkvpropedit --edit track:1 -s stereo-mode=1 {} \;[/CODE]

odskusaj si to zmenit na jednom subore a ak to zaberie zmen to na vsetkych :-E

Pridanie informacie o tom, ze obsah je 3D do mkv napr u mna pomohlo prehrat 3D film z mojho PLEX media servra v aplikacii PLEX zo Samsung store na kamosovej TV UE55F8000...
Bez tejto informacie ten samsung len prehral film a dokonca nedovolil ani manualne zvolit 3D rezim (cize len zobrazil 2 obrazky vedla seba) 9-)
KamilZ (10277)|26.2.2014 18:56
[QUOTE=Jan Humr;483134]Ještě mě mrzí že si TV neporádí s 3D SBS z externího zdroje signálu. Pokud pustím mkv side by side přes hdmi tak to tv nechápe jako 3D.[/QUOTE]

Half? Full? Přehráváš to z PC nebo MMC? Pokud z PC, máš správně nastavenu GK?
Jan Humr (50)|26.2.2014 22:57
[QUOTE=sanchez13;483142]ale manualne prepnut do 3D sa da, nie ?
[/QUOTE]

Manuálně mi to právě nešlo. Tvůj postup pomohl. Netušil jsem nic z toho. Díky


[QUOTE=KamilZ;483145]Half? Full? Přehráváš to z PC nebo MMC? Pokud z PC, máš správně nastavenu GK?[/QUOTE]

Full, half SBS a pouštím to z Egreatu m34a s firmwarem z popcornu A110. Starší kousek. V souborech je občas chyba a na TV se rozpadne obraz. Egreat je na tom trošku lépe. Taky sem tam rozsype obraz ale v menší míře.
sanchez13 (1071)|27.2.2014 08:26
[QUOTE=Jan Humr;483159]Manuálně mi to právě nešlo. Tvůj postup pomohl[/QUOTE]
congratulations k uspechu :-!!!

Aj tvoja TV sa potom radi medzi TV, ktore si myslia, ze su mudrejsie ako majitel :-E Moja LG (2011) mi zatial vzdy povolila manualne prepnut do 3D.
Ale aspon sme zistili, ze ten parameter stereo-mode v mkv zrejme sleduju aj ine TV, nie len Samsung. Trvalo mi cca tyzden badania, kym som na to prisiel, ale snad to pomoze aj dalsim ak budu mat podobny problem. 8-)
xtreo (49)|28.2.2014 21:41
Vyšel nový FW. Tak se možná spraví to samovolné zapínání.

Software Version 0.2.3.9 - 26.02.2014
- TV start up from standby if PC is remaining in ON condition while TV switches to active standby
Jan Humr (50)|1.3.2014 20:32
Díky za upozornění. Bohužel jsem stáhnul 3x Software Update Version 0.2.3.9 LE650 / LE651 Serie. Při rozbalování pokaždé hláška "soubor poškozen".
KamilZ (10277)|2.3.2014 06:06
Proč to neaktualizuješ přímo v TV z internetu?
Jan Humr (50)|2.3.2014 06:34
651 nema wifi modul. Apčko mám pod střechou. Nemám žádný LAN poblíž TV. Mám objednaný powerline adaptér.
xtreo (49)|3.3.2014 09:03
Zkusil jsem to pokusně stáhnout a rozbalit a jde to v pohodě. Máš to stažené celé? Tedy jestli máš ten zip archiv o velikosti 76,528 MB (80245594 B).
Jan Humr (50)|3.3.2014 10:45
Dneska už to jde. Velikost souhlasila i předtím. Podle mě tam byl vadný soubor a udělali reupload. Dk.
TT.johny (1)|4.3.2014 22:16
Dobrý večer pánové,
chtěl bych se Vás zeptat, jestli jste náhodou nezkoušeli 3D brýle od jiných výrobců a ještě bych se rád zeptal, jak je to s těmi titulky u mkv. filmů, jedou nebo ne?

