Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky ledTV - Sony kdl 42w655 - Lg 42la660s - Panasonic tx l42et60e

peterpavol (5)|18.9.2013 16:42
Caute neviem sa rozhodnut mezi tymito tv
Panasonic je momentalne na poslednom mieste
Vedie sony a za nim lg
Co sa tyka 3d tak som na vahani ci ho potrebujem resp ci ma zmyslel
Pri tv mi ide najviac o kvalite obrazu,
ja budem mat magio na optike nie vsetky programy su hd iba svk+cz
Kvoli nevyhode led lcd oproti plazme chcem mat tv v co najvyssej frekvencii Hz kvoli pohybu

Zistil som ze lg nema realne 400 kedze panel moze mat max 200 ale dokonca ma 100hz resp 120hz
Sony ma 200hz aale panel ma vraj 120Hz a funkciu x reality pro ktora posuva sd signal blizsie k ful hd

Pri tv mi ide oto ze nie vsetky programy su v hd a vacsina je v sd
42" budem sledovat z 2,8m takze by som nerad videl neostry obraz pri sd kvalite preto som si vybral velkost 42" vacsia je asi blbost a 40" je mala

Chcem mat co najviac hz kvoli rychlim scenam sport, akcia apod.

Diky za radu

Ps. Panasonic ma vra 120hz
Karol_74 (41)|22.9.2013 10:17
Ahoj. Ja som si vybral Sony...ale W656, to je to isté ako W655 len je strieborná. Pred Panasonicom som ju uprednostnil preto lebo práve SD vysielanie zobrazuje akosi lepšie.( to je môj dojem z porovnávania ) Ale oproti HD je to samozrejme slabšie. Telka ma ale len 2x HDMI a USB ma dokonca len jedno...mne to stačí ale ak potrebuješ pripájať viac zariadení bude ti to málo. S tým mazaním obrazu pri športoch...no ja neviem, možno som už starý ale posledný ostrý obraz som videl na telke s CRT obrazovku :-) Sprav to ako ja. Chod´ do obchodu a pozri si telky na vlastné oči.
Ak by si mal nejaké otazky k Sony spýtaj sa...mne ta telka vyhovuje.
peterpavol (5)|22.9.2013 23:23
Cauko
Pravdepodobne som si aj ja vybral sony
Samozrejme som si bol tv pozriet aj obchodoch ale asi ako vsade tak tv signal nemali skoro nikde len reklamne somariny co maju nahrane v hd kvalite
Tv vysielanie mali len v sony centre kde nahodou mali aj magio
Ked som si ale pozrel sk lanali v sd kvalite tak boli neostre z cca 2.8m co je moja vzdialenost od tv
Predavac mi povedal ze maju signam na tv pusteny cez.dva rozdelovace tak mozno tym
Samozrejme z e hd programy boli v pohode

Zacinam trochu uvazovat nad mensou tv aby som videl obraz z rovnakej vzdialenosti ostrejsie ale sony robi vlpri w6 iba 32 a 42 a 32 je uz malo

Mosno by bopa lepsia plazma ktora je asi lepsia na zobrazenie horsej kvapity signalu

Mimochodom ked som bol v telekome tak tam maju tv 47" a tam je to dobre vidiet ako je velka.tv nevhodna na pozeranie z.blizka

