Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Propojení TV Samsung a externí repro pro 5.1 zvuk

vivid.sk (11472)|19.11.2013 22:07
[QUOTE=THeBaNDiT;473232] touto Jamo zostavou[/QUOTE]

beries to prilis vazne. Keby si vedel, aky odpad je vovnutri, a ake menice pocuvas, a akymi zvonkovymi drotmi to je poprepajane, mozno by si zmenil nazor. Tie repro kable co mas, stali viac, ako tie menice, co na teba hraju :)

kvalita Jamo :D

[ATTACH=CONFIG]25395[/ATTACH]


P.S. mozno si pamatnici pamataju, Jamo Studio, to bola jeden cas entry level bedna vacsej velkosti, ktoru Jamo predavalo (a jedna z najhorsie hrajucich komercnych bedni, ktore som mal cest pocut). Stali pred 15 rokmi tusim 6.000 Sk / par, co bolo vtedy viac ako polovica cisteho mesacneho platu.

Tieto bedne v drevotrieske mali tiez velmi specificky a obzvlat "odborne" namontovanu a umiestnenu vyhybku priamo na menicoch.
Pohlad dovnutra hovori za vsetko:

[ATTACH=CONFIG]25396[/ATTACH]


[ATTACH=CONFIG]25397[/ATTACH]

Z hovna sa bic upliest neda, to platilo vtedy, plati to aj dnes.
p1010863resize.jpg 1116222-jamo-studio-180-1.jpg f6ovRLA.jpg
THeBaNDiT (497)|19.11.2013 22:41
ty to beries prilis vazne :D Ale ono to nic nemeni na tom, ze som s Jamom S426 velmi spokojny, ako na filmy, tak aj na hudbu... :) Nepovazujem sa za hlucheho (tym chcem povedat, ze na rozdiel od nezainteresovanej verejnosti dokazem ocenit cistotu zvuku i pritomnost basovej, stredovej a vyskovej zlozky v prijemnom pomere). Neviem, ako hraju pri vysokej hlasitosti (mozno tam by bol pes zakopany), no v mojich beznych urovniach hlasitosti (okolo 15-30 z max 80 na Onkyu) sa jedna o pekny cisty zvuk, velmi prijemne pocuvanie. Hlasnejsie si nemozem dovolit, zial byvam v bytovom dome s velmi tenkymi stenami (pocut hlasnejsiu rec od susedov), a napr. aj preto mi ani pri filmoch nechyba subwoofer, aj tieto stlpy daju pri dvihnuti basov v EQ viac nez dost basovej zlozky.


EDIT1: zakladatelovi temy sa ospravedlnujem za to, ze tu piseme mimo temu...
EDIT2: beznej -> nezainteresovanej
vivid.sk (11472)|19.11.2013 23:01
OT:

Takto to napisem:

Vzhladom k tomu, ze zrejme nic horsie ako tieto repro sa ani neda kupit (ak neratam mega cinske sracky typu Pure Acoustics a podobne), tak si toho asi moc nepocul. Inak by si nepisal, co pises.
Ale ak je "najlepsie auto v rodine" trabant, samozreme ze vyhrava.

update: peace, plz. kolegovia na hifi fore to pocuju obdobne, ale ak si spokojny - nemusis riesit.
A aby som sem nepisal to iste, este jeden nazor. Pravdivy.
THeBaNDiT (497)|20.11.2013 00:54
[QUOTE=vivid.sk;473241]zrejme nic horsie ako tieto repro sa ani neda kupit[/QUOTE]Vivid, mas s nimi osobnu skusenost? Pocul si ich na vlastne usi? Alebo usudzujes len na zaklade ceny a zaradis sa tak do stada ostatnych hifi odbornikov? Ano, oni su zhýčkaní zostavami za radovo viac penazi, maju sluch vycibreny pre najmensie detaily (musia, ked preinvestovali tolko penazi, treba si to vediet obhajit), vsetko draha kabelaz, drahe reproduktory, komponenty najvyssej kvality, ano, to musi hrat vyborne. Oproti tomu S426 za 200€ system 5.0, ved to logicky musi hrat odpudzujuco, hrozostrasne. Ved reprokabel poniektorych z nich je drahsi nez cela tato zostava. Dava to zmysel, to nikomu neberiem, ale zdanie klame. Rozhodne az tak zle nehraju. S426 je pre beznu verejnost stale to lepsie, nez co pocuvaju doma.