Předem díky za odpověď
Jan Humr (50)|5.3.2014 06:24
Já měl jedny brýle zdarma k televizi. Druhé ty samé jsem dokoupil na extremedigital (maďarský eshop) za 730Kč. Přišly bez problémů. Nejlevnější aktivní jsou samsungy za 400. Ale já jsem volil i kvůli těm bočnicím Sharp. Jak už někdo psal, boční světlo zhoršuje kmitání obrazu a tady ta bočnice alespoň trochu stíní. Navíc velikostně se pod ně dobře vlezou menší dioptrické.

U MKV a MP4 jsem stále nerozjel titulky. Mezi náma ony titulky jdou číst i u 3D, takže nevím proč tuhle možnost opomíjejí. Naprogramovat přehrávač aby je automaticky hodil do 3D nebude určitě neřešitelný problém, když to tv zvládá s normálním 2D obrazem.
xtreo (49)|5.3.2014 14:26
Já jsem TV opravdu kupoval s tím, že s multimédii se na ní trápit nebudu. S 1080p to má problémy a je jasné, že na 50" TV se budu snažit přehrávat spíše kvalitnější věci, takže logicky je nějaké externí zařízení nutností. Zrovna nedávno jsem zkusil skrz Raspberry Pi pustit Gravity.3D.2013.1080p.BluRay.Half-SBS.DTS.x264-PublicHD včetně titulků a byl to opravdu parádní zážitek.

Ovšem to 3D v podání Sharpu mi přijde ne úplně dokonalé. Přeci když pustím klasický 2D obraz a nastavím na TV 3D režim SBS, tak bych měl levým okem vidět čistě levou část 2D obrazu a pravým okem čistě pravou část 2D obrazu. Ovšem do každého oka je lehce přimíchána i část pro druhé oko (např. pravým okem vidím i logo TV, které je na levé části). Takže výsledkem je, že když pustím skutečný 3D film SBS, tak ty 3D objekty mají jakoby obrysy. Na Samsung UE40F6400 mi 3D přišlo dokonale čisté a zcela bez blikání. U Sharpu to blikání ze začátku dost nepříjemně pociťuji, ale po pár minutách to mozek přestane vnímat. :-) Ale jednou za čas u filmu jako Gravity je to 3D fajn i na Sharpu. :-)
Jan Humr (50)|5.3.2014 21:28
No tos trefil. S obrysama naprostý souhlas. Nejhorší jsou záběry kdy je celá scéna z dálky. Pak je obraz celý dvojitý.
johnyrk (11)|19.3.2014 01:26
omlouvám se za delší odmlku. po instalaci nového firmware se mi zdá se obraz zlepšil při sportzovních přenosech o 100%, ale pořád to není dokonalé.
nevím jak vám, ale hokej i fotbal mi prostě vykresloval nějak divně nemluvě o sekání. přišlo mi to, jako by se snažil dopočítávat něco, co dopočítat nejde a když přišel na to, že se spletl, tak lehce stopnul obraz, pustil orginál scénu a pokračoval dál. jenže tohle se opakuje neustále i několikrát za sekundu...
nevím jak teď vypadají videa na youtube co nejsou v HD kvalitě, přecijen předtím jsem měl problém s tím, že co nebylo v HD, tak obraz předbíhal zvuk. HD i v nejvyšší kvalitě fungovali bez jakýchkoliv problémů. bohužel od doby, co jsem poslední firmware instaloval jsem neměl moc možností (a chuti) testovat, takže mám jen subjektivní pocit. má někdo nějaké nové info k ovému firmware, co se vlastně měnilo?
xtreo (49)|19.3.2014 08:08
Ahoj, záleží co jsi tam měl za FW před tím. Pokud jsi šel z 0.2.3.5 na 0.2.3.9, tak pouze 'TV start up from standby if PC is remaining in ON condition while TV switches to active standby'. Když si stáhneš z webu zip archiv s FW, tak tam je i pdf z changelogem. Ale nepřijde mi, že by kdy něco dělali s tím co popisuješ.