Ps s akej vzdialenosti pozeras na tv ty
Vdaka
Karol_74 (41)|23.9.2013 13:47
Ja mám telku od sedačky cca 3.0 metre, tak že podobne ako ty. SD vysielanie bude vždy lepšie na menšej obrazovke...a dosť záleží aký kvalitný signál ti ide do telky. Ja som si ale akosi zvykol na HD vysielanie ( mám 17 programov ) a SD sledujem menej...bavia ma najmä dokumentárne kanály a šport a to všetko mám v HD. Dôležité teda je aj to čo budeš na telke prijímať, či budeš mať HD vysielanie alebo nie. Ak nie, potom by si zniesol aj menšiu telku. Na druhej strane pokiaľ budeš mať ku telke napojený bluray prehrávač tak na to možeš kľudne pozerať aj z 1 metra :-)
K tej plazme...ja som si plazmu nekúpil kvoli tomu že ma z nej bolí hlava. Smola.
vivid.sk (11472)|23.9.2013 14:25
[QUOTE=peterpavol;467259]Predavac mi povedal ze maju signam na tv pusteny cez.dva rozdelovace tak mozno tym[/QUOTE]
Tym to nieje, ved je to digital. Magio ma SD vystup na hovno - mohli ti to kludne povedat ti pani rovno (ak to bolo Sony Centrum v Centrale v BA). Rozhodne nieje SD ako SD, ved sa pozri ako "pozeratelne" vyzera film na full DVD. Co z toho plynie - zdroj signalu je velmi dolezity (rovnako ako je dolezity upscaling SD)
peterpavol (5)|23.9.2013 16:18
Ano bol som v Sony centrum v Centrale V BA,
no len neviem co z toho plynie pre mna ci je ten sony kdl 42W655 pre mna vhodny ked budem mat Magio od Telekomu. (myslim uhlopirecku vzhladom na vzdialenost a kvalitu signalu)
Programy v HD budem mat len Stv1 a 2 Joj Markiza a dajto, to je vsetko :(
Karol_74 (41)|2.10.2013 11:17
Ahoj, tu to máš:
Ja mám signál od UPC. Digital má dobrý obraz, analog je o ničom, ten nemám ani naladený. HD vysielanie je úplne v pohode. Satelit nemám tak že to ti neviem povedať. SD vysielanie telka zobrazuje dobre, lepšie ako moja predchadzajúca telka ( Philips 5 rada ). Zvukovo sa ale na spomínany Philips nechytá...ale to je zrejme aj tým že je o polovicu tenšia a má slabší zvukový výstup (10W oproti 20W). Nie je to ale nič strašné, na TV vysielanie a filmy to stačí. Pokiaľ si však budeš chcieť púšťať hudobné BR tak to budeš musieť asi riešiť ako ja ( zvuk z bluray prehrávača púšťam cez zosík na ktorý sú už napojené riadne drevené stlpy ). Ono tie repráčiky v tenkom plastovom tele TV moc hudbu nemusia :)
S obrazom telky som spokojný...pôvodné nadstavenia na môj vkus mali moc presýtene živé farby...ale to som stiahol a je to ok. K tým rychlým scénam (šport)...je to také ako na LCD, také trošku mazané ( oproti pôvodnej TV lepšie). Vidieť to najmä pri hokeji na puku, futbalovej lopte, tenisovej loptičke. Zasa to ale záleží aj od signálu čo ti pôjde do telky.Filmy sú v pohode.
TV používam aj na nahrávanie vysielania na hdd. Aj táto časť ide spoľahlivo. Výrobca udáva že soft telky by mal zvládnuť pracovať s 1000 položiek na disku. Uvidíme, zatiaľ tam mám nejakých 30 nahravok a reakcie sú rýchle.
Tak a teraz si zapindám čo sa mi na TV nepáči...EPG po zapnuti telky zo standby režimu nenačita komplet všetky informácie...riešim to poprepínaním kanálov cez EPG, potom sa info dotiahnu. Ten istý problém som mal aj s Phlipsom tak že v tom môže mať prsty aj operátor...ale ty budeš mať magio box tak tento problém by si nemal mať.
Napajací zdroj, ked je TV v standby režime cvrliká, popískava...nie nejako extra silno ale lezie mi to na nervy. Našťastie je od telky oddelený tak že som ho hodil za nábytok a je pokoj.
A ešte jedna pre mňa podstatná vec...TV mam asi 2 mesiace a zatiaľ sa sama nereštartovala....čo je po mojich predchádzajúcich skúsenostiach ako sen :)
peterpavol (5)|2.10.2013 21:50
Dakujem ti za vycerpavajucu odpoved
Pretoze som nenasiel poriadnu recenziu a aj tak ide o to ze skusenosti realne su viac ako recenzia

K tomu piskaniu zdroja, dufam ze to je iba take male pretoze ja mam momentalne crt tv a idem ju menit pretoze mi v tv piska trafo a dost to pocut aj ked ja to pocujem menej casto ale polovicka to pocuje odost viac
Karol_74 (41)|3.10.2013 00:54
Ja tiež počujem čo iní nepočujú...teda čo sa týka zvukov z elektroniky :-) Ale ako som spomínal tak zdroj je od telky oddelený. Kábel ktorý sa zapája do telky je celkom dlhý tak že ho môžeš potom upratať za stolík alebo nábytok a malo by to byť OK. Tak teda držím palce pri kúpe aby si natrafil na podarený kus :-)
peterpavol (5)|18.10.2013 20:11
Ahoj funguje ti na tv bezdrotova klavesnica a mys cez wifi,
Myslimtak ze das do usb portu wifi prijimac
Vdaka
sibelius (329)|18.10.2013 23:47
[QUOTE=peterpavol;467324]
Programy v HD budem mat len Stv1 a 2 Joj Markiza a dajto, to je vsetko :([/QUOTE]
Nevim,co mas za poskytovatele, ale jestli nabizi jen tyhle programy,tak bych se poohlidl po jinem. Krmit placku a jeste Lcd SD mazanici, to radej nic nekupuj...
Karol_74 (41)|9.11.2013 08:39
Fúha, to ti nepomôžem. Kávesnicu a myš s telkou nepoužívam. Vystačím si so softvérovou čo je v TV alebo použijem tablet :)