Btw neviem, ci odkazujes na niektory konkretny prispevok (oba odkazy sa mi otvoria na 3. strane), ale trebars z posledneho prispevku vypichnem citaciu:[quote]Navíc spousta lidí nemá "koule" na to si přiznat, že si koupili šmejd, a budou ty šmejdy obhajovat i přesto, že sami slyší, jak to hraje příšerně.[/quote]kupoval som cez internet s tym, ze priamo v meste mam predajnu, kam ich v pripade potreby budem moct vratit v zakonnej lehote, ak by mali fakt taky zly zvuk, ako mnohi hifi namlsanci popisuju... nic lahsie, ako zbalit ich nazad do krabice, nalozit do auta a o 5 minut vylozit v predajni... no k tomu jednoducho nebol dovod. Ako som pisal, hraju pre mna velmi pekne.

A k prikladu s trabantom - trabant je zrejme najhorsie vozidlo, ake sa po cestach moze pohybovat (samozrejme ma aj svojich fanusikov). Tieto reproduktory vsak nemozem povazovat za to najhorsie, co sa da kupit. Za to povazujem lacne AIO systemy. Mam pocit, ze mnohi hifi namlsanci sa uz pohybuju tak vysoko, ako keby sme v automobilovej sfere hovorili o autach za 25-tisic € a viac, ba poniektori nizsie nez pod drahe BMW ci Mercedes nepojdu, ved to sa predsa musi rozpadnut, tam predsa nemoze byt ziadna radost z jazdy... ale moze. Suzuki Swift Sport ju ponukne i za male peniaze. Ale vysvetli to tomu, co sa vyvaza vo velkom a silnom BMW. Vo Swifte v zivote nesedel a so svojim pristupom aj odmietne si sadnut. No mnoho ludi hlada prijemne povozenie za prijatelne peniaze. A nechcu jazdene BMW-cko, hoc' by bolo vyhodne.

Ja som siel do tychto S426 napriek mnohym diskusiam, ktore o nich viedli hifi odbornici pohybujuci sa omnoho vyssie. Precital som si vsetky temy na slovenskej a ceskej internetovej scene, v ktorych bola o S426 zmienka. :D Ano, cital som aj ten topic, na ktory si sem dal odkaz. Ale nasiel som aj prispevky, v ktorych su s nimi ludia spokojni, ba dokaze sa ich zastat aj vanDave (moderator na AVmanii), a ak ludia hladaju nejaky set 5.0 za cenu okolo 200€, alebo rozmyslaju nad nejakou plastovou 5.1 zostavou, tak im radsej odporuci S426 (ma s nimi vlastnu skusenost).

Otvorene priznavam, ze som nemal tu moznost pocut nejaku drahsiu zostavu, pretoze na to treba poznat nejakeho cloveka, pre ktoreho je to konickom (takeho v rodine ani medzi znamymi nemam), alebo navstivit nejake posluchove studio (kvoli tomu by som musel pomerne daleko cestovat). Ale i tak si stojim za tym, ze dokazem pocut a ocenit pekne vysky, stredy i basy a S426 splna moje poziadavky za tu cenu viac nez dostacujuco. Ano, drahsie sety ich isto s prehladom prehraju, nikto netvrdi opak. Ale v danej cenovej hladine su podla mna vybornou volbou a uz sa opakujem, hraju prekvapujuco dobre. Ak teraz spomeniem Koss PortaPro, mozno ti vstanu vlasy dupkom, ale PortyPro povazujem za taky odrazovy mostik od mnohych smejd-sluchadiel k lepsiemu zvuku, zrazu clovek pocuje to, co predtym nepocul, nevedel som prestat pocuvat, od pesnicky k pesnicke... S426 znamenaju pre mna obdobny zazitok.

Nepovazujem sa za odbornika na reproduktorove zostavy a AVR, pretoze nemam okrem S426 ziadne osobne skusenosti... preto sa nemiesam do diskusii, kde sa prebera, ake repro si kupit (ale sledujem to, najma ako idu ludia cenovo vyssie a vyssie :D). Ani v tejto teme som povodne nepisal konkretne o S426. Mozem vsak s kludnym svedomim napisat, ze som s nimi velmi spokojny a ze za 200€ je to jedna z najlepsich moznosti pre filmy a neaudiofilsky posluch hudby (ak pominieme bazar, ktory nemalo ludi obchadza pre skryte macky).