Jinak samovolné zapínání TV pokud mám aktivovaný HDMI-CEC a zároveň mám tuto funkci nastavenu na Ne 'Vzdálené zapnutí televizoru prostřednictvím rozhraní HDMI CEC' u mě nový FW nevyřešil. TV se pořád sama zapíná...
KamilZ (10277)|19.3.2014 09:08
johnyrk: pravděpodobně praktický příklad placeno efektu :-). Ono hodně záleží na zdroji signálu, velmi často bývá problém v něm.
Kocour007 (1)|19.3.2014 19:40
Ahoj, tak od včerejška jsem majitelem 652E, která má na rozdíl od 652V UV2A panel, což jsem zjistil až dnes (potěšilo). Musím říct, že ovládání je na facku. Mírný clouding, ale nic mimořádného. Po vypnutí všech opravných blbostí má slušný obraz. Je tu ale problém s 3D. Puštěné z usb nebo přes dlna je divné. Je špatné spojení obrysů. Když to dám z počítače, tak se obraz mírně zlepší a pokud se v počítači snažím seřídit hloubku, tak se to dá mírně vyladit. Jenže, buď se mi rozdvojuje obraz vzadu nebo ve předu. Nikdy není čistě vykreslen. Je to vlastnost TV nebo dělám něco špatně? Zkoušeno na Avataru a nějakých demo videích.
DaveHaja (2)|19.3.2014 19:51
Zdarec všem,
předně se omlouvám že to dávam sem,ale hledal jsem vhodnější téma,neb nenašel.
Pořídil jsem Sharpa LC50LE752V.Doma jsem zjistil že ho nepřipojím ani k DK Panasonic SA-HT 850,ani k AVR Technics SA-EX 320.Oba slouží už nějaký pátek k plné spokojenosti(nejsem audiofil :) )
Celkem jsem to tady prolezl,ale nějak se v tom všem strácím.Prosím tedy o radu,jaký AVR pořídit.Nehledám žádnej High-end,spíš low....K TV je zatím připojen pouze PS4,ten bude sloužit i jako přehrávač BR,časem snad i s podporou 3D.Hledám tedy AVR který si bude rozumnět s touto TV včetně moznosti 3D.
Pár návrhu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo i použité:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ja bych asi šel do Yamahy 2866.
Repro použiju zatím to z DK,ale bez subwoferu.
Děkuji za reakce
RoPo (6061)|19.3.2014 22:07
[QUOTE=Kocour007;484916]Je to vlastnost TV nebo dělám něco špatně? Zkoušeno na Avataru a nějakých demo videích. [/QUOTE]

Viděl bych to na problém dané technologie u této TV.

---------- Doplněno v 22:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:05 ----------

[QUOTE=DaveHaja;484917]Repro použiju zatím to z DK,ale bez subwoferu.[/QUOTE]

No a jaké repro již máš, když chceš použít stávající?
DaveHaja (2)|19.3.2014 22:33
[QUOTE=RoPo;484926]Viděl bych to na problém dané technologie u této TV.

---------- Doplněno v 22:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:05 ----------



No a jaké repro již máš, když chceš použít stávající?[/QUOTE]

4xPanasonic SB-FS900...60 W / 6 ohm,Center-SB-PC701..220 W / 6 ohm

nebo

2x Sony SS-E462V
3-way-speaker system
8 ohm
160 W
88 dB (1 W, 1 m)
50 Hz - 20,000 Hz
xtreo (49)|20.3.2014 08:38
O tom 3D jsem se tu již rozepisoval. Jestli jsem to dobře pochopil, tak se tomu říká crosstalk a je to poměrně rozšířená vada způsobená zpožděním LCD panelu. Podle mě by to šlo jednoduše vyřešit tím, aby byly stejně jako obraz zpožděné i ty brýle, ale bohužel jsem na to žádné nastavení nenašel ani v servisním menu. :-/

