Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chladič na 6600GT pro AGP

exTNT (1421)|19.5.2005 20:38
Nemůžu nikde najít chladič, principiálně podobnej AC Silenceru, teda aby teplo foukal ven ze skříně. V tý řadě silencerů (http://www.arctic-cooling.com/vga1.php) není pro AGP 6600GT žádnej a podle nějaký diskuze ho údajně zatím ani neplánujou vyrábět.
Nevíte někdo o něčem podobným??? (Jde o to, že kromě GPU a pamětí musí chladit i HSI můstek, proto nejde použít silencer pro 6600GT PCIe, holá ta karta vypadá zhruba takhle http://www.trinitro.net/Other/6600GT bez.jpg...)
clee (6592)|19.5.2005 21:11
no zkusil bych pasiv

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

ale to chce poradnej vitr ve skrini a nebo zalmanuv vetrak

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a pameti dochladit nalepovacima pasivama, je trochu problem ze vyrobci uz na agp zapominaj

jinak ve skrini by vzdycky mel bejt poradnej pruvan, kdyz ani takovyhle reseni zklame zustava ve hre uz jen chlazeni kapalinou
Badis (226)|3.6.2005 15:08
Clee,ale tam se přece ten Zalman nemůže vejít aniž bych nezablokoval jeden PCI slot?? U toho chladiče je udávaná výška 30 mm. To se tam prostě nevejde. :-? :-?
JirkaH_tvf (13)|18.6.2005 20:42
[quote=Badis]Clee,ale tam se přece ten Zalman nemůže vejít aniž bych nezablokoval jeden PCI slot?? U toho chladiče je udávaná výška 30 mm. To se tam prostě nevejde. :-? :-?[/quote]
Jeden PCI slot to blokuje, ale to Silencer taky.
Velmi silně zapřemýšlej o Zalmanu VF 700 AlCu nebo Cu. Je to opravdu vynikající chladič. Ještě budou brzy k mání chladiče Primecooler PC-VGAHG1, ale já bych dal přednost kvalitnímu Zalmanu. Sám ho mám na Leadteku 6600GT AGP TDH (nyní 600/1140MHz, teplota max. do 65°C, měřeno RivaTunerem, ne v ovladačích!!) A máš-li možnost, zkus vyndat pod AGP slotem jednu nebo dvě záslepky, uviíš ten pokles teploty.
exTNT (1421)|18.6.2005 22:34
Jenom bacha na to, od koho ta karta je (pokud je to VGA verze jako u mně) - já mám třeba MSI a to má celej pasiv v kuse - teda na GPU, paměti i HSI můstek. Pasiv u Zalmana ale pokreje jenom GPU a paměti, HSI můstek ne! Třeba Leadtek má pasiv na HSI zvlášť, takže tam to není problém, ale pokud bych chtěl použít Zalmana na MSI kartě, budu muset koupit ještě nějakej pasiv k nalepení na HSI. To jenom pro pořádek... :-)
JirkaH_tvf (13)|19.6.2005 12:23
Máš pravdu, na toto jsem zapomněl. Ale možná by se na chlazení HSI dal po malé úpravě použít Spire RamCool (BF2A01) viz [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .
exTNT (1421)|19.6.2005 13:40
jj, akorát je to už dost bastlírna s minimálním efektem. Radši si počkám na Silencera, aby mi foukal vzduch ven ze skříně, vynaložit tolik úsilí na to, aby mi horko z GPU ohřejvalo vzduch ve skříni, na to se můžu...
Na procesoru mám [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] z přední spodní části skříně, tři HDD (1x 40 GB ATA, 1x 200 GB SATA, 1x 250 GB SATA) jsou v 5,25 pozicích, před kterejma je manuálně regulovanej 120 mm [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na cca 2000 otáček, kterej drží disky kolem 30 stupňů, a vzadu je kromě 80 mm větráku ve zdroji (přijde vyměnit za tišší 120 mm, ale zatím to nebyla priorita) ještě tepelně regulovanej 80 mm větrák (AC) nad kartama, kterej taky fouká ven, ale díky tomu dementnímu chlazení grafárny, která mi obrací směr proudění vzduchu je v klidu teploca CPU 48 (Athlon 3200+), NB má 45 a GPU 58... Při zatížení to jde tak o 8 - 10 stupňů vejš.
Grrr, už aby byl ten Silencer!
Miuvek (858)|19.6.2005 13:41
akorát, že samotný čip HSI má poměrně malou plochu na to aby se na něj dalo něco spolehlivě přilepit. Na kartě jsou ale po stranách tohoto čipu montážní otvory pro chladič a těch by se asi v tomto případě mělo využít.
JirkaH_tvf (13)|19.6.2005 14:11
Já se nedivím, že chceš Silencera. Měl jsem ho na FX5900 a moc dobře vím, že je super. Jenže otázka zní, zda na 6600(GT) AGP vůbec někdy bude. Zpovídal jsem Bostar a dle jejich informace se prý o výrobě neuvažuje (možná změní názor, ta má informace je už kapku obstarožní). Proto jsem koupil Zalmana VF700Cu.
Taky jsem řešil proudění vzduchu ve skříni a máš pravdu, že Zalman na VGA tam trochu ruší. Já jsem nakonec větrání řešil bez Widtunelu, dělal by mi tam bordel. Mám Epoxe 8RDA6+Pro, Bartona 2500+@11*200 (žádná zázračná série, pěkný topidlo) při 1,75V a Zalmana 7000A-Cu. Bedna upravený big Eurocase 763A, nasávání ve spodní části Nexus 2*92mm 1650ot/min přes pracový filtr vlastní konstrukce, použitý materiál pro filtraci Firon; odsávání 1*80mm ve zdroji, který je až úplně nahoře; 1*Nexus 120mm 1000-1100ot/min pod zdrojem, 2*Sunon 60mm, oba v sérii na +12V nad boardem. A ještě důležitá věc - dvě záslepky pod AGP slotem jsem vyndal, tady uvažuji o úpravě a instalaci odsávacího větráku.
Při použití softcoolingu C2NGO teplota CPU v klidu 35°C (bez cca 41°C), teplota na chipsetu v klidu cca 33°C a na GPU tak 41°C. Při max. zátěži a teplotě v místnosti cca 28-30°C mám na CPU 52°C, na GK do 65°C (ale GPU 600MHz a měřeno v RivaTuneru - odečteno z uložené historie) a teplota chipsetu nForce2 (původní pasiv, větrák odstraněn) nedosáhne 40°C.
exTNT (1421)|19.6.2005 15:35
S tím Silencerem jsem opatrný optimista - tohle mi přišlo na dotaz přímo od Arctic Coolingu:
We have a model NV Silencer 6 (Rev2) which is compatible on NV6600 PCIe and 6600GT PCIe. Unfortunately we do not have a cooler for the NV 6600 AGP versions yet. We will be working this; however there is no solid date of when it will be available.
JirkaH_tvf (13)|20.6.2005 09:34
No tak ti držím palce. A dej vědět, až bude.