A zaverom tohto dlheho OT prispevku (ktory ma stal nemalo namahy, tak snad to moderator bude tolerovat, ak to zakladatelovi temy nebude prekazat) len zhrniem: za svojich 200€ som sa dockal prijemneho zvuku, z ktoreho sa mi rozhodne nechce vracat (nemam ani najmensi dovod ich vracat) a ak by som mal preinvestovat 200€ na 5.0 zostavu, siel by som do nich opat. Ako pre filmy, tak aj pre bezny posluch hudby. Ak by sa niekto rozhodol na zaklade mnou popisovanych dojmov ist do S426 a nebol by s nimi spokojny, stale ich moze vratit (predpokladam, ze kazdy rozumny clovek kupuje v eshopoch alebo v kamennych obchodoch, ktore mu ponukaju moznost vratenia resp. vymeny tovaru).

PS: celu tuto nasu vymenu nazorov neberiem vobec ako flame, mam voci tebe respekt a sympatizujem s tebou v mnohych veciach a nazoroch... :) Prajem prijemny zvysok vecera resp. nasledujuceho dna, ak si to precitas zajtra...
vivid.sk (11472)|20.11.2013 16:27
[QUOTE=THeBaNDiT;473243]Otvorene priznavam, ze som nemal tu moznost pocut nejaku drahsiu zostavu[/QUOTE]
V podstate stacilo napisat tuto jednu vetu. V tom pripade nie su potrebne dalsie argumenty, pripadne rozoberanie tejto temy dalej.

P.S. Suzuki Swift (aj Sport) je super auticko, porovnavame neporovnatelne.
THeBaNDiT (497)|20.11.2013 17:43
Ale aspoň sa nevyjadrujem takto kategoricky na adresu niečoho, čo som ani nepočul... ;)[QUOTE=vivid.sk;473241]zrejme nic horsie ako tieto repro sa ani neda kupit[/QUOTE]

Lacnejšie resp. rôzne plastové repro som už počul (rôzne plastové domáce kiná, Logitechy Z5500, ...), a S426 je pre moje uši rozhodne posun k lepšiemu, ktorý mi vystačí na dlhšiu dobu (aktuálne neregistrujem žiaden nedostatok vo zvuku). Ale keď už to bola podľa teba taká zlá kúpa (teda zlý pomer cena/zvuk), skús mi poradiť nebazárovú zostavu 5.0 za danú cenu (200€) s lepším zvukom. :)

[QUOTE=vivid.sk;473288]P.S. Suzuki Swift (aj Sport) je super auticko, porovnavame neporovnatelne.[/QUOTE]vysvetli to autofilovi, ktorý sa vyváža na 6x drahšom a 4x silnejšom bavoráku... keďže je navyknutý na iný level, povie ti (aj keď sa vo Swifte ani nezviezol), že Swift je isto slabý jak čaj, a za tú cenu to auto nemôže sedieť na ceste, keď on ma vo svojom bavoráku výborné kvalitné komponenty (tlmiče, pneu, stabilizátory a pod.), že len príplatková výbava stojí viac než celý Swift. :)

Ale OK, zbytocne miname pismenka, ja som so svojou kupou spokojny a myslim, ze to je (pre mna) najdolezitejsie... :)


EDIT: spojil som svoje posledne dva prispevky do tohto jedneho...
THeBaNDiT (497)|20.11.2013 17:50
(edit: prispevok pripojeny k tomu predoslemu)
bastlir (3245)|20.11.2013 20:22
[QUOTE=THeBaNDiT;473296]...........Ale OK, zbytocne miname pismenka, ja som so svojou kupou spokojny a myslim, ze to je (pre mna) najdolezitejsie... :)........[/QUOTE]

Vždyť ano, ale o tom to je - o spokojenosti. Pokud je někdo spokojený s něčím jiným, je to jeho a jen jeho věc. :)
THeBaNDiT (497)|20.11.2013 20:37
ano, to ja nikomu neberiem, tvrdim to odzaciatku... :)
jarino1978 (8045)|20.11.2013 20:59
no vivid to už ozaj preháňa. Inak vivid som zvedavý, na čom vôbec ty doma frčíš. Ak máš gule, daj tu foto tvojej zostavy a káblov. Ja osobne teda budem zvedavý na to, že na akej super duper zostave ty sám doma fičíš, keď tu všetko podľa teba je len kopa hnoja.
Tak sem s tým...
vivid.sk (11472)|20.11.2013 21:41
To ta naozaj nemusi zaujimat. Ti, ktori ma poznaju vedia, ostatnych nemusi.