Vy co máte model s E na konci, máte na zadním štítku TV zároveň uvedeno MADE IN JAPAN? Já mám V a tam je jakási podivná formulace, kterou si již nevybavuji, ale kde to je vyrobeno se z toho nedočtu.
Ivo Mašek (10205)|20.3.2014 09:09
Sharpy pro ČR (možná pro část střední Evropy) se montují (nepíši vyrábí) v Polsku. Zobrazovadla (panely) se vozí buď přímo z továrny v Japonsku (zobrazovadla SHARP se nikde jinde nevyrábí, než v Japonsku !!), ty se používají do TV dražší sorty. TV, které jsou laciné a podbízí se svojí cenou, jsou osazovány z většiny panely různých výrobců, ale ne SHARP.
SHARP má montovnu v Polsku, ve Francii, v Anglii a ve Španělsku
Pro dražší sortu svých TV dává výlučně svá zobrazovadla, která se do montoven vozí z japonské továrny. Do levné sorty svých TV dodává zobrazovadla z třetích stran
xtreo (49)|20.3.2014 10:30
Já se ptám z toho důvodu, že jsem v nějaké recenzi na webu (možná to ještě dohledám) viděl vyfocený štítek od LC-50LE650E a měl tam MADE IN JAPAN, což mě celkem překvapilo, protože jsem tyto TV považoval právě za tu nižší sortu...

//Edit: Tak dohledáno:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/95917-sharp-2013-jako-pierwsi-na-rynku-widzicie-zdjecia-nowych-serii-sharpa-le-650-i-le750.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/95918-sharp-2013-jako-pierwsi-na-rynku-widzicie-zdjecia-nowych-serii-sharpa-le-650-i-le750.html

Takže poláci mají MADE IN JAPAN a my to máme pro změnu zřejmě vyrobené od Poláků. :-) Jinak jsem to tedy kromě obrázků moc nezkoumal co tam v té polštině píší.
Ivo Mašek (10205)|20.3.2014 12:09
Já na svém SHARPu (už starém 4 roky) mám také Made in Japan. Smontována byla ale v Polsku. Zobrazovadlo je japonské pod značkou Sharp
xtreo (49)|20.3.2014 12:18
To jako, že tam ještě někde máš 'Assembled in PL', nebo podle EAN, nebo jak to zjistíš kde byla smontována?
Ivo Mašek (10205)|20.3.2014 12:32
Protože vím, že pro střední Evropu montuje SHARP své TV v Polsku. Odkud jsou do polské montovny přivezeny všechny díly (elektronika), to nevím (rozebírat TV budu, až přestane fungovat). Vím ale, že obrazovky pro vyšší třídy TV jsou originál z Japonska z mateřské firmy Sharp.
xtreo (49)|20.3.2014 12:36
OK, díky za hodnotné info. ;-) Jenom tedy nechápu, co je na té LC-50LE650E MADE IN JAPAN, když to rozhodně není TV vyšší třídy. Ale možná se jednalo jenom o nějaké prvotní kusy z nové série vzhledem k datumu na tom polském webu (1.3.2013).
Ivo Mašek (10205)|20.3.2014 12:38
[ATTACH=CONFIG]26793[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]26794[/ATTACH]
sharp_poland1.png sharp_poland2.png
robert10 (1)|21.3.2014 21:52
Koupil jsem si taky TV sharp 752v.Ovladani mi dělalo problém, ale je to o zvyku. Potřeboval bych poradit. TV mám připojenou a zapojenou jak má být, ale nejde mi spustit internet. V menu TV mi to píše, že jsem připojený, ukáže se tam moje IP adresa a ostatní Info.Ale když na ovladači zmáčknu Net, tak mi to napíše, že TV není připojená a tím pádem mi nejde internet. Nevite někdo co stim ? Díky
johnyrk (11)|2.4.2014 15:13
zdravím. tak jsem našel pachatele toho divného chování při sportovních utkáních. dělalo to vyostřování obrazu. po vypnutí je obraz mnohem plynulejší. nicméně pořád se mi zdá, že cca co 4 sekundy mi ten obraz škubne. zvykl jsem si na to, ale přijde mi to u takovéto televize docela smutné. dělá vám to taky, nebo je ještě někde něco špatně s nastavením? nevím přesně, jak se ty funkce jmenují, ale to na plynulost obrazu mám na max (počítám je to jen softwarové dopočítávání HZ ze základních 50ti na 200 a jde to po 50ti v závislosti na tom, co si člověk zvolí). zbytek jsem radši povypínal.
johnyrk (11)|2.4.2014 15:19
[QUOTE=robert10;485057]Koupil jsem si taky TV sharp 752v.Ovladani mi dělalo problém, ale je to o zvyku. Potřeboval bych poradit. TV mám připojenou a zapojenou jak má být, ale nejde mi spustit internet. V menu TV mi to píše, že jsem připojený, ukáže se tam moje IP adresa a ostatní Info.Ale když na ovladači zmáčknu Net, tak mi to napíše, že TV není připojená a tím pádem mi nejde internet. Nevite někdo co stim ? Díky[/QUOTE]

mě to dělá cca prvních 5 minut po zapnutí televize (než se načte síťové nastavení). pokud ti to dělá pořád, zkus:
1: zkontrolovat konfiguraci tvého wifi routeru, můžeš tam mít filtr podle MAC adres, popřípadě jiné nastavení omezující připojení dalšího zařízení.
2: co vím, tak třeba UPC mělo připojení jen na jeden stroj, takže pro propojení více zařízení jsem musel dokoupit wifi router a ten UPC modem nachvilku odříznout od šťávy, aby si vyresetoval nastavení adres a sežral tu od routeru.
3: pokud máš wifi router přímo od poskytovatele, kontaktuj ho.
xtreo (49)|11.4.2014 13:10
Tak opět nový FW, ovšem nic zajímavého dle changelogu tam nevidím.

Software Version 0.2.4.9 – 11.04.2014
- Improved receiption with Ziggo network (block noise)
- HbbTV operation improvement with ORF (Das Wetter)
- YouTube lean back 4 has been added, new improved skin
Replayman (2)|19.6.2014 23:16
Jaké doporučujete nastavení obrazu? Jas, kontrast atd.. Co vypnout a co nechat zapnutý.
Koupil jsem 3d brýle. Sparoval jsem je podle navodu, snad se povedlo... Ale kdyz jsou zapnuty tak nahore blika zelene tlacitko. Je to dobře?
Díky za všechny info!
johnyrk (11)|10.7.2014 00:28
S tim taky bohuzel porad bojuju a ne a ne najit ten optimal. Obcas uz i obvinuju televizi, ze mam nejaky spatny kus snad... Kdyz je DMM vypnute, seka se to, kdyz zapnute, dela to hrozne anomalie. Co cca 4 sekundy mi skubne obraz, je to znat hlavne u scen, kde se obraz hybe plynule jednim smerem. Mohlo by to byt tim, ze mame PODU (IP TV), ale na stare tv ani u nikoho jineho to nedela...
Neni nekdo z okoli Havirova kdo se ohledne toho vyzna, jestli to je nekvalitou dane TV, spatne kompatibility TV s IP TV a nebo proste neco skryte v nastaveni, co jsem jeste nenasel? Popripade mohl by to zpusobovat set top box? Je taky od poskytovatele a jiny jsem nezkousel...
Jan Humr (50)|11.7.2014 17:06
Pro LE650 / LE651 serie je nový firmware verze 0.2.6.3 z 11.07.2014.

Software Version 0.2.6.3 - 10.07.2014
Improvement of HbbTV reception for France broadcast
New EuRP requirements. Start up through smartphone application has been disabled
Improvement for Audio mute after finish Auto-Installation
Improvement in the Information Display to sort programs
Program recorded list browsing navigation improvement
Add CanalDigital for e-pop label Add DVB-T2 Multi PLP support
Correct language detection for YouTube, Swedish, Estonian and Czech
Improve OSD language for Sweden and Hungarian
johnyrk (11)|15.8.2014 12:06
tak jsem po více než půl roce přišel na to, co té televizi vadilo. pes byl zakopaný v set-top boxu. nastavení bylo 1080p/24, po nastavení 1080p/25 se chování televize změnilo k nepoznání. konečně plynulý obraz, hurá.
zkoušel sem nastavit i 1080p/50, ale už se obraz začal rozcházet se zvukem.
jinak musím SHARP pochválit za jejich firmwary, už i youtube spravili tak, že se dá koukat na nefull HD videa, aniž by se obraz rozcházel se zvukem.
akorát snad poslední věc, se kterou bojuju je psaní na ovladači. "mobilové" psaní (klávesy 1-9) absolutně nefunguje a jezdit po křížku na jednotlivé písmena je něco hrozného... zase na té televizi nebrouzdám tak často, abych si musel kupovat bezdrátovou klávesnici. má někdo nějaké jiné doporučení? (LG má třeba "magické ovladače"), které se na televizi chovají jako myš, je něco podobného i na tyhle televize?
RoPo (6061)|15.8.2014 13:14
Má TV připojení do LAN/wifi?

Pokud ano, tak pro Android zkus toto a pro iOS toto nebo toto, atd...
johnyrk (11)|18.8.2014 15:23
díky, oba "použitelné" remoty na androidu mám, ale že by se daly použít nějak extra lépe než ovladač se bohužel říct nedá :(
je to spíše takový backup, když ovladač není po ruce a sem líný se pro něj zvednout :D
Jan Humr (50)|9.9.2014 20:59
Podařilo se někomu rozjet MKV s titulkama? Mám starý mediatank a u nových mkv se často seká. Sharp zvládá ale titulky mi u mkv prostě nejdou.
johnyrk (11)|14.9.2014 20:51
mám nový problém. dneska sem měnil televizní stolek a s televizí se trochu šachovalo. po ustavení jede vše, krom netu.
v nastavení se tváří, že je vše nastaveno, ale při spuštění mi to vyhodí "loading error. Please press Net button again." error: 481516c1
televizi jsem zkoušel vypnout a zapnout, odpojit od napájení, rebootovat router, vrátit síť do továrního nastavení a nakonfigurovat znovu.
nic nepomohlo.
na wifi mi jede noťas, mobily a přes LAN i komp. jen televize se nechce chytit.
jak sem psal, nastavení se tváří, že nastavení sítě obdržel, na routeru to vidím taky, že mi televize okupuje IP adresu, ale v aktivních už není.
googlit jsem zkoušel, ale našel jsem jen odkaz na polské forum, kde psali, že to dělal zrovna tenhle typ televize a stačilo vrátit do továrního nastavení. u mně to nepomohlo :(

Edit: tak to snad vypadá, jako by byl problém u Sharpu s tím jejich aquos netem. 5x mi to hodí tu chybovou hlášku, 2x to najede. zkoušel sem i kabel a nic, to samé chování.
při manuální změně IP adresy se na routeru změna projeví, když sem dal automatickou detekci, sám si vybral a na routru to zase pasuje. takže chyba připojení není na mé straně a protože to dělá i kabel, není to wifinou.
denon (5)|19.9.2014 10:46
MKV s titulky se mi rozchodit nepodarilo, asi nejlepsi bude si koupit chytrou krabicku za sto dolaru ktera ti prehraje vse bez problemu a bude ti komunikovat i se sitovymi ulozisti pomoci NFS, SMB a prehraje ti to nativne a ne pres DLNA...ja to tak nejspis budu resit
bysto (11)|16.10.2014 23:27
ahojte,

som týždňovým majiteľom 60" 752E, zatiaľ som v dome bez SAT signálu, takže TV je pre mňa len veľký monitor.
SAT montujem práve, no je to taká zlátanina a bez skúseností s nastavovaním som ho zatiaľ nerozochodil - netrafil sa asi na družicu (kamoš má merák, tak po víkende to príde pozrieť a nastaviť)

skúšal som však SAT tunner externý, čo mi dal otec, vraj je naladený.
má to len SCART a Component, a keĎže som SCART kábel nemal doma, skúsil som to cez komponent.

na TV sa mi však nič nezobrazilo.
mám tie tunnery 2, na jednom vraj ide Componnet len ČB, ale že ide.
no skúsil som oba pripojiť, ale bez výsledku.

no konečne otázka - treba ten vstup nejako nastaviť, alebo by to malo ísť hneď?

vďaka, Bysťo
vivid.sk (11472)|16.10.2014 23:48
A co by malo ist, ked nemas nastavenu parabolu? Hlaska: "ziadny signal" ci nieco take?
bysto (11)|17.10.2014 08:27
žiadne menu sa mi nezobrazí, proste nič
bysto (11)|18.10.2014 22:42
tak som to pripojil cez SCART na malý TV, nastavil som vonku parabolu a potom som to šupol priamo do SHARPa.
naprvý krát som naladil 29 Free staníc, teraz som rozchodil CA modul a skúšam ladiť Skylink
CA modul je aktívny, karta píše tiež.
ladili ste niekto Skylink/CSlink priamo v SHARPe?
pri prvých pokusoch, keď som mal signál naprd, resp nemal žiaden, mi niekde v menu hodilo poskytovateľa Skylink, teraz to neviem nájsť.

poradíte?
Ďakujem, Bysťo
bysto (11)|22.10.2014 22:03
tak znova ja.
stanice som už naladil, aj s ICS kartou a CI+ modulom.
čo ma však štve, že mi nenaladilo HD stanice.
keď idem do menu "Nastavenie/Vysielače/Ručné vyhľadávanie TV" tak tam mám len Analóg, DVB-T, DVB-C a DVB-S
DVB-S2 tam má byť tiež samostatne, alebo je to v len spolu s DVB-S?

či mi nejdú tie stanice preto, lebo to tam nemám nastavené.

vĎaka, Bysťo
peetan (90)|4.12.2014 00:11
Zdravím všechny,
tak po velmi dlouhém rozmýšlení a vybírání, kdy jsem stále čekal na nějaké rozumné ceny 70" úhlopříček jsem pořídil 60" 751E. původně jsem chtěl 652, ale nakonec jsem se rozhodl, že DVB-S v Tv nepotřebuji (mám SAT receiver) a ten den byla akce za srovnatelnou cenu 751. Nevím jestli jsem udělal dobře, ale měl by to být vyšší model ?? přiznám se, že v žádných popisech ani na SHARPu jsem nenašel nějaké rozdíly 650/750. Beru to jako spotřební věc a po ukončení záruky dnes člověk neví kdy co klekne, takže žádný velký peníz. Tv mám pár hodin, postavil jsem jí vedle své 6 let staré 50" plazmy Panasonic (raději ani nepíšu, co za balík tehdy stála) a ejhle ... Stále jsem si myslel, bůhví jakou TV mám a jak chodí obrazově OK, nicméně LCD Sharp mě obrazově dost překvapil ... Najednou jsem zjistil, že v podání obrazu na plazmě je jakýsi obrazový šum (ve srovnání s jinými TV má Pana super citlivý tuner - nicméně signál mám dobrý), viditelný obzvláště na třeba pleťově kresbě . Zatím nebyl čas si detailně pohrát s nějakými nastaveními, ale myslím, že jsem i spokojen. Clouding tak nějak v očekávání, neruší a není v nějakém místě výrazný. Pohybově zatím nevím, zatím jsem moc nevyzkoušel, pustil jsem si jen kousek Dawn of the Planet of the Apes v 3D - a myslím že i v 3D dobrý. Ovládání a menu mi zatím nepřijde tak tragický, NET a podobné věci jsem zatím nezkoušel a nejsou pro mne ani priorita.
PS: Nejlepší bylo, když jsem si jel Tv vyzvednout z eshopové objednávky, že mi prodavač řekl, proč jste si vybral Sharp ? Ten stejně za pár dní vrátíte jako ostatní ... Tak nevím, zda jsem nějaký přihlouplý, ale mě se to zatím za ty peníze zdá OK :-)